Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1183 / 2499
(#) Doncso válasza nasgoon hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Hát ha ez a második, akkor elismerés, az én második építményem ehhez képest egy kábel kupac volt.
(#) nasgoon válasza Doncso hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Köszönöm!!!
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
A végfokok párhuzamos kapcsolásának mi lenne az előnye?
(#) vicsys válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Ha az egyik megszakad, még mindig ott a másik!
(#) reloop válasza vicsys hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Addig meg veszekednek - kinek van igaza
(#) vicsys válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Az erősebb kutya b**ik.
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Bulizik?
(#) vicsys válasza Action2K hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Balalajkázik, bunkóskodik, bénázik, bekurblizik, begubózik, beiszik (aszt bebűbőnözik)
(#) tibi1219 hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Véleményekre volnék kiváncsi igazából kinek mi a véleménye az ibiza végfokokról?
(#) at22 hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
Hali! Mindenkinek! Volna nekem egy vermona regent 1000H erősítőm. Nincs meg a külső burkolata nem tudok róla semmit . Szerintetek mit tud ez az erősítő? Még nem teszteltem le mert igazából a mélytelepen találtam gondoltam alkatrésznek jó. Leginkább a trafójára volnék kíváncsi hogy hány wattos. Ha valaki tud róla infót és leírná nekem az jó lenne. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) tiggersoft válasza at22 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Ez alapján el tudsz indulni. 100W szinusz, 150W zenei teljesítményre képes.
(#) at22 válasza tiggersoft hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) Thomas10100 válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szia!
Készítettem képeket:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) rammeradrian hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
Üdv!
Megépítettem a VF4-es sub erősítőt, de nem kaptam hozzá 120nF-os kondenzátort (C17 és C18).
Mi a szerepe? Tehetek a helyére 100n vagy 150n-sat?


Nem tartozik ide szorosan, de valaki meg tudná mondani, hogy mi a fő különbség a kerámia és a fólia kondik között, amiért pl tápegységekben kerámiát, erősítőben inkább fóliát használunk?

vf4.png
    
(#) soos csaba válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szevasz, C17, C18-as kondenzátorok nem 120nF-osak hanem pikófaradosak. És azoknak a kondenzátoroknak ott fontos szerepe van, mert ha nem volna ott akkor gerjedne az erősítő!, oda az az érték kell ami oda van írva. Szedjél szét valami rádiót, vagy kazettás magnót, és a rádió részben kell hogy legyen 120pF-kondik, abból ki operálhatod.
(#) szamóca válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
A kondik pikoFaradosak nem nanofaradosak, és gerjedésgátló szerepük van. Magyarul nem cserélheted 150n-ra.
(#) rammeradrian válasza szamóca hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Ja, igen, meg se néztem csak fejből írtam a 120-at igazatok van tényleg 120p-osak. Körbeszaglászok akkor bontott paneleken.
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Miért veszekednének?
(#) emersys válasza nasgoon hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Nincs két teljesen egyforma erősítő elem.. Hibrid ic sem.
Párhuzamos elgondolás esetében ez pedig fenntartásokat fog maga után vonni, amik csak rontani fogják az amúgy 1db IC- re jellemző paramétereket.. (még akkor is ha nagyobb árammal terhelhető a kettő).
(#) nasgoon válasza emersys hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Köszönöm! Értem!
Akkor külön, külön szedem a csatornákat.
És akkor egy-egy hangsugárzó egy csatorna.
(#) emersys válasza nasgoon hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Igen, ez így már egy sokkal jobb elgondolásnak hangzik.
Így aktív megoldásként pl még a hangsugárzó előtt lévő passive váltó is kikerülhető.
Csak egy jól méretezett alul-felül áteresztő szűrő kérdése az egész, -fázismenete is sokkal jobb lenne így mint passive váltóval. Persze ez már nem ide tartozik.
(#) melorin hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
Üdv!
Van egy 2x3W PC aktív hangfalam, benne egy TDA2038 IC-vel. Az a bajom, hogy túl magas az alapzaja, több méterről is meg lehet hallani.
Mivel nem találok a neten infót erről az IC-ről, nem tudom, hogy mit hogyan lehetne rajta változtatni, de szerintetek lehet csökkenteni a zaját pl. az erősítését beállító ellenálással? Gondolom van benne ilyesmi :S
(#) reloop válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szia! Nagyobb lélegzetű lesz, bonyolultabb mint gondoltam.
Kérlek erősíts meg abban a feltételezésben: V208, V209 a végfok bemeneti differenciálerősítője. Ha így lenne, mérd meg a bázisaik feszültségét testhez képest.
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
A visszacsatolt erősítő a kimenetét addig korrigálja míg a bemenő és a visszacsatolt jel azonos nem lesz. Mikor két ilyen erősítőt direktben párhuzamosra kötsz, akkor a visszacsatoláson a másik fokozat hibája is megjelenik, és megpróbálja elnyomni azt. Gyakorlatilag a két párhuzamos erősítő - mivel nem 100% egyformák - egymás ellen is dolgozik.
Helyesen úgy kell eljárni, hogy a kimeneteket az erősítő belső ellenállásánál nagyobb értékű ellenálláson keresztül közösítjük. Célszerű még a bemeneteket olyan jelosztón keresztül táplálni, mellyel az eltérő erősítés kiegyenlíthető. Quad405 párhuzamos kapcsolásra rákeresve, találsz ilyen példát.
A párhuzamosítást arra lehet használni, hogy kisebb impedancia meghajtására is képessé tegyük erősítőnket. Mivel az IC önmagában is megbirkózik a 4 ohm terheléssel, nincs gyakorlati haszna.
Mi volt vele a szándékod?
(#) simi21 hozzászólása Dec 2, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.Ma kaptam egy Sony TA-D507 tipusú erősítőt,minden funkciója működik csak nem szól.Elvileg kell hozzá egy vezeték,belinkeltem a képet az erősítő hátuljáról.tudtok nekem valamit mondani róla hogy mire is való?System Control felirat alatt ami van.

http://shs-bilder.de/t52011/ta-t05d507-09.jpg
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szia!
Köszi a instrukciókat, megfogadom. A cél az volt, hogy 2 db hangszórót hajtok velük.
Nagyobb teljesítménybiztonsággal. De látom, nem jól gondoltam.
Szétszedtem a csatornákat, most 4X 25 Wrms-van.
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Az általad épített erősítő azonos egy átlagos autórádió végfokával. Annak megfelelő hűtésre is kéne igényt tartania. Neked melegedett az a hatalmas borda, hogy még ventilátorral is megtámogattad?
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Nem, nem melegedett, de így nem is fog
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Van egy Panasonic egység a kocsimban, gyári adat szerint 4X50W. most rajta van 2 db 35 W hangszóró, ha több ideig hangosan hallgatom tojást lehetne sütni az egység alkufelületén.
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Dec 2, 2012 / 1
 
Ennyi hűtés azért kell neki
A fókuszt elvitte a sárga drót, bocs!
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2012
Következő: »»   1183 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem