Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hibrid erősítő
 
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 22
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Csöveket kell válogatnod, megoldja a problémát. Feszültség erősítő fokozatban lévő csöveket kellene cserélni, egyforma párokra.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) saraha hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Készülget,szépen.Meghallgattam 6 féle végtranyóval és úgy döntöttem MJ21194 marad.
CHZ javaslata bevált,nem gondoltam volna,de az orosz csöveket én jobbnak ítélem meg,mint a ECC83/88 (Tungsram) párost.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Nagyon jól fest.
Az orosz csövek is jók, csak munkapont kérdése. 6H23p eb-re pl többen is mondták hogy karcos.. Nálam a kaszkódban az adott munkatopokkal visz mindent. (anélkül, hogy a karcosság eszembe is jutna...)
Remélem az a relé amit használsz, nem sokat "rondít" a hangján.. ?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Idézet:
„Remélem az a relé amit használsz, nem sokat "rondít" a hangján.. ?”

Nem használom,mert elégedetlen vagyok a védelmének a működésével,de nem szedem ki elfér benne.Másik saját védelmet használok amiben szintén van relé.Amúgy észrevehetetlen,hogy ott van ...,sosem értettem igazán ki képes meghallani a relébeli különbségeket?!Pedig a hangfalam se gagyi, KEF C7.
Érdekességképpen holnap beteszek majd egy rozsdás százasszöget a kimenetbe és kifaggatom itthon a jobb fülű családtagjaimat mi a véleményük
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Gyakorlatilag sajnos az egész sávszélességben észrevehető..
Én már most azon gondolkodom, hogy a mostani meghajtásom+kimeneti fokozatán mennyit fog majd rontani a relé. A térérzeten ez nagyon észrevehető sajnos, de igazándiból szerintem ezt te is hallanád, csak még nem volt időd rendesen megsasolni szerintem a szűz és a relés kimenet közti különbségeket.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Inkább,pszichológia...valószínűleg inkább nem akarom elhinni.Az tény,hogy a CAT7-es kábellel tényleg más,szebb,jobb a hangkép mint a kommersz hangfalkábelekkel,de a relé??
Na,mindegy holnap ennek is pontot teszek a végére van itthon egy rakás relém...
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
A relé kontakt ellenállása 15m Ohm-tól egészén 100m Ohm is lehet (kategóriától függően). -Ez olyan mintha a szűz kimeneten lenne pl egy ekkora értékű ellenállás (vagy egészen 100m Ohm is) sorba a hangsugárzóddal. A df-et nagyon letudja rontani. Sajnos ez tény nem hókuszpókusz.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Tegnap el is felejtettem kérdezni, hogy milyen csatolókat használsz?
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Ilyet,én meg vagyok vele elégedve ár-érték arányban ez verhetetlen szerintem.
Közben megvolt a relévizslatás is.Valóban érzékelhető valamilyen különbség és remélem nem csak bedumálom magamnak.Szóval itt még a Lada relé is versenybe kelt... 17 félét hallgattam meg az omron és takamisawa gáztöltésüeknél tényleg nem vettem észre semmi különbséget a többinél hajlamos voltam elhinni a változást, mert a többiek is mondták...
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Szia. Noh látod.
Nem csak vaklárma ez, sajnos a jelenség létezik, és magyarázható is..
Ha sikerült olyan relét alkalmaznod ami nem rontja a hangját észrevehetően akkor minden rendben.
Mit kóstál amúgy árban egy ilyen csatoló?
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2012
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Itthon ennyi.Én az osztrákoknál 1 Euróért vettem darabját a 3.3µF -osnak.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2012
(#) CHZ hozzászólása Okt 13, 2012 /
 
Ismét egy hibrid..
(#) krisztianAMG válasza CHZ hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Szép lett!
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Szép lett! Milyen csövekkel fog működni? A relék mit kapcsolnak?
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 16, 2012 /
 
Kísérleti céllal készül, 1/2 E88CC, 6C19P hajtja közvetlenül a feteket.
Relé fetek G-S elektródáit zárja rövidre a csöves fokozat éledésekor. Csatoló kondik töltődésekor próbálom védeni a feteket.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2012

Nyákterv.JPG
    
(#) CHZ hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Megtörtént a próba.., csatoló kondik minőségére érzékenyebb..
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Milyen kondival lett a legjobb? Hangra van olyan mint az E180F -el készültek?
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
PHILIPS MKP, sajnos az olajos kondik nagy része picit szivárog, itt már néhány mV jelentősen eltolja a munkapontot, mivel közvetlenül a G -be csatlakoznak (500mV).
Hangja nem rossz, más, az E180F meghajtású nekem jobban tetszik. Az hasonlít legjobban tiszta csöves PP-re.
(#) magery hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Sziasztok!

A képen látható 20W-os hibrid erősítőt szeretném megépíteni. Az okok nagyon egyszerűek: csövek (ECC82), trafók, végtranzisztorok vannak itthon, meg mindig is szerettem volna egy csöves és egy "A" osztályú erősítőt építeni. Ebben mindkét vágyam is teljesül. A kérdésem az hogy van e valakinek tapasztalata ezzel az erősítővel kapcsolatban?

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) CIROKL válasza magery hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Az ECC82 az nem esz jo inkább a 81 vagy a 85 ...
A kapcsolás felejtős.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) emersys válasza magery hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia.
Ne építsd ezt meg , -ha rám hallgatsz..
Sajnos ez egy elég instabil kapcsolás, az ofszet beállítással komoly kétségeim vannak..
Mellesleg az ecc81 srpp-ben amúgy sem szól jól, .-szerintem és nem is ide való.
Inkább ezt építsd meg, ha esetleg van hozzá csőkészleted.
Ennek már korrektebb a kimeneti fokozata. -Végtranzisztornak nyugodtan beteheted az mjl-t.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) magery válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
A cikkben azt írják hogy az ECC82-vel szól szebben, de mint tudjuk ez egyénfüggő. Van itthon pár db ECC85 is, kipróbálom majd azzal is. Miért nem lesz jó?
(#) CIROKL válasza magery hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Akkor a cikk irója nincs tisztában a csövekkel , az ECC81/85/ és az ECC82 nem helyettesíthető egymással , elég ha az adatlapját megnézi .
Maga a kapcsolás instabil , az imént pont Renátó irta le miért is .
/Az hogy egy kapcsolás egyszerű az még önállóan kevés , nem garancia hogy jó is legyen , Ha A-osztályt szeretnél akkor Hiraga elég egyszerű és magáért beszél ./
Tudnék én is ajánlani más kapcsolást de itt ebben a topikban is van ami ettől évszázadokkal előbbre van .
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) magery válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Köszi a válaszokat. Így már tuti nem építem meg.
A CHZ féle hibridre gondolsz? A link nem oda mutat.
(#) emersys válasza magery hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
CHZ hibrid kapcsolásai megbízhatóak.
Azzal érdemes foglalkozni., -ha felkeresed szerintem fog segíteni.
(#) magery válasza CHZ hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia!

Tudnál ajánlani nekem egy hibrid kapcsolást? Az előbb betettem egy 20W-os hibridet, de azt egyből lehúzták, úgyhogy nem tudom mit építsek. Tápom az 2x31V DC kb. 150-200W lehet, ECC82/85/88 csöveim vannak, meg van 4pár MJL21193/94 tranyóm.

Köszi.
(#) CHZ válasza magery hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia!
Egy pár tranzisztorral próbáltam hibridet, de nekem nem jött be. Alkatrész készletedhez nem igazán tudnék olyan kapcsolást mutatni, amit próbáltam és valóban jól is szólt.
(#) magery válasza CHZ hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Akkor egy jó FET-es hibridet tudnál ajánlani? Ha van publikus nyákterved azt megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) CHZ válasza magery hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Rendben, előkeresem..
(#) soos csaba hozzászólása Nov 7, 2012 /
 
Sziasztok, nincs meg valakinek ez a rajz véletlen, de jobb minőségben?, nem lehet sajnos le olvasni az értékeket!.
Következő: »»   14 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem