Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1192 / 2500
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
holnap kiveszem a 820-asokat és megmérem őket úgy is, meg a helyüket is. de nem látni
lehetőséget zárlatra.
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Kivettem, jó pozícióban vannak és pontosan 818Ohm mind a kettő.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ha az ellenállások értékét megfelelőnek találtad, és mérhető NYÁK átvezetést nem tapasztaltál akkor már csak félvezető hiba lehet, mert a szimulátor által mutatott feszültségeknek jó közelítéssel kutya kötelessége stimmelni. A jelzett feszültséget a táptól (+40V) csaknem teljesen függetlenek.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012

Mérés.GIF
    
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
nincs 40V a tápom, csak +-30V ami 26-ra esik vissza
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Épp ilyen 26V-tal is.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Akkor a következő rendelésbe beleírok egy adag félvezetőt is, mi az amit cserélni kell(het)?
BC639/640-ek MJE pár a többi nem okozhat ilyen gondot ugye?
(#) Bozsó112 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Csak most sikerült belenéznem. A hátulján van egy 220V- 110V átváltó kapcsoló, ami elég bizonytalannak tűnik. Egyik állásban mindkét elmenő ágra átcsöng a betáp kábelről szakadásvizsgálóval. Ill. ilyenkor a dugvillán is sípol. Ez okozhatja a bajt?
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Emberi számítás szerint a megfordított BC640-ek sérültek, de kihathatott a közvetlenül kapcsolódó tranzisztorokra is. A további fokozatban nem látok kockázatot.
(#) gorzoll hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Üdv mindenki, 1 aprócska kérdésem lenne. használható ez a kapcsolás vagy nem?? vagy csak be kell hangolni? előre is köszönöm.

70watt.jpg
    
(#) reloop válasza gorzoll hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Szia! Q4 emitter jelölése sántít. Sorvezetőnek
(#) gorzoll válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Helló köszönöm ezt nem vettem észre de javítottam !

70watt.jpg
    
(#) boliver hozzászólása Dec 14, 2012 /
 
Üdv! Nemrég kaptam egy Sansui 5050 típusú erősítőt. Az a helyzet vele, hogy méregetés alapján a végfokok hibásak voltak. A végtranzisztorai 2-2 db BD239 ill BD240, ezeket kicseréltem nagyobb BD249 ill BD250-re (természetesen a hűtőzászlót úgy oldottam meg h a BD249 ill BD250-nek a collektorát hátra vezetékeltem, eredetileg 2SA765 ill 2SC1445-nek kellett volna benne lennie, de biztos cserélte valaki). A biztosítékot kicseréltem (4 A) és bedugtam. A biztosíték kiégett, és az egyik oldali végtranzisztorok is átmentek vezetőbe újra . A másik oldal megmaradt, de ott is kivágta a biztosítékot. Ezután megnéztem az előerősítő panelját, de az összes tranzisztor típusának megfelelően rendbe van (4 db 2SA726 , 2 db 2SC1951 , 2 db BC639 és 2 db BC640). Egyéb ötlet, hogy hol keressem a hibát, vagy mi okozhatja ezt?
(#) gorzoll válasza boliver hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Talán ezzel könnyebb lessz
(#) Directors válasza boliver hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Indítani úgy indítsd,hogy a +- tápágba teszel egy 230V-os izzót és akkor nem lesz akkora baj ha valami nincs rendben. (Ha elsőként is így tettél volna akkor valószínű,hogy megmaradtak volna a végtranyóid.)
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2012
(#) boliver válasza gorzoll hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
A rajzot megtaláltam, köszönöm!
(#) boliver válasza Directors hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Oké, megpróbálom , nem baj, tanulópénz, de volt itthon még egy pár. És azután mit vizsgáljak meg?
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2012
(#) mindenes válasza Directors hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Nem kell 2 izzó, egy is elég. Azt viszont a primerkörbe kell tenni!
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2012
(#) reloop válasza gorzoll hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
A Texas rajztól való eltérések egytől egyig negatívan hatnak az erősítő tulajdonágaira. Nem a Texas-t akarom ezzel magasztalni, hanem szimuláció alapján vettem górcső alá a kapcsolást és ott tapasztaltam, valamint néhány érték változtatást a gyakorlatban is kipróbáltam. Azt kell mondanom: ez egy kiforrott kapcsolás.
(#) boliver válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Ismerős, mert a T3535-mben is hasonló, de ott kicsit egyszerűbb előfokkal van megáldva. Csak még mindig jó kérdés, hogy mi van még benne elszállva?
(#) reloop válasza boliver hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Szia! Nem biztos, hogy van benne hibás alkatrész. Például az F-2548 érintkezési hibája is összenyitja a végtranzisztor párokat.
A végfok paneleket egyenként helyezd áram alá, korlátozón keresztül!
(#) boliver válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Haladok...átforrasztottam az előerősítőt teljesen, hátha ott van valami hiba, aztán mondom kipróbálom előerősítő nélkül is h mit csinál....ugyanúgy kicsapta a biztosítékot, viszont így nem szállt el semmi a végerősítő részről, szóval akkor a tápban keressem a hibát?
(#) reloop válasza boliver hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
A hálózati transzformátor előtt van egy biztosíték, azt helyettesítsd egy 230V 40W izzószálas lámpával. Ha zárlat van, az égő simán kigyullad. Így majd elkezdheted a keresgélést.
(#) 5mate149 válasza reloop hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Hello! Na végre sikerült képet készítenem a panelomról. 2 is van belőle egy próbanyákos meg egy rendes nyákos de mind a 2 esetben ugyan az volt a probléma.
(#) reloop válasza 5mate149 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Ezt az építési formát elég nehéz fotó alapján ellenőrizni. Alapvető hibára nem bukkantam. A szimmetrikus táp közös pontját, a 0V-ot rákötötted a bemeneti részen?
A balul sikerült próba előtt vizsgáltad a kimeneten az egyenfeszültséget?
(#) sean hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Sziasztok! Olyan problémám van hogy alkatrészt keresek az erősítőmhöz és a tuneremhez, de sehol nem találok. Elsősorban burkolatra lenne szükségem mindkettőhöz, de eddig nem találtam. Kerestem alkatrészként is, de sehol semmi. Van ötletetek hogy honnan lehetne beszerezni? Videoton EA6383S erősítő és RT7300S Deck. Eléggé megviselten kerültek a kezeim közé és szeretném felújítani őket.
Üdv!
(#) agressiv válasza sean hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Adj fel hírdetéseket, hogy ilyesmit keresel.
(#) soos csaba hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Sziasztok!, ma sikerült meg vennem a DB-HPA 2800-as erősítőt (nagy örömömre!), persze a legelső dolgom az volt hogy meg nézem mi van benne, és meg mérem hány voltról üzemel a végfok. A végfok H-osztályban működik. A kérdésem az volna, mert ezen nagyon csodálkozok!, hogy egy oldalban 5-darab 2SA1943, és 5-darab 2SC5200-as finál tranzisztorok vannak benne, és +-60V-ról működik, a szűrésben a puffer kondenzátorok pedig 8-darab 15000µF/63V-ra, hogy képes ez az erősítő ekkora teljesítményt le adni ennyi végtranyóval, és csak ennyi tápfeszültségről?, ha!-2ohmon-2x1400W, 4ohmon-1050W, és 8ohmon-680W?. Nem magyarázná el nekem valaki ezt?. Köszönöm!.
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia! Az 1400W/2 ohm csúcsárama kevesebb mint 40A, 7-8A jut egy tranzisztorra, az normális. A H-osztály miatt csekély a disszipáció. Kéne még +/-120V-ot is találnod, melyet tippem szerint FET kapcsol. A fotón úgy látom, hogy nincs beültetve
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Szia!, nem tudom, ha be kapná a +-120V-ot akkor el pukkannának a puffer kondenzátorok! Nem értem a működési elvet, lehet ahogy te mondod egy FET van még benne és az kapcsolja a nagyobb feszt +-120V-ot, de szerintem csak egy bizonyos nagyobb teljesítménynél, és a puffereket akkor már csak kettőt kettőt sorosan tudom el képzelni hogy kapcsolja valami akkor, hogy bírják a nagyobb feszültséget.
(#) Beringer 600 válasza sean hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Hali! Milyen alkatrész kellene az erősítőhöz?
Következő: »»   1192 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem