Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   36 / 837
(#) vegyészmérnök válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Azt kifelejtettem, hogy először meg kell mondanod mindkét ds1621-nek, hogy kezdje el a hőmérséklet mérést. Ez után tudod csak kérni az adott IC-t hogy küldje el a legutóbb mért hőmérsékletet. (Programom nekem csak ds1624-hez van, ds1621-hez sajnos nem tudok adni.)
(#) vicsys hozzászólása Szept 26, 2007 /
 
Urak!
Segítséget szeretnék kérni, hogy hol tudnék olcsón rendelni/vásárolni ATmega 16-ot?
Előre is köcce!
(#) Norberto válasza vicsys hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Például ITT

A főiskola (Kandó) ott van tőle 2 perc sétára :crazya:
(#) vicsys válasza Norberto hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Hmmm. Jónak tűnik!
Köcce!
(ezt eddig miért nem találtam meg..??)
(#) jocoka hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
Sziasztok !!!
A neten találtam ezt a rajzot mit szóltok hozzá,szerintetek müködhet?
Ha igen az lenne a kérdésem hogy mitt kell beégetni a az avr-be melyik programot mert ebbe nem vagyok valami okos mert csak most ismerkedem az avr-el.
Válaszokat köszönöm.
(#) gemo válasza jocoka hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Igen működhet a kapcsolás, bár én még ezt nem próbáltam, de ha rákeresel a program írójára akkor láthatod, hogy egy usb-lpt átalakítót épített meg...
Beégetni az SPI\main.hex-et kell. Sok szerencsét a megépítéshez
(#) jocoka válasza gemo hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Köszönöm a biztatást valószinű hogy meg fogom csinálni mert elégé szinpatikus a rajz bár kristályt még kell vennem mert az nincs itthon úgyhogy majd irány a bolt.
Köszönöm a gyors választ.
Üdv:jocó
(#) jocoka hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
Sziasztok!!
Kellene nekem egy kis segíítség megépítetem az avr égetőt amit fenteb emlitetem de az a bajom ahogy a számítógép érzékeli mint új hardver fel is engedi rakni a drivert hozzá használja is de mégse akkar az avr-el komunikálni mármit azzal amit égetni szeretnék tehát az égető progik egyikse kezzeli (bascom,avrstudió).
Ehez kellene egy kis segítség hogy mi nem jó.
Elöre is köszönöm.
(#) PLaci válasza jocoka hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Szia Jocóka!
Most vagy én nem vagyok elég figyelmes, vagy nem értek valamit. A rar fileben amit felraktál, van 1 nevtelen.bmp ami egy USB-ről műkódő SPI programozó. Igen ám, de ami az spi direktoriban van, az meg egy usb-paralel port átalakító, ahogy gemó is írta. Szerintem az itt lévő main.hex az a párhuzamos átalakító programja.
Ezzel csak úgy tudsz égetni, ha megépíted hozzá a párhuzamos SPI programozót (legegyszerűbb esetben 5 szál drót )
Ahhoz a bmp ábrához való program engem is érdekelne.
Azért majd írd meg mire jutottál! Sok sikert!
(#) huba hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
Megint én... Szoval hogyha C-ben szeretnék használni egy 1x16 soros karakteres lcd-t. Ha jol értem akkor ehez be kell szerezzek egy lcd-driwert, amit bemásolok az include könyvtárba. Majd include-olom és meghivom a különbözö függvényeit. Vagy hogy is van ez?
(#) PLaci válasza jocoka hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Sziasztok!
Megint én. Nézegettem az usb alapú ISP programozókat. Jocóka nézd meg ezt a linket:
http://www.fischl.de/usbasp/
Szerintem a hardware ugyan az mint amit te építettél, de itt a tar.gz csomagolt fileben benne van a firmware isamit be kell égetned. A readme.txt ben benne van a fuse bitek beállítása.
(#) jocoka válasza PLaci hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
szia

ja ez hasonló de az enyémbe attiny2313 proci van.
csak valamiért nem akar az égető szoftverel kommunikálni.
ez az én nagy gondom erre várom a segitséget.
(#) PLaci válasza jocoka hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Mint írtam, szerintem nem azt a fimwaret égeted bele ami huzzá való. Amit te beleégetsz az egy USB paralel port -hoz való firmware. Nincs Skype-od?
ha5aoz ként vagyok ott bejelentkezve. Gyere oda élőszóban gyorsabb.
(#) jocoka válasza PLaci hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Szia

Nincs fent skypem de egyébként énis rájötem hogy melé nyúltam a dologal úgyhogy szétszedem

Ja egyébként itt találtam: Bővebben: Link
(#) Moderátor hozzászólása jocoka hozzászólására (») Szept 28, 2007
 
Könyörgöm, használd már a link gombot. Most is beszúrtál egy 6 km hosszú linket...
(#) jocoka válasza (») Szept 28, 2007 /
 
bocsika igérem többet nem teszek ilyet.
(#) huba válasza huba hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Letöltöttem gtk lcd-driverét de amikor kompilálnám invalid reference error-t ad, hiába inlude-olom . Mit lehet ijen esetben tenni?

../LCD.c:84: undefined reference to `lcd_init'
../LCD.c:86: undefined reference to `lcd_control'
../LCD.c:87: undefined reference to `lcd_cls'
../LCD.c:88: undefined reference to `lcd_putstr'
stb
valakinek még volt hasonló jellegü gondja de a választ rá nem találtam meg...
(#) Topi válasza jocoka hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Mélységes tisztelettel köszönöm
(#) huba válasza huba hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Feladom. én türelmes ember vagyok de ez már sok. 4 LCD driver közül egyel se fordult le a progim. ebböl a szempontbol a bascom luxus volt...
Megnyugodtam... valaki megvilágosítana hogy mit hogy hova?
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Szept 29, 2007 /
 
Szia !

En ugy latom, hogy csak a headert raktad be a projektedbe. Az csak a deklaracios resz, a definiciok a .c allomanyban vannak, az is legyen benne a projekt konyvtarban. (az LCD.c allomanyod mellett)

A masik hogy milyen Makefile-t hasznalsz?
Ha sajatot keszitettel, akkor ott az SRCnel sorold fel a driver.c allomany nevet is.(nevere pontosan nem emlekszem)
(#) Mumtaz hozzászólása Szept 29, 2007 /
 
Van egy dolog, amit szeretnék megépíteni. A HE fórumán már több helyen mondtam, hogy nem értek annyira az elektronikához, de rajz alapján azért meg tudok építeni ezt-azt. Építettem már ATMega16-al PC-hez játékvezérlőt, most azonban egy fedélzeti computert (BC) szeretnék megépíteni a kocsimhoz.

A neten találtam is egy komplett leírást (Bővebben: Link), de itt van valami, amit nem tudom, hogy hogyan lehetne kiváltani. Az oldalon be van linkelve EZ, amit a BC készítője is használt. Nem tudom, hogy egész pontosan mi ez, ami az ATmega128 köré van építve, de az biztos, hogy baromi drága lenne onnan megrendelni és nem tudom, hogy egyáltalán feltétlenül szükség van-e rá. Ki lehet ezt váltani valami egyszerűbbel?

Esetleg még abban kérnék segítséget, hogy az oldalon van egy alkatrész lista (Bővebben: Link), ami németül van. Ezt valaki le tudná fordítani? Elég lenne csak egy TXT fájlba leírni a listát magyarul, ha megtenné valaki.

Ezt az egész BC-t nem is kimondottan a kinézete miatt akarom megépíteni. Sokkal inkább azért, mert a B vektrák gyári BC-je típushibás és a javítása 20000+ Ft lenne, ami még nem is garantálja, hogy fél év múlva nem romlik el megint.
(#) Topi hozzászólása Okt 2, 2007 /
 
Valaki tud nekem némi információval szolgálni ATTiny és debugWIRE vonatkozásban? Ezt a reset lábas megoldást nem teljesen vágom. Tudom mi a dallas one-wire busz rendszer, fejlesztettem már rá, de itt ez az mkII-es kavarás nem teljesen tiszta.
(#) Dudus válasza Topi hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
A reset lábon valósul meg az adatátvitel a dwire rendszerben ezért a reset áramkört (esetleges kapacitás, ellenállás, külső reset eszköz) le kell kötni.

Valamilyen ok miatt erre a lábra rakták Énnem tettem volna.
(#) PLaci válasza Mumtaz hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Szia!
Az első kérdésedre tudok válaszolni. Ha jól megnézed a nyáktervet, akkor láthatod, hogy azon sem az Atmel procinak, sem a hozzá tartozó passív elemeknek nincs kiképzett helye, hleytte egy csatlakozót terveztek rá. Ebbe a csatlakozóba kell beledugni az általad kérdezett "valamit". Bővebben: Itt kiválóan látszik a dolog. Jól látod, az tényleg egy ATmega 128-as panel. Ha nem akarod megvenni, akkor egyszerűen tervezd át úgy a panelt, hogy oda közvetlenül be tudd tenni, az ATmegát, a quarcot a 2 kondival, esetleg ha ISP-vel akarod programozni akkor annak a csatlakozóját. Ja... még annyit, az általad írt kispanelon azért van 2 quartz mert -valószínű- hogy az órát egy sima 32768-as sima óraquartzal programozta le. Azt is bele kellene terveznrd a saját panelodba
(#) Mumtaz válasza PLaci hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Azt hiszem, akkor marad az, hogy kintről megrendelem. Nem nagyon vágom az ilyen témákat.
Csak azért gondoltam másra, hogy ne kelljen esetleg a többi sallangot is kifizetni, mert megrendelve 41 EUR + 13 EUR. :nemtudom:
(#) PLaci válasza Mumtaz hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Nem biztos, hogy ennyi pénzért érdemes, megrendelni.
Ha nem SMD alkatrészból csinálod házilag is össze lehet rakni (igaz SMD-vel is, de az macerásabb). Ráadásul a kapcsolási rajza is ott van azon az oldalon amit megírtál.
(#) Topi válasza Mumtaz hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Én most nemrég vettem eBay-en egy USB-s JTAG-et és egy ISP programozót lenyákolva közel pendrive méretűre, usb-bs csatival. Kettőt együtt $40-ért vettem.
Ennyiért én össze nem rakom a kettőt
(#) Mumtaz válasza PLaci hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Huhh. Akkor... hmm...
Az alaktrészlista segítene, ha le tudná fordítani valaki. Ha nem PDF lenne, akkor a google azt is le tudná fordítani, de így...!?
A hétszázát.
(#) PLaci válasza Mumtaz hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Szia!
Ezt most nem teljesen értem. Mit kell lefordítani? A kapcsolási rajzon szerepelnek az alkatrész értékek. A reed relék típusa is teljesen mindegy, ami itthon kapható jó. Persze arra azért figyelj, hogy a meghúzó teketcse 5V-os legyen. Az L4949 egy sima +5V-os stabilizátor, szerintem gond nélkül beleteheted a 7805-t. Azért az induktivitást benne hagynám, a gyújtás által keltett zavarok kiszürésére. (de jópár mikrokontrolleres dolgot raktam már autóba fojtó nélkül, és nem akadt ki.)
Ami inkább meghülyítette, ha, mellé tették a mobilt.
Ha valami még nem tiszta írj!

(#) zeusz7 hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Hello!

Véletlen számot szeretnék generálni mondjuk 1 és 10 között. Van erre külön chip, ami valós véletlen számot generál? Esetleg van vkinek vmi jó álvéletlen számgenerátor asm szubrutinja?
köszi
Következő: »»   36 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem