Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM3914
 
Témaindító: 3653, idő: Nov 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 20
(#) SzkopBandi válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Szia!

Hűű! Köszi szépen!! Hétvégén, ha akad egy kis szabadidőm meg is építem és kipróbálom És amint elkészült be is számolok az eredményről!
Még egyszer hálás köszönetem érte!!
(#) SzkopBandi válasza proli007 hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Szia!

Köszi az észrevételeket! Figyelembe veszem majd őket! A poti szabályozási tartományának csökkentése alatt mit értesz? Kisebb ellenállású potit vagy esetleg ilyen többfordulatút?
(#) proli007 válasza SzkopBandi hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Hello!
Alá - fölé kell egy ellenállás, hogy pld. 2..3V között legyen a szabályozási tartománya. De helitrimmer sem árthat. (pld. alá 2,2k, fölé 10K)
üdv! proli007
(#) reloop válasza SzkopBandi hozzászólására (») Szept 25, 2012 /
 
Az volna a javaslatom, hogy a trimmer és a test közé iktass be 150 ohm-ot. Mikor a kapcsolás már bent van a helyén, és az áramkör látja a karosszérián és kábelen eső feszültségeket, úgy is kalibráltad, cseréld a trimmert fix ellenállásra.
(#) SzkopBandi válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Helló!

Sajnos eddig nem volt időm megépíteni az áramkört, ezért nem is jelentkeztem eredménnyel eddig. Na de ma végre hosszú idő után lett némi szabadidőm és gyorsan meg is építettem az áramkört, de sajnos nem működik, vagy legalább is nem sikerült jól beüzemelnem. Csak az IC 1-es lábára kötött led világít nagyon halványan. Az IC 5-ös lábán beállítható az 1k trimmerrel a 2,3V. Az úszó helyett próbaképp egy potit(220R) tettem be (közben multival néztem rajta az ellenállást.) De hiába állítok a potin(26-185ohm) csak az az egy led "parázslik". Beállítottam 26 ohmra a potit, közben az 1k potit tekergetve nem történik semmi, maximum az az 1 led se világít. Az IC 7-8 lába közé javasolt 1,2k mellett, ugyanúgy földre kellene kötni a 7-8 lábat? Mert én csak összekötöttem a 2 lábat az ellenállással és kész. A segítségért előre is hálás köszönetem!
(#) SzkopBandi válasza SzkopBandi hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Ezennel meg is válaszoltam a megoldást a problémámra. Amint földre kötöttem a 8-as lábat azonnal működött is tökéletesen 7végén beszerelem az autóba és kipróbálom élesben is. Majd beszámolok róla, hogy viselkedik a gyári mérővel.
(#) reloop válasza SzkopBandi hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Gratulálok Elméláztam másik témában, lemaradtam a segítségnyújtással.
(#) SzkopBandi válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2012 /
 
Köszi! Semmi gond, hamar megoldódott
(#) SzkopBandi válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Helló! Beszereltem és tökéletesen működik a gyári mérővel. Viszont egy problémám mégis akadt. Sötétben túl erősen világítanak a LED-ek, nappal ha épp úgy esik a fény a műszerre akkor pedig halványka. Mekkora értékek között lehet változtatni (fényerő függvényében) a 7-8 láb közti ellenállást? Illetve van egy nagyon bátor gondolatom, miszerint a fényerőt lehetne valami fotodiódával/tarnzisztorral (továbbra se értek nagyon az elektronikához csak tippelek vezérelni. Egy ilyet nagyon bonyolult építeni? Mi a véleményed erről? Nagyot álmodtam? Előre is köszi!
(#) proli007 válasza SzkopBandi hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Hello!
A Led-ek áramát, kb.2..20mA között lehet állítani. Tekintve, hogy itt nincs használva a referencia, nyugodtan lehet terhelni a Ref-Out pontot. Mivel a Led-ek árama kb. 10-szer nagyobb, mint a referencia terhelése, (Iled=10*Iref=10*1,25V/Rref) az ellenállás 625ohm és 6,25k között változhat. Ehhez kell hozzáigazítani pld. egy CDS ellenállást. Értékeket nem igazán lehet megmondani, mert illeszteni kell a CDS-hez, a kapott fényhez, és a látott Led fényéhez. De nyilván a DCS-el sorba kel egy ellenállás, és az egésszel párhuzamosan egy. A párhuzamossal lehet sötétben beállítani a fényerőt, a sorossal nappal.
üdv! proli007
(#) dtocy hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Megcsináltam ennek a kapcsolásnak a szétválasztó részét, ami bemenő jelet magas, közép és mély jellé alakítja. Ehhez illesztettem 3 LM3914-est, de nem működik. Egyik led se világít. Van valami ötletetek hol kereessem a hibát?

Előre is kösz!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) reloop válasza dtocy hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Szia! A 470nF kondenzátorokon megjelenik a jel nagyságával arányos feszültség? Ha igen, akkor mutasd be az LM3914-et milyen kapcsolásban alkalmaztad. Ha nem, akkor ellenőrizd a műveleti erősítő kimenetein [4;5;9;10] a tápfeszültség fele mérhető-e.
(#) dtocy válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
A 12V tápfesz megvan, de a 5,9,10 lábakon csak 0.5 V-ot mérek a 4-esen 4.97 V-ot. Az IC romlott el?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) reloop válasza dtocy hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Bármi megeshet, minden estre az LM3900 invertáló üzeme bizonyos feltételekhez kötött. A kapcsolási rajz ezt elég nagyvonalúan kezeli

LM3900.GIF
    
(#) dtocy válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Köszi, tudsz valami megbízható kapcsolást?
(#) reloop válasza dtocy hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Fejből nem tudok kapcsolást.
Mindössze annyit kell tenned, hogy a táp és az 1; 12; 13 lábak közötti 2,2Mohm-ot 1.2Mohm-ra cseréled. Ettől a kimenetek beállnak féltáp közelébe, és megfelelő nagyságú jel esetén a 470nF kondenzátorokon feszültség jelenik meg.
(#) dtocy hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
Köszi, holnap ki is próbálom!
(#) reloop válasza dtocy hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Egy kis magyarázat az adatlap részlethez.

LM3900.GIF
    
(#) dtocy válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Akkor nem kéne az ic 2-es lábnál lévő ellenállást is kisebbre cserélni? 1.5-ösre? Vagy az annyira nem fontos?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) reloop válasza dtocy hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Az 5V már kielégítő a műveleti erősítő kimenetén.
(#) dtocy válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Oké, kösz!
(#) dtocy válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Sajnos az új ellenállásokkal is ugyan az a helyzet. Magát az áramkört már ezerszer átnéztem, minden a helyén van, úgyhogy azthiszem veszek egy új ict, hisz az csak 180Ft, és arra gyanakszom, habár nem tudom, hogy mitől romolhatott el.
(#) reloop válasza dtocy hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Az 5, 9, 10 továbbra is 0,5V-on van?
(#) dtocy válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Igen.
(#) reloop válasza dtocy hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Mindhárom együttes hibája elég valószínűtlen. Az invertáló és a neminvertáló bemeneteken testhez képest mérhető feszültséget vesd össze az egyetlen épkézláb műveleti erősítő taggal.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Hello! Lehet, hogy az 580kohm-okat elnézte, és sokkal kisebbek.. üdv! proli007
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Szia! Nagyon valószínű!
Még sosem ültettem be ellenállást mérés nélkül, biztos nagyon ráérősen építek
Nekem ilyesmi nem ugrik be.
(#) dtocy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
* , igazad van! 580k helyett 580 ohmosakat raktam be. Kicseréltem két sorba kötött 300k-ra most megvan a 6.5 V a 5,9,10 lábakon, de a 3.3µF kondenzátor után 1 mV-ot mérek csak. Nem lehet, hogy az a 470nF inkább 470uF, mert elkónak van jelölve, és ahogy elnézem a kész nyákról készült képen is elkók vannak a kimenetnél?!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) reloop válasza dtocy hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
A 470nF-on is kéne DC-nek mutatkozni ha kellően kivezérled a kapcsolást, próbáld ki elkóval, azzal lassabban fut vissza a feszültség.
(#) proli007 válasza dtocy hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Hello!
A 3,3µF után, váltófeszültség van. A 470nF-ot mérete alapján inkább 47µF-nak nézném. De kondi méretétől függetlenül "kalimpálnia" kellene már.
üdv! proli007
Következő: »»   10 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem