Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   134 / 574
(#) Tudatlan01 válasza briki hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
briki!

Köszi a választ. Rézzel van szerelve, meg némi műanyag. 5 éves kb. Igen, van vegyes kazán. A hőmérő ugrál, mikor kattog.
Tavaly savazták 2-szer(!!!), idén egyszer.
Szivattyú jó.
Az Immergas-szervizes szerint (mert voltam olyan állat, hogy csak felhívtam egyet) levegős a rendszerem, légtelenítsek. Megtettem. Nem jött be, nem is volt benne levegő. (tavaly sem, akkor is ezt mondta. Először. Aztán súlyos tízezrek a semmire...)
Százezerért veszek ilyet valamelyik barkácsboltban, s akkor legalább tudom, hogy sz..rért sz..rt kapok. Én marha -tavaly is írtam- meg megvettem egy nem is olcsó...áh..inkább már nem is mondom.
Köszönöm azért a segítőkészséget!
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Nov 21, 2012 / 1
 
Fernox F3!
Kizársz és leengedsz annyit az egyik radiátorból, hogy a fél litert be tudd önteni.
Vissza zárod a vakdúgót, ráengeded a nyomást és 4-6 napon át fűtesz.
Majd egyenként átmosod a radátorokat.

A hőcserélők évente 4-szer átmosása csak 1/2 óráig biztosít rendes üzemelést. Az egész rendszert át kell mosnod, mivel a radiátorokból jön vissza a kosz.
Régebben sokat sokan írtunk erről.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) Tudatlan01 válasza toro hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Az lesz az!
Na, azzal is öblögettem már az egész(!) rendszert kétszer(!), (nem is olcsó ez a cucc) sőt, legutóbb még fagyállót is raktam bele, alumínium-barátot, hogy esélyt se' hagyjak a vízkőnek.
Most meg kezdjem újra??? Van nekem a rendszerben valami Y-elágazásos tisztító "fenetudjaanevét" (olyan, mint egy csap, csak y alakú, meg nincs rajta tekerő), arra is gyanakszom mindig, de ahányszor kicsavarom, mindig tiszta.
A radiátoroknál, ha kilazítom a légtelenítőknél, akkor mindig tiszta a víz. Jó, most mondjuk rózsaszínű a fagyállótól.
Még egy hír a végére: hétvégén (mert hülye az ember, s mindig bízik a csodákban...) megint jön egy savazós ember. Ő azt mondta, kedvezménnyel 25.000-ért kisavazza, mert higgyem el, eddig nem jól savazták.
Bevásárolok Fernoxból megint, meg a savazás, s ott tartok, hogy egy fél kazán már meglenne...
)
(#) briki válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Kérjél rá garanciát, így be vagy biztosítva. Nem jó minden egyes javításnál máshoz ugrálni, mert könnyen másra fogható a hiba, és én sem szeretem mikor nekem szólnak más hibája miatt. Aki elkezdte, fejezze be- jól, ha lehet. Ha nem money back- nekem volt rá példa, hogy visszaadtam. Ez így korrekt azt hiszem.
(#) Tudatlan01 válasza briki hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Tudom, nem is jó kedvemből szólok mindig másnak, hanem azért, mert az, akinek pl. először szóltam, s jeleztem neki, hogy ISMÉT rossz a kazán, azt mondta, hogy típushiba, meg majd visszahív...
Tavaly ez a fórum volt az "utolsó mentsvár".
Két Immergas-szerviz szerelője is kijött (kiszállási díj 4.500-), az első kocogtatott, CO-t mért (!!!), kontaktspray-t fújt mindenhová, majd elment. Kiszállásival 24.500-Ft. Fél nap múlva hívtam, hogy mi van, azt mondta: savazás. Megint kijött, megint 20E Ft. fölötti díj, fél nap múlva megint kattog a kazán...
Ááááááá!!!
Hívom, hogy ISMÉT rossz, mit mond? "Sejtette, de majd elmúlik magától"...
Garancia? Szabolcs megyében? Próbáltam, hidd el. Lekezelő, undok hangnemben közölte a szaki: majd ha neki is adnak...
(#) briki válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Akkor marad a "csináld magad", vagy új kazán- ha a mostani helyzet elviselhetetlen.
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Olvasd el az előző írásomat - mégegyszer!
(#) Tudatlan01 válasza toro hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Értettem elsőre is, csak brikinek is válaszoltam.
Holnap tehát irány a szakbolt, s vásárolok 7 db. fél literes fernoxot. Ez kb. 40.000 Ft. (nem nagy ügy, nem fizetem ki a gázszámlát...) Üsse kő, megpróbálom, ma a párommal megbeszéltük, ennyit még rászánunk. Hétvégén még pluszban ki is lesz savazva, 6-7 nap múlva meg meglátjuk...
Köszi!
(#) Endes Gyorgy válasza briki hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Nem is tudom, h. Szolitsam, kedves vagy tisztelt briki, de mind a kettő érvényes és nagyon szépen köszönöm, h. Ilyen hamar válaszolt is. A csapoknal nincs probléma a víz mennyiségével, rendesen a szokott sugarban jön. Induláskor nem bőmbol, csak kb fel egy perc után. A vizaram csökkentésére vagy a hideg viz fele fordítva a csap kart fokozatosan megszűnik a hang. Gyakran tapasztalható az is, h. ahang magától is csökken, majd kb fel egy perc múlva ujra erősödni kezd. Amikor a hang a lagerosebb, a negyedik, 75fokos kis lámpa is kigyullad, mikor a hang halkul vagy Kia szik, akkor ez is kialszik. A fűtés egyébként hibátlanul működik, csak a meleg vízzel van a gond. A típusát nem tudom biztosan, mert kaptam a kazant egy baratomtol, akik kondenzaciosra cseréltek. Kb 7-8 éves, papírjai nincsenek. Nekik semmi gondjuk nem volt vele, minden évben szakszervizzel szervizeltettek (megbízható barát és infok). Talán Euroline, és a Bosch 3000 24 (vagy valami ilyesmi) aminek megfelel. Sajnálom, hogy nem tudok pontosabbat mondani. Köszönöm a segitokeszseget, szóltam a szervizesnek aki savazta, jövő heten jön és garanciaban ígérete szerint rendbe teszi. Ha esetleg nem boldogulnak vele és cserélni kell (mert lehet, hogy az mar olcsóbb lenne), kérem írja meg, hogy milyen kazant javasolna. Sajnos fontos szempont, hogy a konyha végében egy szekrény szerusegben van a gép, aminek kb. Max 35 cm a befogadó mélysége, s ez behatarolo tényező. Halas köszönettel üdvözli Endes GY. Debrecenből
(#) Endes Gyorgy válasza Endes Gyorgy hozzászólására (») Nov 21, 2012 /
 
Birkinek : a kazán típusa nagy valószínűséggel junkers OW 23-1 AE 23 udv.: EndesGy
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Nov 22, 2012 / 1
 
Nem kell 7 db. 1/2 literest venned!
6-7 radiátorhoz elég 1/2 liter.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) briki válasza Endes Gyorgy hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Csak tegeződjünk.
Én kisavaztatnám még egyszer ALAPOSAN a hőcserélők minden járatát ( primer- szekunder ), és a kazán összekötő csöveit ami a hőcserélőkre megy.
Milyen árfekvésű kazánra gondoltatok? Olcsó húsnak híg lehet a leve, de a drágák is okoznak problémát.
Az elválasztó szekrényben ugye van szellőző nyílás hagyva.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) Tudatlan01 válasza toro hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Upssz!
Még szerencse, hogy most értem haza, 4 db.-ot kaptam, hármat holnapra ígértek, de így lemondhatom.
Ártani nem árt alapon belezúdítom, úgyis utolsó próbálkozás.
Kezdem...
(#) kissi válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Szia! Egyet átvehetek ! Steve
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2012
(#) Endes Gyorgy válasza briki hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Hi, briki! a szervizes legutóbb kivette a hőcserélőket, azokat kisavazta, de ezt hiszem az oda- és elvezető csöveket nem... Jövő hétre igérte, h. eljön s újra savaz, akkor majd jelzem, h. a csöveket is savazza át. Ami az új kazánt illeti az csak végső elkeseredésünkben jöhet számításba vásárlás, mert nyögdíjasok vagyunk... Elsősorban a méret (mélység és szélesség), másrészt az ár lenne a meghatározó. Legjobb lenne talán egy a jelenleginek megfelelő Junkers-Bosch, mert ahhoz a rögzítő csavarok, csövek-csapok, csatlakozások adottak. Az interneten a ceglédi kazán webáruháznál láttam is egy Junkers OW23-1KE jelű kazánt (elég húzós 154,7 ezer Ft), a talán ennek megfelelő (?) Bosch GAZ 4000 ZWA 24-2K egy pesti cégnél 133,5 E Ft. Láttam 130,9- ért egy ZW 24-2KE jelűt, meg egy ZWA 24-2K 118,1 E Ft, nem tudom ezek megfelelőek-e méretben, csatlakozásokban. Méret tekintetében a Junkers a legszimpibb, mert az csak 295 mm méységű, befér a kazántérbe. Nem tudom a többi felsoroltról, ill. erről mi a szakemberi vélemény, vagy esetleg más megfelelő méretű, árú és megbízhatóságú kazán jöhet számításba. Sajnos itt a civis-városban k..va kemény a víz, de ez minden kazánnak egyforma... Kösz az eddigieket és továbbiakat, üdv és kellemes-jó hétvégét EGy
(#) todi2 válasza Endes Gyorgy hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Ha a fűtés tökéletesen működik,akkor NEM kazáncsere! Előfordult már,hogy a vízes oldalon
"kopott" szelepek muzsikáltak. Én azokat is átnézném...
(#) VIM válasza Endes Gyorgy hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Szia! Ha felétek tudvalevő a kemény víz, akkor nem kellene maxon működtetni a HMV-t, mert 75fok felett intenzívebb a vízkőkiválás is. Nálunk ez a típus félpályán üzemel a HMV használatakor és így is elég "forró" a víz. Elég megbízható készüléknek tartom, mert nálunk nagyüzem van HMV-ből (sűrűn ki-be kapcsolgatás rövid öblítésekkel tarkítva).
(#) oggy79 hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Tiszteletem!

Van egy Beretta SMART 24 C.S.I. turbó cirkóm!

Hibajelenség a következő!

El kezdi a fűtést és egy idő után letilt, a led teli zöld világításról átvált pirosra, majd megáll, ezek után megint csak kínlódik és újra próbál melegíteni.

Tehát villogós zöld-->zöld 5 sec-ig---->piros------majd ugyan ez sokszor.

Viszont van amikor egész nap jó.

Nekem elektronika gyanúsnak tűnik a dolog, mert az érzékelőket már megnéztem és, amint lehúzom letilt.

Átváltok nyári üzemmódra és akkor is előjön ez a hiba! :S:S

Néha full pirosan világít a led és csak 10-20 perc áramból kihúzás után kezdi el ugyancsak ezt a működést:

"villogós zöld-->zöld 5 sec-ig---->piros------majd ugyan ez sokszor."

Köszönöm, hogy elolvastatok, várom az ötleteke, mert itt a TÉL , kislányom meg ne fázzon!

üdv Robi
(#) briki válasza oggy79 hozzászólására (») Nov 25, 2012 / 1
 
Az ionáram érzékelőt tisztítsd meg csiszolópapírral, és az égőtálcát is nézd meg, nem koszos-e.
Kazán víznyomás rendben?
(#) toro válasza briki hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
A karbantartás hiánya!
(#) oggy79 válasza briki hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
háát a nyomás is érdekes, mert 1.5ről felmegy 2.5 3ra :S

Ezeket merre találom?? :S
(#) briki válasza oggy79 hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Tágulási tartályodban nincs elég levegő
itt már sokszor írtunk róla. Olvass vissza
(#) toro válasza oggy79 hozzászólására (») Nov 26, 2012 / 1
 
Ha a fűtővíz nyomása "0", akkor pumpáld fel a tartályt 1.0 bárra.
A kazán hátulján a szürke kör alakú, tetején a szelep. Majd engedd rá a nyomást 1.2 -re.
(#) gordonfreemN válasza toro hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Irta, hogy 1.5rol megy fel a nyomas, tehat nem lehet 0 a nyomasa.

Egyszeru autokon, bicokon is talalhato szelep van rajta. A kazan tetejen ha benezel a hatuljahoz, megtalalod a szelepet. Itt tolts ra, kb 1-1,5 bart mutasson a pumpa oraja.

Ha megsem talalnad a szelepet, akkor egy lapos kerek kb focilabda vagy nagyobb meretu femtartalyt keress, azon is a szelepet.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
(#) toro válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 26, 2012 / 1
 
Nem értetted meg, hogy mit írtam!
A tágulási tartályba akkor lehet pumpálni, ha a rendszer nyomása NULLA.
(#) Nokia12 hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Immergas Zeus Maior kazánom van 8 éves. Fűt, melegíti , rendesen a vizet, de leálláskor nagy csattogó, zörgő hanggal áll meg. működés közben minden normális, semmi zörej nincs.
Visszaolvastam két fórumtársnak is volt hasonló gondja volt, egyikükkel telefonon is beszéltem, de a hiba okát nem sikerült kihámozni. Valaki tudna ebben segíteni?
(#) gordonfreemN válasza toro hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Igy mar rendben van!
Es valoban a mukodes szempontjabol ez a legkorrektebb!
(#) oggy79 hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Tegnap melegvÍznél megint csak letiltott, miközben a fűtés szuperált, reseteltem, ezek után persze megint csak nem megy a fűtés sem már

:S

Tágulásira mindjárt rákeresek (de gondolom nem ettől tilt le :S
(#) gordonfreemN válasza toro hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Meg egy megjegyzes.
A tagulasiba lehet barmikor pumpalni, inkabb csak celszeru akkor, ha a nyomas nulla.
De ha nem kivitelezheto a leengedes, akkor is erdemes pumpalni bele. Rosszabb nem lesz inkabb csak jobb.
(#) toro válasza Nokia12 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Át kellene a rendszert tisztítanod!
Többen többször írtunk erről. Nézz vissza régebbi írásokat - hozzászólásokat.
Következő: »»   134 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem