Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   60 / 141
(#) kadarist válasza Lajos71 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia!
Nézd meg, hogy nincs-e kiégve a nagyfeszültségű biztosíték.
(#) Lajos71 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia !Nem mértem rajta szakadást,kerámia biztositék.
(#) kadarist válasza Lajos71 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szerintem a hálózati biztosítékot mérted. Keress egy műanyagtokosat, olyat, mint amilyet linkeltem.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) Lajos71 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Igen ,megtaláltam.Rámértem és jó a bizti!
(#) kadarist válasza Lajos71 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Lehet még a dióda szakadt, a kondenzátor szakadt vagy magnetron hibás. Van, hogy a trafó szekunder tekercse szakad meg, de ez ritka.
(#) Lajos71 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A dióda a kondi elött van nagy fekete .Ki lehet mérni a diódát és kondit,ha igen hogyan,
(#) kadarist válasza Lajos71 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A kondit kapacitásméréssel lehet kimérni, a diódát házi eszközökkel nem, mert nagy a nyitófeszültsége.
(#) Lajos71 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
A dióda a kondi és a mikro alaplaplemeze között van.Szakadást mérek mindkét irányban.
(#) Gafly válasza Lajos71 hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Idézet:
„Szakadást mérek mindkét irányban”

Multiméterrel, gondolom...
Kadarist hozzászólása
Idézet:
„a diódát házi eszközökkel nem, mert nagy a nyitófeszültsége”

meg elment a füled mellett
(#) kocsora hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Urak!

Hol lehet kapni méretre szabható csillámlapot, természetesen olcsón...

Köszi
(#) horgasz40 hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
vann egy DAEWO mikro főz mindent még az olvaszto programnál is
(#) Hupetiapa hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Helló!
Segítséget szeretnék kérni,mert a Samsung mikrónk ami mindig kiveri a biztosítékot,ami benne van. Először kB 1 évesen,most meg hetente.
Akkor is,ha előbb letekerem az órát,vagy néha akkor is,ha kinyitjuk az ajtaját.
Már meguntam mindig cserélgetni a biztosítékot illetve nehogy valami más baja is legyen.
Néha zúg magától,akkor ki szoktam húzni.
Légyszi segítsetek.

Előre is köszi a segítséget.
Üdv.:Hupetiapa
(#) Bakman válasza Hupetiapa hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Valószínűleg a kapcsolójával van gond. A teljesítményszíbályzó a nullát, az időkapcsoló a fázist szakítja meg. Viszont, ez a két érintkezőpár viszonylag közel van egymáshoz, szeret átütni a kettő között.

A miénk is ezt csinálta, kikötöttem belőle a teljesítményszabályzó részt.
(#) gdolozs hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Sziasztok
Panasonic NN-E24WB semmit nem csinált. Szétszedve és méregetve találtam benne az időzítő és az üzemmód kapcsoló fölött egy 30 ohm 20W jelölésű kerámia tokozású ellenállást, (kimérve 26 ohm, enyhén megrepedve), rászerelve egy KSD1 150/0 típusú hőkapcsolót, ami szakadást mutatott. Ezt rövidre zárva a készülék egy rövid próba idejére működött, de az ellenállás iszonyúan melegedett, ezért nem kísérleteztem többet. Mi ment még tönkre a mikróban? Mitől melegszik annyira ez az ellenállás? Sajnos nincs rajzom a mikróhoz, nem tudom, mi célt szolgál az ellenállás. Talán így oldották meg a túláramvédelmet?

A válaszokat előre is köszönöm
Gdolozs
(#) Gafly válasza gdolozs hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nem lehet ez a lágyindító ellenállás?

Mellesleg ez egy egész jó kis leírás amit találtam, bár még a gyártó sem ugyanaz...

Van azért olyan rész benne, amivel lehet vitatkozni.

micro.pdf
    
(#) gdolozs hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Köszi az anyagot. Ha ez a lágyindító, akkor azért melegszik, mert a relé nem húz meg, vagy nem zárnak az érintkezők rendesen. Jól értem?

Csak érdekeségként: a KSD1 150/0 termokapcsolóról megtudtam, hogy a típusszám után következő számjegy a kikapcsolás hőfokára utal C fokban, a törtjel utáni szám a visszakapcsolás hőfoka C fokban. A szakadást mutató alkatrészt próbaképpen beraktam a mélyhűtőbe, majd egy nap múlva (bentfelejtettem) kivettem, és csodák csodája: rövidzár!!! Azaz működik!

Gdolozs
(#) Franck hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Távgyógyászat egy mikrón.
Távolélő édesanyám konyhájában szétgett egy vezeték a falban, s a be sem kapcsolt állapotban lévő mikrót tönkretette. Bevitték a szervízbe, ott azt mondták hogy túl régi és már nincs hozzá vezérlőpanel. Whirlpool AVM 350 wp a modell. A szerelő aki szétszedte a szervízben azt mondja, hogy eeprom csere valszeg. A biztosítékok épek maradtam, gondolom én egy pár tűtranziens kiütötte.
Nincs véletlenül valakinek rajza netán alkatrésze ehhez a típushoz, szerintetetk lehet még ezzel kezdeni valamit, vagy kuka az egész.
Vicces egy világ, az elmúlt héten a családban három igen komoly értékű gép ment javíthatatlanul tönkre. Ha ez máshol is így megy, akkor tényleg vége a földnek, mert egyrészt ezeket pótolni kell, másrészt mi lesz a rengeteg selejt hulladékkal. Térdre imára.
(#) Franck hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Kedves köbzoli, csak kérdezném, hogy ezt nekem írtad-e, mert ha javaslatod szerint ez lenne a gond, akkor nekiállok szétberhelem
(#) Franck hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Köszönöm a javaslatodat, nem tudom mennyire sikerül a téma, állítólag ezeken a nyákokon nincs jelölés az elkatrészeken. Ez a gyártó adattábla nélküli alkatrészekből szerelte a cuccait.
(#) mazso1988 hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Sziasztok
Érdeklődnék, hogy szerintetek Samsung OM75P(10) magnetront valahol még lehet kapni? Én már 2 napja bújom a netet de semmi.
Üdv.
(#) kpkp hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Sziasztok,
Azzal a kérdéssel fordulok felétek, hogy legyetek szívesek segíteni abban, hogy a mikrohullámú sütőmben hogyan kell égőt cserélni.
A típusa moulinex ultimys duo combi.
Egyébként milyen típusú égő való bele?
És azt hol lehet kapni?
Használati utasítást találtam, de ebben nem találok ilyen rovatot: http://www.moulinex.hu/udata/files/210AFW242_moulinex.pdf
Gyors segítségeteket előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
KP
(#) kpkp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Szia Köbzoli,
Nagyon köszönöm a megnyugtató gyors választ.
A szerviz mindösszesen ennyit írt a kérdésemre: "Az Ön által keresett alkatrész külföldi raktárról rendelhető: SS184902, izzó, melynek áfás ára 2231.-Ft.
A készülék megbontása életvédelmi okokból csak szakszervizben lehetséges.
A készülék feszültségmentes állapotában is magasfeszültségű töltéssel rendelkezik, mely halálos áramütést okozhat. Szervizünk a megbontást követően ellenőrzi azt is, hogy a készülék sugárzási szintje megfelelő e.
A csere költsége munkadíjjal és áfával együtt: 4881Ft"
Egyébként miben van ott magasfeszültség?
Gondolom nem a magnetronban. Valami izmos kondik vannak ott? Ha igen, ezek kb. mennyi idő alatt sülnek ki? Vagy mi?

Nincs valami trükk amivel a külső sugárzását házilag is tudom mérni drága műszer nélkül?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
(#) kpkp válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Köszönöm, én is így gondoltam.
(#) kpkp válasza kpkp hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Csak tájékoztatásul:
Közben kaptam még egy választ a szerviztől. Érdekességképpen megosztom:
"Sajnos a burkolat eltávolítása szükséges a cseréhez és a nagyfeszültségű kondenzátor miatt ez veszélyes művelet."
(#) alan1987 hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a Teka mikrómnak (7 éves) ma nem nyílt ki az ajtaja, egyáltalán. Mi lehet az oka?? Mit csináljak most? Amikor benyomom a nyitó gombot, világít belül, de nem nyílik ki!
Köszi előre is!
(#) zolika60 válasza alan1987 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Valami műanyag pöcök letört, szedd szét majd látod.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2013
(#) Filosofem hozzászólása Márc 2, 2013 /
 
Sziasztok!

lg wavedom mb-4384bc mikrohullámú sütővel van problémám.
A jelenség, hogy a kijelzője hetekre akár hónapokra behal. Aztán teljesen véletlenszerűen visszatér és újra látom mennyi az idő stb..
Amúgy minden más tökéletesen működik rajta.
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2013
(#) mraulajos válasza alan1987 hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Hali!
Én is jártam már így, annyi volt a baja, hogy az ajtó felületét körül, ahol illeszkedik a házra, és magát a házat is meg kellett tisztítani, mert kissé zsíros lett. Nem látszott, sokára jöttem rá. Többször szétszedtem, a kallantyúkat szilikonzsírral megkentem, stb., mire rájöttem mi a gond.
(#) -Thomson- hozzászólása Márc 8, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Egy pontosan ugyanilyen mikrót akartam ma megcsinálni, de nem sikerült a dolog! A leírtakhoz hasonlóképp jártam el, de mivel másnál néztem meg, ezért idő hiányában nem jutott mindenre idő!
először is végignéztem a biztosítékokat! Rendben volt!
aztán megnéztem a hőkioldókat! rendben volt!
a magnetron-nál 0,3 ohm-ot mértem! a leírtak alapján ez is jó volt!
aztán jött a trafó, na annak a primer tekercsén azt hiszem 3,4 vagy 3,6 ohm volt, nem pedig a szövegben említett 1ohm, nem tudom, hogy ez gondot jelenthet-e! ezután megmértem szinte minden kivezetést a trafón, de sehol nem mértem 75ohm-ot! Itt be is fejeztem a transzformátor méréseket!
aztán kapcsoló, nos a kapcsoló az jónak bizonyult, mert mikor kiszedtem belőle, nem látszott rajta semmi égés olvadás, sérülés! 4 saru hely van rajta kettő a tetején kettő pedig az alján, a fölső kettő elcsavaráskor zárt! csengetéskor pedig nyitott! az alsó kettőt pedig nem teljesen értettem, hogy hogy van, mert abból az egyik csatlakozott a csengőhöz is valamiféle feszítő rugóval! a mellékelt képen jól látszik! De szerintem ez is biztos jó!
A vezetékek is jók megnéztem szakadás vizsgálóval mindegyiket!
Aztán átellenőriztem a kondit ohm mérővel végtelen ellenállás volt!
Nos miután észrevettem, hogy a képen látható mikrón 2 dióda van itt pedig csak egy gyanús volt hogy belenyúltak, meg is volt rá az ok, mert kéz alól lett a mikró vásárolva!
Nem tudom, hogy gondot jelenthet-e?

Ezek után egy fickó valami olyasmit mondott, hogy azt a csillámlemezt kell kicserélni, és jó lesz, nem tudom, hogy ebből mi lehet az igaz az itt előttem hozzászólók írása alapján!

Elnézést a hiányos mérések és információért, de szorított az idő!
(#) stoky válasza -Thomson- hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Nem írtad le a hibajelenséget.
Következő: »»   60 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem