Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1193 / 2500
(#) Moderátor hozzászólása Beringer 600 hozzászólására (») Dec 16, 2012
 
Hahó! Privátban, ha kérhetem... Köszi.
(#) Beringer 600 válasza (») Dec 16, 2012 /
 
Okés elnézést!
(#) Doncso válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
A H-osztályos erősítők lényege, nagyon egyszerűen annyi, hogy alap esetben alacsonyabb feszültségről mennek, majd amikor nagyobb teljesítmény szükséges, akkor egy kapcsoló eszköz (fet-tranyó) odapirít még plusz tápot, ami sokkal magasabb mint a normál tápfesz, éppen azért , hogy ki tudja magából böffenteni a nagyobb teljesítményt. Elég bonyolult és a javítása is problémásabb mint a normál erősítőké, persze nem lehetetlen, de nincs is igazán elterjedve. Egy kis infó Bővebben: Link
(#) soos csaba válasza Doncso hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia, pontosan erre a működésre gondoltam én is, mást nem is tudnék én se elképzelni.. Kösz a linket, át olvasom.
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
És a H azt jelenti, hűazanyjátdenagyteljesítmény.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Dehogy, azt jelenti, hogy Hú bakker, Hogy kell ezt megjavítani, Hű de sok tranyó van benne.
(#) compaqamplifier hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Üdv, olcsó de biztos erősítő kellene 12,5 VA-s regent hangszóróhoz. D osztályosat próbálnám ki, ami kimondottan "digitális" elemeket is tartalmaz. Vagy ha nem is akkor valaki tud-e mondani valami egzotikumot. Csöveset nem fogok hozzá építeni. Trafóm az 200watt/2x23 voltos van vagy kapcsolóüzeműt csinálnék hozzá, de ezt csak a d osztályosnál ami nem agyonbonyolított és olcsó. Limitert is szeretnék hozzá hogy ne mennyen tönkre a hangszóróm.
(#) Doncso válasza compaqamplifier hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Egy JLH pont jó lenne hozzá, az egzotikumnak számít, a trafód pont jó hozzá, kell is oda akkora, 10w-ot tud, ami bőven elég a hangszóródnak, és nem bonyolult kapcsolás, a hangja viszont annál inkább kielégítő. Hangszóró védelem nem kell hozzá, mert kimenő kondis és a tápja is rém egyszerű, ettől jobbat nem fogsz találni ha ezek a szempontjaid.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) zsolti002 hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Sziasztok! Kaptam egy SONY STR DB2000-res erősítőt, az vele a baj hogy az egyik surround kimenet valamiért meghalt benne. Próbáltam bele alkatrészt keresni (fetek, fetmeghajtó ic,) de sehol nem találok. Esetleg nem lehetne valahogy kiiktatni azt a kimenetet hogy a védelem ne tiltson le mert akkor tudnám használni sztereó erősítőként. Segítséget előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza zsolti002 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Vedd ki a meghalt végtranyókat
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) zsolti002 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Kivettem a tranyókat is meg a meghalt fetvezérlőket is de akkor is letilt a védelem.
(#) 5mate149 válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
A 0 voltot rákötöttem a bemenetre.Az egyenfeszültséget viszont nem vizsgáltam meg.A tápegység mennyire befolyásolja ezt a kapcsolást? Mert elég gyenge tápegységgel próbáltam ki 2 szer 27 voltos szimmetrikus tápot csináltam hozzá de amperben elég gyenge szegény.
(#) zsolti002 válasza zsolti002 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Rajzot nem tudok föltenni sajnos mert 15Mb.
(#) compaqamplifier válasza Doncso hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Viszont +- tápom is lehet akár.
(#) kadarist válasza zsolti002 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Elég, ha belinkeled a rajzot. Az a baj, hogy a védelmi rendszer nem keap visszajelzést a rossz végfoktól, hogy minden rendben. Rendbe kell hozni a szub-erősítőt ahhoz, hogy jó a védelem ne riasszon.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) midgardcoil hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy ideje építgetek már egy 2.1-es rendszert,ládák,váltók készen vannak,az erősítőt pedig készen rendeltem ebay-ről,utána már csak egy toroid trafót tekertettem hozzá (2x28V - TDA7294-ről lévén szó,úgy gondoltam ekkora tápfesszel még biztonságosan hajtható,a teljesítménye is bőven elég lesz).
Ez volna:
Erősítő
Van viszont egy kis probléma,ugyan a sztereo-része remekül működik,a sub-erősítő már minimális hangerő után elkezd fura "berregő" hangot adni,mindezt frekvenciafüggően,ugyanis 30Hz körül gyönyörűen ki lehet hajtani,magasabb frekvenciákon jön ez a fura torzítás vagy gerjedés.Készítettem egy videót a jelenségről(előre is elnézést a minőségért),ha valaki meg tudná mondani mi lehet a probléma,nagyon hálás lennék.

Itt a video: Video

Előre is köszönöm,üdv!
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) Doncso válasza compaqamplifier hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
A kritériumaidnak megfelel a Jlh. Egyébként épitettél már valmit, mert mindig csak ötleteket kérsz.
(#) Doncso válasza zsolti002 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Ebben az esetben komplexebb a védem. Nem csak a kimeneti dc-t figyeli. Akkor javitanod kell.
(#) zsolti002 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Értem, tehát akor nem lehet kiiktatni sehogy sem? Alkatrészeket hol találok hozzá?, mert eddig sehol sem találtam.
(#) zsolti002 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Jelenleg ott tartok hogy kivettem a D1320as diódát mert úgy látom hogy ott figyeli a kimeneteket. Most 22es check kóddal áll meg.
(#) reloop válasza 5mate149 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
A kimeneti egyenfeszültség sokat elárul az erősítő működőképességéről, mérd meg! A tápfeszültséget szintén mérni kell működés közben. Csak addig terheld az erősítőt (akkora hangerőt adja rá), míg az esés kisebb 20%-nál. A 27V-ból még 22V megmaradjon.
(#) kadarist válasza zsolti002 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
A Sini-nél (Privát Shop) van ilyen FET, elég borsos áron, itt pedig meghajtó IC. Biztosan rosszak a FET-ek? Át kellene méregetni őket. Ez a FET is szóba jöhet, mint helyettesítő.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) zsolti002 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Igen 2 fet és a meghajtók mentek tönkre. Akkor kénytelen leszek megjavítani. Köszönöm a segítséget.
(#) agressiv válasza midgardcoil hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Nem a hangszóró csinálja?
(#) compaqamplifier válasza Doncso hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Attól hogy ide nem teszek ki kirakatot az általam épített dolgokról, attól még építek max gőzerővel. http://kalozradio.uw.hu/tr909.png holnap ezt fogom kimarni
(#) zsolti002 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Egyébként ez a 22 es kód mit jelent pontosan? Mert nem tudom lefordítani. Én valami tápegység hibának látom.
(#) szamóca válasza compaqamplifier hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
No erről feltétlen tegyél fel képet holnap ha kimarattad, mert kíváncsi vagyok rá.
(#) compaqamplifier válasza szamóca hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Ha kapok normális fényképezőt. Meg majd szívtam magamat egész nap emiatt?
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) midgardcoil válasza agressiv hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Nem,másik erősítővel nem csinálja,illetve ahogy mondtam,ha ennek az erősítőnek egy másik csatornájára (bal vagy jobb,nem pedig sub) kötöm,ott is jó.
(#) Action2K válasza compaqamplifier hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Analóg dobgépet építesz? Bátor tett! Hány csatornás?
Következő: »»   1193 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem