Fórum témák
» Több friss téma |
A magasfrekvencián kapcsolgatot gyors félvezetőknek sose lesz akkora dinamikájuk mint egy csőnek.biztos ugy van ahogy temondod kerül ki D-osztályu HIGH END.De az igazi HIGH END a csőnél kezdődik.Szerintem te még nem hallotál csőves Single Endedet egy jó ládán.Maga a high endhez nem sok közöd lehet ha lefikázod az Ágostonos könyvet.
Idézet: „A magasfrekvencián kapcsolgatot gyors félvezetőknek sose lesz akkora dinamikájuk mint egy csőnek.” Ezt mégis mire alapozod? - Elvi lehetetlenség? Lássuk a levezetést! - Tapasztalat? Na ne röhögtess! - Megkérdezted a Delphoe-i jósnőt? Idézet: „Maga a high endhez nem sok közöd lehet” Hála a jó égnek! Ahogy a Scientológiához sem! De abbahagyhatnánk az OFF-olást. Ha te szerelmes vagy a csövekbe, hát hallgasd! És ott a kedvenc 4-szeresen túlméretezett trafóidnak is jó helye lesz!
Levezetés, egyszerű.8W SE szol akkorát mint a te 30W digitet és a minőségről nem is beszélve.De te ezt nem értheted meg mert nem hallotál SE-t üzemmelegen zenélni.Én se csak high enddel foglalkozok, de ha sima hifi, PA erősítőt épitek akkor is törekszem a minőségre, hogy az adot végfokozatból a legtöbbet hozzam ki, én ugy vagyok vele vackot gyártanak eleget akkor én minek, nekem nem az a célom.Szerintemis hadjuk abba az OFF-olást.
Gery!
Gyors kondi alatt azt értem,hogy kicsi a belső ellenállása (ESR ahogy Pafi kolléga is írta ) Nagyobb pufferoknál (10-27ezer mF kondiknál) nem árt ha párhuzamosan kötsz velük pl egy 1000mF kondit azzal csökkentheted valamelyest a belső ellenállását! Fázisfordító alatt meg azt értem,hogy a bemeneten az egyik csatorna jelét rárakod egy fázisfordító OPA-ra és azon keresztül táplálod, és a fordított csatornának a kimenő csatiján "visszafordítod" erre azért van szükség mert ha nem, akkor laza kioltás lépne fel a hangfalaid közt! És ez az egész azért jó,hogy jobban ki tudjad használni a trafód, mert így a 2végfok nem ugyan abban a pillanatban akarja felvenni a nagy áramokat(2x akkorát mint egy oldal esetén) a tápból...
Sztem a D osztály-t és a csövest össze nem lehet hasonlítani!
D osztály hangosításra (PA) van kitalálva, a csöves meg valahol Audiofil ha a minőségre gondolunk. (Mondjuk felhasználás kérdése mind a kettő ) És a kettőt össze nem lehet hasonlítani egymással szval kár ezen vitatkozni!
Pafi
Kérlek használd a "válasz" gombot, mert bár rá lehet jönni, kinek válaszolsz mégis könnyebb lenne. Kösz.
Aki hallott már szólni tisztességes, minőségre optimalizált kapcsoló üzeműt, az nem ért veled egyet! Dobd ki az előítéleteidet, mert elavultak! Mások már rájöttek, és nem is akarnak hallani másról, mint kapcsoló üzeműről.
Idézet: „a csöves meg valahol Audiofil ha a minőségre gondolunk.” Nincs értelme így kategorizálni! Valahol audiofil, másol meg nem. Pontosan tudod, hogy legalább ugyanannyi vacak minőségű csöves erősítő készült, mint ahány jó. Ahogy a kapcsoló üzemből is van audiofil meg kevésbé jó is. A csöves erősítő is vartyogó, torz, nazális, búgó szutyokként élt évtizedekig, aztán szép lassan gatyába rázták. Ha most ennek alapján azt mondanám, hogy a csöves az szar, arra mit mondanál?
Ez így nem teljesen igaz!
Ha hangosítani akarsz egy egyértelmű,hogy PWM mert egy,hogy nem kényes a tápfeszre meg könnyű stb stb...Tömegnek nem számít csak hangos legyen! De csöves viszont otthoni zenehallgatásra való! De mint írtam,hogy ez a felhasználástól függ.. Most biztos azt mondod,hogy PWM-et is lehet otthonra! de most én úgy érzem,hogy hallottál egy jól felépített PWM erősítőt! De hallottál már korrekt csöves erősítőt? Tegyük fel,hogy otthoni használatban.. jó erősítőt "könnyű" építeni! Korrekt hangfalat hozzá már nem annyira... És ezzel nem azt mondom,hogy a PWM rossz vagy nem jó! Csak ne nézd le azt aki csöves erősítő párti...
Sziasztok...
ismét "gyógyegér" kérdésem van. Toroid trafómon mértem ampert, 10 ohmos műterhelésnél 3.75 A-t. Ebből vissza lehet valahogy számolni, hogy mekkora teljesítményű ez a toroid? Amúgy 2x41VAC a primer feszültség. Köszi. TaTa
Minden a vasmag méretétől és a rátekert vezeték keresztmetszetétől függ!
Toroidra nem tudom, de EI-magosnál asszem 7W/cm2,vagyis ha van eggy 54cm2-belső keresztmetszetű vasmagod akkor abból 54x7=Kb:400W-ot tudsz kivenni,anélkül hogy az erővonalak kilépnének(túlgerjesztés, de ez már más téma) A lakkszigetelt vezeték adatait meg szerintem előlehet kutatni valahol,azt tudom h. a 1,5-ös Bír 16A-t....
Szia M.Béla
sajnos ezeket a dolgokat nem tudom megmérni, mivel egy alu tokozásban van az egész toroid, és nem bontható, legalábbis kultúráltan nem. Arra gondoltam, hogy esetleg a mért adatból vissza lehet számolni közelítőleg, hogy mekkora teljesítményű. (3.75A/10 ohm műterheléssel). TaTa
Mérd meg terheletlenül a szekunder feszültséget, aztán tegyél rá ohmos műterhelést fokozatosan csökkentve az értéket, amikor a szekunder feszültség csökken 5 %-ot számold ki erre a szekunderre a teljesítményt. Ha több szekunder is van, mindegyikre csináld meg. Ha megvan terheld le az összes szekundert egyszerre és mérd meg így is, hogy 5%-on belül vagy e, ha nem, növeld a műterhelés értékét, mindegyik szekunderen, hogy 5 %-on belül légy.
Ha kész vagy I=U/R, P=U*I tekercsenként megfelelő értéket ad az amatőr gyakorlat számára (Igy megtudod, melyik szekunder hány W-ot tud).
Én is igy tudnám meghatározni a kivehető teljesítményt. A rövidzárási áramot megmérni nem ajánlom, különösen nagyobb méretű (teljesítményű) és feszültségű trafóknál.
A teljesítmény a szekunder feszültség (terheléssel mérve) és a névleges áram szorzata (eltekintve a cosinus fí-től).
Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy most építek egy erősítőt és hallottam egy-két fülest hogy rosszul számoltam a dolgokat.... Szóval van egy 300 wattos panelem amihez 300VA toroid trafót csináltattam 1 szekunderrel . Ráadásul még egy bökkenő is van visszaadtam a trafót, hogy 2x65 voltot tekerjenek rá, és az "elvileg" egyenirányítás után 1.4 szorzódik a szek.fesz. (kb.90volt) A leírásban max +/-75 voltot bír el a panel..... Nemtom hogy lesz e baja?.... ráadásul meg csak 300 wattos a trafó (csúcs hangerőnél le fogja adni a max300 wattot?.... Üdv. Idézet: „Nemtom hogy lesz e baja?....” Hát ezt mi sem tudjuk! Rengeteg dologtól függ (és mi nemhogy rengeteget, hanem semmit sem tudunk az erősítődről meg a hangfaladról), és még a mázlifaktor is bejátszik! Idézet: „ráadásul meg csak 300 wattos a trafó (csúcs hangerőnél le fogja adni a max300 wattot?....” Valószínűleg le fogja, csak jobban fog melegedni.
Helloka
Már sikerült megcsinálni Nagyony jol szól. GPA 300-M professzionális zenekari erősítő egyik oldala, GHT 300 trafó 2x50 voltos, 2x10.000 µF pufferkondi 80 voltos. Sorbakötöttem a két kondit és annak a +/- találkapontját rávezettem a 2db szekunder közös 0-jára. A hangfalam már meg is halt sajna. Elég keményen beleszorult a mélynek a tekercse a mágneshez. Nem kíméltem xD 40 centis volt 8 ohmos meg nemtom hány wattos, de biztos tuti nem volt több, mint 150..... ajánlom mindenkinek, hogy rendeljenek alkatrészeket mert olcsó, nagyon jó, szépen szól és magyar! üdv mindenkinek...... GIANT sound Székesfehérvár Hajrá!!! http://www.dspsystem.hu/index.php?m=500&ktipusok[]=11&sb=1 Hajrá!
sziasztok!
valaki mondja már meg hogy toroid magról hogy lehet számolni hogy mennyit bír? adatok: -magasság: 51mm -vastagság: 22mm -kölső átmérő: 97mm -belső átmérő: 52mm jah és ez orosz gyártmány és méghozzá 1992-es ezért még felcsavart lemezből van de nagyon jó állapotban van és van vagy1-1.5kiló előre is köszönöm
sziasztok!
abban kérném a segítségeteket hogy nem-e tudna valaki adni olyan képletsort amivel totoid trafót lehet méretezni mert akiket eddig kérdeztem nem tudott senki sem segíteni :no: mederátor: a moderátor nehogy összekeverje ezt a topicot a toroid tekerés c topical mert az avval foglalkozik hogy hogy an kell tekerni :yes: ez pedig avval hogy hogyan kell kiszámolni a trafót üdv! előre is köszönöm
Ez tetszik!Már van totoid + troid trafó is.Azért képeket is rakhatnátok fel róluk.
Helló!
Véletlenül nem a toroid trafóra gondolsz? Mert én még nem hallottam olyan, hogy totoid Itt van egy trafó méretező progi. Hátha segít.
Ez még lemaradt. Azonban lehet, hogy csak síma trafóra jó.
Ha már toroid, akkor jól jöhet az alábbi cikk:
szia!
köszönöm a képletsort csak ez nekem elég bonyolult szóval nem vagyok előrébb mindenkinek főleg a moderátornak: bocsánat a helyesírásárt csak siettem és nem néztem ás mielőtt elküldtem volna üdv! ha valaki le tudná nekem "magyarra" fordítani megköszönneém
sziasztok valaki ha tudna eggy jó kapcsoló ütemű tápot
kb 500w-körülit beültettéssel annak nagyon örűlnék!és 220vbol 2X40 volt körölit köszi
Sziasztok!
24 V - 250 W -os halogén izzóhoz keresnék toroidot. A legtöbb trafó csak VA mértékegységgel rendelkezik. A kérdésem az lenne, hogy 250 W kb. hány VA? A válaszokat előre is köszönöm!!!!!!
Izzós terhelés esetén 1W=1VA, csak azért kell mégis egy egész pici korrekció, mert az izzó a szekundert terheli, a trafónak meg a primerjét specifikálják, ahol a veszteséggel (kb. 5-10 %) megnövelt teljesítmény lép föl. Vagyis kb. 270 VA kell.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |