Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1798 / 3960
(#) jani1987 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Nem veszek és kész. Ezért szóltam az uncsi tesómnak, hátha neki van.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Akkor máshonnan keríts cink lemezt, mert anélkül nem fog menni.
(#) SzervízMacska válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Értem. Akkor ez afféle fából vaskarika lesz. Szólj, ha sikerült!
(#) zolika60 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Eljöhetne főnökömnek az is ilyen.
(#) jani1987 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Az anyagot nem tüntetem el, csak átalakítom.
(#) fecameca válasza world-s hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Kell neked egy ilyen: Egy feltöltött elektrolitkondenzátort kell rásütni, és kész. A LED-ek elé csak egy ellenállás kell, ki kell számolnod, 20 mA-re, attól függ, hány voltos a telep. És egy kapcsoló (Nyomógombhoz egy időzítő áramkör).
Sokféle ilyen csipogót kapni, különböző hangerő, tápfeszültség, frekvencia, szét kellene nézned egy alkatrészboltban.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
[off][Ja. Az anyagok átalakítgatásához marha nagy tudás kell ám!/off]
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Aki ilyet tud , azt úgy hívják hogy : vegyész
(#) pucuka válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Meg fizikus, régebben alkímista. Aki rézből aranyat tud csinálni.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) blackdog hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Általánosan nézve a lemezes transzformátorok alkalmasak állandó üzemre? Tehát a a nap 24 órájában az év 365 napjában?
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Szia!
Természetesen! Miért ne bírnák?
(#) BárányD hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziasztok !
Remélem nem rossz kategóriába írok. ( a kezdőség stimmel legalábbis. )
7530a-1 ic re lenne nagy szükségem. Hogyha valaki tudna eladni , vevő lennék rá .
Köszönöm
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Nemrég egy RT évkönyvben olvastam egy cikket és ott érintőlegesen volt szó állandó üzemre tervezett trafóról. Ezért bizonytalanodtam el.
Nekem egy 24VAC szekunder feszültségű trafó kell aminek a max terhelése kb. 12VA. Arra gondoltam, hogy alkalmazok akkor egy 24VA trafót így a disszipáció is minimális lesz hiszem 50% terhelés fölé nem megyek. De a primer kör az állandóan 230VAC 'alatt' lesz.
(#) blackdog válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Értem. És készen kapható? Semmi lehetőségem arra, hogy gyártassak.
(#) Action2K válasza blackdog hozzászólására (») Szept 26, 2012 / 1
 
Ha sehol nem találsz, akkor, veszel két 230/24V-os 20VA-s trafót. Primert/secundert fázishelyesen sorba kötöd, és kész a cseppet sem melegedő állandó üzemű trafód.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) blackdog válasza Action2K hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Így érted?

Vagy toroid jobb megoldás lenne? Nem számít, hogy nagyobb a szórása.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012

2trafo.JPG
    
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Szept 26, 2012 / 1
 
Hello!
Legjobb választás, egy osztott csévetestű biztonsági trafó. Az állandó üzemre készült.
üdv! proli007
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Igen. Ezt értem. Csak az a baj, hogy mikor bemegyek a boltban és elmondom, hogy milyen trafó kell akkor simány a kezembe nyomják a 'mezei' 230/24 VAC trafót. Ezért próbálok kiindulni a helyi raktárkészletből.
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Szept 26, 2012 / 1
 
Ezen ne rágódj! Használd úgy a kapott trafót, hogy ne határértéken terheld és akkor nagyon sokáig jó lesz.
(#) jani1987 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Lehet hogy tudjátok, de én az lennék.
(#) Action2K válasza blackdog hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Igen, így.
(#) world-s válasza fecameca hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Köszi...
Mi ennek a pontos neve? (szerintem ez van a PC alaplapon/(vagy hozzá) is néha...)

És kicsit kifejtenéd bővebben.
A ledekkel nincs bajom, azt csináltam máskor is...

Itt ugye az kell, hogy ha aktív helyzetbe teszem a kapcsolót, akkor ledek be, és egy csippanás hozzá....

A kondit hova és hogy teszem?
Hogy fog működni, hogy egy kapcsoló átkapcsolásra gyorsan feltöltődik a kondi, és egyetlen egyszer kisül a csipogón?

Előre is köszi...
(#) proli007 válasza world-s hozzászólására (») Szept 26, 2012 / 1
 
Hello!
Elég ha feltöltődik. Majd kisül az, ha kikapcsolod. Hogy ne legyen szükség nagy kondira, lehet ott egy ellenállás és egy Fet is. De meddig "csippantson' a piezó? Vagy a hangot is generálni kell?
üdv! proli007

Csippan.png
    
(#) world-s válasza proli007 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Akkor pontosítok...
Tehát alap esetben ki van kapcsolva a rendszer....
Ekkor nincs csipogás, és nem világítanak a ledek...
Ez az alap állapot...
Ekkor jó lenne ha nem venne fel áramot, mert ebben az állapotban akár napokig, hetekig is lehet a szerkezet... (így lesz tárolva ez a replika...)

Amikor viszont valaki a kiállításon átkapcsolja a kapcsolót (tehát a detonátort aktiválja), akkor onnantól folyamatosan kell világítani a két lednek.
A piezó feladata csak annyi, hogy egyetlen egy csippanással jelezze az állapotváltozást...

A piezó többet nem csippan... (legalábbis amíg működik a rendszer)
Ha a kapcsolót újra kikapcsolt állapotba helyezzük, akkor a ledek lekapcsolnak és ennyi....

Mielőtt megkérdezitek, hogy kikapcsoláskor nem -e kell újra csippania a rendszernek:
Sajnos nem tudom, mert a filmben csak aktiválást mutattam, deaktiválást nem.

De inkább kivágtam a jelenetet, mert így elolvasva lehet zavaros....
http://www.learnnavi.hu/avatar/detonator.mpg

Köszi...
(#) Tarbur hozzászólása Szept 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Nagyon kis helyen kellene megoldanom egy áramkör magszakítását, lehetőleg mágnessel, létezik olyan reed relé ami mágnesre nyit? Ráadásul viszonylag nagy amperek is folynak, azt is bírnia kellene. Hely szűkében relé vagy egyéb áramkör nemigen jöhet szóba. Ha ilyen reed nincs, esetleg más megoldást tudnátok javasolni? (Egy airsoft AEP pisztoly moddolásáról lenne szó, tár kiürülés esetén megállna a motor, nem lenne üres lövés.)
Köszönöm!
(#) nedudgi válasza world-s hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Kétáramkörös, kétállású kapcsolóra van szükséged. Például ilyenre vagy ilyenre.
Az egyik áramkör átkapcsol egy kondenzátort a telepről a csipogóra, a másik áramköre pedig a LEDeknek ad tápfeszültséget.
Csipogó , a LEDekkel pedig sorba kell kötni ellenállást.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) granpa válasza Tarbur hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Szia! Szerintem szilárd-test reléknél nézz körül, abból van nagy áramú, kis méretű. Azt hiszem reed csak zár.
(#) JOJO hozzászólása Szept 27, 2012 /
 
tisztelt urak
nemtudom, hogy jó helyen teszemfel kérésemet
valamikkor réges régen árultak az üzletben biciglire 3 állású kapcsolóval ellátott szirénát
Ha jol emléksze m sárga színű volt, na ennek a rajzát szeretném meg szerezni, Havolna szíves valaki felrakni
(#) vizor válasza Tarbur hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Üdv! Létezik, ajtófélfára szerelhető verzióban. Olyan a kinézete mint egy hagyományos mágneses szekrényajtózárnak, tehát annyira nem kicsi, de meg lehet próbálni kiszedni a tokból. Három kivezetése van, COM, NO, NC. Alapból zárt a COM-NC, mágnesre átvált a COM-NO-ra. Szerintem biztonságtechnikai boltokban kellene keresni. Én bontásból szereztem, ipari létesítmény bejárati ajtajain voltak mint nyitás/zárás érzékelők.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) proli007 válasza world-s hozzászólására (») Szept 27, 2012 / 1
 
Hello!
Szerintem csak neked zavaros, nekünk nem.
Mert a kapcsolás pont azt teszi amit leírtál. Azt viszont nem írtad, milyen csipogót szeretnél használni.
üdv! proli007
Következő: »»   1798 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem