Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   15 / 51
(#) vanzerr válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Az a helyzet, hogy a mai napon nem érek rá, de másnem jövőhéten ha addig nem jön össze kipróbálhatjuk azt is, amúgy köszönöm szépen!

(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Szia Watt!
Az égetőm PICkit2-es, elvileg jól felprogramozta a PIC-et. A nyák valóban saját tervezés, mellékelem neked. A PIC 2. lábán az ellenállást csak berajzoltam vagyis előkészítettem a riasztóbemenet fogadására, valójában ott egy átkötés van most. Fent középen pedig a kimenetek vannak a trafóhoz. A trafó meneteinek bekötését, átkötését pedig egyenlőre a trafón oldottam meg.

sziréna.lay
    
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Jobban örültem volna egy képnek!
Milyen progival nézhetem meg?
Jó lenne ha a kész nyákot fényképeznéd le.
(#) fureszk válasza watt hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
A sprint layout 5-ös megnyitja. Csatoltam a fájlokat.
(#) watt válasza fureszk hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
(#) watt hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Első észrevételem, hogy a 2. láb amit lekötöttél átkötéssel testre, pont egy olyan fóliaszakaszba került, amin átfolyik a FET S árama! Ez nagyon nem jó megoldás, még akkor sem, ha esetleg nem ez okozza a bajt!
A másik, hogy maga a PIC is benne van a FET-ek áramútjába! Vékony fólián átvezetni 10A-t nem túl okos elgondolás(akár voltok is eshetnek itt!)!
A pozitív vezeték sem túl erős, ami a trafócsatihoz vezet.
Ha megnézed az eredeti nyáktervet, láthatod hogyan kell elrendezni a tápvonalakat.
(#) még1MbR hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Az erősáramú részeken érdemes felvinni forrasztóónt a fóliára, amperállóbb lesz
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Ez igaz, de ettől nem lesz korrekt a huzalvezetés.
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Igen, igazad van.
(#) még1MbR hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Időközben összeraktam a mentős csapat szirénapaneljét is, szerdán odaadom nekik kísérletezni. (ez már a 12 hang kivezetéses panellel készült).
Egyiküknek van a Műegyetemen valami ismerőse, aki valószínűleg jártas PIC progiban, így még az is lehet, hogy el tudja készíteni a 12 hangos verziót, tehermentesítve Watt mestert
Ha jutottak valamire, beírom ide, biztos érdekli a többieket is.
(Én magam még mindig nem jutottam programozóval semmire, mindig akadt valami ház körüli meló)
Ahogy látom másoknál is ez a helyzet
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Igen, most elég csend van, de nem hajt a tatár(és a rendős sem, az majd akkor, ha kész lesz! )

Bevallom én a cikkben úgy gondoltam, hgoy elég a program módosításához annyi, amennyit leírtam. Ehhez még nem kell érteni a PIC-et, csak az eddigi meglévő rutinokat kell megérteni. Minden meg van írva, csak fel kell használni a modulokat. Ha gondoljátok erről is beszélhetünk bővebben!
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Igen, a hangmodulok frankók és érthetők még a magamfajta laikusnak is!
A másik 6 hanghoz a PORT A beállítása, na ott már elveszek Ha viszont a keret megvan, egyből jó vagyok copy-pastéban
Már várom a meleg lakásban ülős, bütykölős téli estéket, hogy szép nyugiban lehessen kísérletezgetni a cuccal.
Nyáron meg készítek egy mini verziót a 6 éves ikreim biciklijére
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Ikrek? Gratulálok!
(#) még1MbR válasza watt hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Köszi!
Várjál, most jön a csattanó!
Úgy néz ki, hogy a tervezett 3. gyerek (pocakban van két hónaposan) újra sztereóban jön
Hát pár napig forgolódtam az ágyban! :eek2:
A doki szerint nagyon ritka a 2. szülésből újra iker... nem fogunk elférni a ladában bakker, kisbusz után kell néznem
Na nem offolok tovább, mert Frankye eltöröl
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Nem semmi! Erre Franky sem fog tudni mást mondani, mint hogy egy szerszámmal egyfélét lehet csak gyártani!
(#) még1MbR hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Na, erre nem ezt mondom, hanem azt, hogy a művészet az, ha lukban lukat csinálsz!
(Könnyen jár a pofám, nekem lányom van! :hehe: )

Amúgy Gratulálok Miki, csak így tovább! Legalább az ország fogyását nem Ti idézitek elő!!!

Na de vissza az OFF-tól!

Próbálták már a mentős srácok? Van valami infód, hogy hogy működik?
Egyébként a téli, hideg estékre (amikor a francnak sincs kedve kimenni forrasztani a hideg műhyelbe, mert a fűtés odakint persze luxus! ) én is a PIC-es program-rész kisebb-nagyobb bütykölését szánom.
(Még1MbR Miki barátom elültette a fülembe a bogarat a MÁV-szignált, meg a fagyisautós-szignált is játszó szirénájával... Milyen lenne már, ha egyszer a nénó után átváltanék a "vízvezetékszerelő"-re (MÁV szignál! ), vagy a "mondd-any ádnak-jöjjön-ki"-re (fagyisautó...:hehe: )
(#) nor-el válasza Frankye hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
A tollfelvásárlós duma se hiányozzon már.
(#) Frankye válasza nor-el hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Meg hogy "Dííííínnnyéééét!"
(#) watt válasza nor-el hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Ja, négyszögjellel!
Egyébként nem lehetetlen, de azt már PWM erősítőnek neveznék! Annak leprogramozására nem nagyon vállalkoznék!
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Pedig ebben volt minden reményünk!
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Idő kérdése még a mentős próba, mivel csak holnap tudom odaadni nekik. Utána nekiállnak programozgatni meg minden (strapabíró dobozolás, ezazamaz...)
Hangerőben elvileg verni fogja az eriston 150-et, mivel pár volttal több a kimenő feszültsége.
A 4 ohmos hangsugárzót viszont (ami a mentőknél elterjedt) nem ajánlott rákötni szerintem, azt még az eriszton is kiverte
Szerencsére van 11 ohmos is náluk.

/Frankye-nek egy kis off: az ikreim lányok , a következő kettő még nem tudom, milyen nemű lesz... De hiába lányok, minden fiús dolog érdekli őket, a motorozástól az autóvezetésig. Mindig azt utánoznák, amit apa csinál. Több kisautójuk van, mint baba Ha meg egyszer érdekli őket, nem tiltom meg, nem árt, ha kicsit rálátnak a műszaki területre is/
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Abból a 4 ohm-osból kettőt sorba, elég ütős lehet. Esetleg 3-at! Ha már "úgy sem jó semmire"!

(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
:hehe: Ez jó:
Idézet:
„Ha már "úgy sem jó semmire"!”

Ha másra nem, hát a béna autósok ijesztgetésére akkor is jó lesz! Képzeld csak el, ha bamababirka izomagy a volvójában nem áll félre a nénós/kék-kék -es mentő elől! Kolléga rányomja a vijú-víjú-t, meg a hornt, csákó meg ott kap szívrohamot. De legalább közel lesz a segítség...
(#) még1MbR hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Trafó nélkül, simán csak a fetekkel vajon meg lehetne hajtani a 4 ohmos tölcséreket? 12V-tól elvileg nem kéne elhasalniuk.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Erre talán Watt mester tudna választ adni...
Elég jó hűtés mellett talán nem fektetné meg őket...
(#) még1MbR válasza Frankye hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Mérj csak rá, hány ohm a trafó bemenete, amit a fet per pillanat hajt A tölcsérekre gondoltam megfektetésileg...
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
A trafót itt nem egyenáramúlag kell nézni, de az áram az nagy(12A), ezért a FET-eket veszély nem fenyegetné.
De nem ez a baj, hanem az, hogy csak egy FET-et lehetne rákötni, mert különben állandóan testen lenne a hangszóró, így a freki fele lesz, és nem lenne valami hangos.

Inkább a trafót meghagyva a FET-ek és a trafó közös pontjaira lehetne kötni a hangszórót, ahonnan a két segédtekercs kiindul, azokat kihagyva. Ott a fesz kisebb valamivel.

Nincs ebből a 4ohm-osból kettő?
(#) még1MbR hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Biztosan van, mentős körökben a 4 ohmos az elterjedt, mert sok autó az ArmCom-os vezérlőegységgel van ellátva. Érdekes módon abban nincsen trafó, gondolom emiatt van 4 ohmra lehozva a tölcsér. Szinte ugyanolyan hangosan szól ennek ellenére.
(#) watt válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Akkor szerintem kettőt kell rátenni sorba és elvileg bírja, ha a két utolsó tekercset, az előző leírásom szerint kihagyjátok.
Következő: »»   15 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem