Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   717 / 1271
(#) Bonanza02 válasza benocs24 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Valszeg a sorkimenő hibás. Cserélni kellene. Az elektronika letiltja az indítást, ha a sorkimenő zárlatos, ezért látod, hogy indítaná, de letilt. Orionoknál ez típusbetegség sajna.
(#) Lee táborZo hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Hello

Van egy Daewoo 72 centis 100Hz-es tv-m. Típusa: DTH-29G2K-100D
Azt vettem rajta észre, hogy a képernyő közepén rendben vannak a színek, de a szélek felé lilás, kékes lesz minden. Meg tudnátok mondani mit lehet vele kezdeni?

Köszönöm. Lee
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) Hodinka válasza Lee táborZo hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia!
Valószínüleg lemágnesezési hiba.Áramtalanítsd a készüléket hosszabb időre,ha a hiba így nem áll helyre,akkor a továbbiakban cserélni kell a PTC-ellenállást.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) benocs24 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Köszönöm a válaszotokat! Akkor szét nézek égésnyomok után először is és ha nem akkor kerítek egy ilyen típushoz egy sorkimenőt ha sikerül, és meglátom mi lesz! Köszönöm még egyszer!
(#) Lee táborZo válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia.

Köszi, hogy segítesz. A TV kikapcsolás és 4-5 óra után újra bekapcsolás nem segített semmit. Ezt már kipróbáltam délelőtt. A PTC ellenállást hol keressem?
Nincs véletlenül rajzotok egy ilyenhez, vagy nagyon hasonlóhoz?
Ez a hibája már régebb óta volt, ami a képen szerepel. Ez összefügg esetleg? A kép tetején a vízszintes színes csíkok.
Lee

P1000824.JPG
    
(#) Lee táborZo válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Utána néztem a neten. Lengyel fórumokon írtak erről, de nagyon rosszul fordította a google.
Azt leszűrtem, hogy egy relét húznak be, amikor bekapcsolják a tv-t. A PTC figyeli, hogy meleg-e a tv, mert akkor nem engedi a relét működésbe jönni. A PTC el tud szállni, ezt is olvastam. Holnap ennek utána nézek.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a lemágneseződés minden hidegindításkor végbe szokott menni? Tehát amikor a távirányítóval bekapcsolom akkor is? Vagy csak akkor amikor a főkapcsolóját kikapcsolom és sokkal később vissza kapcsolom.
Ezt azért kérdezem, mert soha nem szoktuk mechanikusan kikapcsolni.
Lee
(#) kadarist válasza Lee táborZo hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Szia!
A képen látható vízszintes színes csíkok valóban látszódnak vagy csak a fényképezés miatt kerültek oda?
(#) Lee táborZo válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Persze, hogy látszódnak. Azért csináltam a képet.
Ez a csíkozódás már meg van régóta. Az a foltosodás amiről tegnap írtam, hirtelen jött ki rajta. Attól jobban tartok.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) kadarist válasza Lee táborZo hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Ebben az esetben a függőleges eltérítés végfokozata körüli elektrolitkondenzátorokat kellene cserélni, mert a gyengülésük képkioltási hibákat szokott okozni. Keresd a TDA8358(7) típusú hűtőbordás IC-t. Szervizleírás.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) kadarist válasza Lee táborZo hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Még annyit, hogy a lemágnesezés PTC ellenállását egy különálló kis nyákon fogod találni, ami egy három lábú alkatrész és RF801 a jelzése.
(#) Lee táborZo válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Köszönöm a szerviz leírást. A 93. oldalon van a panelterv és utána van még 3-4 oldal, amit a gépemen lévő adobe program nem tud megjeleníteni. Mutatom. Rákattintok és bejün az Adobe hivatalos oldala, de ott nem tudom mit kell keresni.
Nem tudtok erre megoldást?
Lee
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012

kép-1.JPG
    
(#) canon1990 hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Munkatársam Videoton TS4316sp (Super Color) technikája. Kicsapja a hálózati olvadóbiztosítékot és leveri az autómatát. Úgy látszik erre hullanak a tévék.
Biztosíték körüli kondikra gyanakodtam mert egyszer már találkoztam ilyen hibával akkor az egyik kondi volt sérült és áthúzott, de itt azok jók. Lehet ez Táphiba?
Előre is köszönöm a választ.
(#) kadarist válasza Lee táborZo hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Ha okét nyomsz, akkor mi történik? Innen letöltheted a kapcsolási rajzot tartalmazó verziót.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Szia!
Ez valami banális zárlat lesz. Határold be a multimétered ellenállásmérőjével. Akár még a lemágnesezés PTC ellenállása is lehet rossz vagy valamelyik zavarszűrő kondi.
(#) Lee táborZo válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Köszönöm. Mindjárt robbantom szét a TV-t és nézem.
Milyen értékűnek kell lennie ennek szobahőmérsékleten? Azt látom a PDF-ből, hogy ez a típusa: DPC7R0M290 Azt is írta valaki, hogy drága a Sininél, de adatlapot nem látok.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Köszi a gyors választ. Neki is állok. Amint jutottam valamire írok.
(#) Lee táborZo válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Ha ok-t nyomok, akkor oda kalauzol egy Adobe weblapra. A PDF pedig nem látszik többé. Üres lap lesz.
Nézem amit küldtél.
Lee
(#) kadarist válasza Lee táborZo hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Más hasonló ellenállású és lábtávolságú típussal is kiváltható az eredeti.
(#) Lee táborZo válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Szét robbantottam a TV-t.
A csíkozódásra mondtátok, hogy nézzem meg a C305 és C315 kondikat.
A C315 100µF 50V biztos rossz, mert púpos.

Kivettem a PFC tekercs mellől a PTC ellenállást. A nyák kicsit meg van égve. Ezért azt gondolom, hogy biztos nem jó.
Az van rá írva, hogy PDC 7R0M TKS 0511.
A két szélső lába között 841 ohm van. A középső a szélsőkhöz képest meg 400ohm körül van. Nem tudom ennek ilyennek kell-e lenni. Tényleg.
A lemágnesező tekercsre ami a képcső körül tekereg, rá se mértem. Az szokott megszakadni?


Ilyen PTC-t, vagy ilyesmit hol lehet venni?
Lee
(#) Lee táborZo válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Ezt találtam a neten:
Felirata: PDC 7R0M TKS 0510 amire egy fórumon írták a következőket: POSISTOR ECPCD7R0M290 original code daewoo, jvc DDC7R0M290 or jvc DTC7R0M270.

ECPCD7R0M290 (3-pin)
Resistance (Ohm): 7±20%
Rated voltage (Vrms): 220
Max Voltage (Vrms): 290

Current Attenuation at rated voltage
Inrush (Ap-p min): 19
3 seconds (mAp-p max): 150
180 seconds (mAp-p max): 8

Coil (Ohm): 20


Ilyen van az én TV-mben.

A HQ-nál láttam hasonlót. Szerintetek melyik jöhet szóba?
Linkelem:
PTC SINCERA DGC3R20N 3p
PTC/NTC SINCERA 9R0MC 3p

Mi változik, ha nem pont ilyet teszek bele?
Lee
(#) jdani hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Szevasztok. Szokásos probléma, hogy nem kapcsol be a TV. Az is szokásos, hogy magától kapcsolgat be?
(#) Lee táborZo válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Szétszedtem ezt a komoly alkatrészt. 0,
Ebben nincs más, csak 2 PTC ellenállás, amik akár egymást is képesek fűteni. Az egyik ellenállásom 470R, a másik felülete megégett. Ezért nem működik. Különben ahol van még vezetőréteg rajta, ott 10-11 ohm körül mozog. Ez a 10-11 ohmos ellenállás van sorban a mágnesező tekerccsel. Ezek fényében kérdezem, hogy az előbb amit írtam két alkatrészt, melyiket válasszam?
Lee
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Jó lenne ha eldöntenéd, hogy hol kérsz segítséget, hogy ne keljen a "segítségnek" körbemenni minden fóromon, ha segíteni akar.

Lenyomtatom a rajzot, és majd mondom... de addíg az eredeti sorkimenőről, és malomkerékről tegyél ide képet, mert ha az volt az alapbajod, hogy keskeny volt a kép akkor átgondolom, hogy mivel kezdjük. Ha ki akarod javítani, akkor viszont csak annyit és azt csináld, amit leírok, mert különben nem tudom majd követni.
(#) Gafly válasza Lee táborZo hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Ha engem kérdezel, akkor jövő évben (idén már nem sok esélyed van, de szerintem jövő év első hetében sem) elsétálsz a boltba, megmutatod ami maradt szegény PTC-ből...

Nem értek hozzá, de első körben szerintem nagyjából annyi a lényeg a műszaki paramétereket tekintve, hogy kettő, vagy három lábú kell

Ha nincs másik TV, nélküle is megy (legfeljebb egyre tarkább lesz a képe)...
(#) kérdező válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Az eredeti primert már sajnos szétszedtem, annak reményébe, hogy újratekerem, mert zárlatos volt, ami biztos, mert meg volt égve. Az új primer teljesen megegyezik az eredetivel. Új malom is van, de azzal fény sincs, mert nem megy úgy a sorvég, ahogy kellene. A jelenlegi malomkerék nagyobb menetszámú, de csak próbára tettem be.
Az alap probléma az, hogy kicsi a buszterfeszültség, emiatt a sorméret is kevés, valamint a tápfeszültség sem jut el a különböző fokozatokra, ami miatt nincs hang, és videojel.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Leszedtem a rajzát, és gyorsban átnéztem.

Az új primerrel tedd össze a régi malmot, és rakd össze. ne foglalkozz a kevés fénnyel egyenlőre.

A sorkimenőt a rajz szerint szereld vissza, hogy biztos minden vezetéke ott legyen ahol kell.

Ezután kapcsold be, és arról a rossz képről tegyél fel egy képet, de mást ne csinálj.
Holnap 3 után hazajövök, és ugyanitt találkozunk, és akkor már mérni kell, majd.

Addíg ha már bekapcsoltad a visszacserélt alkatrészekkel, akkor testhez képest mérd meg a c408,c410,c411, és c412 feszültségeit, mert az eredeti állapottal ezzel kezdünk holnap, és addígra jó ha tudjuk.


Figyelj arra, hogy a primer kivezetéseinél minden szál rendesen legyen bekötve.és a malom is úgy legyen bekötve ahogy kell. Külön figyelj a malom nagyfesz kivezetésének szigetelésére, ami a szelén felé megy.

Nem tudom cseréltél-e szelént.

Szépen lépésenként kell menni.


Ha vannak csöveid hozzá, akkor készíts elő pcl84, és ecc82.öt egyenlőre. Holnap meg végigmegyünk rajta.

Ha van PY 88 akkor máris cserélheted.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Holnapra leszedem a jó rajzát, mert ez nem teljesen gömbölyű.
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
"" Az alap probléma az, hogy kicsi a buszterfeszültség, emiatt a sorméret is kevés, valamint a tápfeszültség sem jut el a különböző fokozatokra, ami miatt nincs hang, és videojel. """

Nem ez az alap probléma, hanem hogy hiányzik a 13v-os táp és az a D401, D402 féle körből van.
(#) kislacikahu válasza canon1990 hozzászólására (») Dec 29, 2012 / 1
 
Hali!

Örülök, hogy segíthettem!
Értékeld a hozzászólásom kattints a felfelé mutató hüvelyk ujjra.

Ezt a módszert Fehr Bélától tanultam, helyszínen megjavított ehhez hasonló hibákat, én is eltanultam tőle.

Volt olyan hogy izzott a PL 36 sorvégcső anódja (Alba Regia TV-nél) kikapta az eltérítőt "megtaposta" visszarakta, és tökéletes volt. (megszűnt a menetzárlat)

A kékes Tv-k elhomályosodott plexijét hőkezeléssel helyszínen javította!....stb
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) markusz00 hozzászólása Dec 29, 2012 / 1
 
sziasztok nagyon megköszönnék némi segytséget van egy universum ft 8189
márkáj tvm nem vagyok komoly szakember ebben a szakágban
az a baja h nem kapcsol be az smps trafo szagatott csipogo hangot hallat az a szar
szerintetek vagy előtt vagy utána valami? most kiszedem a trafot megtáplálom
az áramkörből kivéve hogy ugy is csinálja e várom a válaszokat köszönöm!
Következő: »»   717 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem