Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   73 / 211
(#) Alkotó hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Azt javaslom, zárjuk le most már ezt a makró témát -amit el se kellett volna kezdeni-.
(#) mazso1988 hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma először próbáltam volna nyomtatni SL6 verzió alól pdf creátorral de nálam valamiért a várt eredmény elmaradt.
Néhány helyen a padek nem látszanak, és a vezetősávok is teljesen más méretűek mind ami a valós tervben szerepel.
Találkozott már valaki hasonló jellegű hibával?
Üdv
(#) mazso1988 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Jogos!
Tényleg átsiklottam felette.
(#) havranarpi hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Hogyan tudnék LAYOUT-ban egy 100*150mm-es téglalapba szerkeszteni egy szív alakot?
(#) BarnaPili válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Fogsz egy szívalakot bmp-ben,és beteszed háttérnek.Addig növeled,míg megfelelő nem lesz a mérte,majd lepakolod az alkatrészeket.
István
(#) havranarpi válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
És hol lehet betenni háttérnek?
(#) vicsys válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
(#) havranarpi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget!!
(#) mechanika hozzászólása Nov 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Első nyákomat tervezem és lenne pár kérdésem.
Amit készítek, az egy rf modullal vezérelt led lámpa, amely az rf modulon kívül egy mikrovezérlőt is tartalmaz.
Milyen vastag vezetősávokat célszerű használni?
A vezetősávok más alkatrészektől milyen minimális távolságra fussanak?

Köszönöm!

(#) pjg válasza mechanika hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Én 0,6mm-e sávokat és 0,3mm-es távolságot használok a digitális jelekhez. A táp és nagy áramú sáv szükség szerint vastagabb. Ha 230V is megy a nyákon akkor azt becsülettel el kell szigetelni, legalább fél cm-re.
Ügyelj a vonalvezetésre, hogy ne sarkos, hanem inkább íves legyen.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2012
(#) mechanika válasza pjg hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) johny999 hozzászólása Dec 6, 2012 /
 
Hello,

valaki tudna segíteni hogyan lehet ezzel a programmal egy sima kitöltetlen négyzetet rajzolni? Még csak ismerkedem a programmal de ezidáig csak négyzet alakú kitöltött vezetősávot találtam. Egy hasonló pad-re lenne szükségem mint ami a csatolt képen látható.

Köszi!

pad.png
    
(#) Alkotó válasza johny999 hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Lassan készen leszek a 6.0-ás verzióhoz készült leírással. Most annak 24. oldalát mellékeltem, rajta van a téglalap funkció.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Ha bepipálod akkor a körvonal által határolt területet kivágja a telenyákból.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
(#) johny999 hozzászólása Dec 6, 2012 /
 
Perpill ennyire vagyok meg vele. Hogyan lehet azt beállítani, hogy a terület kitöltés csak a körvonalig történjen meg?

pad.png
    
(#) pilotitalia hozzászólása Dec 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne három kérdésem a programmal kapcsolatban:
-hogyan lehet ovális forrpontot szerkeszteni?
-illetve a SP5-höz makros hozzáadása?
-honnan érdemes makros könyvtárat letölteni?

Mondjuk a hozzáadásra van tippen gondolom én megkeresem a könyvtárát ahol maga a program van és oda másolom be az Új makros könyvtárat gondolom én
Csatolok egy gyors skiccet mire is gondolok,mondjuk ez egy konkrét példa!Pont ilyen méret kellene ,de általánosságban is érdekel,hogyan lehet spec,forrpontot létrehozni!

Minden választ köszönök előre is!
(#) pilotitalia válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors reagálást és a választ,magát a forr,pont méreteket azt idáig is tudtam állítani igazán azzal van egy kis gondom,hogy maga a forrponton belül lévő luk is igazodjon a forr,pont formájához(vagyis a luk is ovális legyen)!
Mag az ovális forr,pont beállítása az sikerült,hiszen ezt már használtam többször is!
Vagy lehetséges,hogy az ovális forr.ponton belül a lukat magát kimarják szintén oválisra?
Vagyis kezdetben (fúrás előtt úgy néz ki mint a képen) de utána maga a luk is ovális mint a forrpont!
(#) pilotitalia válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia!
Azért kell oválisra gondolom én(nem magamnak gyártom a nyákot) mert egy DC aljzat vagy egy kapcsoló lapos lemezes lába megy a forrpontba bele beültetés során!
Mivel pont egy az egybe kell lemásolnom a minta nyákot,így ezért is kérdezem a beállítás mikéntjét!
Csatolok egy képet a delikvensről, a többi forrpont megtervezése az 100%-ban egyértelmű és kivitelezhető számomra!

UI:Természetesen ha nem pont olyan lesz a külső formája a forr.pontnak mint a képen az nem gond,csak a belső méret ill kinézet kell,hogy jó legyen mivel adott helyre adott alkatrészekkel kerül beszerelésre!
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) pilotitalia válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Valahogy sejtette,hogy utólagos marással lett megoldva a dolog,minden esetre köszönöm az idáigi segítségedet!
(#) Szpisti válasza pilotitalia hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Én az ilyesmit úgy szoktam megoldani, hogy a nagyméretű oválisra hosszirányban elhelyezek még 3-4 kisebb külső átmérőjű, de azonos belső átmérőjű forrpontot egymáshoz elég közel.
Aztán fúráskor ezek már könnyen átszabhatóak a fúróval egy hosszanti nyílássá.
Ennyi utómunka belefér a gyári panelnél is gondolom.
(#) pilotitalia válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Köszönöm válaszodat,erre így ebben a formában nem is gondoltam de jó az elgondolás!
Soha nem is gondoltam volna rá,így gondoltad mint a képen?
Mert így akkor megtervezem és utólag fúróval egybenyitom őket!
(#) attirush hozzászólása Dec 12, 2012 /
 
Üdv!

Szeretném ezt a kapcsolást megcsinálni,de fogalmam sincs,hogy kéne nekiállni!!
Tud valaki segíteni???
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) Szpisti válasza pilotitalia hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Igen így gondoltam...
(#) Szpisti válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Mindenek előtt próbáld az összes alkatrészt beszerezni.
Aztán ezek méretének ismeretében már kezdheted a tervezést.
Ha még nem vagy gyakorlott a nyáktervezőben, akkor előbb négyzetrácsos papirlapra rajzolgasd fel , oszd el az alkatrészeket praktikusan.
Ami a panelre kerül azt rá, amit el kell vinni vezetékkel azoknak kivezetést, forrszemet teszel.

Ahogy elnézem ez nem kimondottan stroboszkóp lesz, inkább a hang erejétől függően fognak kigyulladni a ledek. Diszkóban jól mutat
(#) vicsys válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szerintem meg pont nem a kockás papír kéne, hanem a SL használata. Tanulja csak meg szépen kezelni a progit. Az Alkotó féle leírásból meg puskázhat...
(#) attirush válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Egyáltalán nem vagyok gyakorlott,sőt kezdő!! Gondolom ha képet csak úgy másolom az nem jó??Fogalmam sincs,hogy kell azt ki rajzolni ahol keresztezik a vonalak egymást!!!
(#) vicsys válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Kerülővel.
(#) attirush válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Ha nem is trobi de legalábbis jó lenne megcsinálni!
(#) attirush válasza vicsys hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Ok,de hogy???!!!!!
Következő: »»   73 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem