Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   19 / 27
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Mivel ez egy nagyfeszültségű kapcsoló tranzisztor, hangfrekis erősítőbe nem túl alkalmas. Készíts belőle inkább invertert.
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Kösz, akkor raktározom tovább, mert azt most nem csinálok.De azért kösz.
(#) elektroncso hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Sziasztok,megint én vagyok az.Szerintetek lehetne az LC7267-es IC-ből frekvenciamérőt készíteni.Nemrég szereztem egy kupac rossz autórádiót az egyikben találtam, és gondoltam talán lehetne belőle frekimérőt építeni.Bocs ha hülyeség.
(#) Action2K válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szia! Biztosan, csak lehet, hogy nem olyan praktikusan.
(#) elektroncso válasza Action2K hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Kösz,de nekem mindegy hogy mijen.Nem tudsz véletlenül egy jó rajzot rá.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Ha még meg van a kristály, akkor lehet építeni frekimérőt, és órát is, LED kijelzővel. A kapcsolási rajzot az adatlapján megtalálhatod. Csak abban nem vagyok biztos, hogy az off set frekvenciákat (KF frekvenciák) kikapcsolhatod-e.

LC7267.pdf
    
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Kösz megvan kvarc és a hozzá való vezérlő modul is.Csak letörött a kijelző paneljáról a vezérlő és jött vele a fólja is.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Bocs a hibáért nem a kvarchoz való modul hanem kijelzőhöz.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Az IC mellett a két legfontosabb alkatrész a kristály, és az előosztó. Ezek nélkül nem sokra mész. Így sem lesz valami nagyon pontos, de azért megteszi. Jobban átnézve az adatlapot, még csak nem is utalnak rá, hogy megoldható-e, hogy kikapcsolható az a funkció, hogy a mért frekiből ne vonjon ki, vagy adjon hozzá előre beállított KF frekvenciáknak megfelelő offset -et. De az adatlap alapján fel tudod éleszteni, és akkor meglátod. Rádióskálának viszont biztos jó lesz, mivel eredetileg is az volt.
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Bocs de lehet én vagyok de nem találom a rajzot. Tudsz segíteni? Amúgy az előosztó az a lb3500-as ic akar lenni mert az megvan.A rádió frekijét akarom vele visszajelezni,hogy hol vagyok hangolás ügyileg.Jó lesz ez 80 és 20 méteres sávra is?Nembaj ha ennyit kérdezek?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Csatoltam a .pdf -et, a 7. oldalon találod, elég elnagyolt ugyan, de nem hiszem, hogy mást találtak volna ki a tervezők. Egyébként tanulmányozd az adatlapot, minél alaposabban. Ha nem megy az angol, a gugli fordító segít, kicsit viccesen, de azért a lényeg kihámozható.
Sok sikert! Drukkolok, hogy sikerüljön, kár lenne kidobni.
Az a baj, hogy az AM (XIN) bemenet csak 3 MHz ig használható, de szerintem lehet egy 10 -es előosztóval próbálkozni.
Ha rádióskálának tervezed, akkor csak ennyi a gond, RH -ra
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Kösz,kidobva biztos nem lesz.
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Még egy kérdésem lenne, a bemenet a AM,FM feliratú láb?
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Igen, ide megy az keverőnek az oszcillátor frekije, Külön az AM (max 3 MHz) és FM (max 18 MHz) ami az előosztó kimenete. Az előosztót azért nem lehet nélkülözni, mert a belső számlálóba be van számolva a 8 -as előosztás. Elvileg ide lehetne kötni a 3 MHz -nél nagyobb jeleket, ha az előosztó tudná kezelni, de ez nem biztos, és lehet hogy a kijelzett frekvencia is túl keves digitből állna. Ez is le van írva az adatlapon. Ezért preferálnám inkább a 10 -el leosztott 3 - 30 MHz et, mert ezt a mérő kezelni tudja (LW - is beállítható), és akkor csak a tizedes pont lesz rossz helyen. Gondolom.
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Az osztóról tudnál feltenni rajtot?Bocs a sok kérdésért,de nem akarom elrontani.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 26, 2012 / 1
 
Parancsolj.

LB3500.pdf
    
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Nagyon köszönöm.Ez a tízes osztó ugye?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Sajnos nem, 8 -as. Ezért kell a barbatrükk. És csak 30 MHz -nél nagyobb frekiket eszik. A rövidhullám leosztására a 10 -es osztót elkészítheted akár CMOS osztóból is. Persze a CMOS bemenetére az oszcillátor jelét erősíteni, formálni kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Kösz ez én nekem már túl bonyolult.Mégegyszer köszönöm a rám fordÍtott időt és a gyors segítséget.Ment a pont.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Ne csüggedj, állj neki tanulni az adatlapokból, hogy mit miért, hova, hogyan. Ha megakadsz kérdezz, idő van. Előbb utóbb megérted.
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia,kérdezek akkor jó.A lc7267-nek a FIF és az AIF nevű lábai mire szolgálnak?A segítséget előre is köszönöm.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Mint az adatlapon láthatod, (4/10 oldal) különböző KF értékeket lehet hozzáadni vagy kivonni az oszcillátor mért frekvenciájából, a lábak logikai szintjeinek megfelelően. Az FIF1, FIF2, FIF3 az FM KF különböző értékeit állítja be, az AIF1, AIF2 az AM KF értékeit állítja be. Sajnos "0" érték nem állítható be, így közönséges frekimérőnek nem használható.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) elektroncso hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Van nekem egy SDA 5248 feliratú ic-m ezt mire lehetne alkalmazni?Vagy ez valami különleges és otthonra semmire sem jó.
(#) mps válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 30, 2012 / 1
 
Szia! Bővebben: Link
Nem sok mindenre jó, leginkább javításhoz.
Bővebben: Link
Az első linken megjelenő oldalon kattitgas középre, majd a nagy képre. Jó, hogy az alldatasheet-en nem lehet közvetlenül linkelni. Szeretem.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2012
(#) elektroncso válasza mps hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Kösz akkor majd jó lesz javításhoz egyszer.
(#) agressiv hozzászólása Márc 16, 2013 /
 
Nemrég hozzámkerült egy régebbi Ultron OE 993 típusú orvosi ultrahang, ami bekapcsol és az előző gazdája szerint is működőképes, de sehogy sem tudok rájönni, hogy mégis min lehetne megjeleníteni a készülék képét, ehhez kérnék segítséget.

Keresőbe beírva a típust semmi releváns találat nem mutatkozott, bízom benne, hogy valakinek van tapasztalata efféle készülékekkel.

Mellékeltem képeket a készülék elő és hátlapjáról.

Köszönöm a segítséget.
(#) laszlokunstar válasza agressiv hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Szerintem ez egy fizikoterápiás készülék. Annál nincs mit megjeleníteni.
(#) agressiv válasza laszlokunstar hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Hmm... Erre nem is gondoltam, akitől kaptam (orvos fia) azt mondta, hogy ez ultrahang.
(#) laszlokunstar válasza agressiv hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
(#) agressiv válasza laszlokunstar hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
Éppen jót is tenne a derekamnak... Akkor már csak az a kérdés, hogy mire tudnám hasznosítani?
Következő: »»   19 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem