Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   829 / 1385
(#) gulasoft válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Most hasonlítsátok össze a jobb oldallal és mondjátok meg miért nem látszik a jobb oldali listában a nyák készítés?

ertesites.PNG
    
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Megpróbáltam az alkoholos vasalást, nagyonm figyeltem minden úgy legyen, minden átment a papírról, nem is hittem el, ennek ellenére lukacsos lett az egész.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
De ezt a fejlesztésbe kellett volna rakni nem ?De majd átteszik a megfelelő emberek.Gyűtögetik az infókat az oldallal kapcsolatban , és dolgoznak rajta .Van min szerintem , mert folyamatosan vesz észre mindenki ezt azt .Szóval rajta vannak.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Sokan , és sok embertől kaptam ezt azt főleg hitetlenséget, amíg ki nem próbálták 1x legalább .Eleinte rossz volt , mert senki nem hitt semmit abból amiket írtam sokszor, pedig minden szóról szóra igaz volt na mindegy.

Azt írtad minden átment a papírról , akkor már a papíron is lukacsos volt ezek szerint , vagy még is maradt a papíron rajzolat ? Egyébként pont rád voltam kíváncsi , mert írtad , hogy a te nyomtatód valahogy nem olyan jó vasaláshoz , és most ? Hogy viselkedett ?
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Mondom. Így. Látszólag jó volt, a papíron, még a laminálás után is, semmi nem maradt a papíron, de tényleg erősen néztem, de mikor a maratóból kijött silány lukacsos használhatatlan volt az egész. De egyébként beültetés rajzhoz jó lesz, azt nem kell maratni
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2012
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Ezért mondtam, hogy írj le mindent, dokumentáld, tedd megismételhetővé, és akkor nem fognak kirakni amiatt, hogy titkolózol. Ezt most jól bemutattad a videón, meg elmagyaráztad, sikerült is utánad csinálni. Az a nem a Te hibád, hogy ez a nyomtató így nyomtat. Majd még játszok a vastag papír beállítással, meg a szinekkel, de ha nem házat szigetelek, akkor pénzes nyákot csinálok, és az fontosabb.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Igen csak valamikor még a videó sem elég ez van .
Azon gondolkodtam egyébként , hogy ez a lukacsosság nálad hogy lehet.Nem tudom nyomtatás után átvilágítottad e a papírt , de én gyanítom , hogy nem rak elég festéket a nyomtató a papírra bizonyos helyekre , ezért a kihagyás.Nem ismerem a nyomtató típusát , illetve beállíthatóságát , de ha most ezt nem is nézzük , akkor ha sima papírra nyomtatsz , és van ez a sokak által jónak mondott hígítós párában való üvegbe zárás.Nem tudom , hogy milyen lenne a végeredmény , mert én ezt így még nem próbáltam , de lehet nálad eredményes lenne .Valószínű a festék pórusai a píron egybe függőbbé válna , és megszűnne a lukacsosság , aztán a folyamat ugyan az lenne , mint a videón.Ki fogom én is próbálni , mert kíváncsi vagyok milyen lenne. Csak egy ötlet volt hátha beválna , és ez talán ott is jól jönne ahol egybefüggő GND van, mert ott általában valamelyik nyomtató szeret spórolni.Egy próbát megér meglátjuk.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Próbáld meg még egyszer ,csak most acetonnnal ..
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Azért az acetonnal vigyáznék , vagy csak nagyon vékonyan permetezném .Ugyanis aceton között , és aceton között is sok különbség van .Az első két képen az eredeti fodrászkellékesnél kapható körömlakklemosó, ami tiszta aceton na az BRUTÁL azt nem ajánlanám .A harmadik képen meg egy körömlaklemosó utánzat ,ami semmire sem jó ezen , és kis üveges társai nagyon gyengék. Különben ennek a sima papíros dolognak pont az a lényege , hogy a papír átázzon , és átvegye a rajzolat a szert, amit a papíron keresztül át tud szívni.Na most , ha olyan szerrel permetezzük ami esetleg oldja a rajzolatot , mert ugye , csak kell hagyni amíg dolgozik a szer akkor nem lesz szép a vasalás , vagy laminálás , és hát a nyákot is le kell fújni azt már nem biztos , hogy ki bírja a rajzolat oldódás nélkül.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
A puding próbája az evés .. Mint írtam nekem a HP2100 utángyártott tonerrel és most már elárulom cba-s (műanyagflakonos 200ft-os )körömlakklemosóval működött a dolog . Azt nem állítottam hogy más nyomtató tonerjét nem oldja . Próba szerencse . Te kipróbáltad ?
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Teljesen igazad van ki kell próbálni , és mindenkinek ezt javaslom.Igen mint írtam korábban ki lett próbálva sorjában Hígító, körömlakk lemosó az eredetivel nem pedig csak annak nevezett valamivel , és utána víz , és végül lett a Denaturált szesz.Alkoholokat nem próbáltam .
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Ezek szerint , ahogy sejtettem is , a toner határozza meg "milyen lötyit szeret"
egyébként te milyen nyomtatót használsz ?
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Nem igazán biztos , hogy a toner határozza meg , ezt nem merném így kijelenteni egyértelműen .Lehet a papírba is van különbség hiába sima másoló papír, de sokfélét lehet kapni , és nem biztos , hogy a minőség ugyan az.Egyébként ami a videóban szerepelt papír először nem is nézetem , de most megnéztem.Xerox 80g os , Transit a típusa.
Nyomtató többféle van nekem szám szerint 4 lézer , Dell, Lexmark, Brother, Samsung , de nem is ez a lényeg , mert tudásuk hasonló. Tintasugaras meg még ennél is jóval több , de azok talonba vannak.Néhány átalakítva , és néhány nem.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
" Dell, Lexmark, Brother, Samsung , de nem is ez a lényeg , mert tudásuk hasonló" Egyáltalán nem a tudásuk a lényeges , hanem a tonerpor minősége .és anyaga . Lehet hogy a HP tonert nem, oldja , de lágyítja az aceton , de pl lehet hogy teljesen megold egy másik tipusú nyomtató által készített nyomatot, vagy éppen semmit nem jelent neki ..
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Nem tudom nem vagyok kémikus lehet.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Én viszont igen (gyógyszergyártó az eredeti szakmám)
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Akkor neked vágni kell ,hogy egy anyagot elemezz , hogy mik az összetevők ugye ?
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Már 30 éve nem gyakorlom azt a szakmát , de még egy két dologra emlékszem (talán)
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Nem kapom az értesítést, ez nagyon gáz.
Mindegy, nem az volt a gond, hogy nem került át a rajzolat. Az nagyon kasán átment. Mind!
Csak ennek samsung színesnek valahogy nem elég telített a por a papíron.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Megnézném én azt a nyomtatót illetve, csak a típusa kellene , hogy hátha csak beállítási probléma lehet .PL az enyémnek is többféle drájvere van , és próbára tettem fel egy másikat , és mindig a rajzon lehagyta a sarkakat , és a vonalvégeket le csípte.De a hozzávaló másik drájverrel hibátlan.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) pjg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Az én nyomtatómnál a beállítások ablakban van egy olyan, hogy eredeti méret: A4 és egy olyan hogy kimeneti méret: A4. A kimenetit lehet %-os lépésekben állítani.

A pdf nyomtató programod nincs elállítva? Milyen programot használsz?
(#) eyess válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Ha Adobe Reader ből van nyomtatva , akkor az első kép szerint szoktam nyomtatni .Elvileg , ha mindenhol ki van választva az A4 formátum PDF készítéskor is , akkor annak stimmelnie kellene .De megnéztem a PDF dokumentum tulajdonságait , és más a méret .Valószínűnek tartom , hogy amikor valósan nyomtatva van , akkor meg más méret szerint nyomtatja , és ezért lehet eltérés.Az első képen látszik is , hogy az előnézet mérete más , mint a PDF eredeti mérete.És nyomtatáskor a nyomtató próbálja igazítani ennek a méretnek megfelelően, ami gondolom azt eredményezi , hogy valamivel nagyobbak , vagy kisebbek a lábtávolságai az alkatrészeknek ugye?

De egyébként nem tudom mibe van ez a rajz PDF előtti állapotát illetően , de ha nagyon sürgős megpróbálhatom a PDF et én is.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) pjg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Ezt próbáld meg kinyomtatni.

! mmmmm.pdf
    
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Azért nem biztos , hogy jó ötlet volt a már PDF forrást át méretezni , mert lehet , hogy már az sem jó méret szerint lett , és akkor meg végképp nem fog stimmeli.
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Nálam akkor csinált ilyet a nyomtató , amikor a margók nagyra voltak állítva ...
(#) pjg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Ez volna az? Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
A margóval én is így voltam , amíg kisebb nyákokat nyomtattam ,nem okozott hibát!
a nyomtató beállításoknál nézd meg minden oldalt 1-re állíts akkor nem méretezget..
(#) pjg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Adobe Acrobattal képpé konvertáltam.
Paint Shop Proval leloptam egy nyákot.
CorellDrawval méreteztem és csökkentettem 98,5%-ra.
Csináltam még 5 másolatot.
Nyomtattam pdf-be.
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
A Margó az egy alattomos nőszemély (a nyomtató beállításoknál találkozhatsz vele )
és csak akkor méretezget ha éppen kedve van ! És igen pont olyan mint amit a füzetbe rajzoltál csak a nyomtatásnál nem látszik , viszont a nyomtató próbál mindig a beállított "kereten " belül nyomtatni ...
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) guliver83 válasza kokozo hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Köszönöm!
De azt gondoltam megvan valakinek!
Következő: »»   829 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem