Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   711 / 1273
(#) Bothichelli válasza Dr.PCB hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia Dr.PCB!

Megnéztem a pontos típusát a TV- nek : Sony Trinitron KV-C 29 11 D
Esetleg így valami service manual ?? please!

Köszi előre is!
(#) kadarist válasza Bothichelli hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia!
Innen letöltheted, csak várd meg, míg a "pocessing" szöveg helyén megjelenik a "Get Manual" gomb.
(#) kadarist válasza Bothichelli hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szerintem is a függőleges eltérítéssel lesz a gond. A függőleges eltérítés IC-jét könnyen megtalálhatod, ha már foglalkoztál modern készülékekkel. Meg kell nézni a forrasztásokat, a tápfeszültségeket.
(#) Hodinka válasza canon1990 hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Idézet:
„Nem lehet, hogy a képcső panelen levő Ic akarja megadni magát?”

Szerintem itt nagyobb valószínűséggel valami érintkezési hiba féle lesz továbbra is,hisz már egyszer abbahagyta ezt a villogást.Elképzelhető,hogy valamit elmozdíthattál amikor a hibás kondikat cserélted,vagy egy forrasztás újból eljött.Javasolnám,hogy mivel nem egy nagy bonyolult áramkör az egész videovégfok,ezért ülj neki mégegyszer és jó fényviszonyok mellett tüzetesen nézz át benne minden egyes forrpontot és érintkezést,a csatlakozókat is beleértve.És ha mindent rendben találtál,csak akkor próbálkozzál IC cserével.
(#) Bothichelli válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Sajnos én még a videotonos, Orionos korszakban szervizeltem néha- néha TV- ket hobbiból, így elég körülményes lesz megtalálnom.
Köszönöm a gyors válaszod!
(#) canon1990 válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Na majd holnap délelőtt átnyálazom még egyszer ezt a technikát. Viszek nagyítót asztali lámpát, majd csak gatyába rázom azt a tévét a segítségetekkel.
Egyszer imába foglalom a neveteket.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Sziasztok! Lenne egy segítségre éhes kérdésem! Adott egy régi magyargyártmányú Samsung TV volt benne egy Dióda ami ketté tört hogy hogy azt nem tudom a dióda neve R2KY kicseréltem ugyan olyanra meg a melette levő 2 darab pupos kondit 200V/100 mikrosak voltak de mikor bekapcsoló gombot benyomom és áram alá helyezem akkor sipol... Ha viszont bekapcs gomb off és ugy van áram alatt akkor sipil a standby egyik esetben sem világit... De bekapcsolt állapotba se kép se hang csak sipolás ami meglehetősen a nagyfesztrafó felöl jön... Mit tanácsoltok? A képen bekarikáztam a diódát meg a kondikat amik cserélve lettek
(#) kadarist válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Szia!
Lehet, hogy zárlatos a sorvégtranzisztor.
(#) t4nt1zjeee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
és az meik? Am találtam most egy elégett 3 lábu valami kis dobozkát aminek a száma 14MS 03F8 ez egy kis pici fekete valami és levehető a teteje bellül meg olyan mind nem is tom mi...
(#) kadarist válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Azt a fekete ellenállást tedd vissza, mert az a képcső lemágnesezéséért felelős. Egy hűtőlemezre erősített 3 lábú fekete alkatrészt kell keresned, az lesz a sortranyó.
(#) t4nt1zjeee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
van itt több hűtőborda is meg több 3 lábu meg ilyenek de am az utobbi képen látható cucc az meg van égve allul oldalt meg mindenhol csak nem olyan szögből fotoztam bocs am telórol tudok csak irni... De am ezt is jobb ha kicserélem nem?
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
am mit csináljak a sortranyóval?
(#) kadarist válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
A legnagyobb háromlábút keresd, forraszd ki és mérd ki, hogy nem-e zárlatos.
(#) zolika60 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ha zárlatos cseréld ki. Bár attól tartok nehéz lesz ha azt sem tudod hol van. Használj nagybetűket a mondat elején.
(#) t4nt1zjeee válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Nyugi nem vok hülye am megtaláltam... És mi legyen kicseréljem az ellenállást is? Am nin műszerem de hogy tudom meg ha ez a bizonyos sorvégtranyó a ludas? Am SEC D5072 az érintett fél... am köszi a segítségeket... ha tudtok még tippet akkor megköszönöm megnézem mennyibe van a cucc azt ha tudok veszek és cserélem amennyiben továbbra sem jó jelzek....
(#) mps hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Van nálam egy Thomson tv, aminek az a baja, hogy kis csíkok vannak vízszintesen a kép alsó harmadában, de csak hidegen. Az elkókat végig mértem, egy gyanús volt vertikális táp negatív oldalán, igaz cseréltem a pozitívét is. ezzel elértem, hogy már csak kb 1 percig vannak és utána néha csíkoz csak be. Sajnos a hűtősprém kifogyta magát, csak sokára tudok venni és (természetesen) a cimborának tegnapra kell. A hiba olyan rövid, hogy mire a szóp kábelét egy-két ponttal tovább teszem már meg is szűnt, így megint várni kell egy fél órát.
Tudnátok segíteni, hogy merre méricskéljek, mit nézzek még?
Itt a rajza.
Előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Műszer nélkül TV-t javítani ha nem is lehetetlen, de igen nehéz. Az ellenállást csak akkor cseréld ha rossz. Ez vonatkozik a sorvégtranzisztorra is. A vok meg az am értelmetlen töltelékszavakat nyugodtan hagyd el. Nagyon értelemzavaróak.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) guugl hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Segítséget szeretnék kérni, hogy érdemes e megjavíttatnom a régi 72cm-es Philips TV-met.

A gyerek itthon beledugdosott valamilyen kábelt a koax bemenetbe. Azóta a TV csak akkor ad értelmes képet, ha valamivel folyamatosan nyomom a bemenetet (nemtudom hogy írjam érthetően, jelenleg úgy van megoldva, hogy a fal és a bemenet közé beszorítottam egy tollat). A bemenetre nincs szükségem, egy Playstation 2-vel szoktak rajta játszani, kábeltv másikon van.
A jelenlegi megoldással az a gond, hogy sokszor így is elmegy a kép, és meg kell igazítanom a tollat

Az írásomból látszik, hogy egyáltalán nem értek hozzá, remélem nem haragszotok, hogy ilyenekkel zavarok egy szakmai fórumon. A választ előre is köszönöm.
(#) mps válasza guugl hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Szia!
Kiszakadt a forrasztás, vagy elrepedt a panel. Nagy baja nem igazán lehet.
Hogy érdemes e megjavítani, azt neked kell eldönteni, tudd meg mennyiért csinálnák meg és az alapján dönts.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Mondtam, hogy égett nem?! Kb 3x is írtam...
(#) mps válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ez nem a sorvég tranyó, hanem egy ptk, ez intézi a képcső lemágnesezését.
Közben látom, hogy Kadarist már leírta. Csak átsiklottam felette.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) t4nt1zjeee válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Tudom, hogy ez mi! Am itt a sorvég...
(#) Hodinka válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Szia!
Van ott még több kondi is a vertikál IC körül,amiket szintén érdemes lenne kimérni/cserélni.
(#) zolika60 válasza guugl hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Szerintem is kitörött a csatlakozó forrasztása. Ha szoktál pákát használni te is megtudod javítani. Ha nem kérj meg egy pákás ismerőst. Ha egy TV szerelőnek kell kiszállnia ezért az kénytelen azt a költséget is kiszámlázni.
(#) zolika60 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Azért még nem biztos, hogy rossz.
(#) canon1990 válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Szia! Elkészült a tv. Az Ic egyik lábán volt egy Forrasztási hiba. Kicsit meglepődtem, mert előtte átmentem rajta. Na mindegy is. Köszi még egyszer a segítséget.
(#) Hodinka válasza canon1990 hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Gratulálok a sikerélményhez!
Üdv!
(#) mps válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Cserélgetem, őket, bár mérve jók, de...
A TDA9554 8V-ján is gyönyörű tüskék vannak. Viszont utána vissza tettem a vertikális tápra a szkóp végét, azt hiszem sikerült is valahogy össze zárnom a földdel, mert kikapcsolt, azóta be sem kapcsol. Bár az elején ha nyomom a gombot akkor villog a led, sajnos igen gyorsan, bár a pufferen nincs feszültség. Szóval most először ezt keresem.
(#) Hodinka válasza mps hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Lehet tönkrement a sorvégtranyó!
(#) mps válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
ÁÁÁÁ, a tranyómérő szerint csak kettős diódává változott, persze, hogy nincs hasonló sem itthon
Na majd holnap.
Következő: »»   711 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem