Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Érdemes szerintem belefektetni az energiát , mert jó gép .És ha sikerül rendbe hozni , és jó kezek közzé kerül , akkor sokáig meghálálja.
Egyébként ami a videón van az is hasonló cipőben járt , és láthatod a végeredményt , és ez csak egy sima nyomtatás volt nem is minőségre állított.
Lehet de ezt a nyomtatós témában kéne megbeszélni ...
Igen ebben igazad van , és nem is lesz több betű erről , de akár át is lehet tenni.
Lénye, hogy az iskoláé ott meg erre (másra sem) pénz az nincs.
Sziasztok!
Régebben írtam, hogy a sima fénymásoló papírra is lehet lézernyomtatóval nyomtatni, és át is ragad a toner a nyákra. Most kipróbáltam műnyomó papírral, szerintem 95%-a át ment a nyákra. Ajánlom mindenkinek! Ami papírt nem tudok lemosni, ami a toner felszínére van ragadva, azt mivel távolítjátok el? Vagy maradhat, mert a mintázatot nem rontja el? Sósavval próbáltam, fél perc alatt nem csinált semmit.
Én amióta vasalok, csak műnyomóval. Ami marad rajta papírdarabkákat nem szoktam leszedni, a maratóm úgy is leoldja. Nem tudom, hogy mivel maradsz, de a hidrogénperoxidos keverék nálam leszedi. Anyit szoktam csinálni, hogy kb 1perc mulva kiveszem és áttörlöm a panelt, és a maradék is lejön.
Sziasztok!Most probálkozok elöször vasalásos teknikával nyákot gyártani de nem akar sikerülni sehogy se.180 gramos fotopapirra nyomtattam és amikor rávasaltam a lemezre és leáztattam akkor látom hogy a nyáklemezen a rézfolia tele van " buborékokkal" vagyis pöttyös alakzatban feldudorodott a rézbevonat a lemezen. Adjatok tanácsot hogy most mivel hibáztam mert nem szeretnék ujabb nyáklemezeket tönkretenni ?Elöre is köszönöm a segitségeteket tisztelettel Demeter!
Hello!
Vagy a NYÁK volt a hulladék,vagy visszább kell venni a vasaló hőmérsékletét.(Szerintem az első.Valószínűleg a ragasztóanyag kezdett gázosodni a hő hatására.) István
Na meg aztán a bakelit szaga az fenomenális volt néha.
Ilyen méretekben vasalással elő lehet valahogy állítani a nyákot? Van a vasalásnak mekkora a legkisebb mérethatára?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
Ez 7,5 cm *11cm .Persze minden további nélkül.
Sziasztok
Ismételten tanácsotokra volnék kíváncsi Vettem a hestore-ban ezt afurógépet és ezt azállványt, de az állvány minősége finoman szólva is silány 1,5-es fúrótól már berezonál (középsó rugós oszlop) és töri a szárakat (vídiás fúró) Most már tanácstalan vagyok, adjatok tippeket, ti hogyan fúrkáltok Hallottam már olyat, hogy sima DC motorra ragasztanak tokmányt és így vídiás fúróval fúrnak (én elég sokat használtam és törtem el az évek folyamán, szerintem nem lehet puszta kézzel fúrni) Szóval várom a tippeket, hogyan lehetne jó állványt csinálni, átalakítani, lehet-e puszta kézzel fúrni-állvány nélkül...stb Esetleg hol lehet jót venni olcsón (kizárólag fém) Minden infónak örülök ami eszetekbe jut Előre is köszi a segítséget
Üdv!
Majdnem ennyi pénzzel beballagsz a praktikerbe vagy másmilyenbe és veszel huszon- párezer forintért asztali állványosfúrógépet (vagy neten)- nos, az mindenképpen praktikusabb. Tudod használni komolyabb fúráshoz és maráshoz is. Általánosságban elmondható, hogy aránylag pontos (ja, és csendesebb). Csak egy ötlet.
milyen állványos asztali fúróra gondolsz?
esetleg valami linket dobhatnál, ha jó akkor ezt inkább eladom
Hú ezért 9000 Ft-ot elkérni. A silány nagyon finoman lett fogalmazva. Nekem a tesco-s állványos fúró is bevált, bár 30 luknál többet nem fúrok vele egy panelen.
Ha ilyen nagy gond egy jó fúrógép esetleg lehetne csinálni egy tengelyes léptetőmotoros lábpedálos állványt, az közel ennyiből kijönne. (mondjuk a motor a vezérlés és a táp miatt lehet több lenne) Beraknád a panelt, lenyomnád a pedált és fúrna. Persze ott lenne még az a gond, hogy amikor már csak 1mm-re van a paneltől, akkor megálljon, hogy tudj még igazítani a panelon. Azért ezen még majd el kéne gondolkodni. (két pedál lehetne, de az meg már túlbonyolítaná) Mindenesetre mind a két kéz szabadon maradna lefogni a panelt.
Na ezért jó SMD paneleket készíteni. Kisebb panelméret, kimarad a fúrás folyamata, nem törik fúró, és nincs kosz
Néha azért kell fúrni. Én simán kézben fúrok. 1mm felett gond nélkül előpontozva. 1mm alatt a fúrószárat úgy teszem bele, hogy a panel vastagságnál picit több lógjon ki a tokmányból. így nagyon kicsi az esélye, hogy eltörjön. És úgy csinlom, ahogy a sünök szexelnek: óóóóvatosan, nagyon óvatosan
Igen de nem mindent lehet SMD-ben gyártani
Én is sünisen fúrok most Érdekes megoldás kipróbálom
Igen, de pont a helyhiány miatt nem CNC-vel fúrok
Eszembe jutott már egy Automata gravírgép, CNC-vel való automatizás panelvágás, fúrás De ehhez sok pénz és hely kellene
Szevasztok!
Szeretném megkérdezni, létezik-e eredeti szoftvergyártói (ABACOM) angol nyelvű leírás a Sprint-Layout 6-hoz? Ha igen, honnan lehet letölteni? Kérem, segítsen valaki információval. Köszönettel: Foltoska A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2013
Hát én beballagtam 2 hete (konkrétan a Metroba) állványos fúrót is néztem. A huszon párezres kategóriában leledző einhell márkanevű gépnek kb. 1mm-t lötyögött a tokmánya (pontosabban nem a tokmány, hanem a "főorsó") Nem fel-le, hanem jobbra-balra...
Nem feladni, keresgetni - a módszer jó! (nem mindegyik s@r)
Tudni kell, hogy mit keressen az ember: Bővebben: Link
A nyákkészítés laminálással topiccal mi lett? Tud róla valaki valamit?
Üdv Kiborg
Szerintem a "gyári" asztali fúrógépek : kacatok. Még a 20-30.000Ft-osok között is van rossz minőségű. Könnyűek, billegnek és a csapágyuk nagyon vacak. Ha újból kezdeném és leginkább a nyákfúrás érdekes, akkor vennék egy cnc-s ER11 főorsót, amit meghajtok egy bármilyen dc motorral, vagy egy ilyet és ezt raknám fel valami mechanikára. Fúrószárat pedig tudom ajánlani az izraeli és a kínai gyártmányokat az ebay-ről. Egyébként lehet kézzel is fúrni, mert évekig csináltam, de mindig vacak lett a fúrás. Régen voltak "békebeli" asztali fúrógépek, amiknek valóban jó volt a mechanikájuk. Esetleg itt-ott vaterán még felbukkanhat, érdemes kutakodni. Ha mégis valami "gazdaságos" barkácsboltban keresgélsz, akkor érdemes a fel-le mozgatásnál ránézni, mennyit kotyog. Ha nagy a holtjáték, akkor csak a bajnak van. Ha könnyen borul, azzal is lehet gond. Nekem egy drágább Einhell van, de abban is siklócsapágy volt, nem tudtam miért ráz, mint a traktor. Miután egy gépműhelyben felcsapágyazták, így is az elfogadható szintet üti csak meg. Inkább mechanikára használom, mert nyákra - gáz....
Hasonló az én esetem is....már aszt hittem senki nem próbálja ki.
Mert valami miatt a matrica hátuljára való nyomtatás soha nem sikerült,nem inden vonal maradt meg a papiron,,lehet a nyomtató a hibás,nem tudom...újj canon lbp6000b... folyamatom: -Fénymásoló papir (tecskós)... -lézer nyomtatás.. -panelra ráhelyez,alulra ráhajt ,oda ragaszt.. -felmelegíteni a vasalóval -meg nedvesítem,egy pilanat alatt a csap alatt -rávasalom. -ujra nedvesítem -és könnyen leveszem a papírt. -maratás... Anyira nehezen tudtam szerezni műnyomó papírt...hogy már mindennel megpróbálkoztam. és ez nagyszerű....egyszerű és eddig a legjobb.
A Hestore-nál van műnyomópapír matt a5-ös méret.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |