Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1233 / 2500
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Attól függ mekkora teljesítményt szeretnél. Ajánlottam: transzformátoros témában érdeklődj.
(#) djdavid hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Keresek 2sc3845 és 2sa 1490 es tranyókhoz erősítő kapcsrajzot + nyáktervet 50-60W os elég max 100W ig valaki SOS
(#) voodoo válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Hogy érted ezt?
(#) kadarist válasza djdavid hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Szia!
Az a baj, hogy a 2SC3845 egy nagyfeszültségű kapcsolótranzisztor, amely nem jó erősítőnek.
(#) Beringer 600 válasza djdavid hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Szia! Én ezt tudnám ajánlani,és ez tuti kapcsolás,mert nekem is pöccre indult,és nagyon jól,és szépen szól.Itt meg találsz mindent amire szükséged van.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
(#) B.I válasza B.I hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Erre nem tud valaki valamit? Még egy észrevétel, a magas hangokat is elmossa nagy hangerőnél.
(#) GyurikaBx válasza B.I hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Milyen IC van benne? Elképzelhető, hogy 4 ohmon az IC védelme szól bele.
(#) mythbuster hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Zavarszűrési problémával kapcsolatosan kérném a segítségeteket. Az történt, hogy van egy LCD TV, alatta egy szerver HDMI -vel csatlakoztatva, és van egy asztali gép szintén HDMI -vel csatlakozik a TV -re. A szerver napi 24 -ben megy, és sokszor arról mozizok nincs is vele semmi baj. Azonban a nagyobb teljesítményű asztali gép ami szintén HDMI -vel kapcsolódik a TV -re valamiért zavart okoz, ami alatt az erősítő berezonál. Érdekesség az is, hogy ha kihúzom az asztali gépből a HDMI -t, akkor gyengül a sistergés(búgás), ha kikapcsolom az asztali gépet akkor még gyengül de még mindíg zavar van, mindaddíg míg a tápkábelt ki nem húzom az asztali gépből. Gyanúm elsősorban a közös földelésen alapszik(szerver,TV,asztali PC), vagy a hálózatba visszaáramló zavar amit nem hinném hogy zavart okozna, mivel 10e-s Thermaltake tápról van szó. Hogyan tudnám a földelésről vagy a bemeneti RCA -ról lehúzni ezt a zavart?
(#) voodoo válasza mythbuster hozzászólására (») Feb 13, 2013 / 1
 
Itt nézz szét inkább: Bővebben: Link

Üdv!
(#) pgabikam hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Üdv!Valaki tudna nekem segítenni hogy a tda 7385-öt lehetne esetleg hidba kötnni hogy nagyobb legyen a teljesítménye?
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Üdv! Nem lehet, mert eleve híd kapcsolásban működik.
(#) Szabi1 válasza voodoo hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget, az egyik csatorna tökéletesen működik, míg a másik megse mukkan, a hangszóró csak pattog ki/be kapcsolásra.
(#) mcsubika hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Helló!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Nekikezdtem egy Urbán féle 100 wattos szubwoofer erősítő építésének.
Meg van a fix +/- 45volt táp (földhöz képest mérve, 2db 12ezer mikrós kondi, hűtött egyenirányító, csillagpontos föld).
Panelt a leírás szerint összeraktam, tápot a megfelelő sarukra kötöttem, majd bekapcsoltam
és a kimeneti szintet 0v-ra állítottam, sajnos az áramfelvételt nem állítottam a leírás szerinti
100-200mA közé, a potiját közép állásban hagytam. (Elolvastam az élesztést, de nem volt itthon lámpám, gondoltam menni fog nélküle is... Lehet hiba volt a szerencsére bízni.)
Szóval kötöttem a kimenetre egy hangszórót (bemenetet üresen hagyva) és mikor bekapcsoltam valami nem stimmelt, mert egy kemény berregés szerű (rrrrrrrrrrrrrr) hangot adott a hangszóró láthatóan majd kiesett a bele. A tekercset rugó szerűre tekertem, ez lehet a gond, vagy valami komolyabb hibát véthettem? Külsőleg a végtranzisztorokon semmit nem lehet látni, extra füst és szag sem távozott a panelről.
(A kapcsolási rajzon látható P1 poti elvileg C4-R4 és R5 között van de R4-et és R5-öt összekötöttem és a hangerő potit a panelen kívül helyeztem el C4-R4 elé, gondolom nem ez lehet a probléma okozója.)
Ha esetleg valakinek lenne valami ötlete a megoldásra, azt szívesen meghallgatnám.
Remélem nem gond ha felteszem a kapcs. rajzot és pár fotót a szerkezetről.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) blasz válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia zárd rövidre a bemenetet,úgy próbáld meg és akkor tudod hogy gerjed vagy más hiba van.
(#) mindenes válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„és a kimeneti szintet 0v-ra állítottam, sajnos az áramfelvételt nem állítottam a leírás szerinti
100-200mA közé”
Ez nagy hiba,mert ezzel kelett volna az egészet kezdeni mivel tranzisztoros végfokozatról van szó. De talán meguszták a félvezetők. Egy áramkorlátozó ,ami lehet izzó is a primerkörbe -betételével próbád meg újra éleszteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
A gyűjtősáv és - illetve gyűjtősáv+ között nem egyforma a feszültség, most ellenőrzőm az ellenállásokat.
(#) reloop válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia!
A P4 poti középállása még nem adna úgysem mérhető nyugalmi áramot, 300-400 ohm környékén fog majd beállni. Az R37...40 ellenállások valamelyikén 5-10mV esése megfelelő. A beállítást természetes jel és hangszóró nélkül kell végezni.
A K1 kapcsoló panelen kívülre helyezése veszélyes mutatvány. Az IC 1 C rendkívül érzékeny bemenete az átkapcsolás pillanatában a levegőben lebeg (súlyos tervezési hiba!), ilyenkor bármi megtörténhet az erősítővel, de akár egy kontakt hiba folyományára is rémület rágondolni. Az IC 10. lábát feltétlen kösd testre 10k ellenállással!
A bemeneti poti letekerése elégséges kell legyen a bemenet némításához, feltéve, hogy helyesen kötötted be.
Élesztésnél 100-200 ohm körüli ellenállást illik a hangszóróval sorba kapcsolni.
(#) B.I válasza GyurikaBx hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
STK1050-es IC van benne. De mi lehet a magas hangokkal a baj?
(#) reloop válasza B.I hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia! Nem biztos, hogy a 4 ohm nem tetszik neki, lehet a hangváltóra allergiás. Beindít egy oszcillációt (gerjedést). A közelmúltban volt hasonló eset, kénytelenek voltunk beletörődni, mert kifogytunk minden ötletből.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Bocs hogy bele avatkozom,nekem volt olyan gyári végem ami az Orion hangváltókkal 30% hangerőnél tiltott állandóan,AIWA erősítő volt valamilyen Ic-s végfok volt benne.Ahogy kicseréltem Videoton hangváltóra elmúlt a bibi
(#) elektrorudi válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Idézet:
„az átkapcsolás pillanatában a levegőben lebeg (súlyos tervezési hiba!),”

... és a 2,2k bemeneti ellenálláshoz mit szólsz?
Jól látom, hogy 2A és 2B poti nincs beforrasztva? A nélkül, biztos, hogy nem lesz jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) B.I válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Ebbe még bele is törődnék csak az bosszant, hogy amelyik oldalban cseréltem a végfok IC-t az 4 ohm -on is jól szól, kivéve a magass hangokat.
(#) voodoo válasza B.I hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Kapcsolás? Fotó a gyanúsított áramkörről...? Jól jönne.
(#) B.I válasza voodoo hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
A kapcsolását már feltettem ide. Gyanusitani pedig nem tudok semmit épp ezért fordultam hozzátok Bővebben: Link
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Ha két teljesen egyforma végpaneled van amiből az egyik működik, akkor abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy le tudod vonni a következtetéseket a másikhoz képest.
(#) voodoo válasza B.I hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Rendesen lejön a Graetzből +/-37.5 V ? A pufferkondik hogy bírják 20 év után? Megkéne nézni ha van kéznél hasonló kaliberű valami 4700 µF -ossal. A magas hangok betorpanása elsősorban erre utal.
(#) B.I válasza voodoo hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
A Graetz-et mértem jó. Sajnos lehetőségem nincs kimérni a kondikat igy csak arra tudok hagyatkozni, hogy nincs felpuffadva. A kondis tesztelést sem tudom megcsinálni alkatrészhiány miatt Majd beszerzek két kondit és kipróbálom. De ez sem indokolná az egyik oldal recsegesését nagy hangerőnél. Köszönöm hogy segítetek.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) monati hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Műhelyben használt sztereo Grundig rádiós erősítőm egyik oldala bekapcsoláskor 10-20 másodpercig pukkanásokat okoz a hangfalon. Ha lehalkítom akkor is csinálja,csak az egyik oldali. Utána megjavul,és rendesen szól.
Már ott tart,hogy az az oldali Videoton hangfalam recseg a mély hangoknál...

Mi lehet a baja?
(#) Szabi1 válasza voodoo hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
T104 bd136 os PNP tranyót kiszedtem, megnéztem diódavizsgálóval és a bázis-emitter között szakadást vizsgáltam, akkor nem jó a tranyó ugye?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 13, 2013 / 1
 
Ha mind két irányba akkor valóban rossz. BD140 -es jó helyette.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
Következő: »»   1233 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem