Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1174 / 2499
(#) reloop válasza lajcsi1975 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Ez a jelenség érintkezési hibára utal.
(#) Szpisti válasza lajcsi1975 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Nagyon nem valószínű, hogy ezzel a munkapont beállító elemmel lenne összefüggésben a hibajelenség.
Sokkal inkább a bemenetválasztó ic, vagy az IC301 (első pillantásra OTA-nak nézem) és az azt vezérlő T201-203 környezetében keresném a hibát.
Mindenek előtt azt nézd meg, hogy az IC301 4/8 lábaira egyszerre jön-e meg a vezérlő fesz, mikor Aux-ra váltasz. Amelyiken késik, ott kéne tovább menni azon az ágon.
Mert ezt a választó elektronikát megkerüli a Tape bemenet, azért éled fel rendesen ha azt választod.
Én elsőként a választó áramkör elkóit nézném meg (c210,218,209, 330, stb...)
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Na persze nyilván mindenek előtt óvatos kontakt sprayozás a bemenetválasztó kapcsolóknál
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Szia! T1 bétája alacsony, vagy AMP bemenetekre nincs semmi kötve.
Ha van még kérdés kérlek írd ide.
(#) Szpisti válasza lajcsi1975 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Azt nézd meg még, ha a Tone DIrect kapcsolód ON állásban van, akkor is fennáll a jelenség?
(ilyenkor kiiktatsz egy csomó hibalehetőséget ami elektronikusan előidézheti).
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Megmértem mind a 3 ellenálláson a feszültséget és mindegyiken 0V-ot mérek. Köszönöm az eddigieket.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
A D402-őn az a 0,95V a testhez képest pozitív, vagy negatív volt?
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Ha jól emlékszem negatív volt, a testnél volt a multi negatív csúcsa a plusz csúcsa pedig a D402-n.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Meg kéne nézni Q403 nyitva van-e, és ha igen, miért. Láthatóan nem kap a nyitáshoz bázis áramot egyik 33k ellenállás felől sem, ezért bázisa és emittere között 0V-nak kéne lenni. Ez mérhető az R419-en, viszonylag kényelmesen.
Ha itt 0V-ot mértél, akkor a tranzisztornak zárva kéne lenni, kollektorán nem folyik áram, R420-on nem eshet feszültség. Tehát ezeken az ellenállásokon mekkora feszültség mérhető a gyakorlatban?
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
R419-en 0,54V-ot mérek. R420-on 22V-ot mérek.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Gyalázatos a helyzet, minden jó és mégsem működik
Vagy ezek valamelyikén mégis esik legalább 0,54V, csak magas méréshatárban nem tűnt fel, vagy az IC csere folyamán keletkezett olyan szennyeződés, amitől Q403 bázisa felé áram szivárog.

(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Újra lemértem a 3 ellenállás lábain a feszeket és egyiken sem esik, max 2-3 mV az egyiken. Még IC csere előtt kiforrasztottam az IC kimeneti lábait, és úgy sem kapcsolt a relé, szóval tanácstalan vagyok :/
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Vagy esetleg vegyem ki a Q403-at?
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Épp azon gondolkoztam, de lehet azért elegánsabban is. R419 lábait egy pár száz ohm-os ellenállással hidald át. Ha jó a Q403, akkor pár másodperc múlva kattan a relé.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Közben meg találtam a hibát 24v-os relé helyet 12v-osat tettem rá.A relé kicserélése után jó lett.
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
330Ω-os ellenállással semmi, kb 5mp múlva se.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
A Q403 -at valóban ki kéne venni, már csak a tisztább mérés kedvéért is.
Az R420-on ezek után nem eshet feszültség, D402-őn +5-10V kéne mérhető legyen.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) toma3757 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok, ezt találtam a legideálisabbnak.
Kezdő vagyok még a témában.
Van 2db 3utas hangfalam amit számítógépről vagy telefonról szeretnék üzemelni.
Ehhez nekem mire lenne szükségem? Én csak egy erősítőre gondolok.
Mindkét hangfalból egy-egy vezeték pár jön ki, feltételezem hogy belül van valamilyen hangváltó.
A hangfal:
Sony SS RG-440 ebből van 2db, 6 ohm-os impedencia.
Nem sikerült szétszednem egyenlőre mivel az előlapi csavarok elvileg csak díszek... neten nem találtam róla semmilyen adatot a teljesítménnyel kapcsolatban.
Ennyit derítettem ki róla:
Idézet:
„Speaker system 3-way, 3-unit, bass-reflex
type
Speaker units
Woofer: 13 cm, cone type
Sub woofer: 13 cm, cone type
Tweeter: 5 cm, cone type
Nominal impedance 6 ohms
Dimensions (w/h/d) Approx. 240 × 325 ×
243 mm
Mass Approx. 4.3 kg net per
speaker”

A két hangfal ehhez volt: Sony MHC-RG220
Erről ezeket az infokat találtam ami lényeges lehet:
Idézet:
„Power Output (RMS 10%): Front (W) 2 x 60.0
Power Output: Music Power (W) 2 x 120.0”

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mi kellene, hogy működjön, a fent leírt módon.
Illetve hogy én ezt hogyan tudom ezt elkészíteni, mik kellenek hozzá.
Köszönöm! Üdv, ToMa!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
D402-n 0,4V R420-on nem esik fesz, max 2-3mV és a relé kb 2 mp múlva meghúz. Elnézést testhez képest D402 katódján 8,4V-ot mérek.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Roppant érdekes mennyi mérhető most az R419-en.
Mellékelem az aktuális rajzrészletet, hogy mások is be tudjanak kapcsolódni, a beszélgetésünkbe.

TA-V10.GIF
    
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
R419-en 0V-ot. Szóval test és D402 katódján így 8,4V mérhető.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Q403-at bármilyen általános célú 50-60V-os NPN-nel pótolhatod.
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Elméletileg a rajz szerint 2sc2603 és a helyettesítő progival megnéztem, és BC 182 közötte van, az meg van is itthon mindjárt megnézem hátha.
(#) Lacko12 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Tesztelgetem az LM3886T ic-ből készült sztereó véget igaz hogy még csak deszkán van de teszi a dolgát építés óta hibátlanul.
Kicsit keveselltem a mélyet a hangzásból bár a frontokból nem lehet sok mélyet kicsikarni de nagy hangerőnél kezdenek csak előbújni a mély hangok, viszont a magas tartomány igen kellemes.
Rámértem a tápra pufferolás után és normál hangerőn (majdnem halk) is már esik 3 V-ot és ha feltekerem azért akkor meg már 10 V-ot is esik a feszültség. jelenleg 2 darab 4700 µF-os kondi van a tápban ami a két oldalt táplálja esetleg próbáljam meg vastagabb pufferolással vagy erősebb trafó kéne?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) WaRL0 válasza Lacko12 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Trafó lessz gyenge.
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Üdv.
Köszönöm szépen a segítséged, magamtól nehezen jöttem volna rá, hogy kimérve egy tranzisztor jónak tűnve mégis hogyan rossz, mikor azt mértem rajta amit egy tranzisztoron mérni kell. Egyenlőre működik BC182-vel, bár kicsit keresztbe van a középső lába, mert más a lábkiosztása, de megoldottam És még tegnap persze kicseréltem a két 6,3V os 47µF-os kondit, pedig ezek is jók voltak kapacitásmérővel is. Köszönöm szépen a türelmes segítségadást, további szép estét.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2012
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
A BC182 tökéletes választás. Az elődjének a meghibásodása, és a viselkedése egészen meglepő. Örülök, hogy összejött .
(#) blasz hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Szia Reloop ezen a rajzon mit változtatnál hogy kevésbé legyen gerjedékeny?Ha van ötlet megrajzolnád?A legelső 2 panellel nem birok,ha rákötök elő-fokot,keverőt,akkor azonnal hallom a Kossuth adót.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Szia! A gerjedés az amikor az erősítő önmaga állít elő periódikus jelet, azaz oszcillál.
A Kossuth rádió hallgatásához nagy bemeneti érzékenységre, széles átvitelre és antennaként működő hosszú vezetékekre van szükség.
Ezt úgy előzheted meg, hogy árnyékolt vezetéken továbbítod a jelet. A jelvezetéket a forrásnak megfelelő impedanciával zárod le. Az erősítő láncban alul-áteresztő szűrőt/szűrőket helyezel el, nemsokkal a hangfrekvenciás sáv fölé méretezve.
Magába a végerősítő kapcsolásba nem célszerű beavatkozni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Azzal tudtam csökkenteni a "rádió hangját"hogy a bemeneti csatlakozó és a befelé menő jelkábel közé tettem egy 220n kondit sorosan.A vezetékek föleg a táp nagyon rövidek talán 15cm a leghosszabb darab a jelkábel az 35 cm és csak az egyiknek van az árnyékolása bekötve ez is csillapitott valamit.Amit javasoltál a 100k helyett 22k az be van téve rajta csücsül 680p kondi párhuzamosan.Sokkal lejjebb mondtad hogy a 100pf kondi finomhangolásától remélsz javulást pontosan melyik irányba? felfelé lefelé értékkel,vagy kisérlet?
Következő: »»   1174 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem