Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   37 / 837
(#) Reggie válasza zeusz7 hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Ha chipet keresel akkor TPM kell neked. Ez kriptografiailag megbizhato veletlen szamot tud generalni. Beszerezhetosege mo-n tapasztalataim szerint boltbol lehetetlen, meghalt ujabb fajta laptopok alaplaparol lehet leforrasztani.

http://www.atmel.com/dyn/products/product_card.asp?part_id=3736

Algoritmust meg szep szamban lehet talalni, ill. hw megoldasokat is: http://www.geocities.com/ve2olm/ramdom.html
(#) Reggie válasza huba hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Milyen interfeszed van az LCD fele? HD44780?
(#) huba válasza Reggie hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Igen. Mostmár sikerült gtk driverét beizzítanom, mar csak az 1*16 os kijelzön el kéne érni az utolsó nyolc karaktert. Valahol olvastam hogy ugrani kell a címezésben, még utánaolvasok.
(#) huba válasza huba hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Müködik gtk köszönöm a segítséget
(#) huba hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Azért még volna valami...
Hogyan irom ki egy int tipusu változó értékét a kijelzöre? Így lcd_putstr (a,0x00); nem jött össze. szerintem át kéne alakítani karakterláncá
(#) Topi hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
AVR hardver guruk!

Én hozzászoktam, hogy PIC-nél a CLKOUT lábon, XTAL2-n szépen jön ki a színusz jel. Most próbálom ki az új USB-s utánépített JTAG ICE-omat, és rámértem rendes asztali szkóppal a kíváncsiság kedvéért, és ezt látom: (Mellékletben)

Itt hogy tudom megoldani, hogy nekem kell két Atmega162, és mondjuk csak egy kristály van? PIC-nél nem volt nagy kunszt, mert össze lehetett kötni. Jelalakból ítélve itt csak a kristály rezgésének a csillapodását lehet látni. Hogyan vezessem ezt rá egy másik 162-esre?
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Szia !

Ezert javasoltam az ANSII C tanulmanyozasat.
Az atalakitas igy nez ki:

  1. /* a buf -ba kerul a karakterlancca alakitot szam */
  2. char buf[ szam_hossza_karekterekben+1 ];
  3. sprintf( buf, "%d", szam );
  4. //...


UI: ezzel igy lebegopontost nem lehet atalakitani, alapbol nem tartalmazza az avrlibc.
(#) gtk válasza Topi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
En is mertem korabban es jott az egyik labon a negyszog masikon a szinusz..
(#) huba válasza gtk hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Valószínüleg müxik, csak beleirva a progimba símán kifutok a az attiny-m 2k programemoriájábol. pedig csak egy elöre beirt változó értékét iram volna ki és az lcd-kezelö részböl is kitöltem a scroll hoz szükséges részt. ijen sok hely kellene neki?
(#) Topi válasza gtk hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
És milyen konfig biteknél? Vagy az ezesetben nincs hatással rá?
(#) Dudus válasza Topi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Ha külső kristályt használsz mindkét lábon színusz van a gnd-hez képest. A két jel 180 fokos fázistolásban van. Az XTAL1-re továbbvezeted az egyiket és egy 1x erősítésű műveleti erősítővel leválasztod.

De ha van 1 kristály , csinálsz egy oszcillátort és XTAL1 -ekre bekötöd az XTAL2 - ket üresen hagyod.
(#) Topi válasza Dudus hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Volt egy kis konfig bit hiba, ezért nem rezgette be rendesen a kristályt.
Mostmár nagyon szép az oszcillátor

Köszönöm.
(#) ktibi007 hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
sziasztok!!

lenne egy kérdésem:
milyen progrival tudok assembly-ben programozni és azt letölteni AVR-be stk200-al?
ugyanis Bascom-al basicban írt progit le tudom rögtön tölteni. de például az AVR Studio nem ismeri fel ezt a programozot és az ott írt assembly progit (vagyis annak vmi hexa változatát) próbáltam PonyProg-al beletölteni, de nem sikeredett.
előre is kösz!!
(#) Dudus válasza Topi hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
A konfig néha megtréfálja az embert

Milyen szkópot használsz? Keresek valami PC-re rakhatót, amiből aa méréseket tudnám dokumentálni egy-két melóhoz.
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Akkor meg kell irni az atalakito fuggvenyt, hatha ugy belefer.
Idézet:
„és az lcd-kezelö részböl is kitöltem a scroll hoz szükséges részt.”


pedig ezen volt a hangsuly mikor ezt a drivert irtam..

  1. char * itoa(int a)
  2. {
  3.  #define BUFFSIZE 16
  4.  
  5.  static char str[BUFFSIZE];
  6.  int i = sizeof(str) - 1;
  7.  
  8.  do
  9.  {
  10.    str[--i] = '0' + a % 10;
  11.  }
  12.  while ((a = a / 10) && i >= 0);
  13.  
  14.  return &str[i];
  15. }

Probald ki, nem tudom mukodik-e.Jelenleg meg gcc sincs a gepemen.
(#) Slope hozzászólása Okt 10, 2007 /
 
Egy érdekesség:

CV C fejlesztőben dolgozom, többnyire mega128-ra. A programot letölteni a Bascom programozójával szoktam (jól beállítható fuse bitek, és gyorsabban letölt, mint a CV)

A sors úgy hozta, hogy tiny2313-ra is kellett csinálnom egy kis aplikációt, és mivel egy régebbi bascom volt a gépemen, nem ismerte fel a tiny2313 (csak az AT90s2313-at). Egy darabig a CV letöltőjével szórakoztam, de viszonylag lassú és a fuse biteket sem volt kedvem egyenként állítgatni.
Ezért leszedtem a legújabb Bascom-ot (1.11.8.7), ami már gond nélkül felismerte a tiny-t. Viszont ez nem tudom mit csinált vele... olyan mintha átírta volna a csip azonosítóját.
Azok a tiny-k amiket nem kérdeztem le a Bascom-al, megfelelő ID-vel rendelkeznek, és a CV felismeri. Amiket pedig már lekérdeztem Bascom-al, hibás ID-t adnak vissza, tehát a CV már nem hajlandó írni őket. Viszont a Bascom gond nélkül kezeli, és felismeri.

Mi lehet az oka?
(#) huba válasza gtk hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Kiválóan müködik és csekély a ROM igénye.
Amugy annak reményében töröltem hogy hátha belefér de nem . Én ügy fogtam volna neki hogy csinalok egy tömböt a számok karakterekből pl a[1]="1" stb és felbontom a számot. De mire hazaértem te már kész megoldással előáltál
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Orulok, hogy mukodik
(#) Topi válasza Dudus hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Én nem PC-st használok. Ez egy rendes tárolós asztali digitális szkóp, csak van rajta USB... Ezt a képet USB-n lehet áttölteni.
Nem ilyen PC-re dugható buta kis cucc... És ez jópárszáz ezer, tehát szerintem nem jön szóba... De kitudja
(#) ktibi007 hozzászólása Okt 10, 2007 /
 
sziasztok!!

van egy problémám. van a következő led villogtatom, amit AvrStudiomban szimulálva működik:

.include "m16def.inc"

.def Temp=R16
.org 0x0000

rjmp RESET

RESET

ldi Temp, 0xFF
out DDRA, Temp

LOOP

out PORTA, Temp
dec Temp
rjmp LOOP

DE ebből az AvrStudio a következő hex filet csinálja:
:020000020000FC
:0C00000000C00FEF0ABB0BBB0A95FDCF40
:00000001FF
Ami ugye letoltve nem működik.

Mi lehet a gond?

Előre is kösz!!
T
(#) Norberto válasza ktibi007 hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Idézet:
„letoltve nem működik.”


Ez az info mire elég?...
(#) Topi válasza ktibi007 hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Ha szimulátorban működik tökéletesen, akkor a céláramkörön hardver problémád van. Nézd meg az oszcillátort, nézd meg a portok állapotát, reset állapotot, stb.
(#) vegyészmérnök válasza ktibi007 hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Szerintem hiányzik belőle a késleltetés. Így olyan gyorsan villog a LED, hogy úgy látszik, mintha folyamatosan világítana... A szimulátor lassú ezért ott normálisan villog valószínűleg...
(#) ktibi007 hozzászólása Okt 11, 2007 /
 
köszönöm a válaszokat.

beletettem egy csomo (vagy 100 NOP-t) késleltetést, de így se működik a dolog. van a késleltetésnek valami kifinomultabb formája??

megmértem és az adott port mindegyik lábán 2.7 volt jelenik meg. lehet, hogy még mindig ennyire gyors, vagy vmi más a baj.

ja és bascommal csinálva műkszik a dolog.

kösz!!
(#) Dudus válasza ktibi007 hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Persze , csinálsz 2 ciklust egymásba ágyazva.......a ciklusszámláló max értékétől függ az időzítés. A belső ciklussal finoman a külsővel nagyobb lpétékben tudsz állítani.
(#) ktibi007 válasza Dudus hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
én is erre gondoltam.. kösz!!
(#) ha8rd válasza pakibec hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy segítséget kérnék van egy ATMEGA8515 Ic amibe nem tudok beleírni a programot. ISP keresztül próbáltam néha kommunikált de most már nem .Valaki segítene az ic felprogramozásában nagyon megköszönném.
ha8rd.laci@gmail.com
(#) gustaw hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
Üdv, Guruk!

Behalt a Pickit2-m ezért úgy döntöttem, megpróbálkozok az AVR-ekkel is, szereztem pár ATTiny 2313-at meg szerkesztettem egy Super Low Cost programmert. A problémám az, hogy a Bascom először felismerte a 2313-at, valahogy aztán három kattintásból valószínüleg kizártam magam. Csupán a led villogtató pár sort szerettem volna belerakni, de utána már azt írta a Bascom, hogy nem tudja azonosítani a chipet az FFFFF ID-vel. Olvasgattam és arra jutottam, hogy valószínüleg a Lock biteket állítottam el. Állítólag vissza lehet valahogy hozni a gyári állapotot. Ebben kellene némi segítség.

Előre is köszönöm.
(#) Dudus válasza gustaw hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
AZ SPIEN -nel kizárhatád magad a chip-ből, de ha sorosan programoztad, ez nem elérhető. Ha picit részletesebben leírnád mi történt....
(#) ha8rd válasza gustaw hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
gustaw: valahogy én is így jártam , elsőre működött, beírtam a tartalmat aztán a "Lock bit"-el szórakoztam miután nem kommunikál az ic. A hex tartalom leírásánál amit be kellet volna égetnem az volt írva hogy kapcsoljam be a fuse biteket. Igaz abból volt egy pár.
Laci
Következő: »»   37 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem