Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   136 / 574
(#) todi2 válasza VIM hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
NTC és szerelő csere,ha lehet én is erre szavazok...
(#) VIM válasza rozsa63 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Szia! Véletlenül nem a füstgáz érzékelő kapcsolta ki a kazánt és nem áll vissza? Ha igen akkor van rajta egy visszaállító gombocska, azt kell megnyomni, de kikapcsolt állapotban és próba. (jobbra fent a deflektoron van a helye).
(#) VIM válasza Endes Gyorgy hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
A képeken jól látható az NTC elhelyezkedése. Ha ehhez nem nyúltak hozzá és nem is mérték ki a javítás során akkor most ideje lesz górcső alá venni. Hiába mondanám az értékét, mert most nem az számít, hanem az, hogy közbenső hőmérsékleten nem szolgáltat megfelelő ellenállást (meg van nyúlva) a felső tartományban. (...nálam a kép alapján beállított értékekkel megy ilyenkor a kazán és rendben üzemel)
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2012
(#) rozsa63 válasza VIM hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Kedves VIM!
Hálásan köszönöm, hogy segíteni próbálsz, de mint írtam, nő vagyok. A jobb oldal még csak-csak..., de az a fránya visszaállító gombocska?... Na, az sehol nincs. Mellékelek képeket, hogy mit látok, de ott gombot sehol nem látok.
(#) VIM válasza rozsa63 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Hmm.Tudtam, hogy "F"-es lesz. Talán a képen jelölt alkatrészen keress ilyen "gombot".
(#) rozsa63 válasza VIM hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Megtörtént, de azon sincs semmiféle gomb.
(#) toro válasza apache66 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
A gázszeleped nincs beállítva min. 2 mbar és max 10 mbar értékre vagy a HMV köri NTC-d zárlatos. Az "égőtálca burkolat" fontos a helyén, mivel a vissza sugárzó hő nem olvasthatja meg a vezérlés burkolatát.
(#) toro válasza Endes Gyorgy hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Kedves Gyuri!
Valahol igazad van az alkatrész árakkal.
Ugyanaz az alkatrész a márkaszervízben 2-3 -szor drágább mint máshol.
A Junker's (Bosch) árak enyhén szólva borsosak.
(#) toro válasza rozsa63 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Ha a kazán 3 jpg.- lejebb néznéd azon van!
(#) rozsa63 válasza VIM hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Kedves Toro!
A pirossal bejelöltre gondolsz? Azon sincs kapcsoló, csak le lehet venni, és le lehet húzni róla azt a két valamit.
Bocs, a tiédre nem tudok válaszolni.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2012
(#) rozsa63 válasza toro hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Jé, ide tudok válaszolni, csak arra nem, amit nekem írtál.
Szóval... A mellékletben küldöm a kazán képét oldalról. Leírnád, hogy hol keressek rajta kapcsolat, mert lehet, hogy ott van, csak már nem látom.

oldal_.jpg
    
(#) VIM válasza rozsa63 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Keress egy két vezetékkel ellátott érzékelőt aminek a hátulján van egy gombszerű kezelőszerv, amit ha megnyomnak hallani, hogy visszaáll alaphelyzetbe. Ez nem olyan, de ilyen megoldású amit alkalmazni szoktak erre a célra.
(#) rozsa63 válasza VIM hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Hát, kedves VIM, vagy azért nem látom, mert nagyon a szemem előtt van, vagy azért mert nagyon eldugták, de már mindenhol végig is simogattam az egész kazánt, mégse találok olyan gomszerűséget, amit be lehetne nyomni.
De, hogy éjszaka álmomban is a kazán foglalkozom majd, ez egészen biztos.
(#) toro válasza rozsa63 hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Pedig az egy hőmérséklet korlátozó!
90-93 foknál kikapcsol és kb 30-fok hülés után vissza.
Ennek nincs a közepén egy kis gomb, amit melehet nyomni?
(#) rozsa63 válasza toro hozzászólására (») Dec 2, 2012 /
 
Arra gondolsz, amit pirossal bekereteztem?
(#) toro válasza rozsa63 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Igen, ez a hőmérséklet korlátozó.
(#) rozsa63 válasza toro hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Ezen sajnos nincs semmi kapcsoló.
(#) Tudatlan01 hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Üdv!

Immergas Zeus Maior...

Na, eltelt a hat nap. Rendszerből víz lement. Semmi kosz. Semmi. Víz nagyon lassan visszatölt, a kazán lejön a falról. Megint!!!!!!
Most untam meg. Senkit nem hívok hozzá, elég volt. Visszaolvasva a topicot, még annyi lehet, hogy most is van a hőcserélőmben kosz. Megcsinálom magamnak a savazást. Vettem háztartási sósavat, de azt is olvastam, hogy foszforsav a jó.
Melyik a jobb?
Már vagy négyszer láttam, hogy hogyan szedik szét a szakik a kazánom, annyira nem bonyolult, nekiállok én is, s szétkapom. A csavarokat megjelölöm, hogy melyiket hova kell visszacsavarni, azt a nagy lemezt meg, ami az égéstér környékén van, azt meg majd csak lekapom valahogy, mert azzal mindig szenvedtek a mesterek.
Szerintetek bele lehet vágni egy teljesen laikusnak a hőcserélő kivételébe, s savazásába?
Ja, még valami! Itt valahol azt olvastam, hogy a savnak állni kell a hőcserélőben pár órát. Ez igaz?
Mert nekem egyszer sem várt egyik szaki sem.
Köszönök előre is minden építő jellegő hsz.-t!!!
(#) VIM válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szia! Talán először olvasd el a használati utasítás-t a pdf. 17. oldalát, vagy másképp a 121. oldalt. Szerintem nem lesz jó a háztartási sósav! Helyette lehet kapni, háztartási készülékekhez hideg vízkőoldót ami foszforsav tartalmú és nem károsítja a berendezés ezen részeit.
(#) Tudatlan01 válasza VIM hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Köszi, de nekem az a műszaki rajz kínai...
Nem jó a sósav??? Itt meg valaki arra esküszik. Ezért is kérdeztem, hogy melyik a jobb, mert a legutóbbi szaki az sósavazta.
Köszi, veszek foszforost is, amelyik holnapig a legtöbb szavazatot kapja, az nyer.

Holnap reggel állok neki szétkapni, van még valakinek jó tanács?

Még valami! 2011 -es hozzászólások között olvastam, hogy lehet, hogy az áramláskapcsolóm a rossz. Az meg mi?
(#) apache66 válasza toro hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Köszi a választ !ha a két ntc-t megcseréltem akkor sem változott semmi ,pedig az egyik vadi új most lett bele rakva .
(#) Endes Gyorgy hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Kedves VIM és toro! Amikor először volt itt a szerviz főnök, először Ő "savazta" ki a kazant. Azért tettem idézőjelbe a savazast, mert egy kb. 100-150 ml-és műanyag flakonbol tett bele valamit a nagy hocserelobe. Azt nem vette ki, csak kilazitotta, szabaddá tette a csatlakozást, s oda töltötte be a valamit. Mondta, hogy ez nagyon drága, külföldi anyag, de ez az egyetlen jó e célra. Mikor rakta vissza a hó derékig, abból kifolyt egy kis anyag a szivattyú tetejére, a kis fekete műanyag dobozkara. Az indításkor semmi, csak kivágott egy biztit. Bizti csere, új kísérlet, ijbol kivág. Le szedett nehány vezetéket, majd vissza csatlakoztatas, semmi, újabb bizti halt hősi halált. Ezután közölte, hogy a szivattyú megadta magát, az, hogy pontosan most csak a véletlen műve, neki semmi köze hozza, mar öreg volt. Elment, hozott új szivattyut számlával 26 E meg nehány száz. Meg nehány kábel igazgatás volt, majd ment a gép halkan, normálisan masnapig. Egyébként a lecserélt szivattyut elvittem szakszervizbe, ahol megállapították, hogy sav került bele az elektromos csatlakozóknal és zárlatos lett... Azóta igyekszem csak a másik szakít hívni. Bemeres soha nem történt semmilyen résznél, csak a vezetek lehuzasok, visszadugasok, savazas-gelezes. A leghosszabb "savazasi"idő a gel eseteben volt, 15 perc, leszámítva a Sentineles atmosas 2orajat. Egyébként hol lehet a szakszervizen kívül alkatrészt vásárolni, pl. NTC-t? Van-e egyáltalán nyugdíjasoknak elfogadható áru, megbízható kombikazan a piacon, vagy egyik kutya, másik eb? Olvasva a rovat kérdéseit, szinte minden típussal vannak rejtejes és gondok és problémák. Lehet, hogy jobb lett volna meghagyni a 30 éves egyszerű magyar szimpla kazant? De most mar mindegy, fent van és néha csendesen káromkodok. Legközelebb felrakatom a régi, meglevő reteszelot (bár annak letortek az akaszto fület levételekor...). Ismételten köszönöm az uraknak a segitokeszseget, remelem egyszer meg az én életemben megoldódik valahogyan a helyzet. Üdv: EGy
(#) Endes Gyorgy hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Látom ismét betett az iPad nehány hülyeséget, a hó derékig az hőcserélő akart lenni! Üdv.
(#) Jocika719 hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Sziasztok!

BAXI ECO 240Fi típusú kazánom van.
Hibajelenség: Fűtés közben, amikor alaposan felmelegszik a víz lekapcsolja a lángot és a ventillátort, majd néhány perc után újra indítja ventillátort (és a lángot). Melegvíz készítés közben folyamatosan dolgozik, csak akkor kezdi ugyanezt művelni, amikor kevés az átfolyó vízmennyiség.
Jól tippelek, hogy az NTC szonda a gyanús, kezd megnyúlni? (nincs külön HMV NTC szonda) 40fokon 7,4kOhm az ellenállása.
(#) Tudatlan01 válasza Nokia12 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Üdv!

Nekem is. Probléma ugyanaz. Igaz, nekem még nincs 8 éves, de azt a kort már szerintem nem is fogja betölteni...

Korán keltem, savazom magamnak.
Tegnap, miután feltöltöttem a rendszert (át lett mosva ugyanis), ugyanúgy kattog a leállásoknál, ahogy eddig.
RÁADÁSUL (ezt tegnap este kezdte 10-kor) most már leállás után felmegy a vízhőfok-jelző 100-120 fokra, s be sem kapcsolt a keringetés. Illetve egyszer valami kapcsolt rajta, de akkor meg felvillant a túlhevülést jelző piros led. Annyi...
Nem kicsit ijedtem meg. Reset gomb, indítana a szerencsétlen műszaki csoda, majd megint piros led.
ANYÁD.
Párom néz ijedten, hogy mi lesz most. Termosztáton feljebb vettem a hőmérsékletet, majd pár másodper múlva vissza, a műszaki csoda így elindult nagy robajjal, aztán jó lett.
Éjjel nem néztem rá, most arra keltem, hogy 100 fokos a víz (de nem a rendszerben, csak a kijelzőn), s ég a piros led...
Reset gomb. Semmi.
Termosztát feljebb, majd le, s ez elég volt neki, hogy beinduljon az utókeringtetés.
Most meg itt írok, burkolat leszedve, s nem tudom, hogy segít-e a savazás.

Szerelőnek ne szólj, nem értenek hozzá. Itt a fórumon segít pár emberke, már amennyiben tudnak, hiszen nekik is elsősorban látni kellene a kazánt...
Én lassan feladom, ez nem kazán, ez rosszabb a kínai fosnál.
(#) Endes Gyorgy hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Szép jó napot mindenkinek - nézegettem a neten korábbi lapokat kazanugyben, s régi fényképeken kínáltak eladásra használt junkers kazanokat, melyek pofára teljesen hajaznak a mienkre. Azok Junkers Euroline ZW-23KE névre (vagy AE 23-1?) hallgattak. Az elolap a kezelő panel hasonló, valószínűleg az a típus, nem tudom, használ-e valamit ez az info? Üdv EGy
(#) Tudatlan01 hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Kedves Fórumozók, kedves Immergas-osok!

A mai napon, reggel kaptam az alábbi üzenetet:

Tisztelt Tóth Béla úr!

Segíteni szeretnék. A leírtak alapján látatlanban nem mondanék 100% -ra meghibásodási okot, de nagyon valószínű, hogy a készülék áramlás kapcsolója (készüléket alulról megnézve középrészen fekete foglalatban lévő mikrokapcsolót mozgató rudazat) a fűtés végén fennakad, mely hatására az égő nem kapcsol ki csak a felső hőmérséklet korlátozóra (ebből adódó a hangjelenség). Az utókeringtetés végén a szivattyú leáll viszont az égés nem. Valószínű a rendszerben lévő szennyeződésekből adódó. Elnézést a félreérthető fogalmazásért, igen, a kazántest és a hőcserélő ugyan az, viszont nem arra gondoltam, hogy még egyszer savazni kell, lehet, hogy egyáltalán nem kellett volna ezt a műveletet végrehajtani.
A szakmában nagyon sokszor találkozom vele, hogy javításra kazán savazást, illetve más jellegű meghibásodás esetén panelcserét mondanak és tesznek, fölöslegesen.
Javaslom szakszervizzel (www.immergas.hu) történő készülék felülvizsgálatot, ha a közelben van kiemelt szakszerviz akkor Őket. A rendszer konkrét ismerete alapján lehet korrekt megoldást javasolni, mely ismeretében el tudja dönteni akarja-e mindezt finanszírozni vagy sem.

További kérdés esetén kérem keressen.

Tisztelettel


...és a nevet a személyiségi jogok miatt nem másoltam be. A lényeg: sikerült!!! Az a nyamvadt kapcsoló!!! Az a kis fém-biszbasz fel volt akadva. Wd40, rendszer beindít, leállít, kazán csendben. S ez így megy két órája!!!
Nem kellett újabb szerelő, újabb tízezrek, nem is kezdtem bele a savazásba (talán nem is kellett volna ennyiszer...), hanem egy vacak kis fémdarabra, meg egy ki fém-pöcökre fújtam egy kis sprayt, és kész.
Kínomban kerestem fel az Immergas magyarországi vezérképviseletét, s jött is a válasz.
Van remény, a levél írója egyből vágta, hogy mi lehet a baj. A sok szerelő meg...
Áhh...

És -évek óta először- szépen megy a kazán!!!
Köszönöm mindenkinek a javaslatokat, a segítő szándékot, üdv.:
Béla
(#) Jocika719 válasza Jocika719 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Ma délután vizsgáltam tovább. Vettem egy NTC szondát, de még nem cseréltem ki.
Megállapítottam, hogy a láng lemodulált állapotában is nagyon nagy teljesítményen megy a láng, folyamatosan melegszik a víz, ezért kapcsol le. Kicsi a különbség a maximális teljesítményhez képest (HMV). A minimális teljesítményt leszabályoztam a gázszelepen (Pmin) - sokat kellett tekerni!, most 7 másodpercig nagy teljesítményen megy, utána 6 másodperc kicsi. Ezt a két üzemmódot kapcsolgatja, amíg alacsony a vízhőfok - Ennek így kell dolgoznia,vagy analóg szabályzással be kellene állnia a kettő közé?
Nyáron szerelő cserélt háromutas szelep (HMV) membránt (lukas volt) - lehet hogy eltekergette...
(#) VIM válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Dec 4, 2012 / 1
 
....akkor (szemléltetés képpen) a képen látható átfolyás érzékelő mikrokapcsoló rudazata szorult meg és ez okozta a problémát. Még szerencse, hogy nem fogtál hozzá a savazáshoz. Tudod nem gondolná az ember, hogy átmossák az egész kazánt, alaposan és arra nem kerítenek sort, hogy ez működik-e, mert fontos szerepe van a lángmodulációban.
(#) Tudatlan01 válasza VIM hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Igen, még szerencse. S, látod, a ki tudja hanyadik szerelő sem(!) vette a fáradságot, hogy ránézzen. Az általam ezerszer elátkozott Immergas vezérképviselet volt az, aki érdemben segített.
Persze, így utólag jó nagy blama az egész, már abban az értelemben, hogy ki a fene gondolta volna, hogy 2(!)szakszervizes sem nézte meg, pedig érthetően elmondtam, sőt, előttük is produkálta a hibát. Milyen kis hiba, s mit okoz...
Savazás.
Persze. (...)

Most azon agyalok, hogy rendben, hogy lefújtam kontakt spray-vel, de nem lenne jobb kicseréltetni szerinted? Vagy ez egyszerűen csak az évek során megszorult, s éppen ennyi kellett neki, hogy kicsit lefújja az ember?
Következő: »»   136 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem