Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   100 / 195
(#) szamóca válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
1W
A ~ jel a közelítőt jelzi, ami a kapott eredményhez közeli szabványos értéksorban fellelhető a boltokban.
(#) Koncsar válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Van itthon. De most akkor kell a védelemnek a +- ág is? Reloopnak mondtam múltkor, hogy azért nem vagyok 100% szerencsétlenség. Csak nem akarom elcseszni, 1 mp alatt. Skype-od nincs?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Kövezzetek meg, de nekem 1,8k 2W ellenállás jön ki, a magam amatőr észjárása szerint. A körben 18mA folyik ha minden igaz.
(#) szamóca válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Hú de nehéz szülés lesz!
A védelem +- tápfeszt igényel, de a relé az köthető GND-re ahogy most számoltuk, vagy -tápra, de ekkor kétszer ekkora értékekkel kell számolnunk, és feleslegesen disszipálunk.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
István, ha nem lenne ott az előtét, akkor mennyi volt megy a relére? Mindjárt sorbakötöm a 4.7K a relével és ráültetem a tápra. Aztán kiderül.
(#) Koncsar válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2013 1 /
 
Értem. Próbálom. Nekiesek gyorsan kifúrom a panelt. Meg elkezdem összetenni. Közben itt leszek.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Előtét nélkül 82V-ot kap a relé. A 4,7k-val is lehet, hogy behúz, egy snuberrel rá lehetne segíteni, és példásan takarékos volna a működése.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
(Ut-Ur)/Ir szerint igen, de Skori képlete valamiért nem ez.
(82-48)/(48/2620)=34/0,0183=1857,9Ohm
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 1 /
 
István akkor belehúzok, jövök vissza.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
István légyszives segíts, polaritás ennél 2.2µF 63V -nál hogy van? Köszi. Fóliánál nincs?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013

IMAG0606.jpg
    
(#) Koncsar válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2013 1 /
 
Szami, vagy? Feltettem egy képet kérdéssel, de lehet, hogy meg is válaszóltam.
(#) szamóca válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Non polarizált, tehát polaritásfüggetlen.
(#) Koncsar válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2013 1 /
 
Köszönöm, már nincs sok hátra a koncertig.
(#) Koncsar hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Élesztésről kérek szépen ötletet. Köszönöm.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
A diódák, zenerek beültetését ellenőrizd le! Az erősítőtől jövő bemeneti pontokat ideiglenesen kösd testre. A +/- tápok elé köss 100-900 ohm kisteljesítményű ellenállásokat, melyek egyúttal biztosítékként is szolgálnak. Add rá a tápot! Pár másodperc elteltével kattanni kell a relének. Ha nem tenné, mérj feszültséget a relétekercsen.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Rendben, köszi
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Szuper Fiúk! A 100 R akkor kivehetem, ugye? 3 mp relé behúz, de addíg nem enged el míg a 20000µF- ok nem ejtenek a feszkóból. ??????
(#) Koncsar hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Amikor a táp +- oldala leesik70V-ra ott ereszt el a relé.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013

IMAG0607.jpg
    
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Mekkora a relétekercs feszültsége?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Úgy, hogy a 100R ellenállás benevan, így 30 Volt. Ez így nem jó mérés. Kikéne forrasztanom és direktbe bekötni és úgy méri a tekercs feszkót. Ugye ?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Az előtéteket így nyugodtan el lehet távolítani, mivel nem leselkedik veszély a tekercsre
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Kivettem a 100ohmokat, így is 30 V van a relén. A végfok kimenetére még nem kötöttem rá. Ill. már nincsen földre húzva. Kedves István el kell 5 percre ugranom, ne haragudj, mindjárt jövök, és figyelek.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Mekkora az előtét ellenállás értéke, és milyen fokú melegedést tapasztalsz?
A DC figyelő ellenőrzéséhez a végfok csatlakozási pontra pár Volt feszültséget kéne kötni. Praktikus volna 1,5-4,5V elemet használni. Minkét bemenet és minkét irányú polaritás ellenőrizendő. Két hibafeszültség rákapcsolás között a 2,2u kondikat ki kell sütni. A kisütés után, késleltetve be kell újra húzni a relének.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Van egy olyan érzésem, hogy túl nagy az előtét ellenállás értéke, vagy kicsi a teljesítménye. De ez nem jelent semmit. Persze lehet, hogy hülyeséget mondtam.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Pont erre gondoltam, hogy rákötök próba képpen egy cerka elemet, egyszer így egyszer fordítva, mind két csatornára, Elem egyik polarítása GND másik meg egyértelmű.
(#) Koncsar válasza (») Feb 4, 2013 /
 
Bocsánatot kérek, Köbzoli. Ok.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Az egyenfeszre 1.2 V -ra old, majd visszakapcsol mind a két irányba, mind a két csatorna.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Örvendetes! Várom még a válaszod, a relé előtét-ellenállásnak mekkorát ültettél be?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
0.6W 4.7K
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Volt még egy kérdésed, hogy milyen fokú melegedést tapasztalok, igazából a tranyókat, a Fet felületét néztem, nem melegednek. Hidegek. Lehet olyan relé kéne ami hiba esetén a végfokot is leválasztja a tápkondi után, de a védelem rajta marad a tápon.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
Következő: »»   100 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem