Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   948 / 1682
(#) audiofeeel válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 9, 2012 1 /
 
Nem nekem kell, hogy tetszen, hanem neki!
Link 20Ft/db
(#) audiofeeel válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 9, 2012 1 /
 
Szerintem meg azért tette rá, mert itthon egyszerűen nem kap mást Ha valahova 8-10db kell, annyi egyformát nehezen bontasz, akkor meg a boltban a két ronda közül azt választod, amelyik esztétikusabb... (HE Store-ban szerencsére az a kis fekete egész kultúrált, csak ugye nem mindenki teheti meg, hogy onnan vásárol.)
Részemről befejeztem, de úgy gondoltam, hogy ezzel a potigomb-problémával nem vagyok egyedül.
(#) blaci hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Sikerült végre befejezni a két csatornás labortápomat. Attila86 tápok, annyi módosítással, hogy az áram szabályzókat helipotikra cseréltem, így rendesen lehet szabályozni az alsó 100mA tartományban is.
Hiányzik még egy ventilátor szabályzás, de az ráér, mert a jelenlegi hűtéssel 10 perc teljes rövidzár után melegszik fel annyira a borda, hogy a kezemmel már csak pár másodpercig viselem el.
Egyetlen szépséghiba, hogy az egyik kijelző piros, a másik meg zöld.
(#) zolika60 válasza blaci hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Jó lesz az felemás kijelzővel is. Gratulálok hozzá.
(#) BEMcorp válasza blaci hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Jól néz ki!
Mondjuk dobtam egy virtuális hátast, amikor megláttam a két Zalman cpu hűtőt
Van egy raklappal neked 'feleslegbe', hogy ilyen aranyárú hűtést találtál ki rá?
Minden esetre tetszetős kívül, belül.
(#) blaci válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Kösz, igyekeztem rendesen összerakni. A hűtőkből már csak 4-6 darab van, de azok tiszta réz verziók. Sajna csak S478 felfogatásom van hozzájuk és így nem túl piacképesek.
(#) BEMcorp válasza blaci hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Heh, volt egy ilyen sanda gyanúm...
De azt tudod, hogy ezekhez lehet kapni párszáz forintért átalakító szettet, amivel lga775-re is használhatóak? Én is így raktam át anno az enyémet
(#) blaci válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Hát ki nem dobom egyik kijelzőt se Kösz.
(#) blaci válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Igen tudom, de már lga775 hűtőkre sincs szükségem. Jelenleg abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a környezetemben levő ~60 gépet i3-i5-re cserélhetem.
(#) Schnitt hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Nemrég hozzájutottam olcsón egy halálán lévő proxxon micromot 40-hez.
A fordulatszabályzója nem működött, a csapágyából már hiányoztak a golyók, a tokmánymenetet is megszadizták kicsit, és nem volt befogópatronja, de egyébként nagyjából mindene megvolt ömlesztve egy zacskóban.
A mechanikai részhez kellett egy csapágy, és egy befogópatronsor, és a menetet kicsit kiigazítottam.
A fordulatszabályzója tirisztoros volt, és azokról sok jót nem olvastam a neten, így beraktam egy billenőkapcsolót a szabályzó helyére. Tápegység meg amúgy is kellett hozzá, mert felújítás után labortápról próbálva alacsonyabb fordulaton nem volt nyomatéka, így építettem egy PWM szabályzós FET-es szabályzót, és egy trafó mellé bedobozoltam.
A kapcsolást az elektrotanyán találtam: LINK
(#) Frankye válasza Schnitt hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Jó lett, gratulálok! (Esetleg nem tudod, hogy a PWM mekkora terhelhetőségű?)
(#) Ktulu válasza Frankye hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
A FET adatlapja szerint, max kitöltésnél 2.5A-el biztosan terhelhető.
(#) Schnitt válasza Frankye hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Köszi!
Az adatlapját itt találtam:
IRF3205
de ebben 80A continuous current és 390A pulsed current szerepel 10V feszültségnél.
(#) electromanus hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Ki mit épített ? (Vagy rombolt ?

Én először elintéztem egy tarfót ma, szépen füstölt.
Aztán csináltam egy astabil multivibrátort egy monitorból kiforrasztott alkatrészekből. Működött, ezt büszkén jelenthetem. Nagy örömet szerzett nekem ez a kis kapcsolás. Zöld színű ledeket tettem bele. A következő verziót is megépítem, talán holnap. A mait C458 C 3B 2 - típusú tranzisztorokból csináltam. ECB lábkiosztásúak, szemből nézve. Érdekessége a kapcsolásnak, hogy 11,4 Voltnál meg sem szólal, de 12 V-on már működik, habár talán ez nem is olyan különleges dolog.
(#) Frankye válasza Schnitt hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Köszi, mindkettőtöknek! (Ktulu & Schnitt)
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 13, 2012 /
 
Sikerült bedobozolni a második példányt is a labortápból. Teljesen hibamentesen üzemel. Talán még jobban is sikerült, mint az első példány. A doboz egy régi-régi készülékház, amit teljesen felújítottam.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2012
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Ez az a gyári táp amit nekem akarsz ajándékozni? Tudod nemrég beszéltünk róla. Oké elfogadom. Tökéletes profi munka. Elismerés és gratuláció.
(#) IMi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Szia!
Elakad az ember lélegzete, olyan gyönyörű.
Gratulálok!
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Iskolapélda! Gratulálok!
(#) electromanus válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Nagyon profi lett a tápegységed.
(#) guliver83 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Ez biztos gyári!!!
Nagyon szép munka.
Gratulálok hozzá!
(#) eyess válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Szép munka .És tessék minden nap megtörölgetni , hogy mindig ilyen szép maradjon. Vitrinben a helye.
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Ez igen! Tényleg profi lett. Csurog is a nyálam...
(#) skero válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Káprázatos munka. Öröm nézni a képeket ,nekem is tervben van egy labortáp. Gratulálok !
(#) zolika60 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Öröm nézni. Gratulálok hozzá, használd egészséggel.
(#) zolee1209 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Nagyon csecse!

Viszont visszanéztem a "csupasz" áramköröket is, de biztosítékot sehol nem látok...
(#) eyess válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Szerintem ilyen formában kivitelezett munka maga a biztosíték.
(#) zolee1209 válasza eyess hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Rendben... Ha még ez a szmájli meglenne...
szerk.: Ja, hogy már van ezen a néven másik, nofene...
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2012
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 13, 2012 /
 
Köszönöm szépen szavaitokat! Tényleg nincs benne biztosíték, ezt a hiányosságot még lehet pótolnom. A következő projektem egy beültető keret lesz. No ebben egy gramm elektronikai alkatrész nincs, viszont szerves része az elektronikának, mivel ez egy szerszám lesz.
(#) soos csaba válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Na ez igen!, ez egy gyönyörű gép, olyan mint egy gyari! El ismeresem Zoli_bácsi !
Következő: »»   948 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem