Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   888 / 1385
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Igen. Valahogy így működik.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Érdemes szerintem belefektetni az energiát , mert jó gép .És ha sikerül rendbe hozni , és jó kezek közzé kerül , akkor sokáig meghálálja.
Egyébként ami a videón van az is hasonló cipőben járt , és láthatod a végeredményt , és ez csak egy sima nyomtatás volt nem is minőségre állított.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Lehet de ezt a nyomtatós témában kéne megbeszélni ...
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Igen ebben igazad van , és nem is lesz több betű erről , de akár át is lehet tenni.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Lénye, hogy az iskoláé ott meg erre (másra sem) pénz az nincs.
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Régebben írtam, hogy a sima fénymásoló papírra is lehet lézernyomtatóval nyomtatni, és át is ragad a toner a nyákra. Most kipróbáltam műnyomó papírral, szerintem 95%-a át ment a nyákra. Ajánlom mindenkinek! Ami papírt nem tudok lemosni, ami a toner felszínére van ragadva, azt mivel távolítjátok el? Vagy maradhat, mert a mintázatot nem rontja el? Sósavval próbáltam, fél perc alatt nem csinált semmit.
(#) Gabó válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Én amióta vasalok, csak műnyomóval. Ami marad rajta papírdarabkákat nem szoktam leszedni, a maratóm úgy is leoldja. Nem tudom, hogy mivel maradsz, de a hidrogénperoxidos keverék nálam leszedi. Anyit szoktam csinálni, hogy kb 1perc mulva kiveszem és áttörlöm a panelt, és a maradék is lejön.
(#) dddemeter hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Sziasztok!Most probálkozok elöször vasalásos teknikával nyákot gyártani de nem akar sikerülni sehogy se.180 gramos fotopapirra nyomtattam és amikor rávasaltam a lemezre és leáztattam akkor látom hogy a nyáklemezen a rézfolia tele van " buborékokkal" vagyis pöttyös alakzatban feldudorodott a rézbevonat a lemezen. Adjatok tanácsot hogy most mivel hibáztam mert nem szeretnék ujabb nyáklemezeket tönkretenni ?Elöre is köszönöm a segitségeteket tisztelettel Demeter!
(#) BarnaPili válasza dddemeter hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Hello!
Vagy a NYÁK volt a hulladék,vagy visszább kell venni a vasaló hőmérsékletét.(Szerintem az első.Valószínűleg a ragasztóanyag kezdett gázosodni a hő hatására.)
István
(#) eyess válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Na meg aztán a bakelit szaga az fenomenális volt néha.
(#) Vacok hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Ilyen méretekben vasalással elő lehet valahogy állítani a nyákot? Van a vasalásnak mekkora a legkisebb mérethatára?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013

dfn166.lay
    
(#) eyess válasza Vacok hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Ez 7,5 cm *11cm .Persze minden további nélkül.
(#) pisti89 hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Sziasztok
Ismételten tanácsotokra volnék kíváncsi
Vettem a hestore-ban ezt afurógépet és ezt azállványt, de az állvány minősége finoman szólva is silány
1,5-es fúrótól már berezonál (középsó rugós oszlop) és töri a szárakat (vídiás fúró)
Most már tanácstalan vagyok, adjatok tippeket, ti hogyan fúrkáltok
Hallottam már olyat, hogy sima DC motorra ragasztanak tokmányt és így vídiás fúróval fúrnak (én elég sokat használtam és törtem el az évek folyamán, szerintem nem lehet puszta kézzel fúrni)
Szóval várom a tippeket, hogyan lehetne jó állványt csinálni, átalakítani, lehet-e puszta kézzel fúrni-állvány nélkül...stb
Esetleg hol lehet jót venni olcsón (kizárólag fém)
Minden infónak örülök ami eszetekbe jut
Előre is köszi a segítséget
(#) Temela válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Üdv!

Majdnem ennyi pénzzel beballagsz a praktikerbe vagy másmilyenbe és veszel huszon- párezer forintért asztali állványosfúrógépet (vagy neten)- nos, az mindenképpen praktikusabb. Tudod használni komolyabb fúráshoz és maráshoz is. Általánosságban elmondható, hogy aránylag pontos (ja, és csendesebb). Csak egy ötlet.
(#) pisti89 válasza Temela hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
milyen állványos asztali fúróra gondolsz?
esetleg valami linket dobhatnál, ha jó akkor ezt inkább eladom
(#) Vacok válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Én a vonalvastagságra gondoltam: 0,25mm
(#) gulasoft válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Hú ezért 9000 Ft-ot elkérni. A silány nagyon finoman lett fogalmazva. Nekem a tesco-s állványos fúró is bevált, bár 30 luknál többet nem fúrok vele egy panelen.

Ha ilyen nagy gond egy jó fúrógép esetleg lehetne csinálni egy tengelyes léptetőmotoros lábpedálos állványt, az közel ennyiből kijönne.
(mondjuk a motor a vezérlés és a táp miatt lehet több lenne) Beraknád a panelt, lenyomnád a pedált és fúrna. Persze ott lenne még az a gond, hogy amikor már csak 1mm-re van a paneltől, akkor megálljon, hogy tudj még igazítani a panelon. Azért ezen még majd el kéne gondolkodni. (két pedál lehetne, de az meg már túlbonyolítaná) Mindenesetre mind a két kéz szabadon maradna lefogni a panelt.
(#) pici hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Na ezért jó SMD paneleket készíteni. Kisebb panelméret, kimarad a fúrás folyamata, nem törik fúró, és nincs kosz
Néha azért kell fúrni. Én simán kézben fúrok. 1mm felett gond nélkül előpontozva.
1mm alatt a fúrószárat úgy teszem bele, hogy a panel vastagságnál picit több lógjon ki a tokmányból. így nagyon kicsi az esélye, hogy eltörjön.
És úgy csinlom, ahogy a sünök szexelnek: óóóóvatosan, nagyon óvatosan
(#) pisti89 válasza pici hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Igen de nem mindent lehet SMD-ben gyártani
Én is sünisen fúrok most
Érdekes megoldás kipróbálom
(#) pisti89 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Igen, de pont a helyhiány miatt nem CNC-vel fúrok
Eszembe jutott már egy Automata gravírgép, CNC-vel való automatizás panelvágás, fúrás
De ehhez sok pénz és hely kellene
(#) foltoska hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Szevasztok!

Szeretném megkérdezni, létezik-e eredeti szoftvergyártói (ABACOM) angol nyelvű leírás a Sprint-Layout 6-hoz? Ha igen, honnan lehet letölteni?
Kérem, segítsen valaki információval. Köszönettel: Foltoska
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2013
(#) gyök2 válasza foltoska hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
(#) hotib válasza Temela hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Hát én beballagtam 2 hete (konkrétan a Metroba) állványos fúrót is néztem. A huszon párezres kategóriában leledző einhell márkanevű gépnek kb. 1mm-t lötyögött a tokmánya (pontosabban nem a tokmány, hanem a "főorsó") Nem fel-le, hanem jobbra-balra...
(#) Temela válasza hotib hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Nem feladni, keresgetni - a módszer jó! (nem mindegyik s@r)
(#) _vl_ válasza Temela hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Tudni kell, hogy mit keressen az ember: Bővebben: Link
(#) kiborg hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
A nyákkészítés laminálással topiccal mi lett? Tud róla valaki valamit?
Üdv Kiborg
(#) _vl_ válasza kiborg hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
(#) kameleon2 válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Szerintem a "gyári" asztali fúrógépek : kacatok. Még a 20-30.000Ft-osok között is van rossz minőségű. Könnyűek, billegnek és a csapágyuk nagyon vacak. Ha újból kezdeném és leginkább a nyákfúrás érdekes, akkor vennék egy cnc-s ER11 főorsót, amit meghajtok egy bármilyen dc motorral, vagy egy ilyet és ezt raknám fel valami mechanikára. Fúrószárat pedig tudom ajánlani az izraeli és a kínai gyártmányokat az ebay-ről. Egyébként lehet kézzel is fúrni, mert évekig csináltam, de mindig vacak lett a fúrás. Régen voltak "békebeli" asztali fúrógépek, amiknek valóban jó volt a mechanikájuk. Esetleg itt-ott vaterán még felbukkanhat, érdemes kutakodni. Ha mégis valami "gazdaságos" barkácsboltban keresgélsz, akkor érdemes a fel-le mozgatásnál ránézni, mennyit kotyog. Ha nagy a holtjáték, akkor csak a bajnak van. Ha könnyen borul, azzal is lehet gond. Nekem egy drágább Einhell van, de abban is siklócsapágy volt, nem tudtam miért ráz, mint a traktor. Miután egy gépműhelyben felcsapágyazták, így is az elfogadható szintet üti csak meg. Inkább mechanikára használom, mert nyákra - gáz....
(#) pitybull válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Hasonló az én esetem is....már aszt hittem senki nem próbálja ki.
Mert valami miatt a matrica hátuljára való nyomtatás soha nem sikerült,nem inden vonal maradt meg a papiron,,lehet a nyomtató a hibás,nem tudom...újj canon lbp6000b...
folyamatom:
-Fénymásoló papir (tecskós)...
-lézer nyomtatás..
-panelra ráhelyez,alulra ráhajt ,oda ragaszt..
-felmelegíteni a vasalóval
-meg nedvesítem,egy pilanat alatt a csap alatt
-rávasalom.
-ujra nedvesítem
-és könnyen leveszem a papírt.
-maratás...

Anyira nehezen tudtam szerezni műnyomó papírt...hogy már mindennel megpróbálkoztam.
és ez nagyszerű....egyszerű és eddig a legjobb.

stc.JPG
    
(#) nagym6 válasza pitybull hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
A Hestore-nál van műnyomópapír matt a5-ös méret.
Következő: »»   888 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem