Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   718 / 1271
(#) BarnaPili válasza markusz00 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia!
Ha csipog a táptrafó,akkor az valami zárlatra enged következtetni a szekunder oldalon.TV-knél sok esetben a sorvégtranzisztor szokott zárlatos lenni.A primér oldali kis elektrolit kondik cseréje is erősen javallott.
Mérj,mielőtt a tarfót kiszeded.Nagyon ritka esetben pusztul el az smps-trafó.
Üdv!
István
Ui:Tisztelj meg kérlek minket egy pár nagybetűvel és írásjellel Köszi!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) Hodinka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Talán elromolhattak a Shift gombok.Van ez így
(#) kérdező hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Alaposan átnéztem a primert nagyítóval, és láttam egy helyet, ahol kiderült, hogy kiszakadt a drót. Ezek szerint 11lábú a tekercs. Emiatt nem volt semmilyen feszültség azon a pontokon, amit említettek. Mit lehet csinálni? Sehogy se lehet átkötni úgy, hogy egy láb a "levegőben lógjon", és működjön a készülék. Akol kiszakadt, nem lenne probléma a drót továbbvezetése, mert óvatosan kikapartam egy éles bicskával, és rá tudnám forrasztani a kivezetést. Ez pont az, mely a tápfeszültséget adja a többi fokozatra. Melyik a fölösleges láb, mit lehet vele tenni? Így már nem csodálkozom a feszültségek hiányán, és az alacsony buszterfeszültségen.
Valószínű, más baja nincs a gépnek. Állítólag léteznek trükkök, amivel át lehet kötni.
(#) markusz00 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
De észrevettem csak nem tudok helyesen írni ! Bocs majd gyakorlok !
(#) markusz00 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ. Az a helyzet , hogy nekiálltam rövidre zártam, kisütöttem véletlen a primer oldalon 1 nagy kondit, azóta nem csipog semmit nem csinál. Gondolom kifeküdt benne még valami a táptrafó kimenetein nincs mérhető feszültség!
(#) BarnaPili válasza markusz00 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Bővebben: Link
Ez a rajza a TV-nek,klikkelj a GetManual-ra a kép alatt.Ellenőrizd le a tápban a kisértékű ellenállásokat,a biztosítékot,a FET-et.De csak áramtalanított állapotban.A puffert csak izzóval vagy egy nagyobb értékű (pár kiloOhm) ellenállással süsd ki.
Üdv!
István
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) kadarist válasza markusz00 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia!
Kicsapattad a biztosítékot a zárlattal. Keresd meg a biztit és cseréld ki.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia Kadarist! Addig jutottam, hogy valahol a tápban van a zárlat, de mindent jónak találok.
Szerinted mi okozhatja. Alkatrészem van dögivel, de ha sokat kísérletezgetek nem marad olvadóbiztim.
Köszi előre is a választ.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köss sorba a tápegységed betápjával egy 60W-os izzót és így kapcsold hálózatra a készüléket. Ilyenkor a lámpának teljes fényerővel kell világítania. Eközben keress melegedő alkatrészt a tápban. De szerintem egyszerűbb lenne, ha szisztematikus zárlatkeresésbe kezdenél a műszered segítségével.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köszi! Újra átnézem. Remélem sikerül elindítani.
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Akkor ez ezek szerint mégsem a belevaló primer?????Az eredeti primernek 11 kivezetése van.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) Roli73 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Üdv. mindenkinek. Segitséget szeretnék kérni egy Medion md20187 ( 47cm ) tipusu lcd tv/dvd kombohoz, a hiba az hogy nem kapcsol be csak villog a készenléti led és kattog a tápja. Segitségeteket elöre is köszönöm. MINDEN KEDVES TAGNAK !!! BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNOK!!!!
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
A tekercset egyébként egyszerű azonosítani. Ahogy a bekötő bakelit van azon minden esetben a primer "szekunder" része van alúl bekötve.

Keresd meg azt a bekötést ami a sasszéra megy , és abból indúlj ki, hogy az a rajz szerinti 3-as pont.
Ezután ehhez a ponthoz keresd meg csipogtatással, vagy ellenállásmérő állapotban a még ehez tartozó 3 kivezetést, igy meglesz a 4 kivezetésed. itt nem szoktak + lábat csinálni.
Persze elötte forraszd ki a helyéről, mert a tv-be beforrasztott állapotban becsapod magad.
A maradék, meg már mutatni fogja magát, hogy melyik csőszegecsre való.
(#) küzmös Gergely válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia! A Jupiter (TA5204) az egy VT/TV,amelyeket általában 10, illetve 9 kivezetéses primer tekercsekkel szereltek, jelen készülék esetében 10 kivezetéses a primer (mely 3 as lába valóban a föld) ,míg az Orion tévéket általában 11 kivezetése primerekkel szerelték.. (volt 12 kivezetéses is) A "Kérdező" ezek szerint 11 lábas primerrel rendelkezik,amely nem oda való.. én úgy hallottam hogy bele lehet "fabrikálni" valamilyen megoldással,de sohasem mentünk bele annyira a témába hogy megtudjam hogy mégis mi módon..
(#) kérdező válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köszi a választ! A gond az, hogy 10 lábas kell, nekem pedig 11 lábasom van. Melyik az a láb, melyet ne kössek sehova?
(#) acdc hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok!
A minap hozzám került egy daewoo k20v1n típusú tv ismeretlen előélettel, szétszedtem, kis pucolás után ránézésre semmi szembetűtő csak a biztije volt kiégve, méregettem elvileg minden jó, de átnézném rajz alapján biztos ami biztos csak hát nem találok rajzot hozzá..Valaki tudna küldeni vagy linkelni egy rajzot hozzá? Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a baj?
Köszi. Peti
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Szia!
Keresd így.
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Köszönöm a rajzot, próbáltam nézni a rajz alapján is de nem találtam semmi különöset. szerzek majd bele 4 A-es biztit mert kifogytam belőle.. Mi lehet a gond nincs tipped?
Peti
(#) kocici17 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Mintha már írtam volna, hogy az nem lesz jó. És úgy rémlik, hogy a PY88 féle klipsznél kel kihagyni , mert az egyik esetben a PY anód izzott. De nem tudom így megmondani.
Baromi régen volt szerencsém hozzá.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) kadarist válasza acdc hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Két dolog szokott bezárlatolni, az egyik a lemágnesezés PTC-je, a másik a tápegység teljesítménytranzisztora. De az is lehet, hogy csak úgy magától ment tönkre a biztosíték.
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Minden esetre a szekunder oldalát tutira tudod kötni, és a többit is, és azon az oldalon hagyjál ki, ahol a + szál megjelenik, de nem az utolsót, hanem az előtte lévőt.

A3-as lábból indulj ki és műszerrel ellenőrizd az 1,2,4 et.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Remélem érthető voltam, tudom kicsit zavaros.
Azt a 4 lábat és a föld pozíciót tartsd szem előtt, és utánna ahogy jönnek a kivezetések.
Amelyik oldalon a plusz jelentkezik, miután a secunder oldalt rendesen bekötötted,
ott ne a véget, hanem egyel elötte lévőt tedd félre. Utánna bekapcsolhatod, és várom, hogy mit csinál, mert nem emléxem már rá, hogy hogy is volt a primer oldalon ez, de régen én is csináltam már.
(#) acdc válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
A bizti után mért ellenállás 6,78 kOhm. Kiforrasztva a PTC-t két szélső lába között mért ellenállás: 6,73 KOhm Középső és egyik szélső lába közt: 6,64kOhm Középső és másik szélső láb között: 39,6 Ohm! Itt lehet a probléma? Amúgy kisebb hibákkal már biztos hogy volt szervizelve mert a puffer kondi is "új" benne 400V 100µF a 120µF helyett meg pár kondi forrasztásán látszik..
(#) kowi hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Üdv kedves fórumozók! Került hozzám egy Vestel 11ak30.bu808 elfeküdve c618 c619 c627 csere + egy pár átalakítás.újraéledt hamvaiból de teljesen homályos képet ad! Csak egy módon tudom kitisztázni a sortrafó fókusz potméterével. De miért?
(#) kérdező válasza kowi hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Ha beállítod a fókuszt, azután mi a hiba?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) kérdező válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Megvan a "felesleges" láb, mindjárt bekapcsolom a TV-t. és meglátom, hogy mi lesz.
(#) kocici17 válasza kowi hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Benne van a nevében "FOCUS" az az elektrónikus fókusz.
A cserék kihatnak az inpulzus alakra, /bu808,c618....stb/ igen sok kapacítást cseréltél, és ezek közt sok olyan van ami a sorinpulzus, és lefutásának idejét/alakjá/ formázzák, igy az indukált feszültség is más amit egyenirányítás után a fokusz potméterrel a képcsőre küldesz.

Tehát más állásban van az a feszültség a képcsövön, ami fókuszban tartja az elektronsugarat. KB nagyjából jó is a válasz.
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
OK várom.
És ne feledd utánna ellenőrizni azt a bizonyos 13v-és 27~30v-ot, mert addíg nem megy az egész tranzisztoros rész,. Főképp igaz ha zárlatos a 33v-os zeenez.
(#) kowi válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
De ugyan olyan alkatrészeket rakok be akkor is elmászik a fókusz? Pusztán kíváncsiságból tettem fel.
(#) kérdező válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Még mielőtt bekapcsolnám, megkérdezem, hogy nem az utolsó előtti előtti, tehát az utolsótól számított harmadik drótot kell kihagyni?
Kicsit bután hangzik, de azért gondolom így, mert a rajzon, és a régi trafón a primer szekundere sehol sem érintkezik a primer többi tekercsével. A drót melyet kihagynék, kapcsolatba van a szekunderrel, és nincs a primer többi részével. Remélem, érthetően fogalmaztam.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
Következő: »»   718 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem