Fórum témák
» Több friss téma |
A késlelétetést akár hová tennéd , megtörné, elrontaná a színusz alakját vagy mondjuk két színusz közt lenne szünet ... Ez az út nem járható . Ha változtatható frekvencia kell , megszakításból kell megoldani ..
Az jó lesz, mert a megszakításkezelést FlowCode-ban nem tudom, h kell kezelni :S
Akkor elképzelhető, h emiatt volt a korábbi verziónál is a probléma.
Bár ahogy gondolkodtam, a pwm-ek közötti delay elrontja ugyan a szinusz alakját, de valamennyire az aluláteresztő szűrő kompenzálja.
Jó, rendben, még egyszer köszi a segítséget!
Szia,
Igen, ez a tömbkezelés rendben volt, csak azért fordultam a C tömb felé, mert kb 20 db konstans tömböt, ami tömbönként 40 elem szeretnék tárolni. Azt meg igy leírni nem semmi. Viszont sikerült kiolvasnom a kérdéses C tömböt, igy most jóval egyszerűbb a feladat. Köszi !
Sziasztok! Én a napokban kezdtem el a Flowcode-ot használni, tetszik a progi, meg is csináltam benne egy egyszerű A/D átalakítást, és az átalakítás eredményél függő LED kapcsolgatást PIC 12F510-el. A szimulációban gyönyörűen teszi a dolgát a program, viszont mikor le akarom fordítani hex-re, akkor a mellékelt hibaüzenetet kapom, viszont c-be simán, hiba nélkül lefordítja. Mi lehet a gond? A válaszokat előre is köszönöm
Lehet a választott pic alapból nem támogatott, külső fordító kell hozzá.
Értem... És külső fordítót hogyan tudok használni? Ugyanúgy bele lehet integrálni, mint az MPLAB-ba mondjuk a CCSC-t?
Szia! Jól látom hogy akkutöltő a könyvtár neve? Mert akkor azért nem megy, mert nem lehet a könyvtár nevében és a fájl nevében sem ékezetes betű!
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2012
Fő probléma, hogy a PIC12F510 nem támogatott, nincs PIC12F510.tdf fájl.
Másik probléma, ha az első megoldódott amit kokozo írt, ne használj ékezetes fájlnevet. Külső fordítónak a Hi-Tech PICC használom, szerintem jó lesz neked is. Üdv !
Megpóbálom ezt is, ha nem jön össze az ékezetek nélkül sem a fordítás, köszi a tippet
Két hiba van, azt külön külön hiába próbálod megoldani.
upsz..
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2012
Azóta azon vagyok, hogy megoldjam a problémát...
Tudnál segíteni, hogy kellene megszakítással megvalósítani a változtatható szinuszt?
Sajnos nincs időm , párhuzamosan fut 3 projektem ,azokat kell tolnom .
De a példák közt lehet hogy találsz megoldást (vagy ha ott nem akkor a mátrix fórum keresőjével próbálkozz) A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2012
Nem azt kérem, h helyettem csináld meg, inkább csak adj pár tippet...
TMR0-s megszakítást kell csinálnom, és a TMR0 értékét a potméter adja?
Nem a tmr0 értéke a tulajdonságoknál beállítható, fix osztásokkal, szerintem egyéni megszakítást kéne használni , vagy a tmr1-vagy tmr2 értékét kéne egy változóhoz kapcsolni -ami arányosan változik az adc vel (poti)
Ahogy nézegettem a C kód testreszabásával elvileg az adc hozzárendelhető az osztásarányhoz de biztosan trükközni kell vele ..
én is ilyesmire gondoltam, h változóba mentem a tmr értékét, ami változik az ADC értékével, és azt használom a megszakításhoz.
csak tmr0-ra gondoltam
akkor ennél jobb, ha elfelejtem a hardveres pwm-et és maradok a szoftveresnél?
tmr1 vagy tmr2 használatával? használjak egy teljes portot és kimenetre fesz-osztó létra?
Szakdogához kell. Funkciógenerátort akarok csinálni, ezelőtt asm-ben csináltam programokat, de megtetszett a flowcode, ezért próbálkozom vele...
Négyszögjelet, háromszöget, és szinuszt szeretnék, változtatható frekvenciával. Ha az egyiket sikerülne megcsinálni, a többi már mehetne annak a mintájára.
Négyszögjelre találtam már frekvenciagenerátort, de szinusznál ugrótáblát is kell használni, ezért inkább a bonyolultabbat akarom először, meg amúgy is a legkönnyebb a négyszög, háromszög sem nehéz.
Számolgattam én is, de nem olyan nagy baj ha a fr tartomány nem túl nagy.
Vagy éppen az nagyobb, de a jel nem olyan tiszta
Sziasztok
A watchdog használatához csak a configure chip beállitásnál bekapcsolom és ennyi,vagy még a programba is kell valami?
Hali
Flowcode 5.4 nem boldogul a PIC16LF1518-assal. Melyik proci fedi le legjobban a kodját?
Valaki meg tudná nekem ezt magyarázni? Azt hittem a múltkor már megértettem, de most megint nem értem. (kevesebb sört kellett volna innom... )
A mellékelt képen egy TMR0 van 628A PICben. Az órajel 4 MHZ, és a megszakítási freki 3906,250 Hz. Vagyis 1024-gyel osztotta a 4.000.000 Hz-et. De miért 1024? A TMR0 számláló 8 bites, vagyis 255ig számol el. Akkor nem 4.000.000 / 256 lesz a megszakítás frekvenciája, azaz 15625 Hz? Miért 1024? Mit nézek/gondolok rosszul?
Szia!
Vedd elő a 628 doksiját. Lappozz a 13. oldalra. Ott láthatod hogy 4 órajel ciklus egy utasítás. Tehát a timer0 számlálóját 4MHz/4-es sebességgel növeli. Azaz 1MHz-el. Én nem 255-el kell elosztani hanem 256-al. 4 000 000 / 4 / 256 = 3906.25 A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2012
|
Bejelentkezés
Hirdetés |