Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1002 / 1679
(#) oregbeatsuhanc válasza puffed hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Szia! Igényes szép, profi munka. A kapcsolás meg egyszerű és nagyszerű, mint a faék.
(#) _vl_ válasza fordkapcs hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ez egy vízszerelőknek kitalált cucc, kloridos folyasztószer van benne, aminek a maradványait teljesen le kell takarítani forrasztás után, mert korrodál mindent, amit talál, és idővel a vékony rezet is megmarja a panelon. Lásd utolsó mondatok: Bővebben: Link
(#) Davidd hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok! Elkészültem egy előérősítővel, ami telefonhoz készült, a nyak vasalásos módszerrel készült, kezdenek mar valahogy sikerült vasalással is. Perpillanat 10x-s erősítése van az icnek. Felhasznált ic ne5532, a nagy hely a panelon, a 9 V os elemnek lesz, mellet két lyuk, az pedig hogy keresztbe egy szál dróttal ami nem engedi lotyogni ossze vissza az elemet. Beszeljenek a képek.
(#) djhans hozzászólása Feb 16, 2013 / 4
 
Sziasztok! Elkészültem a kis Quad 405 erősítőmmel. Videoton EA6383S táptrafója került bele. Van benne hangszóróvédelem is.
(#) Robi85 válasza djhans hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nagyon szép lett. Gratuláció.
(#) djhans válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Köszi!
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Nagyon szépen rendezett, gyönyörü, kulturàlt belsö, teljesen hibátlan, gyári kinézet. Nekem nagyon tetszik a precizitás.
(#) djhans hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek. Igyekeztem minél egyszerűbb, letisztultabb külsőt.
(#) kameleon2 válasza djhans hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szia! Szép és egyszerű lett. Az első szó a gratulációé . Egy kritikai megjegyzés mindössze: Súlypont szempontjából talán szerencsésebb a középen elhelyezett trafó. Amikor be van dobozolva, zavaró ha megemelés közben elbillen az erősítő. Amúgy tetszik.
(#) Danek497 hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Üdv.!

Első kapcsolásom egy lambda szonda monitor, már csak a dobozolás hiányzik és mehet az autóba
(#) zolika60 válasza Danek497 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Egy NYÁK sem ártana hozzá.
(#) Danek497 hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Ez most marad így, forrasztós próbapanelen, nyákot még nem csináltam, de nincs is itthon hozzá most cucc
(#) kaqkk válasza Danek497 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Arra figyelj , hogy a dobozban jól öntsd ki valami kétkomponenses ragasztóval ,vagy műgyantával mert a rázkódástól előbb-utóbb tuti lesz egykét zárlat és kijön belőle a füst...
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) Szpisti válasza Danek497 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Csináltál mellé EFIE áramkört is ?
(#) csikosgabi hozzászólása Feb 16, 2013 / 1
 
Sziasztok. Ma befejeztem a Vicsys féle "Zselés" akkumulátor töltőmet. Volt egy két kis gond de most már jól működik. (Az első laminált előlapom...van pár hiba rajta )
(#) janikukac válasza csikosgabi hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Igényes!
Leírnád nekem gyors, hogy mire nyomtattad, és hogyan készítetted az előlapi matricát?
(#) zolika60 válasza csikosgabi hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Jó lesz ez. Igényes munka, gratulálok hozzá.
(#) csikosgabi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Paint-be rajzoltam meg, egyszerű A4-es lapra nyomtattam ki és irodatechnikai laminálóval készítettem el. Köszönöm a dicséreteket.
(#) kocsgab002 hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok.
Nem nagy kaland, de azért felrakom a délutáni projektet.
Fázishasításos fényerőszabályzó. Rendben teszi a dolgát.
Még több kép itt:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) zolika60 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szép munka.
(#) TAKLACO válasza djhans hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szep munka ! A hangszoro kimenetet XLR konektorral oldottam volna meg.
http://globiz.hu/index.php?page=product&product_id=05195
(#) kistee hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok,

Elkészült a forrasztóállomásom. Eredetileg digitális hőfokkijelzést is akartam hozzá, de valamiért nem akarta az igazságot... volt a fiókban egy 7107 alapú DVM, azt terveztem beépíteni, de kb. fél perc üzem után eltűnt róla minden kijelzés és a 7805 igen melegedni kezdett...

Valahol azt olvastam, hogy a Solomon pákában K tipusú hőelem van, ezért a hőfokkalibrálást a neten található millivolt táblázat alapján végeztem.

Egy kiszolgált ATX táp dobozába építettem be. Az előlap azért lett fából, mert eredetileg opálos plexiből akartam, de az első fúrásnál megrepedt és ugyanazzal a mozdulattal bevágtam a sarokba... azóta is ott van. A pákatartó fixen rá van csavarozva a dobozra, ezért elég stabil.
(#) TAKLACO válasza kistee hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Tetszik a megoldas hogy pc tap dobozaba szerelted az elektronikat .A 3. kepen levo nyilas lattan ez jutott az eszembe...
http://www.hidramix.eu/lepcsosf2.htm
(#) djloui hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok megmutatom az én PC tápdoboz forrasztómat is kistee kollégához csatlakozva. Már több dologra is használtam ilyen dobozt végül is nem kell hajtogatni csavarozgatni ilyenre teljesen jó. A kép csak telefonos.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2013
(#) solti_imre válasza djhans hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Gyönyörű, letisztult munka! Gratulálok!
(#) Action2K válasza djhans hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Szia! Szép munka, de neked is elmondom, hogy sokkal jobb lenne, ha a trafó a doboz mértani közepén lenne. Sejted miért?
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Engem érdekelne ha a véleményed, ha nem csupán esztétikai szempontok vannak.
(#) kistee válasza djloui hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Szép lett, gratula. Jobb, mint az enyém.
(#) Danek497 válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Azt még nem az majd a következő lesz, de ezen majd látom a változást
(#) Gabó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Rengeteg gyári erősítőbe van a trafó valahol a szélén. Persze a súlyponti leejtésbe is igazatok van, de szerintem nem tekinthető hibának, ha csak nem folyamatosan költöztetett az erősítő, pl rendezvények szervezésére meg hasonlók. Főleg ha gyári a doboz, és adott a trafó helye.
Következő: »»   1002 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem