Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   766 / 1273
(#) szabo.eduard hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
hello mindenkinek lenne egy hyundai ctv2114 típusu tv készülékem és az lenne ak kérdésem hogy világit a helyzetjelzö piros fény de nem kapcsol be. valami kattogo hang jön a panelrol mi lehet a gond tud valaki segíteni nincs semmi mérö müszerem.
(#) kocici17 válasza szabo.eduard hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Úgy eléggé bajos lesz a dolog. Lehetséges, hogy túl van terhelve a táp /sorvégfok/, és ezért nem tud felfutni. /sortranzisztor./
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) kocici17 válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
A tápokat végigmérted? Nem a háttér világításra gondolok, hanem a többire....5v.3,3v. 2,5v,9v, 12v, 19v, nagyjából ezeket kell elsőre ellenőrizni, ha ezek megvannak akkor nagy valószínűséggel t-con.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) szabo.eduard válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
és,mi lehet az a kattogo hang???
(#) kocici17 válasza szabo.eduard hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
A piros fény nem villog, mikor kattog? Tudniilik, ha a sorvég halt meg akkor lehetséges, hogy a táp próbál felfutni, de egyből le is szabályoz a sorvég zárlata miatt. de elő kell vennem a rajzot elöbb, ha épkézláb választ akarok adni, na meg mérni is kéne. várj belenézek a rajzába.
Még 1 Hunday vagy Vestel , Orion vagy ki a neve?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szia!
G2 400-500V körül nincs fény. Max feszültsége 780V szintén nincs fény.
(#) kadarist válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
A mai nap folyamán valamelyik LCD-javítós topikban volt szó egy ilyen hibáról.
(#) zolika60 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Idézet:
„lenne egy hyundai ctv2114 típusu tv készülékem”
(#) kocici17 válasza szabo.eduard hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szóval piszkosúl nincs kattogni való a készülékbe, tehát elképzelhető, hogy megy a sorkimenő, és a nagyfeszt hallod áthúzogatni.... Ha ez az ábra, akkor ki kell pusolni rendesen, és megnézni, hogy a klipsznél üt át, vagy a nyáklapnál. Jellemző még, hogy a nyáklapon hibás, /kikagylósodott forrasztás/ok vannak, és ezek okozzák egyenlőre a hibát. Azért egyenlőre mert még birják az alkatrészek...De nem sokáig fogják tűrni. Ehhez szét kell venni a tvt, kitisztítani, átnézni a forrasztásokat, és szükség szerint, átforrasztani, és utána átmérni a sorvéget. h Ha ez megvan és még mindíg nem megy akkor kezdünk javítani, illetve hibát keresni. Ezen kívűl még sok más is okozhatja, de ez a jellemzőbb.
(#) kocici17 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Ok már túlvagyok rajta.. köszi, előszedtem a doksiját. csak az a nagyobb gondom, hogy nincs műszere kéznél, így nehéz lesz 1-2 dolgot értelmezni majd.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) bubuc17 hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Sziasztok
Elromlott 50ps8000 típusú plazma tv mel akadtam el.
A y inverter panelon volt 3 rossz fet és pár ellenállás.
Feteket csak hasonlókra tudtam cserélni.
Így már majdnem hibátlanul működik de kb 5perc használat után piros foltos lesz a kép majd egyre pirosabb.
Mi lehet ez?
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Az Y-sus- ban az összes tranyót lecseréld egyformára, mert el húz,. A kondikat amik vannak az Y-sus-on szépen cseréld le lehetőleg mindet, ha nem akarsz 2x dolgozni vele.Vigyázz a feszültségekre.

Egyébként a fet-ek 300v 75A esek benne, tehát nem lehet akármit odarakni.

Úgy első kifutásra ennyi. Ird ide az Y-sus számát, hogy okosabb legyek.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Ez nagyon érdekes. Ezt a feszültséget a képcső kivezető elektródáján mérted? Képcső fűtés rendben van?
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Igen ott mérem. Jónak találom a fűtést.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Ebben az esetben nagyon képcsőszagú a hiba.
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget.
Attól ijedtem meg ne kijelző hiba legyen.
Nem tudom biztosra hogy y panelnak hívják e , hátólról nézve a jobb felső sarokban van és a 3 vastag szalagkábel megy bele.
Amit cseréltem: STP20NF20 cseréltem rjp30e2 re és még egy FDP51N25 cseréltem egy 20A esre. Ez volt itthon.
Mostmár teljesen elvörösödik kis használat után.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Azt kihagytam, hogy mérgembe egy határozott ütést mértem az oldalára akkor egy pár percre bejött a kép. De sehol nem találok benne érintkezési hibát.
(#) bubuc17 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Csatoltam a képeket a panelről.
A kisebb bordán lévő 3db félvezetőt cseréltem, + ellenállások és kondi.
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Nem nem ez nem kijelző hiba, hanem y-sus hiba, Gondolom samsung-ról van szó, de technikailag mindegy. Ez Y-sus hiba, ...van egy szám sz Y-sus-on azt add már meg, mert több fajtát is használtak, és könyebb elövakarnom a rajzát.
(#) kocici17 válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Ok tegyük el holnapra, addigra kiszedem a rajzát, és holnap, mondjuk 3 után ugyanitt találkozunk, és segítek. a 200v-os fetek gyengék lesznek, mert 190v-215v közötti az üzemi fesz. Holnapra leírom, hogy milyen fet, és honnan. Ne nagyon gyílkold addig, és leírom a kondikat is akiket cserélni máris.
Igy már megvan az azonosító... LG 50 es
Egy-két képet tegyél a képről is ide.
Na megyek aludni, akkor holnap.....csaaaaa.
Még 1 azon a bordán ha jól emléxem az egyik az egy dióda.
De elöszedem a rajzát holnapra.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Nyilván a képcső belsejében van érintkezéshiba, mert feltekert G2 mellett akkor is kellene fénynek lenni, ha a katódfeszültségek magasak.
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Könnyen lehet a képcsövön belüli szakadás...
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Teljesen jogos amit írsz. Holnap megy a szelektívbe.
Minden segítséget nagyon köszönök.
Szép estét.
(#) kadarist válasza bubuc17 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Amit javítottál az a Z-sustain board és ha nem sikerül teljesen kijavítanod, akkor kaphatsz viszonylag olcsón felújítottat: Bővebben: Link
(#) szabo.eduard hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
elvileg talán ez kattog létezhet ilyen tuti h nem lehet nagy gond!!!????
(#) mps válasza szabo.eduard hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Hali! Ez csak egy ptk, a képcső lemágnesezéséért felelős, nem igazán szokása a kattogás.
Igazából nincs is köze a tv többi áramköréhez.
(#) szabo.eduard hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
pedig tényleg van valami halk kattogás mikor probálom bekapcssolni akkor a piros jelzöfény enyhén elhalványodik!! irtam már h sajnos nincs.müszerem h ki mérjem nem e lehet megoldani anélkül mert egy tv szerelöre most nincs keretem jelenleg
(#) mps válasza szabo.eduard hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Végig nézted amit Kocici mondott? Műszer nélkül nehéz lesz. Ne kapcsolgasd csak úgy, hogy hátha megjavul, mert rosszabb lesz!
Valamint egy picit figyelj a helyesírásra!
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) csabii hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!

1,van egy GRUNDIG - M 82-169 pal plus típusú TV-m.
a hibája az, hogy mikor bekapcsolom, a képcsőnél hangos kattogó, sistergő hangott lehet hallani!
És magától kiszokot kapcsolni, meg a hangja is magától elmegy!

Mi lehet a gond!

2,meg van egy másik funai tv-2000a mk6-os Tv!
a hibája ennek az, hogy bekapcsoláskor nincs kép viszont az antenna bevan dugva és úgy sistereg mintha nem lenne benne az antenna!

3,ORION T2125a tv!
hibája rá volt kötve egy ps2 egyik pillanatba sötét kép, utána tv-re át lett nyomva és a kép átlósan jobbra felfelé ugrál és jelzi hogy 5-perc múlva kikapcsol!
Ha az antenna kivan húzva akkor nem ugrál a kép!

Mi lehet a gondja akár melyiknek is!
pénzem szervízre sajnos most nincs, ezért kérek segítséget!

A Segítséget előre is köszönöm!
(#) kocici17 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Ez bizony z-sus bord...ezt most benéztem. De a félvezetőkkel, és a kondikkal való megállapítás erre is igaz.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
Következő: »»   766 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem