Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   191 / 582
(#) botesz válasza kalkri hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Vízszint szabályzót ellenőrizd!
(#) zoz11 hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
A képen egy INDESIT mosógép forgója látható, nem szakszerű szénkefe csere után.
Egy fordítva berakott kefe, vagy egy rossz kollektor is eredményezhet ilyet.
(#) botesz válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
ÁÁÁÁÁ még nézni is rossz!!!!Az enyém ma jött vissza felszabályozásról.Már csak a közöket kell kihúznom és kész is.Remélem jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2012
(#) zolika60 válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Hogyan lehet fordítva berakni a szénkefét?
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Nagyon egyszerűen. 1x nekem is sikerült de szerencsére észrevettem és megfordítottam.
(#) kalkri válasza botesz hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Szia, gondolom a pressostatot kell megnéznem, elvileg már ellenőriztem, kivettem és működés közben belefújtam kattogott, egyből kapcsolt és a szivattyú beindult. üdv. kalkri
(#) botesz válasza kalkri hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
A légsűrítűjét is kipucoltad?
(#) kalkri válasza botesz hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Az hol található?
(#) botesz válasza kalkri hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Az a rész ahova a vízszintszabályzó csöve csatlakozik.
(#) poolszerviz válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Több mint 3 centiméter mindkettő. Mint mondtam egyáltalán nem szikrázik, ott átmegy a feszkó. El is éri a max fordulatot is, ha már elindult, akár sok ruhával is.
(#) botesz hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
Sziasztok!Valaki tudna esetleg ötlettel szolgálni hogy mivel szokták a kommutátor közöket kipucolni?Mert visszakaptam a forgórészt de a közök helyét alig látni rajta.Mert én úgy tudom hogy fűrészlappal szokták ezt csinálni de ide nem is tudom hova rakni mert teljesen tele vannak a közök a maradékkal amit leszedtek róla.Ehhez kéne egy kis segítség.Előre is kösz mindenkinek!!
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Egy alkalmasra köszörült csavarhúzóval szoktam.
(#) zolika60 válasza poolszerviz hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Nem lehet valamelyik csatlakozó kontakthibás?
(#) Apec válasza botesz hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Vékonyra köszörült fémfűrészlappal. A fogak maradnak, csak oldalról el kell vékonyítani a fűrészlapot annyira, hogy csak a kommutátorszeletek közötti helyet takarítsa ki. Elég a lap egyik végén néhány mm hosszban megköszörülni.
Utána természetesen csiszolás finom csiszolópapírral.
(#) kalkri válasza botesz hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Szia, kipucoltam igaz nem volt annyira piszkos.
Viszont csatolok egy fájlt amin bejelöltem egy részt ahol sokkal kevesebb fesz.-t mérek mint amit szerintem kellene. Jól gondolom? Lehet ezért tilt le mindig bármilyen programon áll a gép?
(#) botesz válasza kalkri hozzászólására (») Dec 7, 2012 /
 
Igen ott szerintem többnek kéne lenni.Valószínű hogy be van égve az érintkező. Esetleg szét lehet szedni?A vízszint.szab.-okat többnyire nem lehet de egy próbát megér de várd meg a profik véleményét!!!!!!!!!
(#) botesz hozzászólása Dec 7, 2012 /
 
Sziasztok!Sajnos rossz híreim vannak..... Megkaptam a felszabályozásról a motort kihúzogattam alaposan a közöket összeraktam és bekapcsoltam 600 as centrire......Kattant a relé a motor búgott egy kicsit majd hirtelen felpörgött.....ezt 2x megcsinálta majd kikapcsoltam és ékszíj nélül ugyanezt....szépen föl is ment 600 ra de eléggé ingadozott a fordulat aztán hirtelen megállt majd pár másodperc múla hirtelen megindult és ment még egy 5 másodpercet amikor meguntam és lekapcsoltam.....és ekkor kezdtem érezni azt az égett büdös műanyag szagot.....gyorsan lekaptam a hátulját hát dölt belőle a füst a motor meleg volt. Szeintem az elektronika túlélte hiszem ment amikor lekapcsoltam. Neten láttam hozzá motort 6000 ért.Azt hiszem lecsapok rá.A motor akkor ezek szerint végleg kuka?
(#) CT-3 hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Sziasztok!Légyszi egy kis segitség kellene.Whirpool mosogép,a tipusa:AWM 807/WH
Az a gond vele,hogy ruha nélkül megy a centrifuga,de ha tele van ruhával meg vizzel,a gép nem
képes megforgatni.A mosásrésznél forog rendesen.A szüröt már pucoltam,ékszijat is cseréltem,de a hiba még mindig meg van.Volnátok kedvesek leirni,hogy még mit nézzek meg?
Nagyon köszönöm elöre is,az oldal nagyon klassz!!!!!!Üdv mindenkinek.
(#) Teaway válasza CT-3 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Először leereszti a vizet, utána kezd centrizni.
Azt nézd meg, hogy mit csinál csak ruhával, víz nélkül.
(#) CT-3 válasza Teaway hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Köszi,hogy segiteni próbálsz!A vizet leereszti,ha kevés ruha vann benne akkor megy a centri,
ha tele van akkor nem indul el.Tudtommal ez mivel régi modell,még nincs benne súlyautomatika.Szóval mintha "nem birná el el a sok ruha sulyát"De ahogy kérted,megcsinálom a müveletet száraz ruhával is aztán jelzek.Köszi!!!!
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2012
(#) CT-3 válasza Teaway hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Száraz ruhával teletettem,azzal sem forgatja a centrifuga.Hallani ahogy "kinlódik"de nem birja forgatni.
(#) CT-3 válasza CT-3 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Mit nézzek meg rajta?Elöre is köszi a segiségeket.
(#) stenglt válasza CT-3 hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Szia !

Úgy látom a motorja hagyományos 16mf-os üzemi kondenzátoros.
Lehet hogy lecsökkent a kondi kapacitása és azért nem megy terhelve. Cseréljétek ki ha nem javul akkor valószínű motor probléma.

Üdv...
(#) CT-3 válasza stenglt hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Köszönöm!Üdv.
(#) hinar_ hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Helló!

Van Hajdú (Energomat) HA 800 típusú mosógépünk. Olyan hibája van, hogy indítás előtt az összes led világít. A gépkönyvben nincs erre vonatkozó leírás.
Mi a problémája?
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Dec 8, 2012 /
 
Azt hiszem igen. Eddig is forgórész zárlatos lehetett kicsit, de a rosszul érintkező szénkefék miatt nem füstölt el. Most, hogy megnőtt az áram elégett az a pér menet ami zárlatos volt.
(#) joshi55 hozzászólása Dec 8, 2012 /
 
Sziasztok!siwamat XL 536-os m.gépnek a fűtése nem kapcsol be.
Természetesen a perifériák rendbe vannak,a vezérléssel most ismerkedem.
Teljesen kezdő vagyok benne.Ha tudtok segíteni ennek tudatában tegyétek.
Addig eljutottam,hogy azt a relét,ami kapcsolná a fűtést kicseréltem,u.olyan
értéküre:NAIS 125V 10A.Igaz, bontottra.Eredmény nincs, hát ennyi röviden.
Üdv!joshi55
(#) botesz válasza hinar_ hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Hát nem tudom de lehet hogy ha rákeresel a fagor gépeknél a hibára(mivel ez egy átcímkézett fagor) akkor lehet hogy találsz valamit.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Hát nagyon valószínű hogy a felszabályozást cseszték el mert alaposan elmentek a koszorú felé.Akkor még az lenne a kérdésem hogy akinek van Siemens SIWAMAT XL 1450-es gépbe való működő motorja eladó emberi áron az kérem jelezzen!!!!!
(#) zoz11 válasza botesz hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Üdv
Emberi áron betudom tekerni a forgót.
Üdv: Zoltán
Következő: »»   191 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem