Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Poloska avagy vezetéknélküli mikrofon
Lapozás: OK   45 / 48
(#) Novak hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Sziasztok! A hétvégén elkészítettem egy újabb, PLL-es szabályozással ellátott FM mikrofont. Sokak érdeklődtek egy jól használható kapcsolás után, ezért az áramkör kapcsolási rajzát is csatoltam a hozzászólásomhoz. Igaz, rajta van a PLL rész is a mikrokontrollerrel, de a rajz felső részén ott van a rádiófrekis rész, némi átalakítással PLL nélkül is jól működik.
Az NYÁK úgy lett méretezve, hogy a 4db-os elemtartóba pont beleférjen az egyik elem helyére, így a táplálás 4,5V-ról történik, illetve az elektronika is védett helyen van. Található rajta egy nyomógomb is, mellyel az előre felprogramozott 4 frekvencia valamelyikét lehet kiválasztani (a gombnyomás után az aktuális frekvenciának megfelelő LED háromszor felvillan).
A hangja nagyon szép, gyakorlatilag nincs semmi alapzaj. A hatótávolság szabad rálátás esetén 300 méter fölötti Ami nem is olyan rossz, ha hozzávesszük azt, hogy a fogyasztás csak 23 mA (és ebben benne van a PLL IC, a mikrokontroller és a referencia oszcillátor fogyasztása is!).
A kapcsolás nem olyan bonyolult, nem kell hozzá hatalmas tapasztalat, így a vállalkozó szelleműek előtt nyitott a lehetőség... Ha valaki nekilátna az építésnek, annak sok sikert!
(#) pucuka válasza Novak hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Jó, stabil kapcsolásnak tűnik. Azonban nekem hiányzik egy iciri-piciri illesztő tag a végfok, és az antenna között.
(#) Novak válasza pucuka hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szemre nekem is És igazad is van, de a gyakorlatban bármit próbáltam oda tenni, csak rosszabb lett a helyzet, már ami a hatótávolságot illeti. Korrekt műszerezettségem sajnos nincsen, tehát hiába teszek oda valami hangolható pí tagot, vagy hasonlót, csak tapogatózok a sötétben.
A gyakorlatban pedig teljesen jól működik, akárhogy tapogathatom az antennát vagy az egész elektronikát, nem hangolódik el, és nem hallatszik bele az adásba semmi. Szóval ezért írtam, hogy nekem csak a szememet bántja.
(#) pucuka válasza Novak hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Akkor el lett találva . . .
(#) HA3GX válasza Novak hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szia!

Jó ránézni.
(#) lajos1969 válasza gerenk hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Erről nekem is jó a véleményem! Nekem ilyenre sikeredett.

SDC16885.JPG
    
(#) gerenk válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szép munka, látom vastagabb huzalt használtál a tekercsekhez, jó megoldás,
kevésbé kell tartani a mikrofónia zavaró hatásától.
Az én készülékem annyira érzékeny hogy szobán belül nem is lehet használni a rádiót hangszóróval csak fülhallgatóval mert a legkisebb hangerőnél is összegerjednek.
Természetjáró embereknek, akik madár, állat stb. hangokat szeretnének felvenni nagyon ajánlom.
(#) adapter hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de nem akartam új topic-ot nyitni, én nem poloskát akarok, hanem éppen ellenkezőleg, valami zavaró berendezést, lehallgatás ellen.
Nem kell lézeres meg "mittudomén" milyen profi rendszer ellen, hanem csak mondjuk sima mikrofonos vagy mobiltelefonos lehallgató ellen..
"Az ellen nem véd"
Tud valaki segíteni?
Üdv:L
(#) votit válasza adapter hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Szia!
A legegyszerübb megoldás a lehalgatás ellen ha a hifi-tornyodat beálitod kedvenc adódra és felnyomod max. hangerőre!!!
(Mondjuk a szomszédjaid lehet hogy ezt kifogásolni fogják...)

De most komolyan, ha hatékonyan zavarni akarnád az összes rádiófrekvenciás sávot 1-2 KM körben ez egyrészt drága berendezést, másrészt több száz Watt, de inkább néhány KW energia kisugárzását jelentené!
Másrészt hacsak nem valahol az erdő mélyén vagy a kopár puszta közepén egy tanyán élsz, a szomszédaidnak feltünne hogy mobiljuk nem müködik, a rádióbanl a TV-ben nincs semmi értelmes adás.
Harmadrészt nagyon gyorsan felkeresnének nagyon hivatalos és nagyon mérges emberkék és nagyon megbüntetnének...

Szóval hacsak nem Te vagy az Al-kaida Európai vezére, próbáld a diszkréciót igénylő beszélgetéseidet rádiófrekvenciás zavartatás nélkül megoldani.
(#) adapter válasza votit hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Nem, egyáltalán nem erről van szó...
Mindössze arra gondoltam, hogy mivel újabban kell mindenféle partnerünkkel és nem partnerünkkel is néhány dolgot egyeztetni amíg azok a megbeszélés és előkészítés fázisában vannnak, (mondhatjuk előtárgyalásoknak is akár) ne kerüljenek ki a konkurrenciához.
Mondom ezt azért, mert néhány egymásnak konkurrens cég emberei "átigazoltak" a másik céghez. Ez az utobbi mondjuk egy évben történt, és (lehet ez csak paranoia) egyelőre nehéz eldönteni ki melyik céghez lojális, amelyiknél lehúzott 10 évet, vagy akihez átpártolt kevesebb mint egy éve....
Ezért írtam, hogy
Idézet:
„Nem kell lézeres meg "mittudomén" milyen profi rendszer ellen, hanem csak mondjuk sima mikrofonos vagy mobiltelefonos lehallgató ellen..

Ezekben a szituációkban egy diktafon vagy mp3 lejátszó vagy mobil felvételre állítva lehet csak életszerű....

Üdv:L


(#) pucuka válasza adapter hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Mobiltelefont lehallgatni levegőből nem egyszerű dolog, nem valószínű, hogy egy ilyen berendezés megvásárlásával bíbelődne az elpártolt munkatárs. Zavarással amúgy sem tudod megakadályozni, mert magadat is zavarod. Egyébként aranyárért léteznek beszédtitkosító eszközök. Poloskás lehallgató eszközök ellen a legjobban úgy védekezhetsz, ha a tárgyaló szobát biztonsági zár alatt tartod, és a fontos megbeszélés előtt alaposan átvizsgálod. Ehhez elég egy szélessávú, érzékeny vevő, amivel az adó helyét behatárolhatod.
(#) palko55 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Keresek *

Törölve. A He fóruma nem szolgáltatócég.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) adapter válasza pucuka hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Már közelebb járunk a dologhoz.
Azonban én arra gondoltam, hogy csak sima diktafon vagy mp3 (v. Mp4) lejátszó felvételre állítva -ilyenkor diktafonként használható- vagy mobil telefon szintén hangrögzítő módra állítva -nem a kódolt beszélgetést zavarni- jöhet csak szóba.
(OFF: Ilyen mp3 lejátszóval már én rögzítettem beszélgetést, -ingzsebben volt- olyan emberrel beszélgetve aki állandóan letagadja amit mondott korábban, csak sajnos olyan beosztásban dolgozik hogy vele kell egyeztetni... )
(#) .colin válasza adapter hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Sziasztok! Segitségre lenne szükségem. Szeretnék épiteni egy poloskát, de kezdő vagyok a rádiótechnikában. Egyszerű kapcsolásra gondoltam ami nem igényel sok alkatrészt. Ha tudnátok segiteni akkor azt nagyon megköszönném!
(#) zolika60 válasza .colin hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Ha kilistázod a topic képeit többet is találsz. Már csak ki kell választanod a legszimpatikusabbat. Bővebben: Link
(#) .colin válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Ki is választottam a megfelelőt. Már csak 1 kérdés merült fel. Az L1-e tekercs paramétereit szeretném megtudni.

fmadó.gif
    
(#) gerenk válasza .colin hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
A tekercs meneteinek széthúzásával növelheted, összenyomásával csökkentheted
a frekvenciát, a rezgőköri kapacitás változtatása fordítva hat.
Ha növeled a C/L viszonyt stabilabb lesz az oszci, kevésbé hat rá a környezeti kapacitás. pl.
kéz

tekercs.gif
    
(#) zolika60 válasza .colin hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Itt a forrás az adatokkal. Bővebben: Link
(#) .colin válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) gaben62 válasza adapter hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Üdv.
Én tudnék *

*Privátban.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2012
(#) gacserus válasza Novak hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
komolynak tűnik. Hobby eszközökkel elkészíthető?

SMD méret, műszerezettség..??
gacserus
(#) Novak válasza gacserus hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Hagyományos pákával ültettem be minden alkatrészt, a NYÁK egyoldalas, szintén otthon készített és tervezett. Műszerezettségem nincs ilyen áramkörök méréséhez, egy oszcilloszkópom van, de azzal legfeljebb a 10 MHz-es referencia oszcillátort tudom ellenőrizni.
Ha lenne egy arra alkalmas műszerem, akkor hatótávban valószínűleg jóval többet is ki lehetne belőle hozni.
Az R, L, C elemek 0805-ös méretűek.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) gacserus válasza Novak hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
A mikrokontroller pontosan mit csinál? Illetve nyilvános a kódja? Előre is kösz, Gacserus
(#) Novak válasza gacserus hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
A mikrokontrollernek "csak" annyi a szerepe, hogy a PLL IC-t felprogramozza bekapcsoláskor, illetve figyeli, hogy történik-e gombnyomás, mert ha igen, akkor átállítja a PLL-t egy másik (előre definiált) frekvenciára. Így lehet választani 4 különböző frekvencia között. A LED-ek pedig a 4 csatornát jelképezik, go,byomás után néhány felvillanással jelzik, hogy épp melyik csatorna lett beállítva, utána energiatakarékosságból ki is kapcsolnak.
A forráskód nem nyilvános.
(#) Ninoo hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki feltöltené annak az FM adónak a leírását, elvi és NYÁK rajzát, amelyiknek a tekercsét a NYÁK-on kell kialakítani? Valamelyik '70-es RT újságban van talán. Külföldön vagyok, és erre volna szükségem.
Köszönöm, hegusp
(#) pucuka válasza Ninoo hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Ha ebben a topikban visszakeresel, megtalálhatod
(#) gacserus válasza Ninoo hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
a 78as ban van egy ilyesmi...

bébiőr.jpg
    
(#) havranarpi hozzászólása Márc 15, 2013 /
 
Sziasztok!Az lenne a kérdésem .hogy ez működhet-e?
illetve ha igen akkor mi lenne a leg ideálisabb antenna kialakítás ha a nyákon szeretném létre hozni? Bővebben: Link
(#) kadarist válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Szia!
Azt írják, hagy "Egy próbát megér". Egy bővebb leírás: Bővebben: Link
(#) Gadár Roland válasza denes44 hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Fontos hogy a trimmer kondit ne fém csavarhúzóval csavargassad mert eléggé zavarja az iduktivitást.
Következő: »»   45 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem