Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 1163
(#) Fery válasza opatee hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
60 Voltos N - csatornás FET.
(#) opatee válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Köszönöm a gyors választ, mellesleg azt hittem 2 féle a 4 tranzisztor, és olyan tipusszámnak tűnt
(#) Polly hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
Sziasztok.
Szeretném kérni abban a segítségeteket,hogy milyen alkatrész ?: ez van ráírva ZKB 418/081-02-PF 491,
valamint kaptam egy műszert amire meg ez van írva:
ERDSCHLUSSINDIKATOR alája pedig robotron81030,tudom e valamire használni őket? előre is köszike! Polly.
(#) Frankye válasza Polly hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
ERDSLUSSINDIKATOR = földelési rövidzár-visszajelző...
Nem sok segítség, tudom, de kiindulási alapnak talán jó.
(#) zoly15 hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
sziasztok!
van 5 db ilyen
kijelzőm mire tudnám használni?
és a vezérlése nagyon bonyolult?
PIC-es?

üdv!
(#) Stadi válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Itt egy adatlap hozzá. Sajna németül van, amit én nem értek, de más biztos le tudja fordítani.
(#) Medve válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Csak mátrixba vannak kötve a LED-ek. (5x7) PIC kell hozzá bizony. Írógépből van?
(#) zoly15 válasza Medve hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
nemtudom de valószínű
(#) Polly válasza Frankye hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Szerinted valahol találok leírást a használatáról,vagy csak a dobozát tudom használni.Amúgy van rajta egy középnullás kis műszer meg egy fokozatkapcsoló a hátulján pedig kettő banánhüvely.

üdv
(#) Frankye válasza Polly hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Sajnos semmi leírást vagy efélét nem leltem fel róla, így az sem tisztázódott, hogy lehet-e valamire használni, és ha igen, mire. (Mindössze egy képet találtam, amin be tudtam azonosítani, semmi egyéb értékelhetőt nem.)
Így azt mondom, hogy a dobozát mindenképpen (jó kis hozdozható labortáp építhető bele! ), meg a műszert, a csatikat, a kapcsolót biztosan tudod hasznosítani. Esetleg a belsejéből bontani lehet dolgokat! (Nem lennék meglepve, ha lene benne egy szimpi kis trafó, pl.)
(#) Polly válasza Frankye hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Köszi szépen,én is ilyesvalamire gondoltam talán lelek benne valami használhatót ha nem akkor a dobozt megtartom a többit kidobom. :yes:
(#) ensium hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
Hello!
Ez milyen típusú tranzisztor lehet? A boltban valami BC-t emlegettek (és én nem jegyeztem meg a számot..), de ez nekem nem egyértelmű sajnos.
Üdv.

tranyó.JPG
    
(#) Medve válasza ensium hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Hello, BC549B
(#) ensium válasza Medve hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Köszönöm!!
(#) zoly15 hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
sziasztok találtam a panelekben ic-ket amikkel nem tudom h mit(ket) lehet kezdeni ezek a következők
-761
-621
-A 302 U2
-2761
mik lehetnek ezek?
(#) Chokapick hozzászólása Okt 24, 2007 /
 
szesztek. wan egy GC511k PNP thermistorom. a gond az hogy nem ismerem a labkiosztasait. erdekelne az E B C kiosztasa. es salynos a tokozas tipusat sem ismerem. Ha walaki talalkozott ilyennel es ismeri kerem segitsen.
(#) Fery válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Thermistor ??? Tranzisztor !!! Nem ugyanaz .
Bővebben: Link
(#) Chokapick válasza Fery hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
koszonom hogy utannajartal. wegulis a labkiosztast meg nemtudom,de az adatai megvannak
(#) nandras válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
ezt a típust konkrétan nem ismerem, de ha fémházas, akkor:
a házzal galvanikusan kapcsolódó láb a C
a középső a B és a
harmadik (a kalapján kis nyelvvel jelölt) az E
(egyébként a tranyók lábkiosztását viszonylag egyszerűen meg lehet állapítani egy ellenállásmérővel...)

(#) ha6pc válasza Fery hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
Ha a "h"-paraméterek hőfokfüggését tekintem,nem túl nagy a difi.
(#) zoly15 hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
akkor senki semm tud segíteni?
(#) bbalazs_ válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Annyit erdemes lenne azert legalabb leirni, hogy pl. milyen panelben talaltad es hany laba van....
Fotoval esetleg meg egyertelmubb.


De akkor en is kerdezek:
Egy 17-es LCD panelen (magan az LCD-n!) van egy valoszinuleg 3.3V-os szabalyozhato SMD stabIC, felirat:

L
FD

8 laba van, elso labon 0.98V, 2,3,4 osszekotott laban bemeneti fesz 4.85, az 5,6,7 osszekotott laban kimenet, 2.6V 8.lab foldre kotve.
Pici SO-8 szeru tokban van, de annal kisebb.
Iszonyuan melegszik es valszeg 2.7 helyett 3.3-at kellene kiadnia. Ezt szeretnem valami itthon is kaphato tipussal helyettesiteni. Otlet?
(#) vtsoftware hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Hali
Kellene nekem egy LE50ABZ jelű küyü.
Annyi a baj hogy nem udok hol venni.
Valaki tud e-boltot vagy helyettesítő alkatrészt?

Köszi szépen
(#) Medve válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Hello, LM7805, ha belefér, és ha van fesz.tartalék. De alkalmazásfüggő.
(#) Dióda hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Eggy kérdésem lenne nekem is van egy marék elég izmosnak tűnő diódám a tipusa GP30T .
Találtam is egy adatlapot de ezen max úgy tudok elmenni ha kinyomtatom és átsétálok rajta.
Kíváncsi vagyok rá hogy lehetne-e használni egyenrángatónak előerősítő tápjában?
(#) Medve válasza Dióda hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Arra jó lenne...Fontos adatok: Maximum average forward rectified current: maximális átlagos nyitóirányú egyenirányított áram, 3A!...Maximum repetitive peak reverse voltage: Maximális ismétlődő záróirányú csúcsfeszültség, nos a T jelűről nem ir épp...
(#) Dióda válasza Medve hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Ahogy bambulom ez valami hőfokfüggő dióda lenne nem?
(#) Medve válasza Dióda hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
A diódák számos paramétere változik a hőfok függvényében, de ezt miből gondolod?
(#) Dióda válasza Medve hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Az adatlapban van utalás a hőfokfüggésre de lehet hogy csak én értelmezem rosszul.
(#) denes44 hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
Ennek a pár alkatrésznek mi funkciója van egy trafó előtt?
Következő: »»   46 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem