Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hangkártya hiba
 
Témaindító: YoCeE2107, idő: Feb 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 5
(#) Directors válasza zenetom hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Sikerült megoldani. Most már külön van az usb-k és a jack csatlakozók gnd-je.
Jó lett.
(#) Montim hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Egy elég vicces problémám lenne, méghozzá egy poláros takaró okozta áthúzott töltésről lenne szó, ami a karomon ment át miközben letekertem a hangerőt a hangfalon, emellett található a fejhallgató csatlakozó, ahol bement a töltés. Volt hang, nincs hang. A digitális kimenetet látja a hangkártyavezérlő, de az analogot nem. Lehet ezzel valamit kezdeni?
(#) Jax hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem az a bajom van a gépemmel, hogy eszméletlenül búg, annyira, hogy kihallatszódik a zene mellett, és iszonyatosan idegelő.
Nagyon érdekes, hogy semmi baja sem volt még ma délelőtt. Kint volt az előtérbe a Számítógép, de parancsba kaptam, hogy hozzam be a szobámba, mondanom sem kellett, azonnal ugrottam.
Mindenre figyeltem, megtakarítottam, sőt még az USB-be is, mindent az előző helyére dugtam vissza.
Behoztam, beüzemeltem, és egyik pillanatról a másikra elkezdett búgni. Mitől van ez?
Tudom egy szemét, de C-media kártyám van, és külön van, nem integrált. (Az integrált kártyámat véletlenül megöltem, mikor egy kivezérlés jelzőt építettem, aminek a két RCA bemeneténél véletlen zárlat volt, és nem vettem észre.)
Kérlek segítsetek! Nagyon fontos, mert most tanulgatnék DJ-kedni is hobbi szinten, de egyszerűen megőrít ez a zaj.
A válaszokat előre is köszönöm! üdv.: Jax
(#) WoodstockMind válasza Jax hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Nézd meg a csatlakozót, hátha kontakthibás/kimozdult, stb.
Ha kihúzod a gépből a kábelt, akkor abbamarad a búgás?
Ha ki van kapcsolva a gép, akkor is búg?
(#) Jax válasza WoodstockMind hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Kontakthiba nincs sehol, ha a gépből kihúzom is elgallgat, sőt, akkor van olyan alapzaja, mint az előtt hogy behoztam a gépet. Ha kikapcsolom sincs búgás, elhallgat.
Olyan mintha a táp ventillátor kavarna bele, mintha annak a zaja hallatszóda ki a hangkártyán.
(#) Jax válasza WoodstockMind hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Na most ez érdekes lesz..
Ha kikapcsolom, picit halkabban, de búg. Ha az elosztón áramtalanítom a gépet, még mindíg búg. Ha kihúzom az elosztóból elhallgat...
Szerinted, ha az elosztóba bekötök egy 250/0,44µF-os kondit, az kiszűri ezt?
Valamit az elosztó kavar meg, de nagyon..

üdv.: Jax
(#) Jax hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Megint én!
Van a sz.gép hez, egy Jack elosztóm (3,5-es)
Ebbe az elosztóba, most csak a fejhallgatót kötöttem be, akkor szép csend van, de amikor az erősítőt kötöm be, begerjed a fejhallgató is...
Ugyan ez, bármi másnál. Ha az erősítőt kötöm be, begerjed, nélküle semmi zaj.. :o
De a vezetéknek, és az erősítőnek semmi baja..
Ha az erősítőt direktbe kötöm a gépre is begerjed... :\
Nem értem... mitől van ez?

Üdv.: Jax
(#) WoodstockMind válasza Jax hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Az erősítő hálózati dugasza földelt?
(#) Jax válasza WoodstockMind hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Nem, nincs leföldelve, de szerintem nem ott van a baj.
Hogy is kezdjem.. Nállam, a hangrendszer úgy van össze állítva, hogy van a 4 hangfal, azokat, két erősítő hajtja. Ez a két erősítő, egy RCA elosztón kapja a jelet, 2DVD lejátszóból, és egy VHS-ből. A videómagnót TV dekódernek, és HI_FI előerősítőnek használom, AUX-ba.
A baj, ott van, hogy akár az RCA, akár a videó magnó bemenetére kötöm a számítógépet, mindíg búg, még akkor is, ha a számítógépet kikapcsolom, és a 220-as elosztót is áramtalanítom. De amint kihúzom az elosztóból, azonnal elhallgat. Szerintem itt valami szűrőbaj lehet a PC tápba nem?
Elég zavarosan magyaráztam, szóval a lényeg az, hogy hiába áramtalanítom a gépet ha nem húzom ki a hosszabbítóból, akkor ugyan úgy gerjed.
(De egyébként bármi mást használok, akár MP3, akár zsebrádió, akár telefon, vagy sima rádió, esetleg TV/DVD, semmi alapzaj nincs, csak a számítógépnél.) üdv.: Jax
(#) vilmosd válasza Jax hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Valoszinu a tap nem jo, es ez zavarja a hangrendszert. Probald meg a tapot a kapcsolojaval ki es bekapcsolni.
(#) Jax válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Jólenne.. :\ Nincs rajta kapcsoló... Nem egy őskövület, de régi gép :S
P4, 2,4GHz, 512 SDRAM, 128MB PCIM VGA, 40Gb HDD... :S üdv.: Jax
(#) Jax hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Bocsánat, hogy új témát nyitok, de másikba nem kaptam választ, így gondoltam talán majd itt!
Az lenne a problémám, hogy iszonyatosan búg a PC-m hangkártyája, de érdekes módon.
A kártya, C-media cmi8738 típusú!
Ha fejhallgatót, vagy a kis 2.1-et kötöm rá, nincs alapzaja, de amint bedugom a nagy rendszert (a gép rámegy egy VHS-re, amit előerősítőnek, és TV dekódernek használok, innen egy RCA elosztón ki megy két erősítőre, onnan pedig 4 100W-os hangfalra), be búg, de annyira, hogy élvezhetetlen mellette a zene. Épp most a hétvégén próbáltam, a gépet itthon hagytam, de a rendszert elvittem egy kollegához házibuliba, én voltam a "Dj", és gyönyörűen szólt minden az ottani gépel. Ugyan ez, bármi mással! Akármit ráköthetek, egyáltalán nincs alapzaj, hallhatóan, és láthatóan is (mert a videónak van LED-es kivezérlés jelzője), csak a számítógépemnél, de mint mondtam, az is csak az erősítőkkel!
Miért lehet ez?
(A hiba, biztos hogy még a Videó előtt van, de a hangkártyán is már sok mindent kipróbáltam, pl: Driver frissítés, vagy alaposan kipucolni. Nagyobb tisztaság van benne, mint a szobámba, pedig itt is minden az élére van állítva.)
Kérlek segítsetek!
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Jax
(#) tomikapc válasza Jax hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia.

Bővebben: Link



Legegyszerűbb, ha bedugod őket egy konnektorba és kipróbálod. Akkor is zúg? Ha nem, akkor földhurok.
(#) dolargaan válasza Jax hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia!

Első körben valami földhurok lehet. Az elektromos hálózat földelt?
Gondolom, a hf csatlakozó kábeleket átnézted, azoknál nincs szakadás a jelföldön.
(#) Bassmester válasza Jax hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ez egy tipikus földhurok jelenség. Úgy lehet jól megoldani, ha a hangkártyára bevitt jelet földfüggetleníted. Ezt megteheted transzformátoros "DI-box"-szal, vagy egyszerűbben és olcsóbban egy szimmetrizáló buffer kapcsolással.
Ez úgy néz ki, hogy a hangkártya előtti asszimetrikus jelforrásból a buffer kimenetén szimmetrikus jelet veszünk le, melynek egyik felét a hangkártya bemenet "meleg" pontjára, másik felét a testre kötjük. (persze mindezt sztereóban) Így megszűnik a jel föld folytonossága és jó esetben a földhurok is.
ITT
találsz általam is kipróbált, jól működő szimmetrizáló buffer kapcsolási rajzot.
(#) Jax válasza tomikapc hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Óóó...
Ennyi volt az egész???? :O
Kihúztam a VHS-ből a Kábel TV-t.... Hallod.. Nem hogy nem búg, de ha teljesen felcsavarom a bestiákat, akkor sincs alapzaj
Megépítem majd a párhuzamos Kondis kapcsolást, addig meg nem házimozizok TV-ről

Örök hála, megmentettetek a sárga háztól

Üdv.: Jax
(#) McDeath hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Kérdésem a következő: Integrált hangkártyám második IC-je döglött meg. Mindkétszer ugyan attól. A TV-re szerettem volna jelet küldeni, kikapcsolt állapotban. RCA-Jack átalakítóval össze is kötöttem, bekapcsolás után már hang sem volt. Kihúztam a TV Jack dugóját de a hangszórókon továbbra sem volt hang, kábelzárlat kilőve. Biztosan meghalt a hang IC. IC csere után valamilyen aktív védelmet szeretnék építeni a kimenetre. 1x-es erősítő 12V-ról megoldaná a problémát szerintem. Ebben az a legrosszabb, hogy nem tudom mit kéne oda fabrikálni, milyen erősítő kapcsolás lenne ideális. Azért döntöttem az IC cserénél mert hogy CMI IC-vel szerelt PCI bővítőkkel lefagy Windows-ban a gép. Megjegyzem új telepítésnél is. Alaplapi hang kiiktatva biosban, CMI kártya benne bármilyen slotban is legyen egyenlő a fagyással, ezért ez így nem jön össze...
Segítséget előre is köszönöm.
Üdv McDeath
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Az nem tűnt fel kedves Köbzoli, hogy a kollegának hangfrekis leválasztásra lenne szüksége , és nem nagyfrekisre???
Talán EZZEL itt többre menne...
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2012 1 /
 
Tuti biztos vagy ebben?

Valóban azt írta hogy a TV-re szeretett volna jelet küldeni.
A számítógépről. Annak a hangkimenetéről.

Egyben egyetértünk, hogy a hang ic-t a két eszköz közötti nagy potenciálkülönbség csapta agyon. Ami ugye abból fakad ELSŐSORBAN , hogy mindkét eszköz védőföld nélküli . Ezért azok hidegpontjai a kapcsolóüzemű tápok sztatikus impulzusai által folyamatosan rapszodikus potenciálkülönbségeken ugrálnak.
Ehhez jöhet hozzá az általad jelzett antenna árnyékoláson át bekerült kóbor feszültség.
Az utóbbit ki tudod küszöbölni a linkelt leválasztóddal, de a két eszköz hidegpontja (illetve ezáltal esetlegesen a bemeneti melegpont is) még igencsak komoly feszültség különbségeken lehet - ami a harmadik IC-jét is agyonvághatja.
Ezeket már nem választja le a nagyfrekis szűrőd.
A DI-box jellegű hangfrekis leválasztó amit linkeltem viszont mindkettőt orvosolja.

Arról nem is beszélve, hogy miután végre megszólalna neki a pc a televízión, jönne a kövezkező probléma : átmennek a pc zajok is a tv-re. Na ez ellen is véd a DI-box.

*
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2012
(#) McDeath válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat! Igaz nem figyeltem eléggé, ezért elnézést kérek tőletek.
A TV-n a kép már rajta volt, mikor a hangot csatlakoztattam. Ezért nem értettem én sem, hogy a hang IC miért is repült el. A hidegpontok az S-Video kábellel egy potenciálra lettek hozva mert a képet már előzetesen leteszteltem (a videókártyám javítása után). Ezért gondoltam, hogy ha hang is átkerülne, akkor minden szép és jó, mert nem kell a pc hangszórón hallgatni a filmeket. Összekötés megtörtént, eszközök indítanak, majd megállapít, hogy a gépből nem jön ki hang. A TV-t kihúztam a gépből (csak a hangot), aztán visszadugtam a hangfalat. Megállapítottam újfent, hogy nincs hang. Ma reggel azzal a gondolattal ébredtem, hogy mi van akkor, ha műveleti erősítővel oldom meg a problémát. Keresgéltem, találtam egy LM324N IC-t, majd rájöttem hogy nem tudom az egyszeres erősítőt megcsinálni, mert nem tudom az elméletét. Ezért felírtam az erősítővel kapcsolatban egy kérdést az "erősítő midig és mindig" topikba, ott meg is válaszolták a kérdést, majd elkalandoztunk ugyan ehhez a kérdéshez. Elnézést hogy elvittem több felé a topikokat. Nem fordul elő ilyesmi többször.
Üdv McDeath
(#) reloop válasza McDeath hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Mielőtt elkezdenéd az LM324-eket gyilkolászni, érdemes volna megmérni az összekötendő jel illetve földpontok között van-e feszültség különbség, a video GND összehidegíti-e a hang GND-t is? Meg kéne keresni a hangkártyára jutó visszahatás forrását.
Kötöttem már össze asztali PC hangot házimozival, mely a TV-n keresztül a kábel-TV-hez is csatlakozott. Arra lettem figyelmes, hogy olvadozik az RCA kábel műanyag szigetelése Körültekintően kell eljárni.
(#) McDeath válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Hát igen. A GND-ket nemrégen mértem ki, 3.4 mV feszültség különbség van, tehát összeföldeli, csak a hosszú kábel miatt tűnik úgy mintha nem. (18m kábel összesen :jump Mind váltakozó és mind egyen feszültségen mérve a kábelt nem tapasztalható feszültségkülönbség. Apropó sikerült megetetni a CMI kártyát a géppel, az integrált game portot külön kellett kikapcsolni a biosban és így jó a dolog.
(#) reloop válasza McDeath hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Az összekötendő jel pontokra is mérj rá, ki tudja a TV hang bemenete milyen csatolással rendelkezik.
(#) McDeath válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Rámértem, eredménye annyi lett, hogy nincs semmilyen feszültség. Lehet, hogy a hang ic pont akkor ment magától gajra, mikor összekötöttem a TV-t és a gépet. Előfordulhat. Viszont megépítem a védő áramkört, aztán had szóljon a móka, csak azért, hogy biztos, ami biztos alapot megadjam neki.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2012
(#) Szpisti válasza McDeath hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
És hogyha a védőáramkörödet is agyoncsapja az a statikus töltéskülönbség, ami esetleg fennáll az összedugáskor ( amit egyen/váltófesz mérővel nem tudsz kimérni) , akkor építesz majd még egy védőáramkör védő áramkört is ?
Miért nem hallgatsz a jótanácsokra?
(#) McDeath válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Nem, akkor csak kicserélem az IC-t és mindent mindenből kihúzgálva összedugom a gépet meg a tv-t, aztán kap tápot a cucc. Sőt, szerintem összedugom áramkör megépítése után, áramtalanítva, kábel-TV nélkül, aztán kész. Ha jó akkor örülök, ha nem, akkor ciki és valami elszáll megint.
(#) lac08 hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
Van 2 db, csaknem teljesen azonos ASUS P4SD feliratú, de a HP által felülcimkézett irodagépes alaplapom, rajta az integrált LAN, video- és hangkártyával. Mindkettőnél ugyanazzal a folyamtos hibajelenséggel szembesülök. Nem szól ...
Feltelepítem a driverét, a windows szerint még működik is, ámde a jsck dugós kimenetén egyszerűen nem jön kifelé semmi. Mintha süket lenne mindkettő.
Ha mindez csak egy lappal esne meg, még azt mondanám rá - lehet hogy rossz, de hogy immáron kettővel ugyanaz a gond? Ez azért eléggé érdekes.
Nem lehet, hogy valami trükkje van a dolognak? Egy jumper, egy más valami, amit még össze kellene hoznom, hogy ténylegesen működhessen végre.
A mikrofont látja, a windows-os hangkártya tesztelő program mindent jónak mutat, de ha erősítőt teszek rá, azért azt tényleg elvárnám hogy szóljon is. Ez helyett csak a síri csend honol.

Az alaplapnak (miután egy mini ATX-es) csupán 1 db. AGP (8X-os) és 3 db. PCI slotja van, s nekem semmi kedvem az egyiket egy külső hangkártyának beáldozni ...

Vajon mit nem csinálok jól?
(#) korni.papp válasza lac08 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Telepítsd fel ezt a programot: Realtek HD audio manager és próbáld meg újra.
(#) nightlife válasza lac08 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Haj!

Biosban állítsd át digitálisról analógra a kimenetet. Azt hiszem Asus lapokon az spdif az alapértelmezett.

Hopp, beugrott!
Az előlapi kivezetésre menő kábeled ugye nincs bedugva az alaplapra?
Ugye van az a funkció, hogy ha fejest-fülest dugsz be, az bontja a hátlapra menő jelek áramkörét, azt kellene jumperelned.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2013
(#) nightlife válasza lac08 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Találtam képet Csatlakozó jumperek
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem