Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   859 / 1386
(#) atiotezer válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ugyanilyen van nekem is. Én újonnan vettem a Tescóban kb. 3éve, akkor 1700Ft. volt darabja. Vettem rögtön kér db-ot. A dry-hoz használom mindenféle átalakítás nélkül.
A másodikat amit vettem még ki-sem bontottam.
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ezek már egy régebbi cucc képei. Azokról már nem tudok több képet csinálni.

0.3mm-es vonalak mennek rendesen. A vezetősávok között meg legalább 0.2mm-t kell tartanom. Ezek az én tecnológiai határaim. Ezeket a maszkokat laser nyomtatóval készítem. Ha pontosabb kellene, ami nagyon ritkán kellene, azt nyomdai filmmel tudnám megoldani.
A mostani nyákról tudok képet küldeni, amin a nyáktervező file-on meg tudom mérni a vezetősávok szélességét. Csináljam?
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Leírtam mindent a képre. Remélem látszik majd.
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ez maga a kimart nyák?
Szép!
(#) emmzolee válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ja. Ez a kész nyák.
(#) gordonfreemN válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
A4-est viszi? Vagy ne is álmodjak?
Amúgy hogyan szoktad csinálni? Hányszor küldöd át a nyákot stb?
(#) atiotezer válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 14, 2012 / 1
 
Én még csak fél A4-es csináltam azt gond nélkül vitte.
A fűtésnek külön raktam be egy kapcsolót. A dry-os panelt hidegen kétszer átengedem rajta, majd miután felmelegedett még ötször átküldöm rajta.
(#) emmzolee válasza pluto hozzászólására (») Dec 14, 2012 /
 
Kipróbáltam a 20%-os sósavat nyák pucolásra. Hihetetlen jól leszedte az oxidot.
Kössz a tippet.
(#) pluto válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 14, 2012 / 1
 
Szívesen. Egyébként úgy jött az ötlet, hogy a maratáshoz hidrogénperoxid + sósav + víz keveréket használok (mint mindenki). A kémiai ismereteim sajnos hiányosak (nem kötött le a gimiben, amit azóta ezerszer megbántam ... ), de azt tudtam, hogy a peroxid "oxidálja" a rezet, a sósav meg leoldja. Igazi kettő az egyben. És innen jött az ötlet, mivel előfordult, hogy a lötstop felvitele után valamiért állt párhónapot a a nyák, amit ugye nem célszerű tisztára csiszolni.
(#) mrex hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Ma készítettem először laminálással nyákot, vagyis egy tucatot.
Hosszú ideje most volt az első szabad napom a hobbimra
Mielőtt vásárolnék , kölcsönkértem egyet kipróbálni a technológiát.
Mivel itt olvastam, hogy a hőmérséklettel van a probléma, ezért először átengedtem a nyomatot a felmelegített laminálón, majd miután a festék megtapadt, besegítettem egy hőlégfúvóval.
A nyák felett kb 10-15 centire olyan fél percig melegítettem majd néhányszor újra átengedtem a laminálón.

Az eredmény, minden nyák hiba nélküli lett(mármint ebből a szempontból).
Annyira megörültem az eredménynek, hogy a beültetést is felnyomtattam.
Számomra bejött ez a technika.
Vásárolok is egy laminálót.

(#) pjg válasza SKY hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Az enyémnek a motorja adta fel. Meg sem mozdul. Kiszerelve sem. Kézzel tudom tekerni.
(#) SKY válasza pjg hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Miről is van szó? Régen írtam ide. Amúgy nemrég próbálgattam a laminálást és a motor megadta magát... nem hiszem, hogy megakadt volna a nyák vagy valamelyik henger, bár lehet hogy nem bírta a kicsit nagyobb nyomaték igényt, mivel a hengerek kireszelés után a fűtőszálakhoz is jobban súrlódhattak.
(#) pjg válasza SKY hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Bővebben: Link

Pont így jártam. Vettem én is a 2000 Ft-os laminálóból. Rövidre zártam a hőkapcsolót. Fel is ment 180 fokra. Átengedtem a nyákot 3x. A harmadik után látom áll a fogaskerék. Na mondom összeolvadt a henger. De nem széjjel szedtem és szabadon forog a két henger. A motor nem mozdul.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) SKY válasza pjg hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Értem. Én hőfokszabályzót építettem hozzá, így a hőmérsékletet nem is engedtem 140 fok fölé, mire a laminálás már-már ment is vele, a motor kattogni kezdett majd elfüstölt... pedig gondolkodtam is rajta, hogy veszek egy másikat csak a motor miatt, ugyanis egy másik, fénymásolóból készülő laminálót pont egy ilyen fogaskerekű motor tudná meghajtani. [Kell még neked az a fogaskerék? )]
(#) pjg válasza SKY hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Pedig a hengerek szilikonosak. Egy jó motor rendel. Valami nyomtató motor jó lesz bele.
(#) pjg válasza SKY hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Én a motort gondoltam tőled elkoldulni, de látom az a gyenge pont.
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
A szöveg eltűnt.

Ez egy IBM lézernyomtató főmotorja. A fogaskerék pont passzos.
(#) SKY válasza pjg hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Kis teljesítményű ill. léptetőmotoroknak amik nyomtatóba találhatóak sajnos nem akkora a tengelye, mint amire az a fogaskerék pontosan rámenne. Egy ilyen nagyobb stepper meg gondolom nem annyira olcsó... vagy venni kell egy drágább motort, vagy marad a bonyolultabb barkácsolás.
(#) pjg válasza SKY hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Nekem ez itt van. Meg van egy csomó hasonló bontott fogaskerék.
(#) gordonfreemN válasza SKY hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
[off][/off]Most hirdetnek az aproban.
(#) gordonfreemN válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Meg egy kerdes: burkolattal vagy anelkul hasznalod?
(#) atiotezer válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 17, 2012 / 1
 
Nagyobb nyákoknál a burkolatot fennhagyom. A kisebb nyákoknál viszont leveszem, mert nem ér be a panel a hengerekig. Elég sok kicsi nyákot csinálok (50x50-est). Nekem nincsenek a csavarok benne, így csak le kell emelnem a burkolatot róla. Én nem vettem észre minőségbeli különbséget a burkolattal vagy anélkül készült panelnál.

FONTOS: Ha burkolat nélkül csinálod akkor fokozottan legyél óvatos az áramütés végett.
Én az összes vezetéket és a LED-es visszajelző panelt is áthelyeztem illetve elszigeteltem, hogy véletlenül se tudjak hozzáérni.
(#) mechanika hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Vasalással készíteném az első nyákomat, de sehogy sem akar sikerülni. A csatolt kép alapján esetleg van tippetek, hogy mi lehet a hiba?

Köszi!
(#) sastas01 válasza mechanika hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia!

Első ránézésre, vagy rosszul takarítottad meg a nyákot, vagy nem volt egyenletes és megfelelő a nyomás/hőmérséklet a vasalás során.
(#) mechanika válasza sastas01 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Köszi!

A nyomás/hőmérséklet inkább alacsony lehetett, ugye?
(#) sastas01 válasza mechanika hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Igen. A hőmérsékleten növelnék egy nagyon kicsit elsőre, ezzel jobban megolvad a festék, könnyebben átragad. De ez kísérleti jelleggel folyjon, ki kell tapasztalni neked mi a legjobb.
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Csináltam egy próbát. Tintasugaras epson sx125-el nyomtattam legjobb minőségben egy képet, illetve hp lézerrel, 1200 DPI-ssel. A megfelelő fóliára ment mindkettő.
A lézerrel készített maszk sokkal szebben adódik vissza az előhívás után.
Főként a rajzolatok szélei. Erre panaszkodtam is nemrég, hogy nem szépek a szélek, olyan szőrös, mintha szöszös lenne. Hát lézerrel megoldódott a probléma.
Már csak egy jó lézer kéne...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) pjg válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Ez egy Xeroxal készült. Nem gyári, után töltött festékkel. A laminálás jó lett. A papíron semmi festék nem maradt. A sérülések már új keletűek. A buborék eredete ismeretlen.

Így az egész használhatatlan.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012

nyák.jpg
    
(#) Zoli_bácsi válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Majd nézd meg fénnyel átvilágítva a fedett részeket. Elég porózus lesz.
(#) gordonfreemN válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Ezt most nem igazán értem.
"A papíron semmi festék nem maradt"
Én fotózásról beszéltem.
Azon belül is a lézer és tintasugarassal készített maszkok közti különbségről.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
Következő: »»   859 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem