Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   182 / 583
(#) haziasszony hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Köszi a gyors választ. Azt még elfelejtettem beírni, hogy az ajtó kinyitását most teljesen véletlenszerű idő után engedi. Van amikor várni kell, de néha azonnal. Ez összefügghet vele?
(#) botesz válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Valószínűleg eldugult a vizszintszabályzó légsűrítője.Szedd ki a légsűrítőt és a hozzátartozó csövet és pucold ki valószínűleg működni fog!Ha nem akkor meg kell nézni hogy a vizszint szab.Kapcsol e úgy ahogy kéne.De többnyire csak eldugul.
(#) zolee258 hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Privileg elöltöltős mosógépem s program után nem nyitja az ajtó reteszt.
Mi lehet a hiba?
köszi a segítséget!
(#) botesz válasza zolee258 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Hibakódot ad vagy csak egyszerűen nem nyit ki miután végzett?Az ajtó nyitás gombal történik vagy fogantyúja van neki?
(#) zolee258 válasza botesz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Hali!
Nem lcd s ,így nem látom a hibakódot.
Az ajtó nyitása fogantyúval működik.
Csak villog a reteszelő feloldás gomb de nincs kattanás.
Ezután kikapcsolom s rárakom centrire majd nyitja az ajtót , de nem mindig.
(#) botesz válasza zolee258 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Nem kell ahhoz lcd hogy hibakódot adjon.Esetleg próbáltad erősebben nyitni?
(#) zolee258 válasza botesz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Akkor úgy írom , hogy nincs kijelzője.
Erősen is próbáltam , de nem akarom leerőszakolni az ajtót!
(#) botesz válasza zolee258 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Oké rendben.Ha nem nyílik ki akkor áramtalanítod leveszed a tetejét és lenyúlsz és kiakasztod(elviekben kilehet) amúgy szerintem a ajtózár nem jó mert miután leáll magától kéne elengedni szerintem.
(#) zolee258 válasza botesz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Csak valamikor nem jó ,máskor meg kinyílik.
Furán viselkedik.
Valamikor meg sok idő kell,hogy kinyíljon az ajtó.
(#) botesz válasza zolee258 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ez ajtózár hiba lesz szerintem.Én kivenném és megnézném belülről is.Vagy ha olyan akkor ki is lehet iktatni.
(#) zolee258 válasza botesz hozzászólására (») Nov 6, 2012 / 1
 
Köszi a segítséget.
Mit kell megnéznem az ajtózárnál?
A kétszál vezetéken milyen fesz. jön?
(#) botesz válasza zolee258 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Szerintem 3 szál(vagy négy ez gépfüggő) megy rá.Szedd ki az ajtózárt és szedd szét.Van benne egy bimetál ezt ellenőrizd hogy nem szakadt-e.
(#) walker hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Fagor FE-416 osom. Az előlapon 2 gomb található, egy bekapcsoló és egy féledag választó gomb. A vízszint érzékelő vel kapcsolatban lenne kérdésem. Mivel probléma volt a vízszinttel (alacsony volt). Rendeltem bele egy új nyomáskapcsolót. Kaptam is a Fagor szervizestől egy kétszinteset. Viszont amikor bele akartam építeni akkor lepődtem meg amikor a gyárit kivettem. A gyári csak egy szintes volt, 3 vezetékkel bekötve. Jelenleg az új kétszintessel működik, de csak egy szint van bekötve, mivel nincs is több vezeték amit rádughatnék a másik szintre. Most, teljesen mindegy a gépnek, hogy kiválasztom-e a féladagot vagy sem, egy szintel mos végig. A kérdésem tehát a következő: Hogyan működhetett ezen valaha is a féladag?

Köszi.
(#) botesz válasza walker hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Nos az egyik ismerősömnek is ilyen gondja volt aszonta neki a szerelő hogy ezzel nem lehet mit csinálni ez ilyen .Az feltételezésem az hogy ha benyomod a féladagot akkor több vizet nem szív hozzá.Tehát feltölti magát az alap szintre de ha kéne még víz akkor már nem ad az elején ha az elején kér akkor még tölt hozzá utána már nem.Most lehet hogy nagy hülyeséget mondtam.Van egy hasonló gépem abba 3 szintes van.
(#) Haszuboy válasza botesz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
szétszedtem, kifújtam. A probléma ugyanúgy fennáll. Arra már rájöttem régebben, hogy ugye 2 vízbevezető szelep van rajta. Nem tudom melyiknek mi a funkciója, azt tudom, hogy az első akkor ereszti be a vizet, mikor elkezdődik a mosás. A második meg valamikor valamelyik öblítési fázisban. Na, utóbbi van "beragadva". Mit csináljak még neki azonkívül, hogy legszivesebben kivágnám a 3.-ról ezt a sz**t, és elhoznám a haveromtól az energomatomat? (csak ne lenne olyan nehéz)
(#) zolika60 válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ha lehet takarítsd ki, ha nem cseréld másikra. Mármint a beragadt szelepet és nem a gépet.
(#) Haszuboy válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
De van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem a szelep a hibás. MErt gondolom azért zúg, mert feszültséget kap. És ha akkor kap feszültséget (egyfolytában) amikor nem kellene, akkor az a panel sara, nem?
(#) botesz válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Igen de amíg a panel üres állapotjelzést kap a víz szint. szab. tól addig nem fog elállni a feltöltés.Ezért írtam hogy a vizszint szab- ot is neézd meg.
(#) zolika60 válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ezt könnyen eldöntheted, húzd le a vezetéket róla. Ha úgy is folyik akkor a szelep beteg, ha nem a vezérlés.
(#) Haszuboy válasza botesz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Megnéztem. De semmi baja. Egyébként ha feszültség alá helyezem a gépet, azonnal nyit a szelep. ha kell, ha nem. Ezért nem gyanakszok szintszabályzóra. Ennek a szelepnek amúgyis öblítéskor van szerepe. A normál mosási program indításakor a másik töltené fel a gépet. Ezért gyanakszok panelhibára. Talán tönkrement egy tranzisztor, ami ezt a szelepet vezérli? láttam már ilyet mosogatógépnél, ott állandóan ment az ürítőszivattyú.
(#) Haszuboy válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
ha lehúzom a drótot a szelepről, akkor nem folyik a víz, tehát zár rendesen.
(#) botesz válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
akkor a panelt kell nézni.Szerintem a szelepet egy triac vezérli azt nézd meg.
(#) Haszuboy válasza botesz hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Vagy triac, vagy tranzisztor. Sztem tranzisztor, de majd hétvégén kiderül, most meguntam. Mindenesetre érdekes, hogy vasárnap tökéletesen működött, tegnap mikor meg bekapcsoltam, meg már rossz volt.
(#) zolika60 válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Elektronika többnyire így romlik el. Ma megy holnap nem.
(#) Haszuboy válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Ma nem megy, holnap megjavítom a gyártó meg tehet egy szivességet
(#) zolika60 válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 6, 2012 /
 
Remélem sikerrel jársz.
(#) kizsu8 hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Kedves Mindenki!

Elin WM26AAA típusú mosógépem E-2 hibajelzést ír ki.
A vizet nem engedi le.Nem indul el a centri.Tud valaki segíteni hogy mit lehet vele csinálni?Kis baltán,benzinen és gyufán kívül..
Ott van benne a ruha,jó volna ha kicentrizné...
Köszönettel:kizsu8
(#) zolika60 válasza kizsu8 hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Ez vagy vízszint érzékelő hiba, vagy a szivattyúban csücsül a zoknid párja. Először a szivattyút nézném meg működik-e. Amíg víz van benne, vagy csak úgy érzi nem indul a centrifuga.
(#) botesz válasza kizsu8 hozzászólására (») Nov 7, 2012 /
 
Szivattyút ellenőrizd mert amíg a vizet nem engedi le addig centrizni sem fog!
(#) marcell05 hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Sziasztok !Segítségeteket kérném a következőkben: Van egy ELIN WM26AAA mosógépünk, E-3 hibakóddal. Ez motorhibát jelent, de a motor működik, így valószínű hogy a vezérlése lesz rossz. Keresek olyan személyt aki megjavítaná az elektronikáját ami MINISEL CFE54PL gyártmány.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Következő: »»   182 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem