Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   89 / 246
(#) MateKrisz hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
Sziasztok,

Van egy EMG 1567 szkópom, ami mostanság érdekeset produkál. Bekapcsolás után a a fényerő folyamatosan változik, nem áll be állandóra. Utána tudok állítani de utána is villódzik, olyan néha mintha manuálisan tökig tekertem volna a fényerőt aztán vissza. Néha összekapja az egészet 1 pontba bal oldalt, de ez csak 1-2szer fordult elő. Mindkét csatornán produkálja. Van ötlet, hogy mitől lehet?
(#) gkari válasza MateKrisz hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Szerintem a fényerő-poti kuka!
(#) fecameca hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Sziasztok! Van nálam egy Leader LDO-522 oszcilloszkóp. A következő a probléma: Ha a fókusz potenciométer koppanásig balra van eltekerve, akkor a függőleges fókusz jó, vízszintesen olyan 3 mm vastag a vonal, ugyanakkor, ha a fókusz potenciométert eltekerem jobbra koppanásig, akkor a vízszintes fókusz jó, de elállítódik a függőleges. Amúgy a fényereje még jó lenne, ha nem volna a képe homályos. Lehet ezzel kezdeni valamit?
(#) kadarist válasza fecameca hozzászólására (») Nov 2, 2012 1 /
 
Szia!
Meg kellene keresni az asztigmatizmust állító potmétert és ezzel meg a fókuszpotméterrel úgy összejátszani a fókuszt, hogy a legkisebb pontszerű kiterjedése legyen a fényfoltnak
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2012
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Ennek kívül az előlapon nincs olyan. Ha belül feliratozva vannak a trimmer potik, akkor lehet, hogy nyertem. Mindenesetre megpróbálom kidobozolni, hátha találok belül olyat.
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Köszönöm a gyors segítséget. Nekem a munkahelyen EMG oszcilloszkóp volt, 5x ennyi gombbal az elején, mint ennek, igaz, a legtöbbnek még a funkcióját se tudtam, csak egyszer be lett a kép állítva jóra, aztán nem bántottam őket. Annak a fókusz mellett volt mindjárt az asztigmatizmus, és természetesen mind kettőt élesre tekertem.
Itt sem volt nagyon nehéz rátalálni, csak a fenéklemezt kellett eltávolítani hozzá. Rögtön mellette a fényerő, azt is beállítottam.
(#) peterpan válasza fecameca hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Hello! Innen letöltheted a manualt/3MB/ persze LBO !
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2012
(#) Gránátalma hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Sziasztok!
hp1740A szkópomban a nagy time\div jacksly egy-két állása kontaktor. Elmegy a jel ha ráállok.
Nincs esetleg ötletetek, hogy hogyan lehetne ezt orvosolni? Esetleg cseréljem ki? Lehet ilyet szerezni elérhető áron?
(#) proli007 válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Hello!
Kicsi az esély, hogy szerzel. Inkább pucold meg, ha hozzáférhető.. Alkohol-szöszmentes rongy és dörzsölés. (Ha van, izopropil, ha nincs patika 75%-os, 96-os már nm kapható.) Spray-któl óvakodni. Maximum Tuner600, vagy K6-os keréktárcsa tisztító spray. Mert az eltávozik az utolsó cseppig. De nem minden befújni, mert bármit feloldhat. Csapágyát ne mosd, mert száraz lesz.
üdv! proli007
(#) Gránátalma válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Rendben köszönöm, valamelyik nap szétszedem és megpróbálom megsikálni.
Mással helyettesíteni egyébként nem lehet? (gondolom nem,de egy kérdést megér)

(#) pucuka válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Gondolom, kontakt hibást akartál írni. Mielőtt kicserélnéd, először is pucold meg a forgókapcsoló kontaktusait (yaxley kapcsolót), de könnyen lehet, hogy más hiba is van.
(#) peterpan válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Ez egy műszer, és nem éppen umbulda stílusú! Csak szőrmentén bánj vele.
Üdv: PP
P.s.: boldog ember....
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) Gránátalma válasza peterpan hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a képeket. Sjanálattal látom, hogy zárt térben van elhelyezve a csatlakozó felület.
Nem akartam darabokra szétszedni, nehogy össze ne tudjam rakna.
Arra gondoltam, hogy valami erősebb maró kontaksprey-el befújom, kompresszorral kifújom és bejáratom. Hátha az aranyozás kopott meg és az alatta levő réz oxidálódott be.
De sajnos úgy tűnik nem lesz egyszerű menet.
(#) sny válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Egy kis "kontakt spray" után mehet rögtön a kukába száradni.....
(#) kündü válasza MateKrisz hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Szia!

Jellemzően áthúz ilyenkor a nagyfesz a kalit léceken, vagy valamelyik nagyfesz kondi hülyéskedik. Nyisd ki a nagyfesz dobozt és sötétbe nézd meg. Általában látszani/hallatszani szokott. Takarítsd ki a dobozt, és ahol áthúz, karcold ki a kerámiából az égést.
(#) Gránátalma válasza sny hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Miért?
Akkor mit csináljak vele?
(#) sny válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Kontakt spray helyett inkább PCC400-at használj. Nem károsítja a műanyag alkatrészeket, mint a kontakt spray, és nem szárítja ki a nyákot, mint az izopropil alkohol. Arra pedig figyelni kell, hogy ne befelé mosd a szennyeződést.
Az is megfelelő, amit proli007 említ: Tuner600.

(#) tandem hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy TR-4302 típusú oszcilo-szinkronszópom.
A kérdés az lenne hogy fellehetne újítani úgy hogy más rajzolni neki panelt új kondikkal diódákkal (ahol lehet) ellenállás stb.. egy másik dobozban?
Ez egy csöves szkóp és elég régiek már szegénynek az alkatrészei.
Bár most nem jó mert brumm jel van a bemenetén. Ha a hátsó bemenetre kötöm és átkapcsolom akkor megszűnik.
Ja am megvan a kapcsrajzom róla.
Üdv tandemes
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) Gránátalma válasza peterpan hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Probléma megoldva, hitlesen mér úgy tűnik,mind a két szkóp.
Már csak egy olyan kérdésem lenne, hogy a time/div matricázását hogyan tudnám orvosolni. A felirat meg van kopva és az egyikben meg is van csúszva picit.Ötletek?
(#) peterpan válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
milyen KÉT szkóp???? kettő is van belőle?
(#) Gránátalma válasza peterpan hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Igen,kettőm van. De sajnos mindkettő megvvan kopva, egyikmeg félfordulattal csúszva is. Így lemásolni nem tudom egyiket a máikról
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012
(#) peterpan válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
nem fogalmazol valami nagyon érthetően: mit másolnál, hova?
(#) Gránátalma válasza peterpan hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Bővebben: Link

Az a skála ott a time/div kezelőszervében.Ahol a luk van szépen lekopott a felírat egy része.
Pl ott van, hogy 10, 20, 50, ezekből leginkább csak a nullák látszanak. Meg egy pici darab az előtte lévő számból. Mondjuk az ötösnek a kerekítése.
Nagyon nem erőltettem a cseréjét, amíg nem volt biztos, hogy működni fog a szkóp.
Az érdekelne, hogy nincsenek-e rá hasznos tippek hogyan lehetne kicserélni a skálát. Hátha valaki csinálta már.
(#) peterpan válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
ha le tudod szedni a felső gombot (imbusz) akkor gondolom lejön a tárcsa is. Azután pl. Letraset vagy Alphaset átnyomható betűlapról.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2012

1740.jpg
    
(#) Gránátalma válasza peterpan hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Okés, köszi a rajzot, így hátha nem cserélem össze a dolgokat amik lejönnek róla
Napokban megpróbálom megcsinálni, bízom benne,hogy sikerül majd.

Egyébként volt már dolgot ilyen hp szkóppal? Mennyire tartod jónak és megbízhatónak?
(#) peterpan válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Idézet:
„Egyébként volt már dolgot ilyen hp szkóppal? Mennyire tartod jónak és megbízhatónak?”

mitagadás már egy éve együttjárunk, 35éves létére tudja amit kell, köhögés nélkül.
(#) MaTe193 hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Anno vettem egy OML 2M típusú oszcilloszkópot. Produkál egy érdekes hibajelenséget, a videón ezt láthatjátok:Bővebben: Link .
Öröm boldogság, hogy időszakos hibáról van szó, bár többször jelentkezik ez, mint a normál állapot. Kontakthibára azért nem gondolok, mivel nem fordult még elő, hogy hibával elindulva, a gombsorok végigmasszírozása után normálisan működne.
Örömmel venném, ha valakinek lenni ötlete, mi okozhatja a hibát.
Máté.
U.I.:Volt már korábban terítéken a téma, de most újfent szükségem lenne a szkópra.
(#) Gránátalma válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia!Én nem látom mit kéne látni.
(#) MaTe193 válasza Gránátalma hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia! Valóban, kiegészítem a leírással is: Tehát a sugár nem hajlandó az y tengelyen 1,5-nél "balrább" menni. Ettől függetlenül a kis részen a szkóp mér.
Szerk.: Ahogy írok, egy ki és bekapcsolás után tökéletes...
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) Gránátalma válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szerintem azt próbáld ki, hogy hosszabb kikapcsolt állapot után (pl 15 óra)kapcsold be és ne csinálj vele semmit, csak várj egy kicsit. 5 -10 percet. Ezután egyből próbáld meg odatekerni.Én találkoztam olyan szkóppal, amin melegedés nélkül nem ment az időalap generátor(Illetve mai napignem 100%, hogy ez a baj, de erős a gyanúm). Nem viccelek, teljesen káosz volt ha nem fűtött 20-30 percig előtte.(Mondjuk az állt vagy 10évet egy polcon)
Következő: »»   89 / 246
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem