Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   90 / 199
(#) _vl_ válasza kokozo hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Egyik verzió sem igazán nyerő. Annak a vezetéknek, ami a pufferkondit összeköti az IC lábával és a Schottky egyik végével, ill. annak, ami a pufferkondi másik lábát összeköti az IC földjével, minél rövidebbnek kéne lennie - és közben lehetőleg az a vezeték se hosszabbodjon meg, ami a Schottky másik lábát köti a tekercshez és az IC-hez.
Ehhez a pufferkondinak kb. oda kéne kerülnie, ahol most az R5 van. A többi alkatrészt meg nyilván ehhez kicsit át kell rendezni.
(#) johny999 válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Ilyesmit sikerult kihozni belőle viszont ittse tudom megoldani a LED kivezetését átkotés nélkul. :/ SMD alkatrészek egyelore csak cca hogy ekkorák még fogalmam sincs honnét fogom őket beszerezni
(#) _vl_ válasza johny999 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Előbb vásárolunk alkatrészt, aztán tervezünk panelt.
Kapcsolóüzemű kapcsolásba mindig low-ESR kondit rakunk! SMD-ben azt nem lesz egyszerű beszerezni, de legalábbis sokkal kisebb a választék.
- A kondi földjét felül középről vidd be az IC alá, akkor az ellenállás egyik lábának nem kell bemenni a kondi lábai közé (a másik meg amúgy is a kondira csatlakozik).
- A Graetz-hidat és a power bemenetet felülre, az ellenállásokat meg alájuk raknám.
- A LED csatlakozását az alulra kerülő ellenálások és a tekercs közé raknám - így elmúlna az átkötés is.
(#) johny999 válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Ez konkrétan low ESR 470µF/25V-os.

Közben így sikerult eltuntetnem az átkotést.

brd.png
    
(#) _vl_ válasza johny999 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Én egy ilyesmi topológiára gondoltam:

y.png
    
(#) johny999 válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Nem rossz. A DIM-et csak azért tettem a POWER mellé, mert 3as molex csatlakozot akartam oda tenni.

Holnap megnézem hogy állnak az SMD alkatrészekkel az üzletben aztán megpróbálok valamit osszehozni.

Köszi.
(#) mechanika válasza exorcist hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Köszi az eddigi segítséget, keresem a megfelelő step-up-ot!

A mellékelt terven már beraktam a 100nF-os kondit, az uC Vcc lábára.
Így rendben van?
Mi ennek a kondinak a funkciója?
Köszi!
(#) mechanika válasza mechanika hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Az ábra lemaradt!
(#) exorcist válasza mechanika hozzászólására (») Dec 6, 2012 / 1
 
A 100nF a mellékelt nyákterven a rádióvevő tápjára csatlakozik és nem a mikrokontrollerére De maradhat ott is, nem baj ha van neki is, de tegyél egyet a uC-hez is. A szerepe tápszűrés, hidegítőkondenzátornak nevezzük. Digitális IC-knél minden táplábra ajánlott legalább egy 100nF-os kerámia kondit tenni. Azért kell kerámia és azért kell a lábhoz legközelebb elhelyezni, hogy minimális legyen a soros ellenállás és induktivitás vesztesége. Működés: amikor a digit IC/uC kimenete állapotot vált, főleg, ha több egyszerre és alacsonyból magasba, akkor az "megrántja" a tápját és leeshet a feszültség akár annyira, hogy resetel a uC vagy tiltott állapotokba kerülnek a digit IC kapui/kimenetei. De ha ott a kondi, az kicsit rásegít a tápra a benne tárolt töltéssel és elkerülhető a reset.
(#) mechanika válasza exorcist hozzászólására (») Dec 6, 2012 /
 
Minden világos, köszi!
Küldöm az energiát!
Az IC és uC jelölés között van különbség, vagy ugyan azt jelenti mindkettő?
(#) exorcist válasza mechanika hozzászólására (») Dec 6, 2012 / 1
 
IC: Integrated Circuit azaz integrált áramkör
uC = µC: Microcontroller, azaz mikrokontroller, ahol az elején az 'u' betű a görög 'mű'-t helyettesíti (megyegyezés szerint) amit a villamos tudományok a mikro prefixum jelölésére használnak, ebből áll össze a rövidítés. És így a minden bogár rovar... analógiájára: minden µC IC, de nem minden IC µC
(#) mechanika válasza exorcist hozzászólására (») Dec 6, 2012 / 1
 

Köszi!
(#) attirush hozzászólása Dec 12, 2012 /
 
Itt is vagyok. Ernyit sikerül összeraknom. Nem tudtam másképp kiszedni a képet a progiból!
Méret arány egyelő a nullával.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) kokozo válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia! Elsőként kapcsold be a makro könyvtáradat és rakj alkatrészeket a nyákrajzra (options macro elé pipa). Képet meg a file export jpg-vel lehet.
(#) attirush válasza kokozo hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Nem megy a kép készítése mert demó verziom van.
(#) kokozo válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
De a makro könyvtár működik nem? Már akkor szebb és átláthatóbb tervet tudsz tervezni ha látod hogy melyik alkatrész hol van.
(#) attirush válasza kokozo hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Igen működik azon vagyok,hogy bepakolom a helyükre.De nem találom az azonos alkarészeket
(#) brato válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Üdv!

Valahogy így kezd el a nyákot, a rajzot utána ki lehet kapcsolni és lehet rakosgatni az alkatrészeket tetszés szerint. A zöld vonal azt mutatja,hogy minek hova kell vezetősávot csinálni.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) attirush válasza brato hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Nem tudom megnézni amit felraktál. Mer akár mikor rányomok a letöltés vagy csak megnézésre mindig a 1 PDF fájl jön be. Mindenre ez jön be és nem tudom miért!!!
(#) kokozo válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Megterveztem neked, nézd át tervezd át ami nem tetszik.

aramkor.JPG
    
(#) attirush válasza kokozo hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Viccelsz??!!!nekem ez tökéletes !!!! Köszi!! Eddig jutottam!Nem kicsit vicces a tiedhez képest!!!
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) attirush válasza kokozo hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
A ? nél nem maradt ki semmi mert nekem a levegőbe log ?? de csak nekem ától még jó lehet!!

aramkor 2.jpg
    
(#) Alkotó válasza kokozo hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Ügyes, gratulálok!
(#) kokozo válasza attirush hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
A kérdőjel felső felénél az R3 potitól jövő lába van ami megy a T2 bázisához, az alsó felénél meg az R2 ami a mikrofontól megy a T1 bázisához. Szerintem nem lóg egyik láb sem a levegőben, de lehet hogy csak szerintem jó.
(#) kokozo válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia! Köszönöm!
(#) vicsys válasza kokozo hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szép munkát végeztél, csak attirush ebből nem tanult meg semmit.
(#) attirush hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Üdv!

Na azért ez így nem igaz,hogy nem tanultam semmit!!! Megtanulta kezelni a progit (helyjel közel). Kicsit át variáltam meg lekicsinyeltem cseppet! Át nézné valaki,hogy hibáztam-e?
Másképp nem tudok képet csinálni csak Print Screen-el

aramkor 2.jpg
    
(#) attirush válasza attirush hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ezek szerint jó a rajz nem csesztem el semmit?!Jó lenne tudni mert nem tudok menteni mert demó változatom van és ha kilépek kezdhetem előröl !!!
(#) kokozo válasza attirush hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Szia! Nem tudom aktuális e még de a potméter mind a 3 lába össze van kötve és a fémház alá tervezett ellenállás se ideális.
(#) attirush válasza kokozo hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Üdv!

Már nem mert kiléptem a progiból ,de KÖSZI!!! Majd a paintba kijavítom a poti lábát.
Hogy érte az ellenállásokat??
Következő: »»   90 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem