Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóban 12V --> 3V
 
Témaindító: Krajcsooo, idő: Szept 25, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Krajcsooo válasza Chokapick hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
A melegedés valóban terhelés kérdése, nagy áramokra nem az LM317es a legmegfelelőbb. Az adatlap szerint 1,5A-nél le is kapcsol a beépített védelme. Én egy kb 6x6x2cm-es bordára raktam, ami viszonylag sűrűn barázdált, 1A esetén ez elegendőnek bizonyult.
(#) Chokapick hozzászólása Nov 4, 2007 /
 
csak nehany ledet szeretnek ratenni.Sztem arra LM317 tokeletes.ugye? es volna meg itt egy kerdes.Abban tudtok e segiteni,hogy egy PC-tapra hany led diodat tudnek rakotni parhuzamosan az 5 voltos kimenetre.karacsonyra szeretnek kesziteni walamit.ugy gondoltam,hogy utp kabelre felfuzok kb 200db ledet.csak meg nemtudom hogyan.szerintetek?
(#) potyo válasza Chokapick hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
Néhány ledhez jó az LM317, de a ledeket sorba kösd (vagy legalább néhányat sorba, majd az ilyeneket párhuzamosan).

Piros, zöld és sárga ledből kettőt rakhatsz sorba 5V esetén, kék és fehér ledből nem lehet sorba rakni, mert nem fog világítani. Párhuzamosan nagyjából ezer darabot kapcsolhatsz a tápra.
(#) Krajcsooo válasza Chokapick hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
1. A néhány LED párszor tíz mA-es áramát bőven elviseli az LM317. Ez esetben a hűtés mérete inkább attól függ hogy hány volt különbség van a be és kimenet között.
2. Párhuzamosan kötve összeadódik a LEDek árama Ez egy LED esetén kb. 10mA, 200 lednél 2A, a számítógép tápegység 5V-os kimenete hivatalosan ezt elviseli, de én inkább a 12V-os kimenetre tenném.
(#) Chokapick válasza potyo hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
krajcsooo es potyoo koszonom a segitsegeteket.igy mostmar csak a 200db led forrasztasat kell megoldanom az utp-re.
(#) potyo válasza Chokapick hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
Ajánlom a zsugorcsövet szigeteléshez.
(#) Chokapick válasza Krajcsooo hozzászólására (») Nov 4, 2007 /
 
12v-ra sorosan 4db kotheto ra. igy gondoltad.a pc tapra gondolok...,de akkor mar egyszerubb az 5Vkimenet..nem?
(#) Krajcsooo válasza Chokapick hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
A táp 12V-ját használva kevésbé fog melegedni, mint ha ugyanazt a terhelést 5V-ra adod rá, de ez lényegében elhanyagolható. 12V-nál 4es csomagocskákat tudnál kialakítani a LEDekből, de ezek bekötése már túl komplikált.
Mindenképp párhuzamosan kell kötnöd szerintem.
Viszont két dolog engem is érdekelne:
Hol szerzel nagy darabszámban olcsón LEDeket, mert nekem is kéne egy vödörrel egyik munkámhoz.
A 8 eres UTP-vel hogy kötöd be a 200 LEDet?
(#) patexati hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
Lehet,hogy nem illik teljesen a topicba de nem nyitok újat!Szóval nekem kéne valami megoldás arra a problémára,hogy a haver (mozdonyvezető) és az álltala használt BZmot típúsú járgányon szokott mentrendi szünetben nézni egy álltala vásárolt lcd tv-t.Na most ez az lcd megadta magát mert kapott valami feszültséglökést szerintem mit sikeresen megjavítottam Szóval nekem valami megoldás kéne egy olyan problémára,hogy a motorkocsi 24V-os de a hűtőszekrény egy inverer segítségével állít elő 12V-ot és ezen a csatlakozáson ment eddíg és itt kapott feszlökést szerintem a generátor okozta töltési feszültséglökéstől! Kéne nekem eg olyan 12-13Vkörüli stabilizátor kapcsolása mi 13-24V-ig kezelné ezt a problémát hogy nehogy legközelebb már az invertert is ki kelljen cserélni a tv-ben mi max 1.5A vesz fel 12V-on!Szóval egy stabizilálás kéne mi 13-24Vig tartja a 12V-ot ha meg is ugrik a fesz egy pillanatra vagy esetleg 24V-ot kap akkor is müködik és képes tartósan 2 A áramot biztosítani a készülék számára!Ha valaki tud segíteni legyenszíves tegye meg fontos lenne a barátom számára!
(#) titi válasza patexati hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Szerintem legegyszerűb 7812-vel, csak olyan típust válasz, ami tud 2 Ampert.
Vagy fejeld meg tranyóval.
(Természetesen kondival szűrve, pufferelve)
(#) patexati válasza titi hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
7812 működik szerinted akkor is ha 24V-on megy nem sok neki?És a másik kérdés ha 12-13V-ot kap akkor is működik megfelelően?Mert a 12V-os fesznek meg kell lenni mert labortápról próbálva 11V már nagyon kritikus a készüléknek (tunernek pont 12 V kell) ha kevesebb 12-nél már mászik és gyengül a tuner része!
(#) potyo válasza patexati hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
A 7812-nek kell legalább 14V, hogy a kimenetén meglegyen a 12V. A 24V nem sok neki, 40V-ig mehet a bemenete.

Viszont ne tranzisztorral fejeld meg, hanem köss belőle kettőt párhuzamosan és tedd közös hűtőbordára őket.

De ha 24V-os a bemenet, akkor miért lényeges, hogy 12-13V-ról is menjen?
(#) patexati válasza potyo hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Mivel ez az egy csatlakozási lehetőség van csak :no: Szétszedni nem lehet mindegyik gépet mivel állandóan másik van és ez a csatlakozás áll rendelkezésre mindegyiken (szivargyújtó) Mi lenne ha pufferelnék az inverter után nem árt az neki és úgy lestabilizálni?Ha lehet akkor mekkora puffer nyomná fel az adott kb 13V-ot szerinted 2A-hoz megfelelő szintre?Igaz nem bizti,hogy 13v de megmérem egyik nap!
(#) titi válasza patexati hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Ha jól tudom, a 78xx-nek a max. bemenő fesz. 35V.
Persze arra valóban nem gondoltam, hogy mi van, ha csak 12V megy be.
De mi van akkor, ha nem az hűtő inverterről, hanem közvetlenül a 24V-ról veszi az áramot?
Vagy alternatív megoldás az LM723.

szerk: úgy látom lassú voltam...
Akkor esetleg DC/DC konverter.
(#) patexati válasza titi hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Na megmérem pontosan mennyit ad az az inverter pontosan ki mert csak elmondásból tudom!Szóval ha eléti a 14V-ot akkor elég 2x7812 szerinted?11,5V még elmegy igaz határeset! Vagy kikísérletezem labortápról mi a kritikus fesz a7812-nél bár szerintem kell a 14 V neki!Köszi a segítséget Borászatban dolgozol?Hisz rokonszakma az elektronikával Sajna én sem a szakmában vagyok csak hobbi mivel kevés lenne a banyes de ez van OFF vége!
(#) Atis57 válasza Pafi hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Szia!
lennél kedves megvilágitni ezt a szinkron egyenirányitást ......persze már láttam a 30 évekből ilyet..../ szinkronvibrátorral / csak maiban még nem , én csak diódával találkoztam- köszi
(#) potyo válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Pl. Link
(#) Marty McFly hozzászólása Jan 4, 2008 /
 
Hi!
Én szeretnék autóban előállítani stabil 12V-ot kb 5-10A, és stabil 5V-ot 1-2A! Ezt hogyan lehetne megvalósítani?
(#) Doncso válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Szia! 5v-ot ha 1-2A ről van szó azt stabkockával megteheted
(#) Marty McFly válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Köszi a hozzászólást! Én is stabkockán gondolkodtam! Hűtés azért nem árt ha van rajta?
(#) Marty McFly hozzászólása Jan 4, 2008 /
 
ha több stabkockát rakok párhuzamosan azzal tudom növelni a telljesítményt? Tehát mondjuk 1 stabkocka tud mondjuk 2A, és én teszek párhuzamosan 5db-ot, akkor az 10A-t tudni fogja?
(#) Doncso válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Persze, mindenképp tegyél rá, de ha 2A re kell akkor olyan tipust válassz ami birja is,ugy tudom a 2amperest C vel jelölik, 12v-ra viszont nem lesz jó mert ugye 5-10A-t nem birnak ezek , meghát annak kellene 14-v minimum hogy stabilizáljon, ámbár ha kocsiba kell akkor ott kell lenni 14v-nak, a stabkocka után meg tehetnél egy tranyát, meg puffert, igy szerintem elbirná a 5-6A,vagy többet, a tranyától függ. Ja ég igen, én ugy tudom lehet párhuzamosan kötni.
(#) _JANI_ válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
12Vra leginkább egy zéneres áteresztőtranyós fesz.szab. lenne a leg célszerűbb. De egy 10-11V -os stab-IC-t is meglehet fejelni egy nagyobbteljesítményű (darlington) tranyóval.
...
Lehet kapni nagyobb áramút is. Érdemes rákeresni...
78S05 5V 2A, 78T05 5V 3A. 78H05 5V 5A.

<< Itt >> találsz példát a párhuzamosításra, megfejelésre és a zéneres kapcsolásra is.
Sok sikertr
(#) titi válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Ha megvan a 14V, akkor szerintem jó.
De ha nem, akkor marad a DC/DC konverter.
(Van előnye a borászatnak (olyan borokat kóstolhatok, amire amúgy nem lenne pénzem), de hiányzik az elektronika!)
(#) CordiPeti hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
Sziasztok!

Hol tudnék venni egy 12V -> 9V átalakítót.

Nintendohoz (850mA és 4W) kellene amit a kocsiba akrok építeni.
(#) aflmor válasza CordiPeti hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
"madaras" vagy sima tesco: autós_telefontöltő. Úgy állítod a kimeneti feszt. ahogy akarod. (a benne levő IC adatlapjának birtokában) (kb. 1-1,5A)
(#) _JANI_ válasza CordiPeti hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Talán ez elég lesz neked: AUTÓS ADAPTER SMP 20.
(#) aflmor válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Négyezer? :eek2: Nem szégyenlősek

Ez meg, 570Ft TELEFONTÖLTŐ
...és van benne egy Step-Up or Down elektronika....
(#) nogradi hozzászólása Feb 15, 2008 /
 
helló,kapcsolási rajzot keresek amivel az autóba levö
12-14v-ot le tudnám szabályozni állandó 1,5v-ra .
(#) szabi83 válasza nogradi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
mekkora áramra kell, nem írtad..

melegedő megoldás:
LM317

nem melegedő megoldás:
LM2574

adatlapban van rajz..

Üdv
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem