Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2014 / 3586
(#) bankimajki válasza Gabiorsi hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Gondolom a kábele alul van elvezetve és az fixen tápra volt kötve.
Amúgy a legtöbb 12V-os venti nem indul el 5V-tal. (Tapasztalataim szerint olyan 7V körül már stabilan elindul a legtöbb típus.) Egy 7805-ös és 2-3 db 1N4148-as sorbakötve a GND ágába a stabilizátornak megfelel ilyen célra. Vagy akár egy sima potit is tehetsz oda.

Üdv.: Miki
(#) Gabiorsi válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Még nyáron próbálgattam, egy PC táppal és egy 10 cm-s ventivel, de az forgott a 12 és az 5 Voltról is.
(#) Action2K válasza Gabiorsi hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
A huzatszabályozósnál természetesen befolyásolja.
(#) Action2K válasza Gabiorsi hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Igen, vagy vannak a 12V-os babi akkuk/elemek. Kisebb mint a mini ceruza elem. A távirányítókban is van ilyen.
(#) Gabiorsi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Én kis naív
2 napig szórakoztam és nem akart indulni a venti
(#) Gabiorsi hozzászólása Dec 10, 2012 /
 
Azt nem értem, mi a francnak szórakoznak emberek ilyen átverős videóval? Mindegy.
(#) zolika60 válasza Gabiorsi hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Van akinek örömet okoz, ha más embereket beugrathat. Gondolom annyi tanulság volt belőle, hogy egy videót nem veszel bizonyítéknak ezentúl semmire.
(#) Gabiorsi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Igen.
Akkor viszont ennyi öröme maradjon egész életére
(#) zolika60 válasza Gabiorsi hozzászólására (») Dec 10, 2012 /
 
Nem kívánok neki én sem mást.
(#) zoly15 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Köszönöm a válaszodat!
Ebből a szögelfordulási időből nem jutott vonla eszembe az, hogy fordulatszámot számoljak
Néztem egy XY szervót 60°-ot 0,2mp alatt tesz meg. Tehát egy fordulat 1,2mp alatt menne végbe.
Amiből kiindulva 72RPM a fordulatszám, jól számoltam?
(#) bankimajki válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Igen jól számoltál.
(#) zoly15 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Remek, tehát akkor kb egy 50RPM-es áttételes motorka kell nekem
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Ha jól számoltam akkor az 50RPM-el, 60°-ot 0,13s alatt tesz meg
(#) Directors válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Szia!

Nos megvolt a 2. köröm az interjún. Most nem igazán voltak szakmai kérdések mint az első körben.

Pszihológia volt minden. Kérdezték mit jelent nekem a tisztelet,alázat,udvariasság.Barátokkal milyen a kapcsolatom. Iskolában milyen volt a kapcsolatom a többiekkel.Milyen érzés mikor az ember felett ott állnak és mondják neki,hogy haladni kellene és csinálni a feladatot.Néztem már-e le valakit mert azt gondoltam,hogy én jobban tudom.Mit tennék ha ok nélkül szidnának le.Rengeteg ehhez hasonló kérdés volt. Nagyon fárasztó volt de érthető mert ki kell szűrni az embereket.
Ezután végigvezettek a gyár területén és a berendezéseket mutogatták mi hogy néz ki. Melyiket ismerem fel.Mi annak a neve.
Jajj tényleg.Mondták,hogy ott 22kV is van az üzembe.

Kíváncsi vagyok hogyan bírálnak el. (Azért azt jó volt hallani,hogy aki először vizsgáztatott Ő mondta,hogy az alapokat elég jól tudom.)
(#) Gery78 válasza Directors hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Szia!
Na örülök, hogy túl vagy a második körön. Hát igen szokták néha az embereket piszkálgatni a pszichológiai dolgokkal, ennek annyi volt az értelme, hogy be tudsz-e illeszkedni a munkahelyi környezetbe, az ottani munkakultúrába, hogyan reagálsz bizonyos helyzetekre, és hogy kiderítsék nem vagy-e sorozatgyilkos. És el is várják, hogy beilleszkedj, mert nagyon fontos, hogy ők is együtt tudjanak veled dolgozni, nem csak te tudj velük, meg hogy tudnak-e majd számítani rád meg ilyenek. Nyilván senki sem akar egy olyan emberrel együtt dolgozni, aki még csak hírből sem ismeri a tiszteletet és lenézi a másikat.

Ha már megmutogatták a gyárat, akkor szerintem elég jól vizsgáztál és (nem akarom elkiabálni) de szerintem fel fognak venni. Ha azt mondták, hogy jól tudod az alapokat, akkor meg vannak veled elégedve, azért is voltál második körön. Azért majd a 22.000V-al csak óvatosan, szőr mentén... Mit mondottak, hogy majd értesítenek?
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szerintem is jó esélyeid vannak gratulálok. Ezek a tesztek csak durva válogatásra valók. Az, hogy ki milyen munkaerő lesz igazán csak a próbaidő alatt derül ki. Gondolom jó sokan jelentkeznek, azt valamilyen szinten meg kell szűrni, de sajnos manapság kevesen vannak akiknek van is kellő szaktudás, meg főleg tudásvágy a fejében. Az utóbbi fontosabb, mert az nem statikus dolog, manapság folyton tanulni kell, ha szinten akar maradni az ember egy szakmában.
(#) Directors válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia!

Igen,egyből én is erre gondoltam amire te. Valahogy válogatni kell és jól be kell tudni illeszkedni és dolgozni másokkal együtt. Figyelek majd a 22.000V-ra. Poénkodtak azzal,hogy sült csirke leszek. Gondolom itt is figyelték,hogy beidegesedek-e,hogy szurkálnak szavakkal. Mondtam,hogy nem szeretnék az lenni.Erre olyasmi válasz volt,hogy de hát nem tudod,hogyan kell vele dolgozni.A válaszom az volt,hogy de nagyon szívesen megtanulnám.Tetszett ez a kijelentés nekik.

Kettő héten belül válaszolnak.Mikor az első interjún voltam akkor is azt mondták,hogy 2 héten belül jeleznek de már az első héten hívtak is.

zolika60: Ahogy mondod. Azt nem tudom hány ember is jelentkezett. Amikor én végeztem akkor már ott volt egy másik emberke aki várta,hogy elkezdődjön az interjú.
-A főnök mondta nekem,hogy összesen 35-en vannak most.
-Én szívesen tanulnék ilyen dolgokat mert érdekel.

Ha sikeresen szerepeltem akkor jelentkezem majd.
(#) Directors hozzászólása Dec 12, 2012 /
 
Ha az autó zöldkártyájára (2012.12.18.-ig) van írva akkor az azt jelenti,hogy 18.-án (23:59) még lehet használni az autót,ugye?
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Már nem kell külön érvényesíttetni a zöldkártyát. Ha előbb jár le mint a műszaki vizsga akkor addig használhatod és a műszakival együtt újítják meg. Nem is lesz már külön kártya.
(#) vicsys válasza Directors hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Én nem gratulálok, mert nem akarom elkiabálni. Viszont nagyon örülök, hogy élményekben gazdag volt a második forduló. A válaszod frappáns volt. Nem is kell túllihegni és nem is kell nyámnyilának tűnni. Ez pont így volt jó. Hajrá, szorítunk!
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Igen, a rendszámon lévő matrica segíti őket és műszaki bejegyzése.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Természetesen. Már egy éve ez a helyzet.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
De most nincs késedelem. Az a rendelet, hogy a környezetvédelmi vizsgálat a műszakival együtt és egy helyen történik. Meg is szűntek a zöldkártyások. Elhiheted nekem több tucat autót vizsgáztatunk évente.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) Gery78 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Nekem a bringámon két zöld színű matrica is van. Környezetvédelmi szempontból OK a járgány.
(#) Gery78 válasza Directors hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia!
Jól van ügyes voltál, drukkolunk!
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) zolika60 válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Kivéve, ha sok bablevest ebédeltél.
(#) mrobi válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Volt káros anyag kibocsátás mérés is?
(#) Gery78 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Így van, akkor én nem vagyok környezetkímélő üzemmódban. Akkor nitróval megy a bringa, és gyorsabban is kell hajtanom, hogy kisebb legyen a koncentráció.
(#) Gery78 válasza mrobi hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szerencsére még nem találkoztam a földönkívüliekkel. Így az még nem volt.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 12, 2012 /
 
Ma hívtak fel állás ügyben, hogy menjek fel Debrecenbe. Ezzel párhuzamosan albérlet után néztem. Na már most. Építőipari segédmunkás lennék, de nem tudom mennyit kérjek. Illetve a ház ha távfűtéses, akkor hogy tudnék spórolni? A ventis módszer már belistázva.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
Következő: »»   2014 / 3586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem