Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   855 / 1385
(#) johny999 válasza pjg hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Van hozzá ilyen szexi piros szemvédő szemüveg Köszi.

Esetleg még annyit, hogy kb milyen távolságról kellene megvilágítanom a nyákot, és mennyi ideig? Vagy ezt ki kellene tapasztalni?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2012
(#) pjg válasza johny999 hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Szerintem fél méter elegendő. Közelebbről ne! Nekem is olyan piros szemüvegem van hozzá.
(#) Alkotó válasza iimi hozzászólására (») Dec 3, 2012 /
 
Azt feltételezem, a fotó alapján nem lehet jól érzékelni a méreteket. A kisebbik (függőleges) panel 22mm széles. A panelokat összekötő szigetek a lehető legnagyobbak, és van belőlük egy csomó (25db).
Ha értelmezhető az "erősebb mint kellene" fogalom, akkor ez arra lehetne példa. Több 100 utánépítésről tudok, és még egyiknél sem volt ilyen probléma. sokkal inkább az egymás melletti szigetek ónjainak összeolvadásából, amikre különösen figyelni kell. Már próbáltam kis panelt cserélni egy ilyen műszeren, és gondoltam majd ripsz-ropsz letöröm, de egyáltalán nem sikerült. Csak leforrasztani tudtam.
Ettől függetlenül, el tudom képzelni azt a panelméretet, ahol már valóban külön kell gondoskodni a mechanikai rögzítésről. Ha ez indokolt, akkor viszont a rajzodon lévő megoldások merevség fokozó hatása vitatható, Én egyéb kialakításokat javasolnék.
(#) johny999 válasza pjg hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Köszi, majd valamelyik nap próbálok szerezni azt a Positiv20-as sprayt és kipróbálom.
(#) yodee hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Helló!

Tudnátok nekem ajánlani valakit aki megfizethető áron készít panelt?

Köszi
(#) Moderátor hozzászólása yodee hozzászólására (») Dec 4, 2012
 
Ez itt a fórum, a kér(d)ésednek az apróhirdetési rovatban van a helye.
(#) yodee hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
rendben
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Eddigi nyákjaimat, levilágítással készítettem. Viszont szeretnék áttérni a laminálásra, milyen laminálógépet ajánlanátok? Köszi
(#) eyess hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
Egy kísérletezésre készülő nyák képei .
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2012
(#) pici válasza eyess hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Látom autoroute-olsz... Én már leszoktam róla.
Az első kép jobboldalt a harmadik lednél túl ráhúztad az alkatrészeket, alig férnek el a vezetékek.
sztm
(#) eyess válasza pici hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Is is , de nem mindig megy az autoroute .Illetve az elején igen a könnyebb átláthatóság miatt , de a végén mindig manuálisan kell itt ott alakítani .Azért lett olyan közel , mert így nincs átkötés , ha odébb lenne pl az ic stb , akkor már máshogy alakulnának a vonalak.Sokat nem akartam vele vesződni , mert ezen még össze vissza próbálgatások lesznek forrasztások cserélgetések stb amíg megfelelő lesz. Egy készülő dolog egyik eleme lesz.
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 6, 2012 /
 
Sziasztok.
Mostanaban valahogy nagyon sokat tokolok...
Ejszaka nem sikerult a dry-os nyak elohivasa ketszer sem.
Elsonek a vekony szigeteloretegek kozul nem jott le rendesen a dry. Mire lejott, belekapott imitt amott a vezetoretegbe is.
Ezt meg csak sejtem mi okozhatta, nem johetett ki rendesen a viz a dry alol.
Masodjara tokeletesen kijott a viz, sutoben legmelegitve a dryon rendesen lehetett latni a rez bevonat barazdait. Ezt meg nem tudtam elohivni. Hiaba mostam, vagy kb10 perc lett, mikor mar megint elkezdett felvallni mindenestol.
A minta amugy nagyon jol lathato a levilagitaskor.
Kicsit mintha sok szoda is kellene az elohivashoz.
kb 1deci vizhez 1 kiskanal nem eleg...
Lehet keves a 2reteg folia es atvilagit rajta? (tintasugarashoz valo)
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) 13_Balu50 hozzászólása Dec 6, 2012 /
 
Helló!
Én Xerox márkájú, A4-es papírra nyomtatok, lézer nyomtatóval, azt vasalom a nyákra, majd vízben leáztatom a papírt, és ott marad a festék rajta. Így elég jó minőségű nyákot szoktam készíteni. A problémám az, hogy kb. 2éve vettem vagy 50 db- ot belőle, az egyik oldala fényesebb a másiknál és most lassan elfogy. Sajnos ebből a márkából elég sok fajta van. Aki hasonlóan készíti a nyákot esetleg meg tudná mondani a fentebb említett márkájú papír pontos típusát.
Üdv, Balu.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Szerintem nagyon "megsütötted" Én szárazon (és hidegen) fellaminálom -aztán kb 100c' on még egyszer átengedem a laminálón és soha nem volt ilyen problémám . A laminálót a vat..-án vettem hibásan , a rossz elektronika kiszerelése után tökéletesen használható lett
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Erre gondoltam én is.
Azt akartam ma venni, kéne egy bevállt típus...
Tudnátok mondani egyet?
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 6, 2012 1 /
 
Mindenkinek a sajátja a bevált , nézelődj a vaterán majd csak találsz . Kár egyféle típust keresni , mert szinte bármelyik tipus használható , ha nem eredetiben akkor pici átalakítással .
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
A megfelelő hőfokot hogyan fogom tudni kitapasztalni?
Ki kell egyáltalán?
És a gumihenger keménysége? Az itteni dry-os cikkben a puha hengert részesítik előnyben.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
A fólia 100c' t bír ( magasabb hőmérsékleten felhólyagosodik) én bennehagytam az eredeti klixonját és amikor felfűtött csak egyszer engedem át a nyákot . A gumihengereket meg megsem néztem szerintem nem sok jelentősége van a keménységnek
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
klixonját
hogy mit?
Egyet találtam is:Bővebben: Link
jónak tűnik.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Klixon = pattanóbimetálos hőkapcsoló Ez a lamináló jónak tűnik
(#) sastas01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Én anno aldisat vettem, nekem bevált, a nyákot bírja. Elvileg 150°-ra fűt. 3x szoktam átengedni a nyákot egymás után melegen(kisebb daraboknál 2x), előtte persze hidegen rakom fel a fóliát. A fólia pedig nem hólyagosodik.
(#) gordonfreemN válasza sastas01 hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Ne is mond, ma voltam aldi lidl tesco még euronics is bejátszott, de semmi. Nem is ogazán volt ilyen nekik, mondották.
(amúgy egy hónapja már egérrel és képernyőbillel írok... kezdem megszokni )
Na megvettem. Aztán meglátjuk...
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) kaqkk válasza sastas01 hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Ha 150c' lenne a hengered (és a nyák) felülete már nem hólyagos lenne a fólia hanem ráégne ! Azok a kínai csodák a hengeren belül fűtenek és kb 75-80c' nál már kapcsol a bimetál . Nekem 2 ilyen szerkezetben "robbant" fel a gumihenger mert nem volt elég meleg és tuningolni próbáltam
(#) pjg válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Én is vettem a Vaterán a 2000Ft.-osból. Mint sejthető volt ezen az áron nem adnak akármit. Valószínűleg a garanciában cserélt, hibás készülékeket árulják. Az enyém az első és az eddigi második, utolsó laminálandót (papír + fólia) harmonikává változtatta. Az az érzésem, az egyik henger nem forog, vagy nincs hajtva, ezért a fólia egyik rétege lemarad a másikhoz képest. Így ívesen meghajlik és beleakad a kimeneti sliccbe.
Úgy, hogy tessék odafigyelni és a legolcsóbbat és a legdrágábbat nem megvenni.

Ez az: Ilyet ne!
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) fox11 hozzászólása Dec 6, 2012 /
 
Sziasztok!

vettem a mai napon vaskloridot.Kérdésem az lenne,hogy kb. mennyi ideig tart,mire lemarja a rézréteget a nyákról??Tudom,hőmérséklet függő is,de még nem csináltam ilyet,ezért kérdezem.Előre is köszi a választ!
(#) Gabó válasza fox11 hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Ez több dologtól függ. Pl a hősok amit írtál, extra adalék, ill milyen sűrű. Nem írtad milyet vettél pontosan. Kristályosat, vagy ami már folyékony?
(#) fox11 válasza Gabó hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Szia!

Olyan kristályosabb inkább,mintha kicsit hasonlítana arra,amikor valaki zsemlemorzsát pirít a barátfüléhez.)))))Kicsit nedvesebb az állaga.
(#) Gabó válasza fox11 hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Olyan fajtával még nem találkoztam, de visszaemlékezve a régre, nekem olyan jó félóra volt, lehet több is.
Hidrogénperoxidot használok már.
(#) _vl_ válasza fox11 hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Idézet:
„Kicsit nedvesebb az állaga.”

Szerintem kristályos volt az eredetileg, de azért lehet ilyen, mert ha kibontod és levegő éri, akkor felveszi a levegő nedvességtartalmát.
(#) fox11 hozzászólása Dec 6, 2012 /
 
Köszi a válaszokat,már marja a panelt,de elég keservesen megy.Szerintem reggelig benne hagyom,úgyis csak egy pici darabbal kísérletezem.
Következő: »»   855 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem