Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   81 / 599
(#) mineral válasza granpa hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Ezt nem én csináltam. Csak nagyon tetszik. És gondoltam ha úgyis órázunk akkor megmutatom.
(#) pucuka válasza mineral hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Éppen csak szinkron motor kell hozzá, meg pontos hálózati frekvencia.
(#) Mybuster hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Bővebben: Link Valaki egy kis nyák édességet? vagy nem is tudom minek nevezzem
(#) szamóca válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Néhány HE-s megaamplikáns wattcsákónak most tekercselik az oroszok a trafót, az új projekthez.
(#) mhatalyak hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Nem tudom, hogy volt-e már, de nekem nagyon tetszik. Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Hát nem piskóta ez a fánk ! Csak meg ne kelljen emelni ...
(#) kameleon2 hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Hogyan készítsünk olcsón LED display-t : Link
(#) Szebence hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
(#) kameleon2 válasza Szebence hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Meglepően kicsi. Nézz körül itt a fórumon is van 3D printerből néhány konstrukció. AZ látszik, hogy Google Sketchupban rajzolta a 3D ábrákat, én is szeretem ezt a programot. De mi a gép formátuma? Most ahhoz, hogy 3D-t tudjak faragni a CNC-n először exportálnom kell sketchupból DWG-be, aztán CUT3D és Mach3 tap file.
(#) kzsolt88 hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Hali!
Érdekesség képen ajánlom ezt a kis felvételt figyelmetekbe. Aminap a fogászaton javítottam a röntgen készüléket, és jött az ötlet hogy nézzük átlát-e egy mobiltelefonon. Az eredmény garantált volt Szépen elválik a réz a nemréz alkatrészektől, elég jó kontúrosra sikerült. A szkennerel felnagyítva hasznos lehet műgyantával kiöntött nyákok ellenőrzésében (már ha segítőkész a fogorvosotok )
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013

img010.jpg
    
(#) hideg83 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
(#) Szpisti válasza hideg83 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Nocsak... ismét feltalálta valaki a koaxiális sugárzót? Vagy miben tér el attól ?
(#) zolika60 válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Mindig vannak tehetséges emberek, akik újra és újra feltalálják a spanyolviaszt.
(#) kameleon2 válasza Szebence hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Itt is egy kis aranyos : 3d printer Cube
(#) Action2K válasza hideg83 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
De tényleg, mi ebben a nagy találmány? Az angol TANNOY cég már 1926 óta gyártja ezeket. Ráadásul Dual ConcentricTM, azaz Trade Mark. Ennyire szak avatatlanok ülnek abban a bizottságban? A képen egy megsárgult adatlap látható. Amúgy a srác azt mondja, hogy akár 15kHz-es visz az övé. A TANNOY 20kHz fölött is, mintha valahol olyan 25kHz-et olvastam volna.

1b[1].jpg
    
(#) kameleon2 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
A média a találmány... Megint el kellett tussolni valamit, hát vegyük elő a "zseniális magyar találmány"-t. A celebek most síelnek....
(#) szamóca válasza Action2K hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Állítólag több kW a terhelhetősége. Már egyszer linkeltem ezt a hírt egy pár hónappal ezelőtt.
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
A vasúti sínnek is több kW a terhelhetősége.. Ettől még nem "csoda"....
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ez egy másik hangszórója, mert itt mélynyomóról írnak. De, ha a képen és a videón lévőt megnézed, látszik, hogy nem ugyanaz. Amúgy a cikkben a legjobban ez tetszik:

A cikk ezzel kezd.
Idézet:
„A nagyjából 30 kilogrammos, bivalyerős hangszóró 10–12 ezer watt teljesítményre képes...”

Majd ezzel zárul.
Idézet:
„... bár a mérésekhez olyan műszerekre lenne szükség, amelyek nincsenek az iskolában.”

Hogy is fér össze ez a két mondat???
(#) szamóca válasza Action2K hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
A "szakújságírók" nem állnak a helyzet magaslatán. Pl. ennek a mondatnak a hiánya Elméleti számítások szerint, de a gyakorlatban megfelelő eszköz hiányában nem próbált....
Más szakmai fórumon is támadják a srácot, mivel nem tudni a működési elvről semmit. (mondjuk ez érthető ) A nagy szakik is élcelődnek, aztán ki tudja mi felett siklik el a szakavatott szem, ill. általuk nem is gondolt apróságtól különleges megoldású a találmány. Ha kiviszik egy rangos megmérettetésre, annyira csak nem bonyikok mindenhol az ítész emberek? Ha a terhelhetőség csak félig igaz, akkor már nagy dolog lehet. Kérdés azonban, e-mellett, milyen hatásfokú az újdonság, mert fűtésre használni a kW-okat nem szerencsés. (azt a jelenlegi pár %-osak is tudják ) Én pl. már nagyon örülnék valami újításnak e-téren, mert a lánc végén csücsülő, elképesztően rossz hatásfokú, évtizedek óta használt dinamikus hangszóróinkat ideje lenne már leváltani.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) Frankye válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Idézet:
„A vasúti sínnek is több kW a terhelhetősége.. Ettől még nem "csoda"....”

Ez jó volt!
(#) Szpisti hozzászólása Feb 25, 2013 /
 
Az "ez milyen alkatrész" rovatba valaki belinkelt jópár magyar földön gyártott retro alkatrész fotóját.
Ennek kapcsán belinkelek egy érdekes történeti áttekintést arról, hogy a HIKI miként is jött létre, és mit is alkotott anno.
Talán a mai fiatalok nem is sejtik, hogy egykoron micsoda elektronikai élet és alkotókedv (és színvonal) volt Magyarországon, és hogy idehaza is gyártottak félvezetőket: integrált áramkör családokat, tranzisztorokat Gyöngyösön.
Egy kis történelem
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2013
(#) Directors hozzászólása Márc 1, 2013 /
 
Szerintetek ez igaz lehet? Vagy átverés?
Bővebben: Link

Ha igen akkor ez mi alapján működhet? Egyik ismerősöm nem hisz benne,hogy ez lehetséges lenne.
Én meg nem tudom mit higgyek.
(#) zolika60 válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Nem átverés, számolt frekvencián lengenek. A függesztő zsinórt kell nagyon pontosan méretezni.
(#) pucuka válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Miért ne működne? A rezgőnyelves frekvencia mérő is így működik.
Ha megnézed, az ingák csatolásban vannak. A leghosszabb adja az ütemet, a veszteségek miatt egyre csökkenő frekvenciával. A többi inga rezonancia frekvenciájának ügyes megválasztásával lehet ilyen alakzatokat elérni. (hasonlóan a logper antennához)
(#) vicsys válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Az inga lengésideje csak az inga hosszától és a gravitáció nagyságától függ. Itt eltérő a függesztések hossza, ebből adódik a "hullámzás".
(#) Directors válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Köszönöm szépen mindegyikőtök segítségét.
Így már értem.
(#) Mybuster hozzászólása Márc 1, 2013 /
 
Interactive LED Floor Hm érdekes.
(#) zenetom hozzászólása Márc 1, 2013 2 /
 
Olvastam a hangszórós cikket. A kW-os teljesítmény valóban furcsa, de ezen kívül, szerintem örülni kéne, hogy ilyen fiatalon kijut valaki... Ehelyett csak a piszkálódás megy! Tessék elgondolkodni!
Téma lezárva.
Következő: »»   81 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem