Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   977 / 1679
(#) mps válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Húúúú, ez nagyon jó! Egy videó, esetleg? Automatikus, vagy csak félig? Mennyit fogyaszt? A rajza publikus? Radiátorhoz lehet használni?
Szép a kandallód!
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) kaqkk válasza mps hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Automata és hang vezérléses a kód : apa be kéne gyújtani !A fogyasztása ilyenkor ünnepek környékén kicsit magasabb ,kb 3-4 sör naponta
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) golem válasza bensepeter hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szia!
Kész van teljesen sőt már ki van szilózva
(#) Gabó hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Ismerős megkért, hogy csináljak neki egy nagyon egyszerű riasztót. A mozgásérzékelők és a sziréna megvan neki csak "központ" kellett.
Gyorsan összedobott "riasztóvezérlő", öntartó relés megoldással.
(#) havranarpi hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Ha valakit érdekel itt van a pár oldallal ezelőtt említett hibrid erősítő de mostmár készre szerelve
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012

IMG_2436.JPG
    
(#) CIROKL válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Azok az egyencsövek mit vétettek ott hátul ? ha van szerepük akkor meg egyenesen éltet veszélyes !
(#) havranarpi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Csak 12V van bennük és még nem jöttek meg az Anódsapkák
(#) CIROKL válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Na ugye csak viccelsz ?
(#) havranarpi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Miért?
Jövő héten lesz Anódsapka és 2* szigetelt vezeték oda.
A hibridnek meg nem kellett csak 12V.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) CIROKL válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Na jó látom nem érted a kérdést !
Egyéb iránt szép munkát csináltál csak kár érte mert nincs megtervezve és vitatható egy - két dolog , na de majd a 10. 1000. példány más lesz .
(#) havranarpi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Köszönöm.
ez az első erősítőm.
A fa keret legyártásában Faterom segített-Nah jó inkább ő csinálta
Ezt az egyencső dolgot nem értem , kifejtenéd kérlek ?
(#) CIROKL válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Főleg ha ez az első akkor megértelek és csak gratulálni tudok ebben az esetben , a faternak is gratula .../ Nem ragozom tovább /
(#) elektroncso hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Bemutatom az új műszeremet.A hétvégén fejeztem be.Ez egy tranzisztor teszter.Nagyon egyszerű valami.
(#) Pulyka hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Kész is vagyok a LED-es lámpánkkal.
Itt az előzmény.
Olyasmi a burája, mint ami annak a lámpának van, mint ami az "images" képfájlban található.(csatolva)(A menetes részt levágtam, ide került a NYÁK lap, a másik felénél az ív tetejénél pedig a kábel van kivezetve.)
Egész jó fénye van, de ez a fehér falaknak is köszönhető, és sokáig figyeltem, mert mintha egy hajszálnyit villanna néha, de mivel a hűtőgép áramkörén van, így szerintem a parányi feszültségesés miatt van, amikor a hűtőgép kompresszorja elindul.
Én nem tapasztaltam volna a LED-eknél, hogy nem bírják sokáig az üzemet, legalábbis ami az első, második verzióban készült 39LED-es lámpáim, azok még két év után is világítanak minden este kb. 4 órát.. ugyan én csináltam, ugyanezekből a LED-ekből ugyanígy.
Közben kiderül, hogy amit ezzel kiváltottam energiatakarékos izzót az 23W-os volt, de a watt mérő szerint csak 19W-ot fogyasztott, aminél így is 16W-ot spórolok minden este, de mivel van még egy ugyanilyen LED-es lámpám, így az össz megtakarítás felugorhat 30W-ra is.
A 2.,4. képen a lámpa a kondiban lévő töltés miatt pislákol.
Az utolsó képen látható a 3W-os fogyasztás végeredménye. Ezek direkt 120fokban sugárzó LED-ek.
Tomi

A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Kár, hogy ilyen sok anyagod volt, mert egyszer csak rájössz kisebbeket kellett volna építeni, mert nem férsz be a műhelybe.
(#) elektroncso válasza granpa hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Nem olyan nagy ez csak 15x12cm-es.Azért ilyen nagy mert a doboz teteje és alja adott volt.Ha ez szerinted nagy nézd meg a tápomat.Az 19x35cs-es.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) havranarpi hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Ez a nap igen termékenynek tűnik.
Elkészültem PICKIT 2 égetőmmel.
3 Db tranzisztor hiányzik belőle ,mert nem találtam meg.
(#) zenetom válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia!
Először is gratula, jól néz ki!
Az utolsó képen csak ez a LED-es lámpa világított?
Ha igen, jó nagy fénye van.
(#) Pulyka válasza zenetom hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia.

Köszi szépen.
Igen csak ez világít, én is kellemes csalódtam, de féltem is, mert az energiatakarékos gyakorlatilag 360 fokban szórta a fényt, így a plafon is ugyanolyan világos volt, mint az asztalok, de ez a LED-es csak lefelé szórja a fényt, így féltem, hogy nem lesz olyan világos, és ezért írtam, hogy kellemes csalódtam, mert igen, jó nagy fénye van.
(bár a második lámpánál kissé csökkentem a fényerőt a ledek beiktatásával, mert az csak hálószobába lesz, itt a konyhában szerintem kell a fény, szeletelésnél stb stb..)
(#) _vl_ válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Lehet tudni valamit arról, hogy milyen LED-eket használtál? Ill. hogy állnak ezek színhőmérséklet terén? Mennyire elviselhető a színhőmérséklete?
(#) bankimajki válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
A kép alapján 4000-4500K. Szubjektív az elviselhetősége. És szerintem túl kontrasztos is a szoba, mivel a plafon nem funkcionál reflektáló felületként. Számomra túl idegen és mesterséges hatást keltő a dolog. (Én maradok a 2-3000K körüli színhőmérsékletnél és a homogénebb terítésű lámpáknál valahogy nyugtatóbb, otthonosabb hatást kelt számomra.)

Üdv.: Miki
(#) _vl_ válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Mivel elég régóta van tükörreflexes digitális fényképezőgépem, tapasztalatból tudom, hogy fénykép alapján (pláne JPG képből) nem lehet még megsaccolni sem, hogy milyen színhőmérsékletű fényből sikerült kihozni a képen látható színeket - bármiből bármit lehetséges ugyanis csinálni!
(#) bankimajki válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Feltételeztem hogy nincs manipulálva a kép és helyesen volt beállítva a fotó masina. Nekem a műhelyemben 4000K-s LED-ek világítanak és teljesen ugyan így néz ki emiatt írtam.

Üdv.: Miki
(#) zenetom válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Jó nagy fénye van.
(#) bankimajki válasza zenetom hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Ez igaz, de én még mindig azt vallom hogy feleslegesen sok munkát öl bele. Íme az én bringa lámpám: Bringa lámpa Ezt a lámpát ha leteszem a szobámban és a plafonra világít akkor a reflektálódó fény ugyanazt a hatást kelti, mint amit a kolléga épített. (És ebben csak 1db 3W-os LED van. ) Olcsóbb, egyszerűbb. De jobbat mondok egész olcsón megvásárolhatóak.

Üdv.: Miki
(#) Pulyka válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Szia.
Persze hogy lehet, végülis Te is segítettél a konverterem kapcsán, ilyeneket én nem feledek..
Bővebben: Link
Lehet, hogy jobb lett volna warm white fényű led, mert ez cool white, de nem baj, engem nem zavar a fénye, és mást sem.
A kép valóban nincs manipulálva, de ha gondoljátok le is videózhatom, bár sztem felesleges, mert szerintem kedvet kaptatok, hogy ti is készítsetek otthonra, és majd meglátjátok..
Bankimajki:
"Olcsóbb, egyszerűbb."
Nem akarlak megsérteni, de ha olcsóbb, akkor az a LED-es lámpa nem kínai?
(#) nemes hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Üdv. Egy kis Tesla tekercs.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012

DSCF0961.JPG
    
(#) DJ Szabcsa válasza nemes hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Ha ez saját építés, érdekelne a dokumentációja.
(#) enree válasza Gabó hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Akkor ez addig visít, míg el nem veszti a tápot? Jó lesz ez így? Egy 555-el könnyen segíthetsz a dolgon.
(#) yankoo hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészült az akvárium vezérlés.
PIC 16f877A a "lelke". Egyelőre 4 relét (ULN2003A) és 2 FET-et (IRFZ34N) kapcsol PWM-el ami 2 LED-szalagot (4x500mm COB 5630 ~2A@12V) hajt meg, amivel az akvárium meg van világítva.
4 RELÉ:
-etető (kis motor áttétellel és egy adagolóval)
-neon (2x18w világítás kiegészítés)
-mágnesszelep (CO2)
-szűrő (ami állandóan megy, csak akkor kapcsol le, amikor etetés van 3 percre)
A programot Flowcode-al "írtam":
-heti időkapcsoló bekapcsol (11:00) program indul
-mágnesszelep bekapcsol
-kék LED-szalag 30mp alatt pwmel felkapcsol 100%ra
-fehér LED-szalag 30perc alatt felkapcsol pwmel 100%ra (alkonyat szimuláció)
-4 óra elteltével etető bekapcsol szűrő kikapcsol neon felkapcsol
-3 perc múlva szűrő visszakapcsol
-4óra eltetével mágnesszelep, neon lekapcsol
-LED szalagok 0%-ra
-heti időkapcsoló kikapcsol (~20:30)

Később kapni fog egy LCD és belső órát amivel a heti időkapcsolót váltom ki és persze kicsit "menőbb" lesz
Teszek majd fel képeket a végleges helyéről és a többi alkatrészről.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
Következő: »»   977 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem