Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   93 / 246
(#) peterpan válasza sny hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Próbálj U440 et keresni, nemrég még lehetett kapni, TO71es tokban, ennek smd változata az SST széria.
(#) tamitsrob hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni!
Sikerült szereznem egy oszcilloszkópot csak hibás. Amikor először kipróbáltam valahogy sikerült képet behozni megvolt mind a két sugár.
Ám próbálgatás közben szikrázott (csak a hangja hallatszott) egyet és gyorsan kikapcsoltam.
Leszereltem a tetejét és újból bekapcsoltam a kép bejött rendesen. Kis idő múlva újra és újra szikrázott. Azon a helyen ahol a 3000V-os kerámia kondik vannak. (valahonnan áthúzott az egyik ellenállásról talán)
Most már alig alig kikerül behozni valamit is.
Mivel kezdjem a hibakeresést? Mivel a kép jött be ezért a képcső biztos nem rossz.

A szkóp típusa: TR-4654 (made in hungary) szóval nem mai darab
Szóval a kérdésem az lenne hogyan álljak neki a hibakeresésnek? Szkópot nem javítottam még.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) Ge Lee válasza tamitsrob hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Ezeknek ebben a korban a nagyfesz az egyik típushibájuk, a másik meg a kontakthiba. Nagyfesztrafó, kondik, sokszorozó környékét nézd meg. Nekem annak idején kettőből sem sikerült egyet csinálni ezért el is adtam őket és vettem helyettük normálisat. Átpakoltam a komplett nagyfeszt abból amelyikben még jó volt, ment néhány hétig, majd egyre halványabb lett, aztán ismét nem volt fényerő.
Az a jó, hogy ebben ráadásul nem olyan alkatrészek vannak amit bárhol kapsz.
(#) romlotthazai hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Hello!

Segítséget kérnék. Van egy Peak Tech 2020GN oszcilloszkópon, de sajnos hibás.
A hiba a következő :
az Y pozíciót csak a felső 3 osztásban tudom mozgatni. Sehogy nem tudom a jelet lentebb vinni.Szerintem a táp panelen van valami hiba.Valaki esetleg tud valamit javasolni mit cseréljek?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) nagym6 válasza tamitsrob hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Sötétben meg kell nézni, hol szikrázik. Nekem két ilyen esetem volt. Egyiknél a 16KV kábelből húzott testre, műanyagcső ráhúzás, és tökéletes. Másiknál a kerámia kalitléc, amire a nagyfesz áramkör van szerelve, az vezetett. Tehát a két szomszédos alkatrész között átmászott a kerámián a szikra. Felületén valami lerakódás volt, higítóval lemostam a kerámia felületét, rendbe jött.
Hátha ilyen egyszerű hiba van.
(#) peterpan válasza tamitsrob hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szia!
Azt tanácsolom, (ha eddig nem tetted volna), hogy olvasd át az ebben a topicban a te szkópodról szóló hszeket, plusz a szintén EMG szkópokról szólókat, aztán itt van két link, aztán a szervízkönyvet, aztán folyt. köv.
Bővebben: LinkBővebben: Link
Üdv.: PP
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) nagym6 válasza romlotthazai hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
A legelső lépés, a tápfeszültségek ellenőrzése. Ha ezek jók, akkor az Y erősítőben végig bárhol lehet a hiba. Mindkét csatornánál, vagy csak egyiknél jelentkezik. Ha mindkettőnél, akkor az elektronkapcsolótól a végerősítőig lesz valahol a hiba. Ha csak egyik csatornánál, akkor annak a csatornának az elejétől az elektronkapcsolóig kell a problémának lenni.
Ekkor segítség, a másik jó csatorna, ezzel összehasonlíthatjuk méréspontonként a hibásat. Innen tudható, hogy hol mit kell mérni.
(#) romlotthazai hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Megnéztem sötétben sehol nem szikrázik. Szervízkönyvet és kapcsolást sajnos nem találtam róla és nem is kaptam hozzá semmit.Az egyik oldalon voltak megégett alkatrészek egy ellenállás egy dióda és egy elpukkant tranyó. Szerencsére van egy ismerősöm akinek ugyan ilyen szkópja van és leolvasta az értetek, de a tranyóról nem találtam semmit ezért találomra raktam bele egyet, lehet ez okozza a hibát nem tudom.Majd megméregetem az X erősítőt és összehasonlítom az értékeket az Y-al.Már a végtranyókat is kicseréltem de ezek sem segítettek.
(#) nagym6 válasza romlotthazai hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Félreértetted üzenetemet, pontosítok: A szikrázást sötétben megnézni nem neked szólt, "tamitsrob"-nak küldtem azt a választ. A tiéd nem szikrázós hiba.
A két mérőcsatorna mindkettő "Y" csatorna, a vízszintes eltérítés (fűrészjel) az "X" csatorna.
Ez nem kell a hibakereséshez. A két azonos "Y" csatornánál lehet a kettőt összehasonlítani.
X csatornajel azért van az egyik Y bemenetnél. mert XY üzemmódban az az Y csatorna lesz a vízszintes eltérítés, a fűrészjel helyett. Gondolom Te is tudod ezeket, csak egyértelműség miatt reagáltam.
(#) Ge Lee válasza romlotthazai hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Az elektrotanyán találsz hozzá rajzot, szerintem komplett szervizdoksit is.
(#) vatti65 válasza sny hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Szia !

Van U440-em és TIS27-em is, ha érdekel keress meg magánban. Szerintem Neked bármelyik megfelel.

Üdv: Attila
(#) blasz hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Sziasztok van nekem egy PHILIPS PM3207 2x15Mhz szkópom a sirból hoztam vissza,de csak a képernyő közepét használja mintha össze nyomná a képet.Nézegettem de a szkóp javításban nem vagyok otthon.Mit hol keressek mérjek cseréljek?
(#) proli007 válasza blasz hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Hello!
Nem írtad, hogy X és Y irányban is? Te valahol a tápfesz csökkenést keresnék elsődlegesen. Hiszen ezek szerint nincs kellő nagyságú differenciális jel az eltérítő lemezeken.
üdv! proli007
(#) blasz válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
FüggőlegesenItt látni végig ér a jel, vízszintesen használja csak a közepét
(#) proli007 válasza blasz hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Hello!
Itt szemmel láthatóan nem lineáris az eltérítő generátor jele. Vagy a f úrészgenerátor hibás, vagy a X csatorna erősítő torzít. Ott kell méregetni, de egy szkóp és gépkönyv nem árthat hozzá.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) peterpan válasza blasz hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Hay!
Itt a szervizmanuál, nézd a vizszintes végfok, tápfeszültségek etc. etc.
Bővebben: Link
Üdv.: PP
(#) blasz válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
A szerviz könyv megvan,a fűrészgenerátor az jó azt nyomoztam.Hát másik szkópom nincs keresgélni.Sajna nem nagyon értek a szkópokhoz,de majd lesz valami
(#) proli007 válasza blasz hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Hello!
Ha van a szkópnak XY üzemmódja, akkor kapcsold be, és tegyél az X és Y bemenetére azonos pld. 50Hz-es jelet. Ha jó az X erősítő, egy ferde kb. 45 fokos egyenes vonalat fogsz látni a két jel nagyságával (erősítés értékének) arányos szögben.
üdv! proli007
(#) blasz válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Ez megvolt, és a jel ilyen,tettem bele másik komplett bele való tápot ugyan az,ugye ennek a hátuljában van a cső és a komplett táp,de ugyan az igy gondolom táp nem lehet
(#) blasz hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
A Level potira semmit nem reagál azt nem mondtam még
(#) proli007 válasza blasz hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Hello!
A XY üzemmódban is ilyen volt a kép, akkor a vízszintes erősítő torzít. Elvileg ott is lehet táp baj, de ha azt kicserélted, feltételezhető, hogy az jó.
Viszont ha ilyeneket írsz, hogy a "Level potira nem reagál", akkor vélhetően nem ismered egy szkóp működését, így nehézkes lesz a javítás is. Mert az a trigger áramkör küszöbszintje, és köze nincs jelenleg a hibához.
Az utolsó előtti hozzászólásodat olvasd el kérlek még egyszer, mert én megkapartam magam, mire kihámoztam az értelmét. De még most sem vagyok benne biztos, hogy helyesen értettem, amit írtál..
üdv! proli007
(#) blasz válasza proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Bocsánat ha nem érthetően irtam le valóban nem értek hozzá,ez lenne az első szkópom,és ezt is egy nagy halom müszer alól bányásztam ki,teljesen összetört kávával.
Eleinte csinálta azt hogy 20 perc után nagyon elkezdett halványodni,életlenné vált a kép,ki kapcsoltam 1 perc vissza és helyre jött.Másnap kiszedtem,és a gyanús forr pontokat átforrasztottam,és végül is elmúlt ez a probléma.Amit irtál jelalak az pontosan úgy jön be mint mondtad,próbáltam a PROBE-re tenni a mérőpálcát de csak zavart mutatott,négyszögjelnek nyoma nem volt.
Amiket írok azt mondták nekem,azt mondták a TRIGGER áramkörrel van probléma csak azért írtam.Meg akartam javitatni a készüléket de 10-12.000Ft ot mondott rá itt egy fórum társ annyiért nem akarom.Ha van ötlet hol keressek hibát,bár mondták lehet az összes elkót cserélni kellene lehet orvosolná a hibát,91 óta áll minden müszer ahonnan hoztam.
(#) blasz hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Néhány kép róla..És a tartalék táp csővel együtt amit irtam
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) blasz válasza proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szerinted kínlódjak vele javíttassam meg vagy nézzek másikat?
(#) peterpan válasza blasz hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
próbáld ezekkel a beállításokkal, /mi mihez tartozik/ és a vízszintes végfok tranyókat mérd ki.

phil1.jpg
    
(#) blasz válasza peterpan hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Próbáltam már úgy is ahogy rajzoltad,annyi hogy 1x állásban eltűnik a csík fele ennyi történt csak
(#) pucuka válasza blasz hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ha párezer forintér meg tudod javíttatni, akkor megéri. Ennek jó hasznát veszed erősítős projektekben. Neked nagyon nehéz lesz megjavítani.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) peterpan válasza blasz hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
X5 állásban megnöveli az erősítést ezért 5xakkora lesz az idővonal. ebből gondolom hogy a végfokban nincs minden rendben. A triggrer nem fog szinkronozni ha a használt A bemenetnél B van beállítva mint trigger forrás. Így aztán a "level" is hatástalan.
Más: úgy értsem van egy "műszerdúrda" valahol? Szentegek!
(#) blasz válasza pucuka hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Gondolom nekem nem fog menni,de 10.000ft ot nem költök javitásra.Van egy másik Philips szkóp csak az 24v megy még nem hoztam el.Ez az bocs a képekért.
(#) pucuka válasza blasz hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Mindent hozzál el, amit csak lehet. Biztos lesz valaki akinek jól jön.
Következő: »»   93 / 246
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem