Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   832 / 1385
(#) oibacsi hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Az smd alkatrészeknek árt-e az aceton, ha a forrasztási maradványokat azzal mosom le?
(#) pjg válasza oibacsi hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Árthat! Denaturált szesszel mosd le. Bár ha jól tudom van amelyik SMD Fluxot vízzel lehet eltávolítani.
(#) csapeter válasza oibacsi hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Szia!
Nálam eddig kibírták az acetonos fogkefével való sikálást.
(#) Lezsek hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Terveztem egy HHO vezérlőt, és amivel az Ampert vezérlem egy potival. 30A ig jó. Csak a nyák maratása, nagyon sok időbe került, mivel hiába nyomtattam ki a samsung SCX-3200 nyomtatóval és vasaltam rá 3-5-10percen keresztül a nyáklemezre, egyszerűen nem tudtam úgy megcsinálni, hogy egyenletesen maradjon rajta a festék. Pedig, alkohollal és csiszolóval is átcsiszoltam a lenmezt. mit csinálhatok rosszul? Kérnék rá egy kis segítséget. Köszi előre is.
(#) Zoli_bácsi válasza Lezsek hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Híg marató oldatban marasd elő a megpucolt nyákot. A friss oxidrétegre sokkal jobban feltapad majd a toner festék. Bevált eljárás. Aztán nyilván a teljes maratás, és a festék eltávolítása után ismét fémtisztára kell pucolni a vezetősávokat.
(#) oibacsi válasza pjg hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Eddig izopropil alkoholt, illetve érintkező tisztító spray-t használtam (izopr. és valamilyen benzin keverék), de ez sokkal jobban viszi. Hígítót egyértelműen nem szabad, azt csak zsírtalanításhoz használom. Furatszerelthez mehet a dolog?

csapater: Köszönöm, én is tesztelgetem, leginkább 1206-os kerámia kondikat illetve ellenállásokat használok, a védőbevonatukat féltem.
(#) oibacsi válasza Lezsek hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Piszkáld meg a vasaló hőfokát is egy picit: addig emeld, míg el nem kezd hullámosodni a rávasalt mintázat széle, na ebből vegyél vissza egy hajszálnyit. Csiszolás után én inkább nitro hígítót javasolnék, és legalább 2x-3x áttörölni a lemezt, nekem a közönséges háztartási papírtörlő vált be a legjobban.
Továbbá az is előfordulhat, hogy bizonyos nyomtatóknál szilikonolajat kevernek a festékbe, hogy papíron szép fényesen mutasson, ebben az esetben hiába próbálkozol.
(#) duke válasza Lezsek hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Szerintem is a vasalo homerseklete lesz keves. Tedd a maximumra, es, vagy picivel jobban nyomjad ra a vasalot. A legrosszabb esetben szetvasalsz nehany vonalat, de akkor mar jo uton haladsz. Utanna csokkentheted a nyomoerot vagy a homersekletet, elobb utobb eltalalod a megfelelo modszert. Erdemes probalkozni, a vasalo kulonbozo oldalaival, az elevel, talpaval, hatuljaval, hatha jobban rafekszik.
(#) zenetom hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Vasalt már le valaki SSOP28-as padot?
(#) eyess válasza zenetom hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Miért kérded egyébként sokkal kisebbet is , de miért is ?
(#) zenetom válasza eyess hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Mert így kinyomtatva elnézve, nekem nem biztos hogy sikerülni fog.
(#) interferi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Igen. Az FT232RL is abban van Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2012
(#) eyess válasza zenetom hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Dehogynem , ha másnak sikerült , akkor neked is fog.
(#) kaqkk válasza zenetom hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Én ma délután csináltam mikroSOP tokhoz panelt (DS18b20) sima papír aceton..
A szutyi telefonom csak nagyítón keresztül tudta fotózni
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2012
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Szkenneld be akkor jobban látható lesz , mert így tényleg nem sok minden látszik .Persze ha van kedved , ha nincs akkor elhisszük , hogy tuti lett.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Így már jobban látszik?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2012
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Nincs kép , vagy lemaradt véletlenül ?
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Az Így szócskára klikkelj ....
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Ok nem olvastam a sorok közt .
Na jó ez igen jobban látszik , és ez a sima papiros technika volt ahogy olvastam .
Örülök , hogy neked is sikerült.
Egyébként könnyebb a sima papírral , vagy műnyomóval könnyebb mit gondolsz hm ?
Illetve már tudod , mert csináltad szóval ?
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Műnyomót nem használtam , én tapéta hátlappal dolgoztam . Az annyival volt egyszerűbb , hogy kihűlés után egyszerűen lehúztam a papírt a nyákról , itt viszont áztatni mosogatni kell..
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2012
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Igen tudom , csak a műveletre , vagy a végeredmény mennyivel másabb szerinted , vagy nincs sok különbség a kettő között ? Illetve ha van mit emelnél ki ami miatt így csináltad?
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Csak egyszerűen a mérete miatt próbáltam , ekkorát még nem csináltam lézernyomattal ..
Na meg nem volt kedvem az A/4 es DRY os panelból ekkorát levágni , inkább egy darab maradék panelkára megcsináltam ÍGY ..
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Ha ez volt az első sima papírral készített nyákod nem panaszkodhatsz.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Már csináltam egykét nyákot sima papírral , csak én acetont (c...p-os körömlakk lemosót ) használok . De az eredmények ellenére , ez a technika számomra csak másodlagos, a hulladék felhasználása ,és a gyorsaság a két előnye
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2012
(#) zenetom válasza interferi hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Én is ugyanehhez az IC-hez akarok NYÁK-ot csinálni.
Köszi a válaszokat!
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Van ott egy cég név vedd ki , mert reklám.Vagy ha már nem tudod majd kiveszik biztos.
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Nekem nem működik a tapéta hátlap. 4 féle nyomtatóval próbáltam. Nem tapad rá a festék.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Okt 8, 2012 / 1
 
Nem hinném, hogy reklám lenne. Inkább fontos információ, mert így lehet próbálgatni a sok gyártó körömlakk lemosóját, hogy melyik jó. Ha viszont le van írva, hogy Mari néni lemosója bevált akkor az ember vesz olyat és örül. Így most csak legyintek az egészre, mert csak fél információt kaptam. Ez a nesze semmi fogd meg jól esete. Nem tudom milyen az a "c...p-os körömlakk lemosó"

Ez egy zártkörű fórum. Nem hinném, hogy reklám ereje lenne egy cég, vagy márkanévnek.
Nem azt propagálja a hozzászóló, hogy ez jobb mint a másik, hanem, hogy ez bevált nem kell tovább kísérletezni.
(#) pho3nix hozzászólása Okt 8, 2012 /
 
Üdv.. Szeretnék egy kissebb nyomtatott áramkört késziteni arra a célra hogy a számitogéptáp 12voltos ágára kötve állandö 7-8 voltot kapjak a ventilátorok számára..
Ugy nézne ki az egész hogy lenne egy bekötés a molex csatlakozonak ahol a betápot kapná és lenne 5 darab kivezetés 3 pines ajzatokkal a ventillátoroknak.. Erre a célra 7808 as ic-t gondoltam felhasználni külön minden sávnak.. az volna a kérdésem hogy ez ebben a formában megoldhato e??
(#) _vl_ válasza pho3nix hozzászólására (») Okt 8, 2012 / 1
 
Szerintem jobban jársz, ha a +5V és a +12V közé kötöd a ventillátorokat (úgy pont 7 Voltot fognak kapni). A 7808 is működőképes lehet, de tuti hűtőborda fog kelleni rá.
Következő: »»   832 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem