Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 75
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Amíg a terhelés nem vált ki jelentős tápesést, a kisebb szekunder mintha ott sem lenne. Periódusonként a két töltési szint még ezután is eltérő lesz, könnyen medve-utánzó gép lesz belőle
(#) ImiDj válasza atox hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Menni fog persze.Nekem is volt igy és megy csak az egyik tekercs jobban terhelődik mint a másik.Amugy nem sok a kűlőmbség 1,5V az nem sok.Ahogy reloop irta, ugy kihasználod egyformán a 2 tekercset.Próbály még szerezni egykis huzalt.Sodorj tőbbet ősze,kisebb keresztmetcettel ha nincs más.
(#) reloop válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
A Graetz lehet olcsóbb a réznél! Talán egyszerűbb és biztosan jobb.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Hát nemsoká kiderül.. ha nem jó akkor tekerek rá még 5 menetet...
(#) ImiDj válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Jogos!Csak azért irtam ha véletlen van kisebb kerestmetcettel huzal.Nagyobb trafónál egypár tekerés és megvan az a 1.5 V(és a trafót sem kell szétszedni)
(#) atox hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Beindult a remekmű.. Megmondom őszintén hangján semmit nem veszek észre, hogy nem volna jó.. ettől függetlenül szerintem még szét fogom szedni és megtekerem, hogy teljesen jó legyen. Készítettem pár képet.
(#) szucsip válasza atox hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Nem biztos, hogy érdemes rátekerni azt a maradék pár menetet. Az LM3886-ból ha kiindulunk...
Ott a kimeneti feszültség max. amplitudója nem szimmetrikus, tehát egyik tápág felé jobban nyit. Már csak azt kell kitalálni, hogy a TDA-nál melyik oldalra érdemes tenni a nagyobb feszt.
(#) atox válasza szucsip hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
1 db egyenirányító híddal üzemel szóval mindegy a dolog....
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Helló!
A véleményeteket szeretném kérni. Még régebben építettem sztereó végfokot 2 db TDA7293 híddal. Egy ideje rendetlenkedett az egyik oldal, és a napokban megadta magát. Azon gondolkozom most, hogy akkor már kicserélem mindkét oldalt 3 db TDA7293 párhuzamos kapcsolására. Ennek a kimenő teljesítménye 255W. Kettő toroid van az erősítőben, egyenként 350VA, és egyenirányítás után +/- 35V DC tápfeszültség van. A hűtőborda elég nagy, plusz átfúvásos aktív hűtés van (nekem ez azt jelenti, hogy az erősítő elején a ventilátor beszívja a levegőt, majd a hűtőbordás keresztül haladva a hátlapon levő ventilátor kifújja). Mindkét hűtőbordának külön-külön megvan a hűtése. A terhelés is optimálisabb lenne, mert 4 Ohmos hangafalak vannak (1-1 db 150/300W, 8 Ohm dóm, és 1-1 db 250/500W, 8 Ohm mélyközép hangfalanként). Kérdésem, hogy mennyire megbízható 3 db IC párhuzamos kapcsolásban? Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
(#) szucsip válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Miért nem egészíted ki inkább tranzisztorokkal? Talán egy kicsit egyszerűbb volna, és olcsóbb is (Jópár oldallal viszább találsz egy elvi rajzot. Kb 1 éve tettem ki, és ugyan nem lett kipróbálva, de reloop szerint igéretes ötlet lehet)
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szia! Két párhuzamos TDA7293 ilyet tud. Ha még egyet kötsz melléjük 1-2V-tal nő a kimenő feszültség mindössze. A +/-35V és a 4 ohm 120-130W korlátot jelent a jelelőállítás szempontjából (nem fér bele nagyobb szinusz).
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Helló!
Köszönöm szépen. Szóval nem érdemes ezzel próbálkoznom. Akkor marad a híd, viszont valószínű, TDA7294 híd lesz, mert az strapabíróbbnak tűnt nekem.
(#) kinkat hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Ma elkészültem az erősítőmmel, tápegységgel. Holnap még be kell huzalozni és akár lehet éleszteni is...

DSC01979.JPG
    
(#) reloop válasza kinkat hozzászólására (») Dec 23, 2012 / 1
 
Szia! Gondos, szép munka
Élesztésnél használj áramkorlátozót a biztonság kedvéért. Itt írok róla.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Helló!
A hozzászólásomra hivatkozva szeretnék egy kérdést feltenni. Bizonyára vannak olyanok, akik többet kísérletezgettek a témában forgó IC terhelhetőségével kapcsolatban. Nekem a kérdésem az lenne, hogy a megadott paraméterekhez melyik kapcsolás lenne a legideálisabb? (350 VA toroid, +/- 35V dc, maximum 250W-ot szeretnék kivenni 4 Ohm-on.)
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Ez a kapcsolás hídban meghajtva megoldja a feladatot.
(#) kinkat válasza reloop hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Úgy látszik a szerencse mellém állt. Elsőre be is indult, bár nem mondom hogy nem remegett a kezem Egyedül a hővédelem kapcsolgatott be mivel nem voltak az ic-k megfelelően felfogatva.

Nagyon szép a hangja, nincs semmi búgás, zaj....


Köszönöm mindenkinek, főleg reloop-nak a segítségnyújtását...


U.i: még az lm1036 ost kell beindítani + az egészet be kell dobozolni

Szerk: képet nem tudtam ide az oldalra feltölteni

http://kephost.net/images/mayjizkbdvb2w3itjwo0.jpg
http://kephost.net/images/avznhxliugbtf8mrkup.jpg
http://kephost.net/images/ielyfhpn4y7iwvtorauv.jpg
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2012
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Helló!
Köszönöm! Átrajzoltam, vetnétek rá egy pillantást, hátha van benne hiba.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia! A feszültség-utánhúzó kondenzátor legyen 47-100uF, és amúgy is távolítsd a bordától mert a meleg öregíti az elkót.
(#) kitartás hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy yamaha yst-sw015 -ben már nem zenélő stk 404-070 ic-t szeretnék helyettesíteni vagy inkább kiváltani a tdk 7293 al. A gyári táp +-39 v, a hangszóró 6 ohm, 70W, a stand-by segédtápról +15 v ot kap.
A terv az lenne, hogy az stk ic szépen ki lenne csípve, és a kész pl d-audiós végfokpanel menne a helyére.
Természetesen az eredeti visszacsatolást is megszakítanám.
Így elméletileg megmaradna ennek a helyes kis doboznak minden funkciója, talán a hangminősége sem romlana.
Szerintetek működhetne?
(#) kinkat válasza kinkat hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Most már majdnem 100%-osan kész vagyok. Csak sajnos az lm1036-os miatt ki és bekapcsoláskor koppan egyet egyet. (egyszer talán kap egy koppanásgátlót).
(#) reloop válasza kinkat hozzászólására (») Dec 28, 2012 / 1
 
Készítettem az LM1036 okozta probléma kiküszöbölésére egy áramkört. A 9. lábat nem fontos használni. A pozitív táp és a 10. láb közötti ellenállást kell eltávolítani, a C6 már az a kondenzátor ami a végfok panelen van. Bővebben: Link
(#) bencikusz hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Építettem egy 1x90W-os erősítőt, és erről szeretnék megosztani veletek egy két képet.
Az érdekessége, hogy annak ellenére hogy egy darab végfok van benne, sztereó jelet fogad.
Az állapot nem 100%-os mert kell a biztosítéknak foglalat, valamint a túlvezérlés lednek kell majd valami meghajtást építeni.
Minden jót.
Üdv B
Bővebben: Link
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szia! Jó tágas! Így jelzem a clip-et. A tranzisztor PNP, nálam BC212.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Üdv! Ma elkészült a párhuzamos híd. Van benne erő rendesen. A problémám csak az, hogy zajos. Eddig egy sima híd volt, ami ijesztően halk alapzaj szempontjából, ez viszont búg. Mivel minden ugyan az, így gondolom a végfokkal lesz a gond. Valakinek ötlet?
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Szia! A jobb oldali végfok rész bemenetei (22k+220nF és 680R+10uF) olyan vezetősávon kapnak testet, mely félúton van a helyi elkók felé. Onnan gyanítom a búgást. Próbára emeld ki a fél-lábukat és a "be" pontból adj nekik testet.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Tiszteletem! Értem a problémát, holnap megpróbálkozom a javaslattal. Ha jól értem, a csillagpontos testelés lenne a megoldás. Mindenképpen át kell rajzolnom, mert az előzőben volt egy elég nagy hiba, amit sajnos csak a kész nyáknál vettem észre: a 11 és 13-as lábak fel vannak cserélve. Köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Roppant sajnálom, hogy annak idején átsiklottam felette. Legalább következetes voltál minden IC-nél.
Elsőként azért hallgasd meg rövidre zárt bemenettel, hátha kívülről érkezik a búgás, esetleg a kapcsolás más részével alkot földhurkot a végfok.
(#) Keresztes Vitéz válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Semmi gond, a hibát én követtem el. Rövidre zárt bemenettel nincs gond, akkor nincs búgás. Az előfok potméter állásával arányosan nő a zaj. A többi résszel sincs gond szerintem, mert amíg sima híd volt, nem volt ilyen probléma.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Ez esetben a panelen nincs szükség módosításra.
Nem tudom az előfok tápja milyen kapcsolatban van a végfokkal. Ha szerencsésen galvanikusan független, akkor a végfok "be" pontjáról vezesd hozzá a testet.
Következő: »»   38 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem