Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   965 / 1679
(#) Schnitt válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
A lambéria gépházas videó címében használd inkább a "wood" szót, a tree az élő fát jelöli, gyökérzettel, levelekkel.
Egyébként ötletes
A részegységek földelését hogy oldottad meg?
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia Kálmán!
Bizony hogy ezt láttad az asztalon kiterítve. És láttad benne a trafót? Ez az a trafó, amelyiket együtt tekertük! Ezúton is köszönöm még egyszer a segítséged! Bizonyította jó képességeit a trafó, és bár cipőkanállal de befért a dobozba. Köszi szépen az elismerő szavaidat!
(#) Gery78 válasza audiofeeel hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Igen én is gondoltam a toldó tengelyre, de a hangerőszabályzó és a bemenetválasztó helye kötött volt az előlapon. Tesómék így szerették volna látni az elhelyezést, így azt nem tudtam megjátszani. De CHZ mester relés ötlete nagyon tetszik, és be is vált volna. Nem baj majd legközelebb. Köszi az elismerést.
(#) Gery78 válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia Miki!
Köszi az infót, megnézegetem milyenek a Laptop hűtőpadok, ha jó akkor lehet hogy az lesz, bár az erősítő 49cm széles és 38cm mély. Nem biztos hogy lesz ekkora Lóméretű hűtőpad. Amit én terveztem az olyan lesz, hogy alulról fogja fújni a hűtőbordákat, közvetlenül a bordára irányított légáramlattal.

Szia Geri
(#) Gery78 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Hát igen jó meleget tud csinálni az biztos. Tesóméknál amúgy is hűvös van.
(#) CIROKL válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Gratulálok szépen összehoztad , egyetlen egy dolog nem tetszik amit már itt többen is feldobtak az az a sok hosszú vezeték a bemenetválasztóig de ez nem oly vészes dolog csak én , mi nem igy szoktuk megoldani és ez kicsit furcsa .
(#) Schnitt válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nagyon szép!
Egy kérdés, csak érdeklődés szintjén, nem kötözködésként:
Ha a kondenzátoros panelek rendes mart nyákok, akkor a többi miért készült lyukraszteres próbapanelre?
Nekem fura ekkora méretben látni készülékben próbanyákot, azt tipikusan akkor szoktam alkalmazni, ha valamihez nem érdemes vacakolni a panelkészítéssel, de egy egyébként nagyon szép kidolgozású készüléknél biztosan rászántam volna az időt.
(#) Gery78 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 21, 2012 / 1
 
Szia Laci!

Köszi szépen az elismerő szavaid! Igen most ez így sikerült ilyen hosszú vezetékekkel, igazából a relés megoldás nem jutott eszembe, amit CHZ Mester is javallott, a hosszú tengelyes hátul elhelyezett bemenetválasztó kapcsolót meg nem tudtam kivitelezni, mert középen kellett elhelyeznem a tekerőjét. A következő erősítőmben biztos, hogy fel fogom használni ezt a remek relés ötletet. Megint tanultam valamit, ezért szeretek itt Veletek beszélgetni.
(#) Gery78 válasza Schnitt hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Köszi szépen, örülök, hogy tetszik!
Igazából egyik panel sem maratott, a kondis sem, de olyan egyszerűek voltak ezek a nyákok, hogy nem lett volna érdemes időt fecsérelnem a maratásra, így a kondis panelokat egy kiélezett csavarhúzóval kikapartam. Tudom ez hülyén hangzik, de sokkal hamarabb készen lett a nyák, mintha maratással csináltam volna, és az eredmény a megmaradt nagy felület miatt még jobb is. A próbanyák sem véletlenül van benne. Azért csináltam így mert az így kialakított huzalozás hasonlít legjobban a légszerelési technológiára. Szerény véleményem szerint a légszerelt panelek hangzás szempontjából jobbak, mint a maratott panelek, mert sokkal nagyobb keresztmetszetű vezetéken megy a villany, mint a maratott panelen. Egyszóval ebben az erősítőben mindent bevetettem a hangzás javítása végett. Persze még biztos lehetne mit javítani, ami nem jutott eszembe. (Lásd relés bemenetválasztó, vagy még más jól bevált dolgok amiket még nem ismerek)
(#) vicsys hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Összeraktam a nemrég bemutatott infrás hangerőszabályzó és bemenetválasztó vezérlő egységét, SMD változatban is. Illetve, elkészült egy relés panel, spéci relékkel. Most már csak össze kell vezetékelni és jöhet az audio szeánsz....!
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Még egy utolsó kép, vakuval...

DSCN0002.JPG
    
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ez igen! Etalon darabok, ezt komolyan mondom! Le a kalappal előtted!
(#) vicsys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Köszönöm, igyekszem!
(#) yagi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Gratulálok én is!

Idáig nem volt szó smd változatról , ez nekem is tettszik.
Milyen reléket építettél most be? Amelyek spécik.
Szégyen ide, szégyen oda, nem emlékszem rá hogy bemutattam-e itt az én relés paneljeimet. Most megmutatom akkor én is, ha valaki emlékszik rá akkor majd rámszól.

Nálam külön panelen van a bemenetválasztó és a hangerőszabályzó.

Vishay/Dale RN55-ös ellenállásokkal, ezt ajánlom esetleg neked is.

Ja és a relék: Teledyne 712, aranyozott érintkezők, vákuum tokozás, szinte hangtalanok.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) vicsys válasza yagi hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Széééép! (Meg gondolom baromi drága ezekkel a relékkel-ellenállásokkal)
Az SMD ugyanaz mint a DIP, csak SMD. A reléket kaptam, konkrétan nem tudom a gyártót.
(#) zenetom válasza sooty hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
zolika60: köszi!
sooty: a kapcsolás és a program is saját, viszont kapcsolási rajz nem készült róla, illetve igen, de csak félkész. A programozás után szoktam rögtön nyáktervet készíteni.
Bocsi hogy csak most írtam, csak időközben alaposan megfáztam.
(#) vicsys válasza yagi hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Talán ez? Bővebben: Link
(#) dudassandor1 válasza yagi hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ez is nagyon patent! Bár egy dolog mégis szúrja a szemem: a panel sarkain levő lyukak sorjásak? Bár lehet hogy csak a képen, és azóta javítottad!?
(#) yagi válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 


Valóban sorjásak, de az annyi volt hogy mielőtt a csavart beletettem akkor kézzel egy kicsit megpiszkáltam és már itt sem volt, túl nagy jelentősége nincs neki.
(#) dudassandor1 válasza yagi hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Rendben, de azért legyen szép!
(#) vicsys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Jogos! Az a sorja igen csak elcsúfítja... Jó lesz nekem is odafigyelnem, ha ilyen sasszeműek a fórumozók!
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Ha az eddigi nívót tartod, ott nemigen lehet hiba!
(#) emersys válasza vicsys hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Szia.
Nagyon jó lett, árulhatnád is, -(pl kitt egységcsomagban)...
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Ez már megint a tőled megszokott szép munka. Gratulálok hozzá. Ebbe kössön bele valaki. Például te egy erősítőt.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) zolika60 válasza yagi hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Ez is szép munka. Jó ilyeneket látni. Gratulálok.
(#) pepe091 válasza emersys hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Tessék: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) ladislave hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Hosszú hónapok után végre elkészült a Vf2-esem.Íme,megosztom veletek is hogyan sikerült.
(#) Schnitt válasza ladislave hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Szia!
Erősítő témában nem vagyok otthon, így nem tiszta minden.
Az első képen lévő erősítő kapcsolódik valahogy a többi képen lévő nyák dobozokhoz?
Azok egyébként mik?
Az utolsó képen a háttérben van egy másik erősítő is. Annak van bármi köze az első 3-hoz?

Biztos jó, csak nem értem.
(#) vicsys válasza Schnitt hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Nekem sem tiszta... Illetve, mi az a "KI" RCA alj? Egy végfoknál a kimenet RCA-n?
(#) zenetom válasza Schnitt hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Lehet hogy a nyák dobozok előfokok, akkor jogos az RCA
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
Következő: »»   965 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem