Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EPROM
 
Témaindító: source2, idő: Júl 13, 2005
Lapozás: OK   4 / 20
(#) feki00 válasza source2 hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Nyomógombos elég, illetve 1 ic által beindítós lenne. De akkor egyszerűbb ha elmondom mire kell.

Az 5let egyszerű 8 vagy 16 lépéses sampler lenne, minimum 4 sávos. Ez technikailag annyit jelent hogy 4 db isd- kell a melóhoz amibe hangokat pakolok, adott 1 kapcsolósor ami az isd és egy 4017es ic közt van. A 4017es ic sorra adja az impulzusokat és ha a kapcsoló be van kapcsolva akkor az impulzus beindítja az isd-t és lejátszik 1 hangot.

Ergó nem kellenek hosszú hangok, max 5mp, meglesem chipcadet.

köszi a segítséget a türelmet meg mindent
(#) nyulbul válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Idézet:
„használd print screen gombot.”

Köszike Probáltam laptop-ról prin screan-elni az asztali gépre de nekem nem ment. Ez ugyanis egy "buta" gép amit csak azért vettem hogy ezen írjak/olvassak,mivel azt mondták hogy a WILLEM csak lassu gépen müködik jól.
Nekem is volt egy SMD tokom/hasonló ahoz amit mutattál/
de szétszedtem mert én is arra gondoltam hogy "lóg" egy lába,de nem.
Ja és kipróbáltam a 3. gépen is,mivel azon nem XP hanem millenium.van----nem sok sikerrel.
KB.a 40.próbálkozásra 1 szer ki tudtam olvasni/töbször sen/ de sem törölni sem írni nem tudok.

93c56.jpg
    
(#) Lucifer válasza nyulbul hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Szia!

Bocs ez esetben nem szóltam. Amit írtál az szerintem időzítési problémára vall. Próbáld meg esetleg IC-proggal, vedd jó nagyra a delay-t. Ha már próbáltad, esetleg az IC-prog nem támogatja ezzel az égetővel az eepromot akkor nem szóltam.
Továbbá én megpróbálnám org lábat 1-re illetve 0-ra húzni és úgy programozni.
(#) nyulbul válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Idézet:
„IC-prog nem támogatja”
:rinya:
Evvel az error-al mit kezdjek
Idézet:
„megpróbálnám org lábat 1-re illetve 0-ra húzni”

És ezt hogyan csináljam?
(#) Lucifer válasza nyulbul hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Szia!

-Nem kötekedésképpen, de most szedtem le az IC-prog 1.05F-et és willem égetővel támogatja a 93C56-ot.

-Ez gondolom a Willem program hibaüzenete, ahhoz meg nem értek.

-Az ORG lába az ST féle adatlap szerint a 8. láb. Már ha ez úgynevezett rotated 90' SOIC tokozású. Ha nem akkor a 6. láb az. Ezt próbáld meg vagy EEPROM tápfeszre vagy GND-re húzni. Ezzel állítod be, hogy 8 bitet vagy 16 bitet írsz vagy olvasol/írsz bele egyszerre. Lehet ez a probléma. Bár nem hiszem akkor nem működött volna egyszer sem.

icprog.png
    
(#) nyulbul válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Nyugdtan kötekedjél, :yes: csak valami jó süljön ki belőle.
Azt hogy az ICprog nem viszi azt egy olyan oldalon olvastam ahol ilyeneket építenek.
Elnézést rosszul fogalmaztam. Nem ---nem támogatja-- hanem nem viszi.
Most egy olyan gépre telepitem amin XP van,de ahoz le kell tölteni egy valamit. Ez megtörtént és kaptam egy "sys" kiterjesztésü valamit. Evvel mit csináljak??

93c56 3.JPG
    
(#) Norberto válasza nyulbul hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
A sys kiterjesztésű fájlt be kell másolnod abba a könyvtárba, ahol maga az IC-Prog indítófájlja, azaz az icprog.exe is szerepel. Magyarul az icprog.exe mellé kell másolni; ugyanabba a könyvtárban legyenek! És akkor már működni fog az a pipálható XP-s dolog...
(#) Lucifer válasza nyulbul hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Ha már fals adat ön vissza akkor örüljél. Akkor az ORG láb körül lesz az eb elhantolva.
(#) nyulbul válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Szóval késszvagyok.
Bemásoltam azt a sys-t ahogy Norbi mondta.
Húztam a lábat földre, magasra,de meg sem mukkan.
Az hogy fars adat jön le az nem 100% mert nekem 2 külön gépen sok sok sok próbálkozás után 2x ki tudtam olvasni,s mind a kettő ugyan az lett. ELLENBEN amikor ezt a mentett adatot megnyitom akkor már másként jelenik meg
(#) nyulbul hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
Nehezen de megoldódott a gondom.

Már csak az lenne a kérdésem hogy én ezt a 93c56-ot 8 bit-en írtam meg,és hogy van e jelentősége annak hogy a motor vezérlő hány biten olvas. 8 vagy 16.
És ha van jelentősége akkor ezt hogy lehet megtudni.
(#) Norberto válasza nyulbul hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Szerintem nincs jelentősége. Az a lényeg, hogy a megfelelő tartalom belekerült; ezek után már más kérdés, hogy 8 vagy 16-osával olvasod ki a regisztereket (az ORG láb állapotától függ).
(#) nyulbul válasza Norberto hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Köszi
(#) G-lader hozzászólása Szept 30, 2007 /
 
Sziasztok, nem tudom jó helyen kérdezem-e, de a következő problémában szeretném a segítségeteket kérni:

Adott egy NMC9307 (EN) típusú eeprom, amit szeretnék kiolvasni. Ehhez szeretném megkérdezni, hogy tud-e valaki ajánlani ehhez valami egyszerűen megépíthető eprom írót, vagy ha esetleg hol tudnék venni olyan olcsó eprom írót, ami kezelni tudja ezt a típust?


Ps.: Ha valaki tud az eprom-ra helyettesítő típust ajánlani (kb. 25-30 éves típus, és nem túl egyszerű beszerezni) azt is megköszönném.
(#) Koncsar hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Sziasztok! Egy hatalmas kérdésem lenne. Szükségem lenne egy pci buszos párhuzamos portra, ami tud kommunikálnia willem égetővel. Ha valaki tud olyan tipusu kártyát vagy nevet, megköszönném. Úgyan is nem tud kapcsolatot teremteni a willem égetővel a pci-os kártya.
(#) Stadi válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Szerintem egy dolgon áll vagy bukik a dolog: ha be lehet állítani a szoftverben a párhuzamos port báziscímét, akkor kell mennie a dolognak, ha nem lehet beállítani, akkor kell írni a szoftver készítőjének, hogy tegye bele ezt a lehetőséget a programjába.

De ez csak feltételezés. Mivel már az én alaplapomon sincs párhuzamos port, én is szereztem PCI kártyát, de driver hiányában egyelőre nem tudtam beüzemelni.
(#) Koncsar válasza Stadi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
szia, akkor nem is tudsz olyan kártyát ami biztosra müködik?
(#) Koncsar válasza Stadi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
még egy kérdés, hogy hol lehet beállítani vagy megnézni a báziscimkét?
(#) Stadi válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Ahogy néztem, manapság többnyire NetMOS chipes kártyák vannak forgalomban, plusz van még a Sunix, ami a saját chipjét használja. Előbbiről (egy konkrét chipről) láttam adatlapot, aszerint mennie kell, mert benne vannak ugyanazok a regiszterek, mint a hagyományos változatban, csak a címük más.

A báziscímet az Eszközkezelőből tudhatod meg. Jobb klikk a porton, Tulajdonságok, majd Erőforrások fül. (Most Linux alól írok, de szerintem így hívják.)
(#) Koncsar válasza Stadi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
az eszközkezelőben nem lehet átállítani a cimet. Lehet, hogy a biosban kéne?
(#) Stadi válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Megint kénytelen vagyok magamat idézni:

Idézet:
„ha be lehet állítani a szoftverben a párhuzamos port báziscímét, akkor kell mennie a dolognak, ha nem lehet beállítani, akkor kell írni a szoftver készítőjének, hogy tegye bele ezt a lehetőséget a programjába”


Vagyis a Willem programjában keresd meg, hol lehet átállítani a báziscímet.
(#) Dudus válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Szerintem egy Windows-os programnak mindegy a cím, mennie kellene. Én egy PCMCIA printerportot használok és eszembe sem jutott állítgatni, pedig elég vad címekre ment föl.
(#) Koncsar válasza Dudus hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
de a tiéd pci kártyás
(#) Stadi válasza Dudus hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
És milyen célokra használtad? A nyomtatást nem ér mondani...

Szerk.: Sok progit úgy írnak meg, hogy ha a listában LPT1...LPT3 szerepel, akkor azt a szoftver kiválasztásukkor "átfordítja" a hagyományos báziscímekre. És itt a gond.
(#) Dudus válasza Stadi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Kanda letöltőt járatok róla AVR-hez régebben willem is ment róla, mielőtt USB-sre váltottam, valamint egy Hardware-kulcs is megy róla, mert az egyik programomhoz kell.

Szerintem amióta az NT-nél kitalálták a HAL-t ( Hardware Abstraction Layer) azóta a programok API-n kommunikálnak a perifériákkal nem érik el direktben így a címekkel bajlódni sem sok értelme van, mert az API mögött lévő rendszer elintéz mindent.

(szerintem)
(#) Stadi válasza Dudus hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Én is kerestem ilyen API-hoz valami intefészt Delphi alá, de nem nagyon találtam. Soros porthoz van, egy terminált egy órácska alatt simán össze lehet dobni vele, de párhuzamoshoz?

Szerk.: Viszont ha Neked működött a Willem, akkor Koncsar-nál is működnie kellene. Tehát ott beállítási probléma lesz, vagy a kártya rossz. Utóbbi esetről egy nyomtató rákötésével és tesztoldal nyomtatásával meg lehetne győződni.
(#) Dudus válasza Stadi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Én ezen sosem agyaltam. Nekem működő megoldás kellett, programozni nem tudok, így mindíg azt vettem ami működött. A willem proginak nem emlékszem pontosan de szerintem csak az kellett, hogy melyik LPT-n van....szerintem minden windows driverrel ellátott portról mennie kellene.
(#) Koncsar válasza Stadi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
na ha minden igaz, találtam egy kártyát ami biztos fog müködni, mert nyomtató és adat kártya. Az a neve kouwell 2x parallel portos.
(#) Stadi válasza Dudus hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Hát ez az... Én pont a másik oldalon állok: egy olyan progit szeretnék írni, ami bármiyen Windows által kezelt LPT porttal műxik...
(#) Stadi válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Valami csak akkor biztos, ha már megtörtént. Egészen addig csak lehet...
(#) Koncsar válasza Stadi hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
igen de a legnagyobb baj az ott lesz, hogy a hagyományos pci os kártyák p portjának az összes tűje nincsen bekötve, ugyanis csak a nyomtató használatára találták ki.
Következő: »»   4 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem