Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   102 / 136
(#) pjg válasza qtrica hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Értem. Nekem van egy HP ScanJet IIcx -em. Jó nagy darab. Ez még SCSI felületű. Ebbe gondoltam beépíteni a 4 csövet. A fedele csuklós. kb. 5 cm vastag dologra lehet ráhajtani.
Bár lehet, hogy lemondok a barkácsolás lehetőségéről és úgy építem be mint kaqkk.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2013
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Annyi azért változtattam a szolin , hogy az eredeti mechanikus helyett kapott egy elektronikus időkapcsolót .
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2013
(#) pjg válasza hotib hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Meggyőztél. Köszi. Szkenner vissza az asztal alá.
(#) hotib válasza pjg hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Annyit én is változtattam az "eredeti felálláson" hogy kicseréltem elektronikusra a fénycső előtéteket (300,- Ft-os akárhol vehető kompakt fénycsőből. Én Praktikerben vettem, mikor épp ott volt akciós)
De igazából azt is felesleges volt, mert működik fojtóval-gyújtóval is. Az meg benne van.
Az időzítőm meg nem készült még el, mostanában nem értem rá foglalkozni vele. De időzítőt célszerű másikat használni a mechanikus helyett a rövid levilágítási idők miatt (dry fólia)
(#) kaqkk válasza hotib hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Időzítőnek viszont elég lehet egy nagyon egyszerű , mondjuk 2 fix időzítéssel 30s és 4 perc az egyik a DRY nak a másik a forrmaszknak
(#) hotib válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Ezzel egyet értek. Pl. egy 4060-nal, minimál alkatrész igénnyel, ahogy valamelyik topictársunk ezt már korábban megtervezte. A mellékelt kapcsolás is tőle származik, és elnézést kérek tőle, de nem tudom per pill., ki volt, aki elkövette.
Annyit módosítanék csak, hogy két kimenetről - Q9 és Q12 - venném a kapcsoló jelet, és egy kis kapcsolóval azt vezetném a tranyóra, amelyik időre éppen szükség van. Pontosabban az 1k és 4148 közös pontjára.
A példádnál maradva (30s és 4perc) ha olyan oszcillátor frekvenciát állítok be, amivel a Q9 kimeneten (15-ös lábon) 0,0166 Hz, aminek fél periódus ideje 30s, akkor a Q12 kimeneten (2-es lábon) éppen 4 perc lesz a fél periódus, vagyis a relé kapcsolási ideje.
Ehhez az oszcillátor frekvenciához a kapcsolásban szereplő 2,2M ellenálást 470k-ra cserélném, a két trimmer helyett pedig egy 100k ellenállást és 50k helipotot tennék, szintén sorba kötve.
Ha valamit rosszul számoltam, javítsatok ki.

A kapcsolás egyébként úgy működik, hogy mikor feszültség alá kerül, az időzítés elindul, majd a kívánt idő elérése után húz meg a relé, és "örökké" húzva is marad, legalábbis, míg a hálózati kapcsolót le nem kapcsoljuk. Ezzel párhuzamosan a 4148-on keresztül az oszcillátort is tiltja.
Éppen ezért a relé nyugalmi helyzetben záró érintkezője kapcsolja a "világítást"
(#) hotib válasza hotib hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Itt az eredeti, Zoli_bacsi topictársunk tollából.
(#) kaqkk válasza hotib hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Tökéletes és egyszerű mint a faék.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Gondolkodtam rajta. De sajnálom a régi HP szkennert. Most, hogy megjött a szoli látom, hogy 2x akkora a szkenner, mint a csövek.
Meghagyom úgy ahogy van.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
Tedd be a szekrénybe
(#) Bonanza02 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Nálam évek óta egy 125 W-os Hg lámpa a levilágító. A búrát nem kell letörni. Régebben én is letörtem és úgy világítottam, de kiderült hogy anélkül is tökéletes (és nem sérül a belseje sem így). Nálam 10 perc 15 cm-ről. Tökéletes.
(#) lucky hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Kaqkk Mester!

A vákumos leszorítódnál nem okoz gondot az, hogy az egyik oldalon csak a fólia ,míg a másikon egy üveglap is van? Nincs eltérés a fotózási idők között?
(#) kaqkk válasza lucky hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Én semmi különbséget nem vettem észre.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) lucky válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Köszi!
(#) kaqkk válasza lucky hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
A másik oldalon csak az üveg van ! Egyik oldal a fólia a másik az üveg .
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) lucky válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Akkor pláne érdekes az eredmény. Kíváncsi vagyok a nálam lévő 1mm-es szilikonlappal mi lesz az eredmény. De nem most mert időm most nincs rá.
(#) Bonanza02 hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Én egy nagyobb méretű, de nem túl vastag könyvre szoktam lerakni a panelt, rá a klisét, rá az üveget, és az üveg két végére 1-1 35 W-os puskás trafót. leszorítja tökéletesen (vákuum nélkül).
(#) kaqkk válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Ez jó egyoldalas nyáknál , de ha fordítani akarod egy kicsit körülményesebb a dolog . A haverom egy csővel világítja a nyákjait ami két dvd dobozra van ráállítva , az is működik !
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) Bonanza02 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
4 db furat van nálam a kétoldalas nyák sarkaiban, és így a klisé is fix.
(#) kaqkk válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Nem vitatom a te tecnológiádat nálad bevált használd
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) Bonanza02 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Persze lehetne jobb technika is az enyém, mert utálok vele kétoldalast csinálni. Ha csak lehet maradok 1 oldalasnál. 2 oldalast max próbára sorozatgyártás előtt, utána majd megcsinálják a profik.
(#) kaqkk válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Én viszont még soha nem rendeltem "profi"panelt Ami nekem és az ismerőseimnek kell azt meg tudom csinálni , a vasklorid témába éppen ma tettem fel képet a legújabb apróságaimról . a kisebbik 3,5 x 4 cm és kétoldalas.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) lucky hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Úgy látom érdeklődésemmel kisebb vita kezdődött, mi a tuti megoldás.
Szerintem mindenkinek az, ami nála bevált. Ezért felesleges, vitatkozni, bizonygatni. Kérek mindenkit ne tegye! Köszönöm.
(#) Bonanza02 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Majd elolvasom. Egyenlőre az is meglep, hogy ma még valaki vaskloriddal marat panelt.
(#) Beles hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Hali!
Van egy hibás scannerem, amit nyák levilágítónak akarok megcsinálni! Szerintetek ami benne van neoncső, az alkalmas lenne rá? Nemtudom milyen csöveket használnak benne. Az újjabakban tudom hogy led van, de ez még régi fajta.
(#) gordonfreemN válasza Beles hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Ki kell próbálni.
Van rá esély, de többszörös levilágítási időkre kell számítani.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Semmi esély kár is megpróbálni .
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Drynál se?
Valaki irta nem règ ezt, hogy sima fènycsövel megy.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Ez nem sima fénycső , én próbáltam egy fénymásolóból bontott fénypor nélküli fénycsövet ,rá se bagózott a dry . Ezekben ha jól tudom ccfl cső van annak a spektrumában sem szerepel túl sok uv .Ilyen erővel kiteszem a dry t egy üveglap alá az asztalra aztán várom a hatást .
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Mondjuk pont ezt is megcsinàltàk az itteni dry-os cikkben, és működött. De amúgy egyetértek, UV csövet neki...
Következő: »»   102 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem