Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1191 / 2514
(#) reloop válasza PH-User hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Szia!
Félelmetes mennyiségű alkatrész van benne! Látszik a konstruktőr valami nagyon jót akart létrehozni.
Először életet kéne belé lehelni, hogy fel lehessen mérni érdemes-e a kezelőszervek cseréjére költeni. Az ellenállás létrás szabályzók, ha a kontaktusuk helyrehozható valóságos kincsnek számítanak!
Első lépésben a tápfeszültségeket ellenőrizném. A trafó melletti két kisebb hűtőbordás panelt feszültségstabilizátornak saccolom, könnyen kontakt-hibásodó trimmerekkel. Ha nem bukkansz elemi hibára, jó lesz rajzot keríteni hozzá.
(#) Beringer 600 válasza PH-User hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Szia! Esetleg nézd meg a biztiket,meg látok az egyik képen egy meg pörkölődött barna ellenálást,ami 0,22.0,33,0,47óhmos,ezt is mérd át.
(#) djskud hozzászólása Dec 11, 2012 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy ehez a kithez Bővebben: Link
milyen egyen irányítót és puffer kodenzátort kell vásárolnom hogy jó legyen? és hangerőszabályzót is szeretnék hozzá készíteni ez lehetséges?

A linket a LINK gomb segítségével alakítottam utólag linkké. Remélem, legközelebb Te is megtalálod... -- moderátor
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2012
(#) blasz hozzászólása Dec 11, 2012 /
 
Sziasztok nem tudtok valamit erről az IC-ről?TESLA UN8 MH5400 van pár száz darabom belőle,csak mire jó?
(#) vicsys válasza blasz hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
= SN7400
(#) blasz válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Köszi, rengeteg ilyen és hasonló alkatrészre tettem szert,kondik ellenállások stb. vagy 200 kiló
(#) vicsys válasza blasz hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Apróhirdetési rovat/ingyen elvihető...?
(#) blasz válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Azé azt nem, nagy pontosságú alkatrészek ezek müszereket gyártottak belőlük hireseket,de értem a célzást
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2012
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
A célzás arra utalt, hogy ezek filléres integrált áramkörök, amiket már nagyon ritkán használunk, ha kell is pár forintba kerülnek, értéküket tekintve nem képeznek nagy összeget.
(#) PH-User válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
A létrás szabályzók tudomásom szerint hibátlanok.
De hol kezdjem? Mérjem ki a trafót?
Rajz az van hozzá szerencsére, csak annyi a gond, hogy orosz.

Beringer 600

Biztiket? Egy biztosítékról tudok csak a primer körnél.
A linkelt képek nem az enyémről készültek.

Készül egy galéria az enyémről is, holnap belinkelem a képeket.
(#) reloop válasza PH-User hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
A transzformátor melletti pufferkondenzátorokon (látom két változatban is készült) mérj feszültséget!
A rajz sokat segítene a tanácsadásban. A cirill betűs dokumentáció nem gond .
(#) PH-User válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Nos, csak megvártam, míg feltöltődnek a képek. Galéria
Holnap remélem rá tudok mérni, addig is itt a pár kép, hátha látszik róla valami.
Egy szál vezeték a levegőben lóg a kimeneteknél, azt észrevettem.
Az utolsó képeken a szétszedett egység az mi akar lenni?
(#) kadarist válasza PH-User hozzászólására (») Dec 11, 2012 1 /
 
Szia!
Gondolom a rajz már meg van, de ha mégsem: Bővebben: Link. Barátságosabb formában: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2012
(#) reloop válasza PH-User hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Közben megleltem a rajzot én is. A dobozban a RIAA korrektort vélem felismerni. Szerk.: azaz.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) Beringer 600 válasza PH-User hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Hali! Egy bizti az erősitőbe! nekem fura kicsit,az enyémbe legalább 10 db volt,de tipusa válogatja.Erősítőt javítani,a kimenettől vissza felé kell.Én legalább is így szoktam,kezdve a vég tranzisztorokkal,meg hajtókkal .... egészen a bemenetig.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Szia! Ez nem egy hétköznapi erősítő, érdemes a rajzát tanulmányozni. Nem sajnálták belőle az okosságot
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Az én orosz erősítőmbe akkorák voltak a vég panelok,kb mint egy videó kazetta.Modul szerű felépítésű volt.Na abba volt cucc rendesen,de két nap után már át láttam a kapcsolást,és beindítottam.Ott volt kimenő ne aggódj.Az éppen szóban forgó erősítő nem igazán bonyolult,egy 10-es bonyolultsági fokon,olyan 4-5 között látom.Volt már a kezem közt jó pár orosz erősítő,de mindet sikerült el indítanom,jelenleg is van,igaz csak a két vég modul 2x50w KT818-819 es vég tranyóval megy. Ez volt az a nagy batár készülék,kb 20kg volt,de a trafója még megvan,őrizgetem.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) PH-User válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Megmértem, 49V van mindkét kondin.
Egyébként be is kapcsol, világít a LED, tehát működik.
Lehet, hogy csak valami védelem miatt kapcsolt ki, mikor próbáltam először.
Most a RIAA korrektor viszont le van kötve, úgy kapcsoltam be.

kadarist Köszönöm a rajzot!

reloop Akkor azt mondod érdemes használni/felújítani?

Jó lenne egyébként tudni, hogy mi micsoda (kimenet,bemenet,stb.), mert ugye minden ciril betűvel van ráírva.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) kadarist válasza PH-User hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Fordíttasd le a Google fordítóprogival. Cirill betűket meg könnyen szerezhetsz a netről de akár fonetikusan (angol) is beírhatod a fordításhoz.
(#) reloop válasza PH-User hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Minden részletében igényesen kidolgozott erősítő. Érdemes lenne megismerkedni a hangjával.
A rajz nem jól tűri a kicsinyítést. Szívesen feliratozom, de lévén 8,4MB terjedelmű, a Mail címedre tudom majd csatoltan elküldeni.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Az utóbbi napokban nem jutott időm az erősítőre, de most kimértem a környékbeli ellenállatkákat, sajnos mindenki passzol.
(#) PH-User válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Megtörtént, nagyjából már helyén van minden, hogy mi-micsoda.

reloop - A hangjára én is kíváncsi vagyok, megköszönöm, ha elküldöd!

Most ráaggattam 4 hangszórót. Kapcsolható, hogy A1 vagy A2 kimenet szóljon.
Nagyon hangos alapzaja van, serceg és pattog is.
Végül is 3 bemenete van; 1-tuner, 2-magnó, 3-lemezjátszó.
Ha tuneren vagy magnón van akkor bármelyik kimenetet választom, csak a bal oldal serceg, a jobb néma, de ha a lemezjátszót választom, akkor mindkettő serceg. Sőt, ki- és bekapcsolásnál is pattan mindkét hangszóró.

Mit gondoltok, hogyan tovább?
(#) dani9228 hozzászólása Dec 12, 2012 /
 
Üdv! Szeretnék építeni egy 10-15W körüli, jó hatásfokú és hangminőségű erősítőt, és ebben kérném a segítségeteket, hogy milyent válasszak. Van nekem egy komplementer GC511K és GC521K tranzisztorom, hátha ebből lehetne valamit kezdeni.
Köszi!!
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 12, 2012 /
 
Sziasztok van egy erősítőm, s ha a hangerő poti gombjához érek a hangszóró recseg, mit tehetek? Ha gnd-t kötnék a poti "testére" megoldaná a gondot?
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
A 820 ohm megfelelőségében erősen kételkedem továbbra is. A rajta mért feszültségesés és a szóba jöhető forrásáramok hányadosából egyszerűen nem jön ki. Vagy a körben szereplő valamelyik ellenállás, vagy a leolvasott feszültség nem stimmel, vagy továbbra is jelentős parazita átvezetés van a NYÁK-on.
(#) agressiv válasza PH-User hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Kezdetnek egy teljes kondenzátorcsere nem ártana neki és lehet észhez is térne.
(#) PH-User válasza agressiv hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
A két pufferkondi csere lenne legalább 5000Ft.

Két kifejezést nem bírtam lefordítani:

1. ПИН АЧХ (ez egy nyomógomb) [PIN AFC?! - Az mi?]
2. БАЛАНС АЧХ (ez egy potméter) [BALANCE válasz?! - Ez is mi?]

A fordításhoz a Google-t használtam, orosz-magyart.

Érti valaki, hogy mit jelenthetnek ezek magyarul?
(#) reloop válasza PH-User hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Mail-t elküldtem.
Végfok panel XP1-en +/-37V-ot ellenőrizd. Adj jelet a panel 36 ill. 38 bemeneti pontjára. A 6 ill. 9 kimeneti ponton ellenőrizd a 0V egyenfeszültséget. Köss ide 100-200 ohm >=1W ellenálláson keresztül próbahangszórót. Hallgasd meg!
(#) reloop válasza PH-User hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
1. Lineáris átvitel
2. Aktív balansz (erősítés szabályzó)<>(van rajta passzív is!?)
(#) agressiv válasza PH-User hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Akkor azokat hagyd ki, de a csatoló és egyéb szűrőelkókat egytől egyig cserélni kellene a zaj valószínüleg ezek miatt van. Az már más kérdés, hogy én egy precet sem fordítanék ilyen öreg rocskára...
Következő: »»   1191 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem