Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1213 / 2500
(#) reloop válasza McDeath hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Szia! Ez 12V-os.
(#) McDeath válasza reloop hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ! A kacsolás nagyon jó és szép, viszont nekem monóba kellene feltétlen, mert az egy pár hangszóróból egy működőképes csak sajnos és csak egy mono erősítőm van, és ezeket próbálom valahogy összekombinálni. Azért nagyon szépen köszönöm és elrakom jobb időkre hátha szükségem lesz valamikor még rá.
(#) reloop válasza McDeath hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
A hangszínre van külön téma, onnan egy rajz aminek elég a felét megépíteni.
(#) McDeath válasza reloop hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Jogos, köszönöm és elnézést a tévesztésért.
Csak arra gondolván, hogy előerősítő is szükséges, ezért gondoltam, hogy ide írok. Azért köszönöm és ez már teljességgel megfelelő.
Üdv McDeath
(#) djloui hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Sziasztok megosztanék veletek egy jelenséget. Barátom OBELISK3 erősítője van nálam. Eredetileg csak a hangerő poti recsegett de én a végtranyókat leszorító fém fület levettem megnézmi milyen tranyó van benne és nem húztam vissza a csavart majd ráesett a végtranyók kolektorára összezárva a tápot. Trafó menetzárlat csere, táp diodák egy része csere. Most az a jelenség van bedugom semmi, kihúzom lassan elkezd szólni rendesen még van a kondikba fesz ezt kétszer megcsinálom és utána vissza dugom akkor már bedugva is szól, de elsőre nem. MITŐL LEHET EZ????
Minden félvezető jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Szia! A feltöltött kicsatoló kondenzátor a zárlat alkalmával fordított polaritást adott a végfok pozitív felére, ha nem volt védődiódás az NPN darlington, vagy a dióda nem bírta a megpróbáltatást.
Mikor nem szól, a kimenet felfut féltápra?
Ilyen esetben mérve jót mutatnak a félvezetők, cseréjük megoldja a problémát.
Nem rég volt pontosan ilyen Obelisk zárlat valakinek, majd nyomozok utána.
(#) gambler hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Üdv. mindenki!
Szeretnék magamnak egy megbízható, viszonylag kis teljesítményű erősítőt(100-200w/8ohm) csinálni. Találtam a neten hozzá megfelelő gyári dokumentációt, amelyet csatolok. Az erősítő a QSC márka egy régebbi szériája, ebből is a legkisebb teljesítményű megfelelő lenne. Van hangmérnök ismerősöm,aki ezeket ajánlotta :Crest, Crown és QSC amik jók szerinte. Ha szerintetek nem , várom a hozzászólásokat! A másik két gyártónál nem találtam 300W alatti kapcsolást. A QSC szervizkönyvbe még a beültetési oldal rajza is megvan a kapcsolási rajzon kívül. Szerintetek ez megvalósítható a gyakorlatban? A nyugalmi áram és a kereszttorzítás beállítása mennyire nehéz? A másik pedig, hogy vajon mekkora tápegységet használhatnak benne, mert ez állítólag fontos egy jó erősítőben. A könyvet gyorsan átfutottam, konkrét látszólagos teljesítmény értéket nem ír. A primer köri biztosítékból következtethetünk erre? 230V-nál 3A-es biztosíték van a kapcsolásban(690VA így) A feszültsége pedig ha +- 54 V akkor 2x39V AC. Az ismerősöm szerint ezek jól túlméretezett táppal voltak jók és megbízhatóak.
Remélem más építők érdeklődését felkeltem, és lesz aki a kapcsolást is jobban átlátja nálam. Ez állítólag egy földelt kollektoros kapcsolás és nem kell szigetelőlemez a tranzisztor és hűtőborda közé. Ennyit már sikerült kiderítenem.
A fájl pedig: Szervizkönyv
Szabolcs
(#) reloop válasza gambler hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Üdv! Így egyszerűbb megtekinteni a kapcsolást.
A táp valójában 108V és lebeg a testhez képest, a pufferek csatolják ki a hangszóróra. 100W/8 ohm, 150W/4 ohm. A rajzon is láthatod.
A táphoz csatornánként 80VAC szekunder szükségeltetik. (Nincs középleágazás!)
Jó kapcsolás, DAP*, T-AMP*-nál is ezt találod. Első erősítőnek azért ne vágj bele!
(#) gambler válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Helló!
Azért nem első erősítő lenne, mert urbán-féle quadot építettem már össze. Szerinted miben bonyolultabb ez a kapcsolás pl. egy quadnál. És ha kérhetlek írnál pár szót magáról a kapcsolásról?
(#) reloop válasza gambler hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Lényegében így működik. A teljesítményföld és a kimenet a QSC-nél fel van cserélve, ennek köszönhetően lehet a végtranzisztorok kollektorait szigeteletlenül testhez fogatni.
A műveleti erősítő a lebegő tápból és a kimenő jelből kap tápot. Ez a hagyományos kapcsoláshoz képest kissé nehezen emészthető, a hibafeltárás ezáltal bonyolultabb.
A Texas-ra jellemző gerjedékenység itt úgy látom orvosolva van.
A nyomtatott áramkör elkészítése, és hibátlan beültetése nagy kihívás.
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Szóval most lett időm, hogy ránézzek az erősítőre, s ha jól értem, ez a teendőm:-elvágom a jobboldali erősítő + tápvezetékét
-beteszek a Graetz + és - lábára 1db 10R ellenállást
-az R9 két lábára a bal oldalon csatlakoztatom a multimétert, megmérem a feszültséget
-leadom az eredményeket Nektek a fórumon. :- )
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Nem, az ellenállást sorosan tedd be.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Oké, ebben nem voltam épp biztos.
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
A 10 ohm ellenállást a trafóról jövő egyik ágba tedd be, hogy azon folyjon keresztül a váltóáram.
(#) gambler válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
A tápra visszatérve én is néztem, hogy nem középmegcsapolásos szekunder kell hozzá, viszont nem tudom mekkora lehet a benne lévő trafó teljesítménye. Először a trafót szeretném megrendelni.
Továbbá a nyomtatott áramkörön van sok hosszú átkötés alkatrész oldalon két kül. jelöléssel: 22GA és 18 GA. Ezek mit jelölhetnek?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Megtaláltam! Ez még ugyan az az erősítőhiba?
(#) reloop válasza gambler hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Ez a panel többféle teljesítményű végfokot is kiszolgál, vélhetően aszerint kell az átkötéseket alkalmazni.
Nézz meg előbb pár másik erősítőt mielőtt ebbe belefogsz!
(#) reloop válasza gambler hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Ajánlanék inkább egy építő (DIY) barát végfokot: Bővebben: Link
Itt a témában mindent megtalálsz hozzá.
(#) gambler válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Köszönöm az ajánlást. Kisebb bulikba szeretném, a lényeg a megbízhatóság és legyen benne tartalék. Quadot nem szeretnék használni, mert az bármelyik pillanatban elhallgathat . Ezt meg senki sem szeretné
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) reloop válasza gambler hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
A Quad nem erről híres. Évtizedeket hibátlanul...
(#) janikukac hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Létezik, hogy 0,06V-ot mértem? (vagy csak elronthattam valamit...)
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Az 1 ohm-on nagyon jó lenne, ha ott mértél.
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Persze. Az 1R két lábára csatlakoztattam a mérőeszközt. Mi a további teendő?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Most van 0,06V/1 ohm =60mA nyugalmi áramod, ez tökéletesen megfelel. Ha melegednek a tranzisztorok kicsit növekedni fog még. A trimmerre (P1 1k) aligha lesz szükséged
Most számításim szerint a hangszóród csak enyhén búg lekeret hangerő mellett. Mit tapasztalsz?
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Pillanat, a búgást elfelejtettem megnézni!
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Most azért tényleg nem őrület, de még van zúgása. Próbáljam meg zenével is így ellenállástól , mindenestől?
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
A testet először az erősítő legnagyobb áramfelvételű pontjára kell kötni. A felvett áram ha keresztül folyik a bemenet test pontjain, az ott eső zavarfeszültség (búgás) óhatatlanul behallatszik.
Végezd el a 2. számú átvágást, és egy vezetékdarabbal készítsd el a vastag sárgával jelzett átkötést!
A hangszóró negatív pontját feltétlen közvetlenül a táp szűrőkondenzátorára kell kötni. A hangszóró által felvett áramnak sincs semmi keresnivalója a bemeneti részen. Ezt mutatja a vékony sárga.

2W jav.JPG
    
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Oké, és az első számúval mi legyen??
(#) cmdnetwizard hozzászólása Jan 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Az LM324-est lehet +/- 5 voltról táplálni, és ha nem, akkor mivel tudnám helyettesíteni?
A válaszokat köszönöm!
(#) tiggersoft válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Jan 11, 2013 / 1
 
Lehet. +/-1.5-16V-ig megy.
Következő: »»   1213 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem