Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kivezérlésjelző, de nem LED-ekkel
 
Témaindító: seedz, idő: Nov 15, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 24
(#) Orbán József válasza Pistiboy88 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Én a következőt javaslom, lásd a mellékelt fotó.
5.000.-Ft-ért még egy komplett erősítő is van a 2 műszerrel. A használtpiacon vettem és állítólag egyik fele nem szól. Ettől a VU métere még jó lesz, sőt ebbe rakom a JLH-t. A kinézett műszered nem csak, hogy nem szépségdíjas, de munka van vele és akkor sem biztos, hogy tetszeni fog.

VU.jpg
    
(#) ECL82 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm! A kapcsolásban használható más műveleti erősítő is vagy ragaszkodni kell ehhez a típushoz?
(#) ECL82 válasza ECL82 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Megnéztem, Van LM224N-em itthon, azzal pedig lehet helyettesíteni. Köszi még egyszer! Üdv.
(#) Pistiboy88 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Kösz! Hát egyenlőre a projekt is jegelve van. Nincs rá időm, majd később visszatérek a dologra !
De ez a megoldás, amit mondtál nem is rossz, sőt nagyon jó!
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Jelentem, teljes a kudarc. Sajnos az erősítő egy olcsó végfok IC cserével tökéletesen javítható volt, így a kivezérlés jelző maradt a helyén. [OFF]A kudarc nem ez volt igazán és elsődleges, hanem az erősítő doboza messze nem elég a JLH befogadására, így vettem egy másikat. Annak viszont még poti se volt az elején, így mindent én adtam hozzá, szerencsére hányódott egy NAD VU meter pár a fiókban.
Érdemes a használtpiacon nézegetni rossz kazettás magnó, erősítő dolgokat, sokszor a 2 műszer többet ér, táp trafóról nem is beszélve.

P1130884.JPG
    
(#) elektro95 hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Hali olyan kérdésem lenne hogy neon csővel is lehet kivezérlésjelzőt csinálni és ha igen akkor tudnátok küldeni kapcs rajzot is ?
(#) proli007 válasza elektro95 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Hello!
- A fénycső és a neon cső nem azonos dolog.
- Ha fénycsőre gondoltál, annak fényereje nem igen szabályozható, ki-be kapcsolgatást nem igen tolerálja.
üdv. proli007
(#) elektro95 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Konkrétan nekem ilyenem van és ehhez gondoltam csinálni
http://www.firstshop.hu/termek/10338
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Hello!
Nem ismerem ezt a csövet, így nem is tudom megmondani, mi a teendő vele.. (Bár gyanítom, hogy "gépkocsiba való", így valami transzverter is van hozzá.)
üdv! proli007
(#) luluzulu hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Sziasztok.

Gondoltam hogy készítek én is egy szép VU métert.
A tervem az hogy veszek egy pár 500Ft kinai analóg multimétert és azt át alakítom. Jó ötlet?
(#) bencikusz hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni tőletek hogy mi véleményetek a mellékletben csatolt rajzról, valamit a diódák helyére lehet 1N4148-as diódákat tenni ?
Előre is köszönöm.
Üdv.
B

IMAG0222.jpg
    
(#) mc-4 hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Kész lett a cikk alapján épített kivezérlésmérő.
Pontos beszabályzás az erősítővel következik.
(#) Lacko12 hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Van két analóg kivezérlésjelző műszerem és a GainClone-hoz szeretném őket felhasználni esetleg van konkrét kapcsolásotok ami megfelelne a műszerek meghajtásához és szabályozásához?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Hello!
Körülnézni sem szoktál, ha átmész az úton? Előtted lévő hozzáészólásnál ott a kész áramkör..
üdv! proli007
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Szia jogos a felvetés igazad van
Kis keresgélés után meg is találtam az általad említett kapcsolásról szóló cikket és annyi kérdésem lenne hogy milyen tápot kíván meg a kapcsolás sima egyenirányítás pufferelés hidegítés megfelel neki?
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Hello! Megfelel neki. üdv! proli007
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Szia!
Tanulmányoztam a kapcsoláshoz tartozó cikket és ha jól értem mivel egy segéd trafót fogok használni hozzá ami 12V-os egyenirányítás után 16.92V körül lesz szóval ha stabilizálom egy sima 7812 stabilizátorral akkor az R13-at elhagyhatom azt simán átkötéssel helyettesítem és a D2 zenert el hagyhatom?
És mivel LM3886T ic-hez szeretném megépíteni ezért már nagyjelű üzemmódban kell megépítenem a kapcsolást de a nem érintett alkatrészek viszont maradnak az eredeti értékűek mint ahogy a rajzon is látható?
Előre is köszönöm a segítséged.
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Hello!
- Így van, a stabilizátor jobb megoldás.
- Nagyjelű üzemmódban, csak a bementi lezáró ellenállást kell hátrébb tenni, így egy feszültségosztó lesz a bemeneten.
üdv! proli007
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Értem köszönöm szépen a gyors választ.
Annyi kérdésem maradt már csak hogy a P1-nek és a P2-nek mindenképp 33K-s trimmernek kell lenni? Nem lehet helyettesíteni 20k vagy 50K-ssal?
És végül hogy akkor a túloldalon pedig az R2-t építem be az R4 helyére igaz?
Köszönöm szépen a sok segítséged.
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Hello!
Lehetnem a trimmerek 50kohm-osak, de akkor célszerű az alattuk lévő 2,2k ellenállást 3,3k-raa cserélni. De ekkor a kijelzés visszaeséséi ideje, kb 0,5sec lesz. 33kohm-al, 0,3sec, 20kohm-al 0,2sec. Ha vissza szeretnéd állítani az időt, a 10µF-os kondikat is arányosan cserélni kell. (T=R*C tehát fordított arányban.) De lehet a kijelzés neked szimpatikusabb lesz, ha gyorsabb vagy lassabb.
Természetesen az R4 helyére kell tenni R2-őt. (De szerintem biztos hogy leírtam, nem olvastad el?)
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2012
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Szia!
Igen utaltál rá valóban hogy a másik oldalnál is el kell végezni ugyanezt a módosítást de jobbnak láttam megkérdezni.
Rendben köszönöm szépen a választ meglátom hogy kapok-e 33K-at attól függ hogy szükséges lesz-e a változtatás vagy nem.
Köszönöm szépen a rengeteg segítséget hálás vagyok értük!
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Szia!
Beszereztem az összes alkatrészt ami szükséges a megépítéshez kaptam 33K-t trimmert is szóval nem kell módosítani semmit.
Annyi kérdésem lenne hogy az ellenállások között van pár ami nem 0.6W-os hanem kevesebb az nem lesz probléma?
És hogy körülbelül mennyi puffer szükséges a tápba.
Válaszod előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2012
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Hello!
Tekintve, hogy az egész fogyasztása nem több mint 12V/10mA, ez összesen is csak 120mW-ot jelent. Ha a végfok teljesítménye nagyobb, akkor a bemeneti 100kohm ha lehet ne legyen kicsi. Nem a teljesítmény miatt, hanem a végfok kimenő feszültsége miatt.
A 10mA fogyasztást tekintve, egy 100µF-os pufferkondi, bőven megfelel.
üdv! proli007
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Szia köszönöm a választ.
A végfok teljesítménye elméletben 68W lesz 4 ohmon ehhez szükséges a 0.6W-os ellenállás a bemenetnél?
Előre is köszönöm a segítséged.
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Hello!
Elvileg nem. De én nem szimpatizálok amúgy a 0,6W-nál kisebb ellenállásokkal általában kevésbé stabilak és béketűrőek.
üdv! proli007
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Ezt nem is tudtam köszönöm hogy ezt megemlítetted általában én se szoktam kisebbeket venni de most csak ilyet kaptam sajnos.
Még annyi kérdésem lenne hogy a műszerek alján vannak izzók és szeretném azokat is használni azoknak a táplálása és pluszba két dekorációra szolgáló led lenne még amit ugyanezzel a trafóval szeretnék hajtani mivel a trafó 12V-os és 1.2A-es ezért nyugodtan szétoszthatom a szeunder kivezetést nem fogja zavarni az áramkört igaz hiszen csak 10mA-t vesz fel.
Köszönöm a sok segítséget.
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Hello!
Nyugodtan fűtheted az izzókat is a 12V váltóról. A Led-eket meg sorba kötöd, és egy előtét ellenállással mehetnek a pufferkondira is.
üdv! proli007
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Szia!
Összeraktam gyorsan egy panelra mindent ránéznél hogy így megfelelő lesz-e?
A ledek miatt nem kell változtatnom a kondi értékét maradhat 100µF igaz?
Köszönöm szépen a sok segítséget.

tap.ver1.JPG
    
(#) proli007 válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Hello!
Jó lesz. Úgy látom stabilizátor IC-t használsz. De a kimenetére is illik egy 100nF-os kondit tenni, hogy véletlenül se gerjedjen. (A "pluszos" ritkábban szokott.)
üdv! proli007
(#) Lacko12 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Szia!
Igen szükséges mivel 12V-os a trafó ezért döntöttem úgy hogy használok 7812-s stabilizátort. Köszönöm szépen a sok segítséget holnap megépítem az áramköröket és remélhetőleg éleszteni is tudni fogom őket gond nélkül.
Még egyszer köszönöm a rengetek segítséget és hasznos tanácsot.
Következő: »»   13 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem